ALKMAARSCHE COURA 1\". 37. Zevenenvijftigste Jaar gang. 11 m Vla a i ut a 10 September. tf*!ïiciccl (Ocbccltc. Cllttianafc bet* SlSlcck. ggilckclijkgcft (Pucrsigt. 12.A.F Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussclien 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,—franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEllM COSTER ZOON, De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze. ingevolge art. 203 der gemeentewet, ter ken- msse°van de ingezetenen, "dat de begrooting der plaatselijke in komsten en uitgaven, voor de dienst des jaars 1850, door hen aan den Raad der gemeente is aangeboden en van lieden afgeduren de 11 dagen, "op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is°nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift verkrijgbaar is. Alkmaarden 29 Augustus 1855. Burgemeester en U ëtliouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD'!'. Sept. 10 Maand. H. Nicola as van ïolentijn. Kermis te Amster dam en Nieuwendam. 11 Dingsd. H. Maria Naamfeest. II. Protus en Hyacintbus. Paardenm. te 's Gravenbage. N. M. 's morg. 11,11. 12 Woensd. Paardenm. te Valkenbrug. 13 Honderd. Israël. N. Jaar 5016. 11VrijdKruisverheffing. Israël. N. Jaar. 15 Zaturd. II. Nicodenms. IüZoxdag. II. Euphemia en gezellen. Kermis te Limmen, Westerulokker en Zandwerven. Zon op 5,45 ouder 0,1.3. Poort opent te Ij. sluit te 7j- nrc. Rusland Volgens liet officieel verslag van Gort- ecliakoffomtrent den slag van I raktyr oj> lb Aug., hebben de Russen aanvankelijk voordeelen behaald en zijn /.ijin het gezigt der bondgenoofen over de Tschernava getrokken maar heeft de bevelhebber van den linkervleugelgeneraal Readdaarnaen na het ver dreven der Sai dlniêrs geene nadere bevelen afgewacht, maar, op eigen gezagde op de hoogten geposteerde Franschen aangetastwaarbij hij werd afgeslagen en spoedig, even als het hoofd van zijnen staf, de gene- raal-majoor van Weimarn, den doocl vond ook sneu velde bij den aftogt door een kanonskogel de gene raal Wrewsky nadat eenige minuten eerder een paard onder hem was gedood terwijl hij als adjudant naast Gortschakoff reed. Deze geeft het geleden verlies niet op; volgens eene te vertrouwen opgave, sneuvelden, behalve de 3 generaals43 officieren en 1408 soldaten eil werden 4875 krijgers gewond.üe 50 a, 60000 Kussen zijn afgeslagen door 12000 Franschen, met 4 batterijen artillerie en 4500 Sardiniers met 24 stukken; de kaatsten hadden 10000 man in positie. Jelissier heeft aan Gortschukoff eene portefeuille met voorwer pen van waarde, denkelijk van den generaal Read af komstig, gezonden met berigt dat men zoude trachten diens lijk te vindende Russische bevelhebber heeft daarvoor beleefdelijk zijnen dank betuigd liet ligchaatn is werkelijk gevonden en plegtig begraven. De luu- gelsche soldaten en matrozen hebben de lijken der Kus sen .op het slagveld beroofd, waaromtrent de generaal Simpson eene dagorder heeft uitgevaardigd. Sedert hebben de geallieerden vooral de Sardiniershunne stellingen aan de Tschernaya ijverig versterkt, maar ,de Turken volharden in hunne achteloosheid. De belegeraars van Scbastopol arbeiden steeds aan het voor uitbrengen hunner werken; de Franschen hebben in het geheel over eene lengte van 17 uren gaans, meest in steenachtigen grond Loopgraven gemaakt en 85 bat terijen opgeworpen alleen het maken van No. 22, van slechts 3 stukken heeft hun 856 soldaten gekost. De Russen hebben achter den Malakofftoren in eenen halven kring2 werken aangelegd om dienbij mo gelijke overgave, rondom te kunnen bestoken; vóór het bolwerk Korniloff hebben zij eene rei van geoefende scherpschutters achter wolbalen gevestigd die de ar beiders der bondgenooten gedurig wegschieten in den nacht van 31 Aug. deden zij eenen uitvaluitdegroote Redan op de Engelsclie belegeringswerken en wier pen eenige schanskorven omver.-— De generaal Tott- leben is, door het te vroeg hervatten zijner werkzaam heden, weder ingestort en vertoeft thans, op last van Gortschukoffte Simferopol.— Lord Redelijke is van Konstantinopel in de Krim gekomen, om den 25 Aug., aan 7 Engelsclie generaals en 2 schouten bij nacht de Bath-orde uittereiken.Het weder was laatstelijk in het kamp gunstig en aangenaam al het benoodigde ruim voorhanden en de staat der hospitalen uitmuntend. Duizende Russen zijn werkzaam aan het versterken of versperren der doortogten van de Stinkzee.Keizer Alxander heeft den generaal Berg zijnen dank doen blijken voor de verdediging van Öweaborgdoor de toezending der orde van S. Andreas met het zwaard. De laatste vijandelijke schepen, die nog voor Kroonstadt waren blijven liggen, zijn den 27 vertrokken.Het Fransche linieschip Austerhtzvan 101 st.is doorliet stoten op zandbanken zoo beschadigd, dat het terugkeert, om eene belangrijke herstelling te ondergaan. BINNENLAND. De leden van den raad te Maastrichtdie hun ont slag hadden genomen, zijn bij de jongste stemming niet herkozen maar door anderen vervangen zoodat de clericale partij nu geheel meester is.Te Oudorp (op Goedereede) zijn 32 naar Amerika verhuisde per sonen, aan boord vail da North- Carolina, teruggekeerd. Bij den minister van binnenl. zaken is voor de waters- noodlijdenden ontvangen uit Suriname 3596,49 en van Curasao, Bonaire en Aruba 1751,65 het digten der doorbraak te Lith is in het openbaar aanbesteed voor 51000. De jeugdige deugnieten door wier onvoorzigtigheid met lucifers eene dame te Amsterdam is omgekomen zijn door den ijver van den politie commissaris C. Heilbron Dz opgespoord en aan de justitie overgeleverd.In de Kon. tapijtfabriek te Deventer zijn, voor rekening van den Keizer van Ja pan 2 prachtige Smirnasche tapijten vervaardigd en dezer dagen verzonden.Den 3 bept. heeft Z. M. aan mt W. B. Donker Curtius van Tienhovenop diens verzoek eervol ontslag verleend als president van den hoogen raad en als zoodanig benoemd de vice president mr. J. op den Uooff, zijnde de eerste aangesteld tot minis ter van staat.—' Dien dag is de Belgische brik Melanie Isabelle, kapt Smidtmet stukgoederen en eenige passagiers van Antwerpen naar Kio-Janeiro, op de hoogte van Bath, in brand geraakt en tot op bet ko per verteerd; daarbij zijn geene menschen omgekomen. Den 4 heeft de Koning den Prins van Oranje, op diens 15('en geboortedag, bevorderd tot kapitein a la

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1