ALKMAARSCHE COUR 33. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 13 Augustus. (Dfliciccl (öcbccltc. CUmatiak bcv SSilccfc. ÖÜGlcficlijfescït (Ducrzigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. A K I A V De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. jBij deze Courant behoort een Bijblad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van^ ALKMAAR brengen hij deze ter kennisse van de onder No. 37, 38, 39 en 10 van Tabel No. 14, der wet van 21 Mei 1819, aangeduide l'a- tentpligtige SlijtersTappersKroeg- en Koffij huis houders binnen deze Gemeentedat zij die niet van behoorlijk patent zijn voor zien de bovengemelde beroepen niet mogen uitoefenen en dat dezer dagen door de Deurwaarders der Directe Belastingen zal worden nagegaan of aan de ter dezer zake bestaande bepalingen algemeen wordt voldaan, zullende de nalatigen door hen worden bekeurd. Burgemeester en Wethouders manen daarom belanghebbenden aanter voorkoming van nadeelige gevolgenom alsnog ten spoe digste hunne Patentbladen ter Secretarie aftehalentegen over- gifte van het deswege door den Ontvanger der Directe Belastin gen afgegeven regu en vertooning der bewijzen dat zij hunnen aan slag voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Alkmaar, den 4 Augustus 1855. burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJ AARDT. NEDERLANDSCHE TELEGRA AP'MAATSCIIAPPIJ Station ALKMAAR. Gedurende de maand Julij zijn van het Telegraafkantoor Alkmaar verzonden 69 dépêches, waarvoor is ontvangen 38,50 Het kantoor is door 25 personen bezigtigd a ,25 ieder n 6,25 Zoo dat het totaal der opbrengst van de maand Julij is ƒ44,75 Augs.13 Maand. H. Wigbertus Hyppolitus en Cassianus. 14 Dingsd. Vastendag. H. Eusebius. löWoensd. Maria Hemelvaart. löDonderd. H. Hyaeinthus. Kermis te Beverwijk. Zon op 4,45, onder 7,15. Poort opent te 3|, sluit te 9 u. 17 Vrijd. 18 Zaturd. LI. Jeroon en Agapetus. Kermis te Monnikendam. 19 Zondag. TI. Joaehim. Kermis te OterleekOude Niedorp, TwiskWervershoofColhorn en Wijk aan Zee. Hondsdagen eindigen. i- BUITENLAND. Engeland. Lord. Panmure heeft in het Hoogerhuis liet vermoorden van generaal Beatson in Turkije tegen gesproken en berigt, dat het Britsch-Turksche legioen 10 k 12000 man infanterie en 2000 man ruiterij sterk is.De voorstellen van den kanselier van de schat kist zijn den 3 Aug., na eene korte woordenwisseling, door het Lagerhuis aangenomen.De geldmiddelen van Britsch-Indie leveren dit jaarniettegenstaande de bloei- jende gesteldheid van dat gewesteen tekort van 3 millioen opzoo men zegtdoor het uitvoeren van werken van openbaar nut.Den 7 is, onder voor zitting van Graaf Harringtonte Londen eene open bare vergadering gehoudenvoor het herstel van den Poolschen staat; omstreeks 2000 personen waren aan wezig waaronder vele parlementsleden.Denzelfden dag is ten huize van den Hertog van Richmonddoor eene bijeenkomst van aanzienlijke personenbesloten omals hulde aan de nagedachtenis van lord Raglan een landgoed te koopen, om, ten eeuwigen dage, aan zijne afstammelingen te behoorenreeds is voor ruim 5000 ingeschreven.De Koningin gaat den 16, met Prins Albert, den Prins van Walles, de Ivoning- lijke Prinses, de ministers Clarendon en Granville, en aanzienlijk gevolgin haar jagtdoor een gansche flottilje begeleid van Dover naar Frankrijkom daar 10 dagen te vertoeven. Frankrijk. Volgens het ontwerp van kapitein Mag- nandat door eene commissie is onderzocht en aanbe volen zijn te Marseille 97 platboomde stoomschepen ingerigtwaarvan de kleinste 500 man kunnen bevat ten en genoegzaam geschut om eene landing te dek ken, ten einde op de Russische rivieren gebezigd te wordende uitvinder gaat een' proeftogt naar Kon- stantinopel doen en zal van daar berigten wat de on dervinding hem verder leeren mogt.De raad van Parijs, die 100000 fr. had aangewezen tot viering van den Napoleousdag heeft, op het voorbeeld des Keizers, dat bedrag geschonken aan betrekkingen van omgeko men militairen.De minister van financiën Magne heeft den lord-mayor van Londen uitgenoodigdtijdens het vertoef van Koningin Victoria te Parijs, in zijn hotel te komen logeren.De correctionele regtbank te Parijs heeft al de 54 aangeklaagdenwegens deel neming in geheime genootschappen schuldig verklaard en tot gevangenisstraffenhoogstens van 5 jaren, ver oordeeld.— Frankrijk dringt bij den Paus aan op uit betaling van het verschuldigde voor betoonde hulp. Voor de leening hebben te zamen 316864 inschrijvers voor 3420 millioen fr. deelgenomendie voor meer dan 50 fr. rente geteekend hebben zullen 15,92 p.Ct. bekomen. Rusland. Behalve de reeds vermelde versterkingen zijn ook nog 2 reserve divisiën van het 6e corps in do Krim aangekomen en ouder bevel van den generaal Liprandi gesteld.In het midden van Julij heerschte daar te lande groote hitte en woedden onweders en stort regens waardoor nog al ziekten ontstonden den 26 was de gezondheidstoestand echter weder gunstiger en de vrees voor het toenemen der cholera geweken. Bin nen Sebastopol doet deze ziekte zich hevig gevoelen. Vandaar valt weinig te melden volgens eene dépêche van den generaal Simpsonvan 4 Aug. was door de Engelschen zonder verlies eenen uitval afgeslagen aan de zijde van den weg van Woronzow.Den 25 Julij is eene Engelscbe oorlogsloep na Taganrog te hebben beschoten gestrand en door de Russen verbrand maar de equipage gered. Berdiansk was den 22 en 23 he vig gebombardeerd.De generaal Canrobertwien eene verouderdeweder geopende kwetsuur veel smart veroorzaaktheeftop bepaald bevel zijns Keizers het bevel over zijne divisie nedergelegd, waarin hij door generaal Mao Mahon is vervangen.De Russen ver sterken den mond van den Dnieper en bezetten met 25000 man een verschanst leger bij Nicolaieff, waar een belangrijk arsenaal is, dat als hoofdmagazijn voor den leeftogt der troepen in de Krim beschouwd wordt. Het aanzoek van den admiraal Dundasom de gevan genen van Hango in vrijheid te stellen, is geweigerd

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1