ALKMAARSCHE N°. 35. 'Levenenvijftig st e Jaar gang. Maandag 27 Augustus. (TïfFiciccï CScbcclfc. Cllmatiak bcr €10lccti. SüSUcfccïijfeseït ©wcrsi0t. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers 1IER.M-. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van do belanghebbenden, dat tot af-' gifteder Patenten over de dienst van 18fj, zal worden gevaceerd ter Secretarie dier gemeente dagelijks (uitgezonderd des Zondags) van af Dingsdag den 21 dezer tot en met Dingsdag den 4 Sep tember daaraanvolgendevan des voormiddags 10 tot des namid dags 2 ure, en dat, om daarin geregeld en naar eisch der wet te werk te gaanhet noodig is dat door de afhalers worde overge legd het reQu voor de declaratie van aangifte, in der tijd afgegeven. Alkmaarden 18 Augustus 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. T. KOORN. l)e Secretaris SPANJAARD!1. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, door de plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt al daar opmerkzaam gemaakt op de schadelijke gevolgendie het gebruik van Garnalen reeds heeft veroorzaakt en op liet wensche- lijke dat het gebruik daarvan zoo veel mogelijk worde afgeraden, hebben gemeend de ingezetenen met deze mededeeling bekend te moeten maken en hen in het belang hunner gezondheid op het nadeelige van dat'gebruik opmerkzaam te moeten maken. Zij nemen tevens deze gelegenheid te baat om, bij de geruchten welke er omtrent het bestaan'der cholera in dit rijk verspreid wor den, do ingezetenen alle mogelijke zorgen voor hunne gezondheid aantebevelenen hun in het bijzonder hunne verpligting tot het schoonhouden van goten, riolen als anderzins, ingevolge de be staande policie verordeningenin herinnering te brengen. Alkmaarden 18 Augustus 1855. Burgemeester en Wsthouders voornoemd J. T. KOORN. Be Secretaris, SPANJAARD!1. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1815 StaatsblNo. 22), hij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeented^t liet Kohier van het Patentregtdienst lSff en het voljaarsch 2 sup pletoir Kohier voor de "belasting op het Personeel, dienst 18f§, achtereenvolgend op den 17 en 18 Augustus 1855, door den Heer Staatsraad Commissaris des Konings, in de Provincie Noord-Hol- laud executoir verklaard, op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering zijn overgegeven. Ieder Ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatig heid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 22 Augustus 1855. Be Burgemeester voornoemd J. T. KOORN, Weth. Be Secretaris, SPANJAARD!1. Augs. 27 Maand. H. Josephus Calasanctius. Kermis te Hoogwoud en Hilversum. V. M. 's nam. 1,40. 28 Dingsd. H. Augustinus en Hennes. Kermis tePurmerland. 29Woensd. H. Johannes onthoofding. 30 Donderd. H. Rosa van Lina, Felix en gezellen. Paardem. te 31 Vrijd. H. Raymundus Nonnatus. (Abcoude. Sept. 1 Zaturd. H. Werenfridus, Aegidius, 12 Broeders. Paar- denm. te Amstelveen. Zon op 5,15, onder 0,45. Poort opent te 4sluit te 8 ure. 2Zondag. H. Engelen-bewaarders. Kermis te Aalsmeer, Amstelveen, Heemskerk, Heyloo, Lutjebroek, S. Maarten, Rijp, Spanbroek en Velzen. Engeland met haar gemaal BUITENLAND. Koningin Victoria is den 17, des avonds, en hare beide oudste kinderente Osborne aan boord van bet koninklijke stoomjagt ge gaan en den volgenden morgen naar Boulogne ver trokken.De nieuwe Turksche leening van 4 p.Ct. is aangenomen door bet huis Rotlischildtvoor den hoo- gen prijs van 102f ten honderd; er hadden zich slechts 2 inschrijvers opgedaan. Frankrijk. De Keizer heeft den generaal Canrobert tot senateur verhevenals eene luisterrijke erkenning zijner bewezene diensten.De Engelsche Koningin is den 18, 's middags ten 2 ure, te Boulogne ontscheept, terwijl 40000 man onder de wapenen waren van het havenhoofd naar het spoorwegstation gaandereed de Keizerdie haar te gemoet gegaan was aan de regter- en de generaal Baraguay d'Hilliers aan de linkerzijde van het rijtuig, 's Avonds te 7 ure, 2 uren later dan verwacht wasvooral door de aanspraken der autho- riteiten te Amiens deed zijbij voortreffelijk weder onder het losbranden van het geschut en een ontzet tend vreugdegejuich, haren intrede te Parijsaan het geillumineerde station van den Straatsburger-spoorweg bood haar de generaal de la Woe,dine, namens liet met de dienst belaste 9e bat. der nationale gardeeene prachtige bloemruiker aan. De. Koningin was, nevens den Keizer, Prins Albert en hare dochter, gezeten in een open rijtuig met 4 paarden, waarachter de Prins van Walles en Prins Napoleon in een anderde geheele linie der Boulevards was met vlaggen der beide natiën overdekt en langs den geheelen weg, van 14 kilometers, tot S. Cloud waren aan de regter- gewapende bur gers en aan de linkerzijde soldaten geplaatstte 9 ure kwam H. M. te S. Cloud en werd beneden aan de trap ontvangen door de Keizerin en Prinses Mathildawaar na de groot-officieren van het Keizerlijk huis werden voorgesteld. Boulogne, Parijs en S. Cloud waren 's avonds geïllumineerd. Den 19 stelde de Keizer de ministers en presidenten van het Wetgevend Ligchaam en den staatsraad aan de Koningin voordie 's mid dags eene wandeling deed in het boseh van Boulogne, met den Keizer en Prins Albert, die inmiddels incog nito de Champs Elysées de Tuilerien het Palais-Royal en een deel der Boulevards had bezocht, 's Avonds werd in huisselijken kring te S. Cloud een concert gegeven. Den 20 werd de tentoonstelling van kunsten bezigtigd op het Elysée gehoor verleend aan het corps diplomatiquehet Paleis van justitie met de heilige Kapel en de Notre Dame bezochtin welke H. M. door den Aartsbisschop en de hooge geestelijkheid (in gewone kleeding) ontvangen werd. Het personeel van het Theatre Francais voerde 's avondsop verlangen der Koningin, „les demoiselles de Saint Cyr' op. Den 21 werd het kasteel te Versailles en het parkwaar alle fonteinen in werking warenen klein Trianon bezocht en 's avonds in de groote Operade opvoering van het ballet la Fonli bijgewoond. Den 22 werd van half 12 tot 2 ure de groote tentoonstelling bezien op de Tuilerien een ontbijt gebruiktgehoor aan een aan tal Engelschenin het hotel van den gezant gegeven een groot gastmaal te S. Cloud en aldaar 's avonds eene tooneelvoorstelling „le fils de familie" door het personeel van het Gymnase bijgewoond.Aan Prins Napoleon en gener aal Canrobert heeft Victoria het groot-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1