i§^ mm ,V. 34. Zevenenvijftigste Jaargang. - U#r^ 1 Maandag 20 Augustus. '•iv (THliciccl (Bcbecltc. Clhnduak bcr SElcck. SSlckclijkscït (Ductrsigt. ALKMAARSCHE COURANT Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post ƒ3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEilM COSTER ZOON. IMIIIJS djR. IA >3 De Advertentiën kosten van 15 regels0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij dCze ter kennis van de belanghebbenden, dat de Na jaar" Kennis, binnen die gemeente op den 22 Augustus aanstaan de een' aanvang neemt en dat op dien dag tevens de loting voor plaatsen zal worden gehouden. Alkmaar, den 4 Augustus 1855. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARD!'. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van do belanghebbendendat tot af gifte der Patenten over de dienst van 18||, zal worden gevaceerd ter Secretarie dier gemeente dagelijks (uitgezonderd des Zondags) van af Dingsdag den 21 dezer tot en met Dingsdag den 4 Sep tember daaraanvolgendevan des voormiddags 10 tot des namid dags 2 ure, en dat, om daarin geregeld en naar eisch der wet te werk te gaanhet noodig is dat door de afhalers worde overge legd het repu voor de declaratie van aangiftein der tijd afgegeven. n Alkmaarden 18 Augustus 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. T. KOORN. J)e Secretaris, SPANJAARD!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR door de plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt al daar opmerkzaam gemaakt op de schadelijke gevolgen, die het gebruik van Garnalen reeds heeft veroorzaakt en op het wensohe- lijke dat liet gebruik daarvan zoo veel mogelijk worde afgeraden, hebben gemeend de ingezetenen met deze mededeeling bekend to moeten maken cn hen in het belang hunner gezondheid op het nadeelige van dat gebruik opmerkzaam te moeten maken. Zij nemen tevens deze gelegenheid te baat om, bij de geruchten welke er omtrent liet bestaan "der cholera in dit rijk verspreid wor den de ingezetenen alle mogelijke zorgen voor lmnne gezondheid aantebevelenen hun in het. bijzonder hunne verpligting tot het schoonhouden van gotenriolen als anderzins ingevolge de be staande policie verordeningenin herinnering te brengen. Alkmaar, den 18 Augustus 1855. Burgemeester cn Wsthouders voornoemd J. T. KOORN. De Secretaris, SPANJAARD!'. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen hiermede ter kennisse van de belanghebbenden, dat de Milicien Verlofgangers van de ligting 1852, ingedeeld bij liet re giment Grenadiers en Jagerszoo mede diegenen der ligting van 1851, die tot dat regiment behoorenen indertijd niet totzamen- stelling van het blijvend gedeelte hebben gestrekt en voorts al de manschappen van beide voormelde ligtiugen, ingelijfd bij het 2e bataillon van liet Ge regiment Infanterie mot den 1 September aanstaande in werkelijke dienst zullen moeten overgaan ten einde aan de najaarsoefeningen doel te nemen. Geschiedende deze kennisgeving opdat door niemand dien aan gaande onwetenheid kunne worden voorgewend. Alkmaar, den 18 Augustus 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. T. KOORN. De Secretaris, SPANJAARD!'. Augs. 20 Maand 21 Dingsd. H. Bernardus. Hartjesdag. Paarden»), te Haar lem. Kermis te Aartswoud. E. K. 's avonds 8,53. H. Joanna Erancisca Eremiot de Chantal. Paar denmarkt te Sloten. 22 Woensd. H. Timotheus, Hippolytus en Symphorianus. Najaarskermis te Alkmaar. 23 Donderd. H.' Philippus Benitius. 24Vrijd. HBartholomew. 25 Zaturd. H. Gregorius. Verjaard, van Prins Alexander, 2e zoon des Konings, gcb. 1851. Zon op 5, onder 7 u. 2G Zondag. H. Zephyrinus. Kermis te Zaandam, Bergen, Oudcarspel, VeenhuizenOostwoud, Ooster blokker, Abbekerk, Muiden, Niedorperschut. BUITENLAND. Engeland. Den 14 is liet Parlement tot den 23 October verdaagd.Nu de werving in de Vereenigde Staten mislukt is heeft de regering besloten het aan bod van eenige ingezetenen van Canadaom aldaar een corps van inwoners opterigten, aantenemen; hetzel ve zal bestaan uit 2 bataljons, elk van 1400 man, on der officieren van hunne landgenooten.De graan prijzen zijn dalende en bij gunstig weder wordt eene verdere daling te gemoet gezien. Frankrijk. Men wil dat de wijze waarop de Paus zich omtrent Spanje en het thans geallieerde Piemont heeft uitgelaten het begin is geweest tot het wijzigen der betrekkingen met Keizer Napoleon die niet ver geet dat Z. H. steeds zwarigheid heeft gemaakt hem kerkelijk te bevestigen. Hoe het zijde Pausselijke aanspraak is ditmaal niet in den Moniteur opgenomen en het blijkt niet dat gevolg is gegeven aan het offi- cieuse verzoek van den nuncius om de oprigting te beletten eener maatschappij van kapitalisten tot aankoop van grondbezittingen der Spaansche kerk.Met Na pels zijn de betrekkingen niet zeer vriendschappelijk wegens handelingen van dien staat, die met de onzij digheid strijden een verzoek van den gezantdat de regering de dagbladen die zich zeer ongunstig over dat rijk uitlaten zal waarschuwen, is, naar men zegt, be paaldelijk van de hand gewezen.De toegang der tentoonstelling voor 20 centimes is, om de ontevreden heid der arbeidende klasse, weder van Maandag op Zon- dao- o-esteld.—- Men verzekert herhaaldelijk dat de Kei zerin zich in gezegende omstandigheden bevindt.Can- robert is den 15, aan boord van de Indus, te Mar seille terug gekomen.De Napoleonsdag is gevierd door een te Deum in de Notre Dame, receptie bij den Keizer, kostelooze voorstellingen in de schouwburgen, volksvermakenprachtigen maaltijd op het stadhuis en allerschitterendste illuminatie.De Keizer zal in de naastvolgende zitting van het Wetgevend Ligchaam voorstellen om de jaargelden der weduwen en weezen van de in dezen krijg omkomende militairen van alle rangen te verdubbelen. Rusland. De Russen beweren in de noordelijke forten van Sebastopol genoegzamen voorraad voor 300000 man gedurende één jaar te hebben dat de cholera niet besmettelijk de bezetting 60 a 65000 man sterk is en dat de soldaten onder liet geweldig vuur des vijands, zich dikwijls bedaard met kaart- en dobbelspel verma ken. Er zijn maatregelen genomen om eene brug over de baai te leggen voor het geval dat men genoodzaakt wordt naar de noordzijde te wijken.— Hoe meer de geallieerden het bolwerk Malakoff naderen des te meer hebben zij te lijden van het vuur der Russen de En- gelschen hebben in de laatste heldere nachten veel volk doren daar zij door den rotsigen grond niet spoe dig genoeg bedekkingen kunnen opwerpen ting heeft, insgelijks met eel verlies, 3 de bezet grachten go-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1