Hieuwt. naya teruggeroepenis aan Bosquet liet bevel over liet belegerings corps weder opgedragen en wordt het beleg regelmatig voortgezet, om de voornaamste punten te vermeesteren en de stad gaande weg tot een puinhoop te schieten.De cholera heerscht weder vrij hevig en heeft vooral onder de Sardiniërs eene menigte slagtoffere gemaaktook zijn er in de stadvolgens Russische deserteurs vele zieken.De Engelsche opperbevelhebber Fitz-Roy James Henri Somerset baron Raglan, geboren in 1788, is, na eene korte onge steldheid, den 28 overleden en den 3 Julij luisterrijk begraven; de generaal Simpson voert voorloopig het bevel.Kertschwaar niet alleen de Turkenmaar ook de Engelschen beestachtig ge woed hebbenbestaat niet meer, zijnde den 14 Junij door een' hevigen brand geheel vernield. Anapa is door de Ciroassiers we der ontruimd.30Ü00 Russen zijn van Perecop opgerukt naar Eupatoriawaar zij met 15 regimenten ruiterij vereenigd zullen wordendesgelijks zijn 30000 geallieerden uit het kamp naar die stad ingescheept, om een krijgstogt. naar de zijde van Simferopol te doen.De generaal Muramef is in het begin van Junij over de Turksehe grenzen in Azië getrokken en heeft Arg-adan vermees- terdhij was niet verre van Kars.De Engelschen liebhen Han- go gebombardeerd en het telegraafstation vernieldde Russen er kennen nu de parlementaire vlag gezienmaar bij de wapening- der sloep voor eene krijgslist gehouden te hebben om hen te overvallen. Do kleine stad Nystadt is mede door een Engelsch smaldeel beschoten en vernieldmaar niet het sterke Narvadat ook door de ondiepten der rivier niet te naderen isslechts hebben 2 Britsche linieschepen en 2 kanonneerbootenbij eene verkenningeenige schoten gewisseld met een fort aan den mond dier rivier. BINNENLAND. Den 1 Mei is in het gouvernementsgebouw te Welte vreden, het nieuwe regeringsreglement voor Neêrlandsch Indie plegtstatig ingevoerd en door den gouverneur ge neraal beëedigd.De jaarlijksche wedstrijd van de Zaanlandsche zeil- en roeivereeniging, den 30 Junij, is weder door Prins Hendrik bijgewoond en ditmaal ook vergezeld geweest van volksspelen.In den avond van 1 Julij is te Nijmegen gevankelijk binnen gebragt de kleedermaker H. Hartmanvan Eist, die, in wanhoop over geldelijke ongelegenheidbet bij hem besteedde 2 2 jarig dochtertje zijner schoonzuster met een scheer mes den hals had afgesneden.Denzelfden avond hebben 2 zonen van den heer J. d. L.te 's Hertc - genboschvoor 16 a 17000,aan 4 p Cts. Russi sche effecten, uit cfe secretaire huns vaders genomen en zijn daarmede naar Amerika vertrokken waar de oudste reeds gevestigd en nu sedert pas 3 dagen van teruggekeerd was.Den 2 heeft te Nijmegen een be schonken sjouwerman, van 50jaren, zich in overmoed te water begeven om de jeugd door zijn zwemmen te vermaken maar welhaast gezonken is hij dood we der opgehaald.Dien dag heeft de minister van bin- nenlandsche zaken op voorstel van de daartoe benoem de commissie, de verdeeling tussehen de provinciën vastgesteld van de geldenbij het rijk voor den waters nood ontvangen namelijk Noord-Braband 78,895, Gelderland 338,485,—, Zuid-Holland 22,905,en Utrecht 68,715,dat is 15,5,66,5,4,5 en 13,5 ten honderd.De D kamer der Staten Generaal heeft den 3, het achtste hoofdstuk der staatsbegrooting, kos ten der zeemagt, met 31 tegen 2 stemmen, aangeno men. Het bestuur der boekhandelaarsvereeniging heeft ook aan deze kamer zijne bezwaren te kennen gege ven over het tractaat met Frankrijk, tot wering van den nadruk o. a. dat de regten op den invoer van boeken in Frankrijk hooger dan in Nederland zijn. Te Groningen circuleren 2 adressen aan den gemeen teraad tegen de voorgestelde belasting op de inkom sten waarvan bet eene reeds 600 onderteekeningen draagt.Den 4 is d.e eerste nieuwe haring, met het stoomschip Sindoro te Hellevoetsluis aangebragtbe nevens zeer gunstige berigten aangaande de visscherij; de aangevoerde 901 ton gelden 700,per ton. Te Deventer joeg eene vrouw haar kind wat ontzacht in huis, zoodat het in een' ketel met kokend water viel en het spoedig bestierfde moeder trok zich dat zoo aan, dat zij als waanzinnig werden mede welhaast ©verleed de man geweldig door dit alles geschoktligt bedenkelijk ziek.Te Leggels (bij Dieverbrug) werd een landbouwer door een' stier, welke hij uit den stal haalde, zoo gestoten,, dat bij dadelijk den geest gaf. Te Tiel wordt eene maatschappij opgerigt voor eene geregelde stoomvaart voor vee en goederen op Enge land.