■t' <A W Vi. BIJBLAD voor de Alkmaarsche Courant van 13 Augustus 1855. NIEUWE WERKEN VOOR LEESGEZELSCHAPPEN: In het jaar 1855, den 8ften Augustus, ten ver zoeke van ANTHONIA ELISABE TH van WERD zonder beroepechtgenoote van Jacobus Cremer Jr. wonende aan liet Nieuwe Diep gemeente Helder, ten deze kosteloos procederende krachtens behoorlijk ge registreerde dispositie van de Arrondissements Regt bank te Alkmaar, van den 24ften Mei des jaars 1855, heb ik Casper Brooksmit Deurwaarder bij de Arrondissements Regtbank te Alkmaarwonende al daar, exploit doende zoo bij wege van aanplakking van afschrift dezer acte aan de hoofddeur der gehoorzaal van de Arrondissements Regtbank te Alkmaar, als door overo-ifte vall een tweede afschrift aan den Edel Acht baren Heer Officier van Justitie bij de Arrondissements Regtbank te Alkmaar, die deze acte met gezien beeft geteekend. GESOMMEERD JACOBUS CREMER Jr., vroeger winkelier, woon achtig aan den Helder, doch wiens tegenwoordige woonplaats onbekend is Om, aangezien gij Gesommeerden hebt kunnen goed vinden om in de maand Maart des jaars 1849, zonder daarvoor eenige wettige oorzaak te hebbende gemeen schappelijke woonplaats den Helder te verlatenen mijne rekwirante buiten eenige kennis te houden van uw verblijf, Alsnoo- naar uwe verkiezinghetzij tot de rekwirante weder te keeren betzij haar de gemeente en woning aantewijzen alwaar gij inogt verlangen baar, overeen komstig uwe verpligtingen als man te ontvangen En heb ik Deurwaarder vervolgensnamens mijne •ekwirante exploit doende als vorenbij aanplakking nfozihmrf en overgifte van afschrift BETEEKEND mi jifeh Jp\ -rtf'V.V niet is terugge- van zich heeft ,n van de wo- twee behoorlijk geregistreerde extracten uit de minu ten berustende ter griffie van de Arrondissements Eeotbank te Alkmaar, houdende het eene, verzoekschrift door mijne rekwirante aan genoemde regtbank ingediend, houdende verzoek om tegen den beteekende bij gewone dagvaarding intestellen den eiscli tot echtscheiding en het andere, het proces verbaal van den Edel Acht baren Heer Voorzitter der gemelde regtbank, de dato elf Julij 1855 waarbij aan mijne rekwirante het ge vraagde verlof tot dagvaarding wordt toegestaan geschiedende deze beteekening opdat de beteekende met den inhoud daarvan bekend zoude zijn. Er. heb ik Deurwaarder eindelijk ten verzoeke van mijne rekwirante voornoemdexploit doende aan en sprekende als vorenen voor het geval dat de gesom meerde nalatig mogt blijven om binnen twee maanden aan de sommatie hierboven vermeld gevolg te geven genoemde Jacobus Cremer Jr. GEDAGVAARD om bij vooraf gestelden Procureur op Donderdag den 18den October des jaars 1855 des voormiddags ten elf urete verschijnen ter teregtzitting van de Arron dissements Regtbank te Alkmaar, gehouden wordende in eene der zalen van het Raadhuis aldaarten ein de aldaar namens mijne rekwirante te hooren eisch doen en concluderen dat: Aangezien de eischeresse op den 271-en Mei 1848 aan den Helder is gehuwd met den gedaagde Jacobus Cremer Jr. en aldaar de gemeenschappelijke woning is gevestigd geworden en uit welk huwelijk op den 5den December des jaars 1848, is geboren een kind, genaamd Jacobus Pieter. Aangezien de gedaagde heeft kunnen goedvinden in de maand Maart des jaars 1849 nadat zijne affaire in tabak en sigaren geheel en al was te niet gegaan onverwachts de gemeenschappelijke woning en de ge meente Helder te verlaten en zich met een Americaansch schip inteschepen naar America zonder daarvoor eenige wettige oorzaak te hebben zonder iets aangaande zijn plan medetedeelenen zonder orde op zijne zaken ge steld te hebben. Aangezien de gedaagde tot