istatSs iltcuwsR soldijwapenen en ammunitie voor zijne troepen te ver zoeken; tevens moet hij aangeboden hebben met zijn leger de Russen in Azie te keer te gaanmaar zulks zoudewegens gebrek aan tijd en scheepsruirnte af geslagen zijn. Hafiz-bassa is den 8, met 1500 vrijwil ligers, deels Turken, deels raya's, uit Trebisonde ter ondersteuning van Erzerum opgerukt en zou den 9 door nog 1500 gevolgd worden.- De oproerige Turk- sche ruiters hebben hunnen britsehen aanvoerder gene raal Beatson omgebragt en plunderende gemeenten om de kleine stad der Dardanellen500 hunner zijn in onderwerping gekomen.— De telegraaf van Konstan tinopel naar Adrianopelin verbinding met Varna, is gereed. Rusland. Bij de reeds vermelde uitvallen op 15 en 17 Julij is hevig gevochten en verloren de Franschen bij den eerste 20 dooden en 94 gekwetsten, en bij den laatste, toen de Russen den aanval 3 malen hervattenen de divisie Canrobert zicli met roem overdekte, 23 dooden en 77 gekwetsten.— Den 17 en 18 zijn de 7e divisie van Uschakojf van liet 3e corps en de 15e reserve divisie van liet 5e, ten getale van 24000man, op de bergvlakte bezuiden de Bei- beek aangekomen, waardoor men de bezetting van Sebastopol heeft kunnen vermeerderen tot 50000 man.— Den 21 waren de geal lieerden den toren Malakoff, met hunne werken, tot op 80 ellen genaderd.Uitgebreide maatregelen zijn door hen genomen om ie Kamiesch, Balaclava, Jenikalé en Eupatoria te overwinteren. Hunne generaals hebben bepaald dat handelsvaartuigen te Kertseh ;ranen kunnen inladenmits een derde gedeelte naar een bepaald rant aan de kust overbrengende.— Nog gedurig worden dorpen n pachthoeven aan de zee van Azoff verwoest en is Genitschi in iet begin van Julij bij herhaling weder beschoten.De Russen ten te Perecop niemand door, dan op een geschreven bewijs van Gortschakoff of Ltidersdaarentegen heeft Pelissier de agenten der dagbladen, zelfs van den half-officielen Constitutionnel, gelast ten spoedigste de Klim te verlaten.— De Engelsche bevelhebber Simpson hoeft de hem als opperhoofd van den generalen staf voorgestelden generaal Knollys niet kunnen aannemen, als te weinig bekend met de vereischten van eenen oorlog in de Krim, en alzoo den generaal Barnard daartoe benoemd.Te Odessa isonverwachts berigt geko men dat het hoofdkwartier van het zuidelijke leger nog met der waarts zoude worden overgebragt.— Den 12 Julij is de geheele golf van Bothnie in staat van strikte blokkade gesteld en den 14 alle eilanden voor de kust vau Einland; (sints 15 Junij was reeds de golf van dien naam geblokkeerd).— Te Petersburg wordt de dienst door de landmilitie waargenomen, houdende de garde de kusten bezet.— De MagicienneArrogant en Ruby hebben den 21 een fort bij Fredericksham aangetast en weerloos gemaakt een gedeelte der voorstad is verbrandmaar de stad onbeschadigd ge bleven omdat alleen het fort beschoten werdvan de Engelschen werden 3 man gekwetst. BINNENLAND. Den 23 Julij heeft Z. M. de commissie voor het ge ologisch onderzoek van Nederland ontbonden en de leden eervol ontslagen.Te Roermonde werd dien dag, op eeue verhevenheid, op de groote markt, de wedstrijd gehouden, uitgeschreven door de Kon. Har monie aldaar; daartoe waren 15 Harmonien opgeko men alsook de uftiziek van het 28b Pruissische regi ment uit Aken; ieder deelgenoot ontving tot aanden ken eene medalje en het genoemde corps eene banier; een bal vuurwerk en illuminatie besloot 's avonds het feest.— De arrond. regtbank te Almelo heeft den 28, den pastoor J.F. Warnink, van Borne, beklaagd van m strijd met de wet op de kerkgenootschappen zijn kerkelijk gewaad op eene niet besloten plaats (het kerk hof te Borne) te hebben gedragenvan alle regtsver- volg.ng ontslagen omdat van geen opzet gebleken is, daar het wel geen besloten plaats is in den zin der wet maar hij het daarvoor kan gehouden hebben en bo vendien de circulaire van den minister van justitie tot regt verstand dier wettoen nog niet was versche nen.— Te Opheusden ontstond den 29, gedurende de middaggodsdienstoefening een zwaar on weder waarom vele hoorders de kerk verlietende predikant A. van Herwaarden vermaande hen te blijven, wijl zij overal in Gods hand waren te gelijk sloeg de blik sem in den toren en trof den spreker doodelijk die eene weduwe en 3 kinderen achterlaatte Ingen is door hetzelfde onweder eene bouwhoeve afgebrand.