— Den 15 October zal de Rhijnspoorweg van de grenzen tot Emmerich bereden worden, zijnde met ée Keulen-Mindener-spoorwegmaatschappij eene over komst voor de exploitatie geslotendie door de beide landsregeringen is goedgekeurd. ARRONDISSERENTS REGTBANK. Correctionele Zitting van 3 Julij 1855. 1. J. D. en J. R.te Zaandam, mishandeling, a. eene maand ge vangenisstraf en acht gulden boeteb. vrijgesprokena. in de kosten. 2. M. S.te Warmenhuizen, mishandeling en hoon, eene maand gevangenisstraf en twee geldboetenelk van 8,en kosten. 3. D. E. B. en M. B.te Alkmaar, mishandeling en woordelijke beleedigingelk wegens de mishandeling eene maand gevan genisstraf en acht gulden boetebeide ontslagen betreffende de woordelijke beleediging, en in de kosten. 4. G. B.te Alkmaar, mishandelingeene maand gevangenisstraf en acht gulden boete en kosten. 5. A. P.te Alkmaar, hoon, acht gulden boete. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. Gee ne. GETROUWD. 1 Julij. Jacob van der Bijl, te Alkmaar, laatstelijk te Woubrugge, en Maart je Kroon, te Woubrugge. GEBOREN. 30 Junij. CorneliaD. van Fieter Visser en Jannetje' Boorder. 2 Julij. Catharina Johanna Cornelia, D. van Pieter van Hugtem en Alida Pater.JacobusZ. van Matthijs Teileman en Wilhehnma Blokdijk. 6 u Pieter, Z. van Pieter Sjoerds de' Vries en Maartje Arends. MaartjeD. van Pieter Hofman en Trijntje de Jager. Franciscus XaveriusZ. van MachielTijs en Anna Sophia Slatman.Simon Adrianus Nicolaas'L. van Aris Swart en Maartje Koorn. OVERLEDEN. 4 Julfj. Willem, Z. van Willem Koppe en Maartje Schuijt, 3 j. 6 ir Cornelia Helena LouisaD. van Cornells Erkamp en Anna Maria Otteneirea 6 m. 7 Mmgaretha, D. van Cornells Segaar en Aaf je Kroon, ruim 8 m. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 4 Julij. Door den Notaris J. SCHOEHUIZEN. Het Logement de Jager, aan de Kaasmarkt, Wijk B No. 218. Strijkgeld 50,G. Waiboer f 5100, Eene Uitspanning en Stalling voor 18 koeijen en 50 paarden aan de W. zijde van de AchterstraatWijk BNo. 256. Strijkgeld 25,-J. Pasman f 1400, (Afslag 13 Julij.) 6 Julij. Door den Notaris S. A. DE MORAAZ. Een Huis en Tuin, aan de N. zijde'van de Oude Gracht, Wijk A,No. 107. Strijkgeld/25,Jr.Mr. W. A.vanHogendorpf 1825, (Afslag 11 Julij.) Een Winkelhuisaande oostzijde van deMient, Wijk C, No. 148. Strijkgeld 15,W. Helling f 1425, Verhoogd door C. Koemanu 50, Aan het Verslag nopens den toestand dezer gemeente over 1854 (83 blz. in 8°. en 3 uitslaan de tabellen) ontleenen wij het volgende De vettige bemolHng was bij het einde desjaars met 34 personen vermeerderd en alzoo tot 10600 geklommen. Van andere plaatsen kwamen alhier wonen 195 mannen en 203 vrouwen, te zamen 398, terwijl 219 mannen en 245 vrouwen, te zamen. 464, deze gemeen te verlieten; verhuizingen naar overzeesche gewesten zijn niet ge schied. Naar mate der godsdienstige gezindheid was de bevolking verdeeld in 5027 Nederd. en. 7 Eransche Hervormden, 4449 Roomsch Catholieken. en 19 Oud-Roomsehen460 Evang. en 3 Herstelde Lutherschen204 Doopsgezinden81 Remonstranten81 Afge scheidenen en 269 Nederl. Israëliten. Vermeerderd zijn alzoo de- Er. Herv. met 2, dc R. C. met 64, de Evang. Luth. met 4, de Doopsgez. met 6do Remonstr. met 3de Afgeseh. met 5 en do Israël, met 8 en verminderd de Ned. Herv. met 53 db Oud-Room- schen met 4 en de Rerst. Luth. met 1. Het getal kiezers voor leden van de 2 Kamer der Staten Generaal en der Provincale Staten bedroeg 453 en voor leden van den Ge meenteraad 724. Bij de herkiezing van den heer1 Radiussen tot lid der 2 Kamer, bragten van de 2848 kiezers in het hoofdkiesdistrict 1213 hunne stemmen uit (dat is 42 p. Ct.) waarvan 234 in deze- gemeente (dat is 51 p. Ct.) van de daartoe bevoegden. Aan de- stemming en herstemming voor de Kamer van Koophandel, namen, van de 257 geregtigden. slechts 37 en, 51 deel, dat is 15. en 24 p. Ct. Het Archief heeft eene belangrijke verbetering ondergaan, doos eene geheel nieuwe verdeeling van het locaal, en daarop gevolgde rangschikking en verplaatsing van vele werkenzoodat nu eene meer wetenschappelijke zorg vereischt wordt om alles in behoor lijke inventaris te brengen.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2