V. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 6 Augustus. V (fHliciccl (Bcbccïtc. Cllmauak bet* SSIccfc. Siïllckclijfeöcït (Ducrsigt. I 1 OUR Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen S en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ÏÏERM COSTER ZOON. Ali IA De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15"Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, gelet, hebbende op de Keur op het losloopen van Honden binnen tic gemeente Alkmaar en op haar grondgebiedgearresteerd bij den ltaad op den 31 Julij 1848 en op den 5 Augustus daaraanvolgen de afgcKoudigd Ileriuneren de ingezetenen dat daarbij onder anderen is bepaald, dat de Honden gedurende de hondsdagendie op den 19 dezer maand aanvangen en op den 19 Augustus aanstaande zullen ein digen niet zullen mogen losloopenal waren die ook gemuilband, tenzij voorzien van zoodanig traliewerk om den kop, als waarvan het model aan liet bureau van den Commissaris van Politie aan wezig is, op eene boete van drie guldendoor den eigenaar te betalen. Alkmaar, den 12 Julij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 1». A. be LANGE Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de onder No. 37, 38 39 en 40 van Tabel No. 14, der wet, van 21 Mei 1819, aangeduide 1 a- tentpligtige SlijtersTappers Kroeg- en Koffijhuisliouders binnen deze Gemeentedat zij die niet van behoorlijk patent zijn voor zien de bovengemelde beroepen niet mogen uitoefenen en dat dezer da°"en door de Deurwaarders der Directe Belastingen za worden nagegaan of aan de ter dezer zake bestaande bepalingen algemeen wordt voldaanzullende de nalatigen door hen worden Burgemeester en Wethouders manen daarom belanghebbenden aanter voorkoming van nadeelige gevolgenom alsnog ten spoe digste hunne Patent bladen ter Secretarie aftehalentegen over- gifte van het deswege door den Ontvanger der Directe Belastin gen afgegeven refu en vertooning der bewijzen dat zij hunnen aan slag voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Alkmaar, den 4 Augustus 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij (leze ter kennis van de belanghebbendendat de Na- gaars Kermis, binnen die gemeente op den 22 Augustus aanstaan de een' aanvang neemt en dat op dien dag tevens de loting voor plaatsen zal worden gehouden. Alkmaarden 4 Augustus 1855. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARDT. Augs. 6 Maand. Gedaanteverandering op Thabor. H. Xystus. 7 Dingsd. II. Cajetanus en Donatus. 8 Woensd. II. CyriacusLargus en Smaragdus. Zon op 4,30, onder 7,30. 9 Donderd. H. Petrus iu banden. lOVrijd. H. Laurentius. Paarden- en Veulen-m. op Texel. 11 Zaturd. H. Tiburtius en Susanna. 12Zondag. II. Clara. Kermis te Rotterdam, Barsingerhorn, Hensbroek, Hoogearspel, Sijbecarspel en aan den Stompen Toren. N. M. 's av. 7,42. BUITENLAND. Engeland. Tusschen dit rijk en Siam is een nieuw ■verdrag gesloten, om het voor den britschen handel te •openen men hecht hier veei waarde aan om dat Rus land en de Vereenigde Staten sints lang to vergeefs hetzelfde getracht hebben.In de maand Junij hebben de uitvoeren 8 millioen beloopendat is een half millioen minder dan in 1854 de eerste 6 maanden des jaars wijzen eene vermindering van bijna 4| aan.— Be halve het legioen van Duitschers en Zwitsers, wordt ook een Italiaansch opgerigtwaarvanhet depot te Novara is gevestigd; het staat onder hevel van den kolonel Mauvers Percy en verkrijgt Italiaansche officie ren of Engelsche die de Italiaansche taal verstaan. Uit Cincinnati, in N. Amerika, meldt men, dat de Engelsche Consulwegens werving van soldaten in regten betrokken en voor eene borgtogt van 2000 dol lars voorloopig ontslagen is.Den 31 Julij zoude de schroefstoomdriedekker Marlboroughvan 131 stukken, in tegenwoordigheid van II. M te Portsmouth van stapel gelaten wordenmaar is halfwege blijven steken en eerst te middernacht in vlot water gekomen. De Koningin heeft het vaartuig niet den naam van la France gegeven, hetgeen algemeen verwacht werd.Het La gerhuis heeft den 31, zonder tegenstand, goedgekeurd de suppletoire begrooting voordezeemagt, ten bedrage van 1 141,168 vooral voor kanonneerbooten van weinig diepgang, maar met zwaar geschutdaarop is 1,584,803 voor de transportdienst toegestaan waarbij het bleek dat sedert het begin des oorlogs 246000 man der 4 ge allieerde mogendheden en 32000 paarden zijn overge- brao-t. Voorts is eene belooning van 5000 voor kapi tein M. Clare en evenveel voor zijne officieren en man schappen goedgekeurdwegens hunne ontdekkingreis in de Noordpoolzee, alsmede 800 voor een gedenk- teeken voor sir J. Franklin en zijne togtgenooten. Ein delijk heeft de kanselier der schatkist medegedeeld dat liet geraamde overschot van 3| millioen niet toereikende is voor de behoeften en daarom, den 2 Aug., eene koninglijke boodschap ingediendvoorstellende 7 mil lioen aan schatkistbilletten uittegeven, tegen 4 pCt. rente, aftelossen binnen 6 jaren. Frankrijk. De inschrijvingen voor de leening, welke den 29 gesloten zijn beloopen 3600 millioen fr. van 310000 deelnemers; de inschrijvingen van 50 fr. rente, die onverminderd blijven, bedragen alleen 235 millioen; in de departementen is voor meer dan 1000 en in het buitenland voor meer dan 400 millioen deelgenomen.Den 27 is te Parijs overleden baron Salomo van Eothschildthoofd van liet Weener bankiers huis van dien naam in den ouderdom van 82 jaren. De gevangene Russische officieren van Bomarsund zijn, ten gevolge eener schikking met de Russische regering, in vrijheid gesteld en kunnen, zoo zij verlangen, ver trekken. Generaal Bodisco heeft een brief in een der dagbladen van Evreux doen plaatsenom de inwoners dier stad dank te zeggen voor hunne welwillendheid en gastvrijheid.De arbeidende klasse maakt zeer wei nig gebruik van de gelegenheid om de tentoonstelling des Zondags voor 20 centimes te bezoeken des te meel de gegoedenop voorstel van Prins Napoleon heeft de Keizer nu besloten om des Maandags den toegang voor 20 centimes open te stellen en des Vrijdags tot 2 fr. te verminderen. Turkije. Omer-bassa is, na op den 15 Julij een grooten krijgsraad te hebben bijgewoonddaags daarn van Kamiesch naar Konstantinopel gestoomd om aldaa

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1