keerd, evenmin als hij tot lie] doen hooren of aanwijzing lm ning en de gemeente alwaar hij öwgT«4^^Jingén, ove: eenkomstig zijne verpligting als mari^-Eaaf" bij zich te ontvangen en zulks niettegenstaande hij daartoe be hoorlijk is gesommeerd bij deze acte van dagvaarding. Aangezien de gedaagdewiens tegenwoordige woon plaats aan de eischeresse onbekend is alzoo gedurende langer dan vijfjaren heeft volhard, bij het verlaten van de gemeenschappelijke woning en die verlating, als ken nelijk kwaadwilliggrond geeft tot echtscheiding. Aangezien de eischeresse, blijkens behoorlijk geregis treerd procesverbaal van den Edel Achtbaren Heer Voorzitter der Regtbank te Alkmaarvergunning heeft verkregen om bij gewone dagvaarding tegen den ge daagde een eisch tot echtscheiding intestellenwelk procesverbaal met het verzoek tot genoemde dagvaar ding bij de acte van dagvaarding aan den gedaagde is beteekend. Aangezien alle formaliteiten bij de wet voorgeschreven zijn inachtgenomen en de vordering der eischeresse op de wet is gegrond. Aangezien de eischeresse bereid is om, bij ontkente- nis van de door haar gestelde daadzakendeze door middelen regtens te bewijzen. Het der Arrondissements Regtbank te Alkmaar moge behagen, het huwelijk tusschen partijen op den 27a-en Mei 1848 in de gemeente Helder gesloten door echt scheiding te verklaren voor ontbonden met bevel dat het kind hetwelk uit genoemd huwelijk op den 5d«n December 1848 is geboren, met name Jacobus Pieter, zal verblijven bij de eischeressemet veroordeeling van den gedaagde in de kosten van het geding. Eindelijk heb ik Deurwaarder den gedaagde aange zegd, dat door mijne rekwirante tot haren Procureur wordt gesteld den Heer Mr. NICOLAAS HENDRIK de LANGE, Procureur bij de Arrondissements Regt bank te Alkmaar, wonende aldaar ten wiens kantore zij woonplaats kiesten voorts ten zijnen behoeve aan geplakt en overgegeven afschriften van deze acte zoo als hierboven is omschreven. De kosten bedragen vier Gulden en tien Cents. C. BROOKSMIT, D Deurw. Red. eiiExpl. 1.50. Schrijft. 1,80. eLj Visa en aanpl.0,60. w Repert0,20. ƒ410 Gezien. (get.) C. F. Th. van MAANEN. Geregistreerd te Alkmaar den achtsten Augustus 1800 vijf en vijftig, deel 20, folio vijftig, recto, vak zestwee bladen met een renvooi. Debet voor regt tachtig cents met de 38 opcenten een Gulden tien en een halve Cent. 'jet.) ZAHN. Debet f 1,101. Voor Afschrift C. BROOKSMIT le Deurw. I. THACKERAY (schrijver vanHet Schouwtooneel der wereld), LOTGEVALLEN VAN HENRI ES- MOND, 2 dln. met gesteendr. titel en vign. ƒ6,50. Leeskabinet 1855, No. 7, bl. 193: //Thackeray's letterkundige reputatie is in zijn vaderland sinds lang gevestigd, en een werk van hem aan te kondigenis hetzelfde als er eene goede ontvangst aan te verzekeren. Henry Esmond is in ons oog een meersterstuk, zoo in opvatting als in uitvoering. Geesttalentkennisvernuft stralen op elke bladzijde door.— Wij vinden dus allen grond, om met de meeste vrijmoedigheid dezen roman aan te bevelen en den uitgever een goed debiet toe te wenschenopdat hij zich aange moedigd moge zienonze letterkunde met meer zulke degelijke voortbrengselen te verrijken." II. THEOPHANIA. Romantische lectuur ter bevor dering van Christelijk leven voor Leesgezelschappen en Huisgezinnenonder medewerking van J. A. Engel A. II. van der Hoeve, P. Parson, Th. F. Uilkens J. H. Sonstral enz. enz. 1854, 2 dln., metgesteendr. titel en vign6,50. Gids 1855, Junijbl. 809: //Ik heb het boek aan enkelen in mijne naaste omgeving ter lezing gegeven, en er was maar eene stemme onder hen//wat een mooi boekGeenszins twijfelen

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 5