ALKMAARSCHE COURANT N°. 38. s PP Zevenenvijf tigste Jaargang. J" Maandag 17 September. (Dfitciccl C6cbccUc. QUmanak bet* 212Hccfe. aeickcüjkscït Oüctziijt- 1 1 r Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusscben. 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. j Ij ï- s I IA De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: dat tie Patenten van het eerste suppletoir kwartaal des loopenden ilimstiaars 1811, in gereedheid zijn gebragten aan de daarbij betrokken personenwelke zich tussehen den 17 en den 89 dezer maand, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ure, te Secretarie der gemeente zullen aanmeldenop derzelver aanvrag en tegen overgifte van liet ontvangen repuzullen worden afgegeven. Allernaar, den 15 September 1855. Buraemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARD!'. Sent 17 Maand. Wonden van S. Eranciseus. Kermis te Broek op Lan^edijk, Bloemendaal, Buiksloot en Landsmeer. 18 Dingsd. H. Joseph a Carpertino. Schapenrnarkt op Texel. 19 Woensd. Quatertemper. H. Januarius en gezellen. L. iv. 's morg. 7,20. 20 Donderd. H. Eustaehius en gezellen. 21 Vriid. Quatertemper. IIMatthaeus. 22 Zaturd. Quatertemper. H. Thomas a Villa nova .Mauri tius en gezellen. Israël. Groote Ver zoendag. 23 Zosda». H.Theela, Kermiste Koedijk. Veenhuizen enGroo schermer. Zon op en onder te 6 ure. Herist begint. BUITENLAND. Frankrijk. Wederom is een aanslag op het leven des Keizers beproefd maar misluktde dader was ge naamd Bellemarreoud 22 a 23 jaren geboren te Rouaan, van beroep schoenmaker, reeds op zijn 16« jaar, wegens opligterij tot 2 jaren gevangenisstraf ver oordeeld en latei wegens verdediging eener barricade in de straat Rambuteau, op 2 Dec., naar Belle-Isle verwe ien van waar bij in February 11. terugkwam en on der een' valschen naam, als schrijver bij een deurwaar der in dienst trad. De Keizer den 8"", de laatste op voering van bet treurspel Maria Stuartin de zaal Vendatour, zullende bijwonen, loste bij op bet rijtuig, waarin 3 hofdames en 1 kamerheer zaten 2 kleine zakpistolen waardoor eene dier dames eene onbedui dende "kwetsuur bekwam; hij werd dadelijk door de polieieagenten gevangen genomen en 5 minuten later kwam de Keizer, in een gelijk rijtuig als het andere gezeten, en werd met gejuich in den schouwburg ont vangen Bellemarre had reeds 4 jaren bet voornemen oehad den Keizer te vermoorden en stond niet in ver band met anderen; men houdt hem voor krankzinnig en als zoodanig zal hij opgesloten worden Den 9, des avonds, is aan liet station Vaugirard, van den spoorweg naar Versailles, een goederentrein tegeneen passagierstrein aangereden, waardoor 2 locomotieven en 4 wagens vernield9 personen gedood17 ernstig en ruim °30 minder gekwetst zijn.— Abd-el-Kader, op uitnoodiging des Keizers, om de tentoonstelling .e c zoeken, den 1 Sept. te Marseille ontscheeptmaar al daar ongesteld geworden is den 10 te 1 arijs aange komen.— Denzelfden dag werd bet internationale con gres voor de statistiek geopend en 's avonds te 7 ure liet geschut der Invaliden gelost, wegens de inname van Sebastopolwelke eene algemeene vreugde er- wekt. Parijs werd aanstonds geïllumineerd, even als Kijssel, Rouaan, Orleans en andere hoofdsteden den vol genden dag werden de vlaggen der verbondene mogend- beden, die bij de komst van Koningin Victoria gebezigd waren, weder uitgestoken en den 13 in de hootdkerk, in tegenwoordigheid des Keizers, een Te-Deum, ge zongen, gelijk den 16 door geheel Frankrijk zal ge schieden. De generaal Pelissier is tot maarschalk ver beven en de manschappen der ligting van 1847, tot het leger in het Oosten behoorendezullen onmidde- lijk worden ontslagen.— De generaal Canrohert is te Cahors, alwaar bij den departementalen raad bijwoont, feestelijk door de overlieden en bevolking bejegend.— Den 12 Julij is te Teheran met Perzië een tractaat van vriendschap en handel gesloten en door den Scbach geratificeerd. Rusland. De zuidzijde van Sebastopol bevindt zich eindelijk in de magt der verbondenen: reedt den 28 Augustus waren de werklieden den Mulakofftoren zoo ver°genaderd dat bet geschut daarvan bun niet meer kon bereiken en dus zweeg. Den 5 Septmet het aan breken van den dag, werd bet bombardement, dat tot dien tijd slechts bij tusschenpozen bad plaats gehad hardnekkig voortgezet; in den volgenden nacht werd de Russische tweedekker Mariavan 84 st. door een bom van de Fransche batterijen aan den regtervleugel getroffen en geheel verbrand en den 7op i, «v -1\,L ■I de groote reede andermaal een schip vernield. Op den middag van den 8 werden de westelijke verdedigingswerken der stad en die voor de Kalfaatbaai 7 malen bestormd, waarvan de bezetting er 6 afsloeg; de generaal de Salles viel bet centrale bolwerk2 malen te vergeefs aan, de aanval der Engelschen op de groote Redan mislukte maar m den Mulakofftoren (Korniloff) konden de Franschen, eerst na eene deide poging, stand houden, wat op an dere plaatsen door het geweldig vuur der vijandelijke artillerie, niet mogelijk was. De gealliëerde vloten kon den door eene windvlaag geen deel aan den aanval nemen maar moesten op hunne ankerplaats blijven terwijl de Fransche kanonneerbooten en 6 Engelsche mortierschepen zich naar de Strelitzka-baai begaven waaruit zij op bet Quarantaine-bastion en het fort Alexan der meer dan 1200 bommen wierpen. Des nachts boorde men geweldige ontploffingen en werd midden in de stad een groote brand gezienzijnde de Russen des avonds begonnen de zuidzijde te verlaten, hetwelk den volgenden morgen te 8 urewanneer zij de schipbrug afsneden met verlies van naauwelijks 100 man was volbragtheb bende zij de werken doen springen de gebouwen en alle schepen, met uitzondering van 3 stoomschepen by bet fort S. Catharina in brand gestoken en 500 zwaar gekwetsten achtergelaten tot wier vervoer de generaal Gortschakoff een' wapenstilstand verzocht. Pelismr aar zelde de vesting, waar nog gedurig mijnen sprongen, binnen te trekken, hetwelk eerst den 11 is geschied onder bedekking der troepen zoude een Engelsch- b ran- sclie commissie eenen staat opmaken van bet daar nog voorbanden belangrijk materieel. Het verlies der En gelschen wordt op 2000 man begroot zijnde 26 of ficierenwaaronder 4 hoofd-officieren gesneuveld en

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1