BINNENLAND. Bij besluit van den 12 Jnlij heeft de Koning bij de Infanterie de korte jas ingevoerdter vervanging van den rok, en voor de officieren een open in plaats van gesloten kraag bepaald en de galons op de panta lons in gala-kostuum afgeschaft.Uit verschillende provinciën verneemt men dat de aardappelenziekte zich niet tot de wintersoorten heeft uitgestrekt en de oogst ken en een begin maken met liet bouwen van schepen van 130 stukken, te Nicolajeff, welke plaats tot militaire haven bestemd, is,; 'ingeval Sebastopol onbruikbaar mogt worden.Oostzee. 10 hebben 17 Russische kanonneerbooten de haven van ..Riga verlaten en 2 uren gestreden met het schroefstoomschip Hawkevan 60, en de scliroefstoomkorvet Desperate, van 8 stuk ken zonder beslissenden uitslag.Britsche kruisers hebben te UleaborgSimo en Windau, schepen en magazijnen met levensmid delen vernield. Den 16 hebben 2 fregatten van de vloot bij Nar- gen, Port Baltic vele uren gebombardeerd en zijn toen weder vertrokken.5 Engelsche bombardeer-galjoten,', merkelijk voor Sweaborg beschadigd zijn naar Engeland teruggekeerd in genoem de stad is zeer veel verbrand, maar ook veel, door de koelbloe digheid der bezetting, weder gered; de Russische landmagt ver loor bij het bombardement 41 dooden en 110 gekwetsten en de zeemagt 11 dooden en 88 gekwetsten. Turkije. De ministers hebbenbehoudens de goedkeuring der gealliëerde legerhoofden, besloten 25 bataljons troepen, elk van 1000 man, deels uit de Krim deels uit Rumelic onder bevel van Omer-hassa, naar Azië te zenden. Het ontwerp van eenen veld- togt in Bessarabie is voor dit jaar opgegeven; te "Varna is reeds een begin gemaakt met het inschepen der troepen naar Azië.De bezetting van Kars heeft een' vrij gelukkigen uitval gedaan en uit de nabijheid van Erzerum zijn de Russen weder teruggetrokken. In den avond van 18 Augustus zijn in een der volkrijkste kwar tieren van Konstantinopel 7 a 800 huizen door brand vernield. te Scheveningen is van die soorten wel zijn slechts enkele knollen aangetast. overvloedig is liet loof, maar Van (Mar zijn dit jaar voor de steurharing-visschery onder den Engelschen wal, bestemd 101 vaartuigen, dat is 24. meer dan in 1853 en 11 meer dan in 1854; voor de kustvisscherij blijven slechts 13 over.Hoe wel de sterke wind laatstelijk zeer gunstig is geweest tot ontlasting der ondergeloopen landen staan nog 3000 bunders in het benedengedeelte van den Tieler- waard, ongeveer een Ned. el onder water.De Com missaris des Konings in Noord-Braband, uit A. J. Borret, heeft, wegens vergevorderden leeftijd, ontslag verzocht. Wederom hebben eenige gemeenteraden de plaatselijke belastingen gewijzigd en diensvolgens besloten te Mep- pel den 22, om de belasting op het gemaal en de hon den met 1 Jan. opteheffen en te vervangen door een' hoofdelijken omslag, waarvan het maximum is bepaald op 20000,— te Coevordenden 25, tot gelijke af schaffing en vervanging door de belasting op de ge bouwde en ongebouwde eigendommen met 10 en 5, op het in- en uitlandsch gedestilleerd met 25 op de likeuren met 28 en op de wijn met 50 opcenten te verhoogen en het ontbrekende door hoofdelijken omslag te vinden; en te Vlissingen, den 27, met 10 tegen 2 stemmen, tot heffing van eenen accijns op het gemaal, met 1° Jan. als eigen middel, tot 3,ƒ1,60 en f 0,(30 per 100 ponden tarwe spelt of rogge. Ook te Groningen heeft de raadden 25 de laatste hand gelegd aan de af schaffing der gemeente-accijnsen. De verjaardag van het ontzet dier stad in 1672, is aldaar weder plegtig herdacht door eene feestrede van dr. Diest Lorgion af gewisseld door zangkoren in de Martinikerkmuziek O 7 7 der schutterij op de groote markteene harddraverij van 17 paarden om een' prijs van/400,volksvoorstel ling in den schouwburg en fraai vuurwerk.Bij de harddraverij te Medenblik op den 27, dongen 18 paar den om den prijszijnde 2 zilveren presenteertrom- mels behaald door Frits, van K. Konijn te Spierdijk, hebbende Jansjevan P. J. Langeveldte Amsterdam, de premie 2 zilveren vischlepels bekomenna afloop werden volksvermakelijkheden gehouden en een vuur werk afgestoken een en ander opgeluisterd door de muziek van het gezelschap Apollo.Den 25 is te Am sterdam aan de groote Doelen afgestapt de Erfprins van ServiePeter A. Kara Georgievic met gevolg. Den 26 vond men aan de Bontepaalbij Rotterdam in eene moddersloothet lijk van een onbekende van omstreek 50 jaren welke aldaar 's avonds te voren beschonken was gezien. Den 27 overleed te 's Hage in den ouderdom van 58 jarenZ. Exc. de generaal majoor K. E. Baron van