ALKMAARSCHE COUR o IJl Zevenenvijftig sle Jaar gang Maandag 30 Julij. - Jk tkè1 ■'Si; \x - (ftflftciccl (öcbccltc. Ctlm.iuafc bet* S&lcck. aSUckclijkech (ü)pct*gigt. Deze Courant -wordt wekelijks uit- tregeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen tussclien 8 cn 9 ure. 1 rijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentien kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigteu een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbendendat de Rekening der inkomsten en uitgaten over liet jaar Hotzoo a s dezelve met hunne verantwoording op heden aan den Raad is aa creboden op de Secretarie der Gemeente voor een ieder is ter le zing gelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zal zijn. Alkmaarden 20 Julij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPAN J AARDT. Julij 30 Maand. 31 Dingsd. Angs. lWoensd. 2 Donderd 3 Vrijd. 4 Zaturd. 5 Zoxuao. II. Ilenricus, Abdon en Sennen. Beemster stieren- markt. Kermis te Opperdoes/Zon op 4,15, onder 7.45. 11 Ignatius de Loyola. Beemster paardenmarkt. Relièkdelving vanS.Bavo. II. broeders Maccha- beën. Beemster koeijenmarkt. Poort opent te sluit te half 10 ure. II. Alplionsus de Liguorio en Stephanus (Paus). H. Stephanus vinding. H. Dominious. L. K. 's av. 9,41. O. L. V. ter sneeuw. Kermis te OudorpWin kel, Groet, Wormerveer, Grooteboek en Benning- broek. Verjaard, van Prinses Louise, oudste dochter van Prins FrederikKroonprinses van Zwedengob. 1.828. BUITENLAND. Engeland. Sir W. Molesworlii is ter vervanging van Lord Russell, tot minister van koloniën benoemd.— Het voorstel tot verwaarborging der Turksclie leening van 5 millioen p. st. (125 millioen francs) is den 20 door liet bewind bij liet Lagerhuis ingediend door vele leden fel bestreden en eindelijkmet 135 tegen 132 stem men, aangenomen.— Het lijk van Lord llaglan is den 24met het stoomschip Caradocte Bristol aangeko men 2 dagen later niet krijgseer ontscheepten per as naar het kasteel Badminton, van den Hertog van Beaufort, gevoerd, om het in stilte bytezetten. De lijkwagen werd door 24 rijtuigen gevolgd waarin onder anderen een aantal gedecoreerden van Alma en Inkerman en vete ranen van den krijg in Spanje en van Waterloode begrafenis was weinig indrukwekkend en niet te ver gelijken bij die van Wellington o( Nelson. Frankrijk. De Oostenrijksche Commissaris-Gene raal de Crenneville, is vóór zijn vertrek benoemd, tot Groot officier van het legioen van eer; evenzeer zijn de 1' ran- sche en Engelsche commissarissen bij liet Oostenrijksche leger van den generaal von Hess Letang en Crawfurd huiswaarts gekeerd.- De inschrijving voor de leening is den 18 geopend en slaagt boven mate; de aandrang der deelnemers is zoo grootdat zij te Parijs den nacht in de straat Rivoli doorbrengen men verhaalt van ka pitalisten die lieden in dienst nemen om voor een be drag van 50 fr. rente te teekenen; het werkvolk eener groote fabriek zoude daartoe ook gehuurd zijn. De uitvoering der wet tot remplacering van staatswege on dervindt vele moeijelijkheden en zal gewijzigd moeten worden, zijn de ontslagen soldaten niet te bewegen om voor 1000 fr. weder dienst te nemen.— Tot be vordering van liet bezoeken der nu geheel gereed zijnde tentoonstelling kan men over de spoorwegen tegen verminderde prijzen reizendevan Zondag morgen tot Dingsdag morgen in Parijs vertoeven en, op ver toon van liet plaatsbriefje, beide tentoonstellingen (nij verheid en kunsten) of tweemalen dezelfde bezoeken. Op de 5 francs-dagen, des Vrijdags, komen er wei nig of geen bezoekers daarom zal de muziek der Kei zerlijke garde zich alsdan in liet gebouw doen liooren. De liussisclie gevangenen te Havre hebben zich verzet wegens de slechte hoedanigheid der levensmiddelen en tabak eenige jeugdige kadetten hebben de Fransche gensdarmes loffelijk ondersteund in het herstellen der orde en het aanwijzen der hoofdaanleggers. Rusland. Omtrent het beleg van Sebastopol valt liet volgende te melden: den 8 vermeesterden de Ras sen onder begunstiging van eenen zwaren neveleene kleine hinderlaag in de witte werken. Den 12 over leed de admiraal Nachimoff aan zijne, daags te voren bekomene wonde hij is als hoofd der marine en be velhebber der haven vervangen door den admiraal Pan- siloffde generaal Tottleben heeft zich door zijne won de ook verpligt gezien, tijdelijk in dienst vervangen te worden. In den nacht van 22 op 23 onderhielden de Russen een levendig vuurdat goed beantwoord werd en tussclien den 24 en 25 te middernacht, de den zij, insgelijks na een lievig vuur, eenen uitval, die krachtdadig werd afgeslagén zoodat zij met ach terlating van 8 dooden en eenige gekwetsten moes ten wijken. Onder de geallieerden zijn de ziekten die men van het warme jaargetijde verwachtteniet ont staan maar vooral des nachts worden zij door duizen den van vliegen gekweld. Voor den groenen heuvel lieeft de Fransche genie onlangs eene wapenplaats aan gelegd waarin eene geheele divisiebuiten bereik van liet geschut, kan verblijven. Eene nieuwe expeditie ter zee met landingstroepen wordt uitgerust waar van het doel nog geheim is. De Russen maken aan de overzijde der baai, bij het noorderfort, nieuwe wer ken. Het blijkt meer en meer dat de voeding der be zetting, na de vermeestering van de zee van Azoft groote moeijelijkheden baartDe positie van liet zui delijke leger in Rusland is r.u men omtrent de hou ding van Oostenrijk gerustgesteld is, gewijzigd, zijnde het°hoofdkwartier van den generaal Lnders van Kische- neff naar Odessa verlegd.Uitde Oostzee verneemt men dat eenige Britsche stoomschepen eene verkenning heb ben gedaan in de haven van Wiborg en die met paal werk gesloten bevondenzij zijn onverwachts door gemaskeerde kustbatterijen bestookt, waarbij eene bom op de Arroganttot bij de kruidkamergevallen maar niet gesprongen is. De Engelschen verloren 1 officier en 2 man aan dooden en 40 gekwetsten.Bij uka se is den Joden in Polen verboden voorttegaan met liet koopen van vaste goederen en om zich als land bouwers in de gouvernementen van Tschernigeff en Pultawa te vestigen. Aangeklaagden wegens staatkun dige misdrijven moeten in Polen voor den rnilitaiien regter teregtgesteld worden.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1