— Den- zelfden dagin den morgenstondverbrandde de stoom- chicorijfabnek en de woning van den heer Lobrij bij Dockumwaarvan de eigenaar sints eenige dagen af wezig was— De groote kanselredenaar Abraham des Amone van der Hoeven is den 30, nabij Arnhemaan boord van den stoomboot Stolzenfels overleden, komen de van Baden-Baden, waar hij vruchteloos herstel had gezocht van zijne geschokte gezondheidhij was geboren te Rotterdam, den 22 Febr. 1798, Iloogleeraar aan het Seminarie der Remonstranten te Amsterdam en com mandeur van de orde van den Ned. Leeuwhij is den 1 Aug. te Utrecht begraven— Prins Frederik is den 30 te Christiania in Noorwegen aangekomen en met gioote plegtigheid ontvangen en te 's Gravenhage is den 31 aan het Hotel de 'I Europeafgestapt PrTns Mus- taphaBeij, zoon van wijlen Ibraham Pacha, met talrijk gevolgkomende van Cairo.In de laatste dagen is uit verschillende oorden het weder verschijnen der aard appelenziekte berigt— Curatoren der Leijdsche Hoo- geschool hebben in plaats van wijlen d'. A. Niermei jer als hoogleeraar in de godgeleerdheid voorgedragen dr. J.J. Prins te Rotterdam en dr. N. Beets te Utrecht— Een raadslid der gemeente L. in Overijselwegens verregaande mishandeling te Zwolle voor 6 maanden gevangenheeft bij de laatste verkiezing de meeste stemmen op zich vereenigd en is dus herkozenwelke benoeming hij heeft aangenomen— De raad van Weesp heeft besloten met 1» Jannarij alle stedelijke indirecte belastingen afteschaffen en door een' hoofdelijken om slag te vervangen.De burgemeester van Amsterdam mr- C. II. B. Bootis aldaar tot lid der Provine. Staten van N Holland verkozen— Het instructiebataljon heeft den 1 Augustus het kamp, groot omtrent 120 tenten op den Zandberg bij Kampenweder betrok ken— Door de arrond. regtbank te Amsterdam is een bevel uitgevaardigd tot gevangenneming van 4. Kruyt en W. O. Klutervroeger geëmploijeerd bij de Hun- delmaatschappijwegens eenen diefstaf van 44,703 72 daaraan gepleegd. Zaturdagden 28 Julij, des avonds, heeft een mili tair alhier in garnizoen en aan een der bureaux werk zaamzich, in de kazerne, door een pistoolschot, van liet leven beroofd. In het begin der afgeloopene week heeft de Hooo- W aardige heer F. J. van Vree, bisschop van Haarlem" hier ter stede vertoefdtot het toedienen van liet' Sacrament des Vormsels. Den 30 hebben de heeren jr. F). C. de Dim Fontein Verschuw van Ileyloo, jr. mr. G. C. Fontein Verschuir en H.CosterHz., als laatste administrateuren dernalatenschap van Daniël de Vrij, overleden 23 Sept.1752 (voDens ziin testament100 jaren nadat zijn boedel effen iremaakt en te» bedrage va»/ 67,900—a„ obligatie», ter "eef kamer overgebragt was), ten overstaan van de aDe- meene commissie van liquidatie der voormalige weeska mers hunne slotrekening gedaan aan regenten van het Burger Wees- en Huis Armenhuisdiakenen der Hervormde gemeente en regenten van het Aalmoeseniers- huis, van welke administratien (die elk voor genoten wat er jaarlijks meer aan renten ontvangen werd dan voor den verpligten aankoop eener obligatie van ƒ1000 - benoodigd was,) de beide eersten tot en de laatste tot geregtigd waren. De 2| en 3 pCts. effecten ver- ?fonnö°o0r1ofden' met het kaSSeld' ee»e waarde van uz,U89,l 9 2waarvan het Weeshuis en de Diakonie elk 23,26(3,46 en het Aalmoeseniershuis 15,550 30 bekwam, zijnde deze verdeeling geacht met 1<>' Janu ary te zijn geschied en dus de laatst verschenen 'interes sen bij suppletoire rekening verantwoord. Bij de herstemming voor de benoeming van één lid van den gemeenteraad, op den 31 zijn 394 geldige stembiljetten ingekomen, waarvan de heer B. Abbrinq 268 en de heer J. A. Peeters 124 stemmen bekwam, wes- halve de eerste is verkozen. De algemeene kerkeraad der Ilerv. Gemeente heeft den 2 Augustus, uit het gemaakte drietal, tot predi- kant beroepen (b.\V. van der Leeuw, van Eemnes-buiten. A RRONI)JSSETlENTS REGTJBAAR. Correctionele Zitting van 31 Julij 1855. J. T te Helderwoordelijke beleediging van een bedienend beambte bij de waarneming zijner funetiëntwintig gulden boete en kosten. fe 2. A. C. W„ te Alkmaar, opligting en bedrog, alsmede misbruik van vertrouwen een jaar gevangenisstraf en vier geldboeten dnei elk van/ 25 - en een van 12,50 en in de kosten. AenJ Egmond aan Zee, bedelarij, in verbinding, maar A Iliet misdrijf bedreven zonder oordeel des onderscheid A. C. drie dagen gevangenisstraf en A. P. vrijgesproken en gelast zij aan hare ouders zal worden teruggegeven en beiden veroor deeld m de kosten. Af te Egmond aan Zee, bedelarij in verbinding, eik dne dragen gevangenisstraf en in de kosten. 1. 4.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2