ALKMAARSCHE COURANT I1' 1855. ti- m r I N° 29. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 16 Julij. fg.-VX EN~f; 1 (JDfltciccl (Bcbccltc. GUmattak bcv 2Elcck. SSülckclijksch (Ducvstgt. i i •V Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers I1ERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de onder No. 37, 38, 3 J en 40, van tabel No. 11, der wet van '21 Mei 1819, aangeduide patent- plic-tige slijterstapperskroeg- en koffijhuishouders binnen deze gemeente, dat de klassiiicatie wegens hunnen aanslag in het regt van patentdoor het collegie van zetters thans afgeloopen zijnde zij hunne patenten ter Secretarie dezer gemeentete beginnen met Maandag den 16 tot en met den 28 dezerkunnen afhalente- een overgifte van het deswege door den Ontvanger der Directe Belastingen afgegeven re?u en vertooning der bewijzen, dat zij hunnen aanslag in het afgeloopen dienstjaar geheel en voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Wordende de belanghebbenden tevens herinnerddat zonder het bezit van zoodanig patent de wet niet veroorlooft van de hierboven genoemde beroepen uitteoefenen. Alkmaarden 11 July 1855. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SP ANJ AARDT. ALKMAAR BURGEMEESTER en WETHOUDERS van geven hiermede kennis aan de belanghebbenden: Dat op Maandag den 16 Julij aanstaandes middags ten 12 ure.ter kamer van Burgemeester en Wethouders, zal "Worden uitgeloot. Een aandeel in de geldleening ten behoeve van den bcheipweg naar Egmond aan den Hoef, goedgekeurd bij Z. M. besluit van den 18 Julij 1815 No. 16, waarvan de aflossing op den 1 Janua ri) 1856 zat geschieden, wordende belanghebbenden uitgenoodmd hierbij tegenwoordig te zijn, terwijl al verder wordt berigt dat de nog onuitgelote elf nummers 3, 4, 5, 68JU, 12 ,1» en 20in de geldleening van 23000.-, goedgekeurd bij Ko ninklijk besluit van den 26 September 1847 No. 61 op den 1 Oc tober dezes jaars zullen worden afgelost en de hoofdsom met ae verschenen rente op en na dien dag ten kantore van den Gemeente- Ontvangertegen overgifte van obligatiën en couponsontvang baar zullen zijn. Alkmaar, den 12 Julij 1855. Burgemeester en lr ethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, gelet hebbende op de Keur op het losloopen van Hondentmnen de gemeente Alkmaar en op haar grondgebiedgearresteerd bij den Raad op den 31 Julij 1848 en op den 5 Augustus daaraanvolgen de afgekondigd; Herinneren de ingezetenen dat daarbij onder anderen is bepaald, dat de Honden gedurende de hondsdagendie op den 19 dezer maand aanvangen en op den 19 Augustus aanstaande zullen ein digen niet zullen mogen losloopenal waren die ook gemuilband, tenzij voorzien van zoodanig traliewerk om den kop, als waarvan het model aan het bureau van den Commissaris van Politic aan wezig is, op eene boete van drie guldendoor den eigenaar te betalen. Alkmaar, den 12 Julij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. Julij 16 Maand. O. L. V. van den Berg Carmel. Peest van de schapulier. Kermis te Oude Sluis en Vlissmgen. 17 Dingsd. H. Alexius. n 18 Woensd. H. Fredericus en Symphorosa met hare 7 doch ters. Kermis te Hoorn. Zon op 4onder 8 u. 19 Donderd. H. Vincentius van Paulo. Hondsdagen beginnen. 20 Vrijd. H. Hieronymus Aemilianus en Margaretha. 21 Zaturd. H. Joannes Walbertus en Praxedes. 22 Zondag. H. Maria Magdalena. Kermis te Zwaagdijk en Uitgeest. E. K. 's morg. 8,10. BUITENLAND. Frankrijk. Het wetgevend ligchaam heeft de voor- dragten voor de ligting van 140000 man 9 en tot ge- meenschappelijke waarborg met Engeland van de Turk- sche leening van 5 millioen p. st. aangenomeneven als de senaat die voor de ligting en der nieuwe Fran- sclie leening alles met eenparigheid van stemmen.— Het leger in het Oosten heeft tot primo Junij dat is gedurende 13 maanden aan gesneuvelden zieken en door de cholera 14,205 man verloren. Rusland. Het is gebleken dat de groene heuvel door de Russen geheel ondermijnd was maar dat zij, door den snellen aanval der Franschen op den 7 Ju nij niet in staat zijn geweest het buskruid te ontste ken.Te gelijk met de bestorming van den Mala- kofïtoren op 18 Junij, heeft eene brigade, onderden generaal Eyne het versterkte kerkhof bestormd aan een deel der troepen is liet gelukt tot achter de ba rakbatterij en tot in de voorstad bij de zuiderhaven door te dringen4 compagniën van het 18 reg. Ieren en een gedeelte van het 9 regiment hebben zich den geheelen dag onder het vuur van de flank der ge noemde batterij en van de Redan staande gehouden maar geen hulp ontvangende en vreezende afgesneden te zullen worden, zijn zij ten laatste teruggekeerdop het kerkhof is echter een post behouden.Keizer Alexander heeft, na het afslaan van den storm, brieven van dankbetuiging voor de roemrijke verdediging aan Gortschakojj en Osten-Sackengezow^w, hetjager regiment Briansk ontvangt den naam van Gortscliakoff.De Fran- sche generaal der genie Niel komt er onbewimpeld voor uitdat de ingenieur van Sebastopol Totlelen in krijgs- kennis den beroemden Vauban evenaart; Totleben be kwam den 20 Junij een geweerschot in de dij maar is daardoor niet in zijne werkzaamheid verhindert. 30000 man arbeiden aan de belegeringswerken voor den Malakofftoren den 10 Julij is tusschen de Fngelschen en het Redanfort hevig gevuurd's avonds verflaauw- de het vuur der Russen, zoodat de Fngelschen hunne werken konden vooruit brengen.— De generaal Her- billon heeft het opperbevel bekomen aan de Tschernaija, waar men echter niet meer aanvallend zal te werk gaan. Naar Genitsch zijn eenige kanonneerbooten gezonden om het herstel der vestingwerken te verhinderen en een' togt in de Stinkzee te doen; zij hebben de stad weder beschoten, maar weinig schade veroorzaakt.— Oostzee. Het bombardement van Nijstadt is niet bevestigd; wel is den 3, na een kanonvuur van 5 uren de telegraaf - kazerne bij Kratnaja Gorka merkelijk beschadigd. De Magicienne en Arrogant, met de kanonneerboot Ruby, hebbenbij eene verkenning30 schepen met graniet- blokken, in Werolaxbaai, en eenige gouvernements ge bouwen en ontruimde barakken op het eiland Kotha vernield; alvorens had een door de Ruby aan walge- bragt detachement het fort Rotschensolm verwoest. Do Russische minister van oorlog heeft aan de ^geallieerde vlootvoogden berigt gezonden dat alleen Kroonstadt, Sweaborg en Reval toegankelijk zijn voorparlementai- ren en de wijze bepaald hoe die zich moeten aanniel-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1