Eeerdt, commandant der eerste brigade kavallerie buitengewoon adjudant des Konings commandeur van de Eikenkroon met de Ster Ridder van den Ned. Leeuw en de Militaire Willems orde en van den Rooden Adelaar van Pruissen.De stoombooten Gouverneur van Ewijck en Burgemeester Huidekopervarende van Amsterdam op Huil, doen voortaan alle Woensdagen Hoorn aan; daarmede is den 29 Aug. begonnen; jammer, dat de diepte der „schoone" haven deze booten niet vergunt aan wal te komen. Den 30 vermaande eene dame te Amsterdam eene stoep opgaande, eenige daar met lucifers spelende jon gens tot voorzigtigheid; ten antwoord wierp een hun ner eene brandende naar hare luchtige zomerkleeding, zoodat zij dadelijk in volle vlam stond en des nachts aan bekomene brandwonden is bezweken.Het con gres over het Armwezen aldaar is tot Mei 1856 uitgesteld wegens het heerschen der cholera.Met de landmail is de tijding ontvangen van het over lijden op den 11 Julij, van Hamanglcoe Boewono V, Sultan van Djocjokarta, commandeur van denNed. Leeuw; hij was een getrouw aanhanger van Nederland en wordt zeer betreurd. In de noordelijke districten van Celebes, hadden in het laatst van Meiop aansporen van zeke re daeng Klaboeonlusten plaats gehad, waarbij gou vernementsgebouwen verbrand en onze gezagvoerder baron Collot d'Escury met eenige bedienden vermoord zijn; door krachtige militaire maatregelen is de opstand bedwongen en de aanvoerder daarvan gesneuveld. 5?Ln&0 jJXtCUW®. GEMEENTE RVA». Zitting van den 29 Augustus 1855 No. 14. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 13 Leden. De Heeren Teengs Telling en Cosieringevolge kennisgeving, afwezig. 1. De notulen der vorige vergadering worden geresumeerd en goedgekeurddaarna zijn gelezen 2. Kennisgeving van H. H. Gedeput. Staten van N. Hollanddat de Reglementen voor het Burgerlijk Armbestuur en het Gast huis bij hen zijn ingekomen en geen stof tot bedenking heb ben opgeleverd. 3. Authonsatie van als boventot verevening eener som van f 477,59J wegens arbeidsloon van buitengewoon werk in den winter, uit de post van onvoorziene uitgaven, dienst 1855. 4. Goedkeuring van als bovenop de 1 Suppletoirc Begrooting dienst 1855. 5. Missive van als boventen geleide van eene uitnoodiging van Z. Exeell. den Minister van Binnenlandsche Zaken, om de daarstelling der verordeningen op het plaatselijk belastingstel sel te bespoedigen. Alle deze No. 2 tot en met 5 voor kennisgeving aangenomen. 6. Missive van als boventen geleide van een door Ingelanden van den Polder de Schermeer aan Z. M. gepresenteerd adres, om als eene afzonderlijke en onder eigen bestuur bestaande Burgerlijke Gemeente te worden erkenden met de vraag of het Gemeentebestuur ook nog iets heeft te voegen bij het be toog, door hen, tegen een gelijk verzoek, in den jare 1847 daartegen ingezonden. Is besloten de voornaamste vraag in ontkennenden zin te be antwoorden en het voorgestelde ontwerp van antwoordna eeni ge wijziginggearresteerd. 7. Rapport der Commissie tot onderzoek der Gemeenterekening, over de dienst van 1854. Ter inzage voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 8. Missive van Burg. en Weth.mededeelende dat de Heeren G. D van der SwaaghCorn. Joh. de LangeM. Luijmes en Mr. J. P. Kraakmande benoeming als leden van het Bur gerlijk Armbestuur hebben aangenomendoch dat de Heer M. van der Werff heeft te kennen gegevendie betrekking niet te kunnen aanvaarden. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Missive van als boventen geleide van den concept staat van be- begrooting voor de gemeente, voor den jare-1856. De Raad verdeelt zich tot de beoordeeling der begrooting ten gevolge het Reglement van ordein 3 onderscheidene af- deelingenwaartoe bij loting worden aangewezen. (Alpha- betiseh gesteld.) Bij dc le sectie, onder medewerking van den Heer Burge meester de Heeren Abbringv. d. DriftKluppel en de Sonnaville. Bij de 2 sectie onder medewerking van den Heer Wet houder Koornde Heeren Bakker, Bruinvis, Teengs Telting en de Dieu Fontein Verschuir. Bij de 3e sectie, onder medewerking van den Heer Wet houder van Leeuwen de Heeren Costerv. d. Sluijs Veer Vonk en Westendorp. De Begrooting wordt voor de ingezetenen ter visie op de Secretarie gelegd, en, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar gesteld. 10. Missive van als bovenhoudende voorstel tot het vragen van de authorisatie van Z. Excell. den Minister van Binnenland sche Zakenom den tijdelijken onderwijzer op de openbare school aan den Omval, W. Schut, zonder voorafgaand verge-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2