5? I u b9 XItcuwo vuhmiissi:hots regtbaiïb. 113, waaronder 3 generaals, gekwetst. In de ambu lances zijn 4500 gewonde Franschen waaronder 450 officieren, opgenomen. Van de laatsten zouden gesneu veld zijn de generaals Rivet, NiolSaint Pol en Le- bretonzwaar gekwetst de Salles en Coustou, ligt Mac MahonBourbaki en Bosquet (aan de schouder) en vermist de Marolleseen adjudant van Pelissier is naast hem gesneuveld.Voor Petropaulowskiin Kam- schatka, is den 30 Mei de geallieerde vloot gekomen maar vond daar geen schip kanon noch mensch, zijn de de bezetting en ambtenaren met het materieelden 17 April, aan boord der Aurora, Diana en Olivatza, met 2 transportschepen door hét ijs gedurende eenen mist, aan de waakzaamheid der Britsche fregatten Bar- racouta en Encounter, die smts lang de haven blok keerden ontsnapt. Na het verwoesten der vesting werken (zijnde de stad gespaard) is de vloot naar de Amoorrivier gezeild werwaarts het garnizoen geweken is.Te Sweaborg zijn door het bombardement niet meer vernield dan 7 magazijnen, 1 groot huis met ge neesmiddelen voor het leger, 17 burgerwoningen, het huis van den gouverneur en 18 schepen.Te Mos- cou heeft, gedurende 24 uren, een hevige brand gewoed. Turkije. De Sultan heeft den 30 Aug.tijdens de reis van lord Redcliffe naar de Krim zijn' schoonbroeder Mehemed-alieen aanvoerder der oud Turksche partij, tot minister van marine verheven ter vervanging van Ho lil bassa, die tot het ambtelooze leven teruo-keert. De thans weder in gunst verkeerende staatsman wilde zich eerst regtvaardigenmaar de sultan vond zijne aanstelling reeds regtvaardiging genoeg en vereerde zijne zuster eene kostbare diamanten halsketting. Omer- bassa is den 1 Sept. uit Konstantinopel vertrokken naar Varna, om voor de overscheping der troepen te zorgen, die bij Battoun vereenigd zullen wordendit gaat met groote moeijelijkheid gepaard om dat Pelissier vermeent de Turken die het beleg van Sebastopol dekken niet te kunnen missen en bovendien alle Turksche stoom schepen vermolmd en gebrekkig zijn, terwijl de togt in het najaar met linieschepen niet te doen is. Uit Azie krijgt men geene of slechts verwarde en tegenstrij dige berigten.De generaal Vivian is met het Britsch- Tursche legioen naar de Krim vertrokken. BINNENLAND. Te Middelburg zijn den 5 gevankelijk binnengebragt 4 soldaten uit Breskens, die in dronkenschap een burger dier plaats een bajonetsteek hebben toegebragt, aan de gevolgen waarvan hij is overleden.De collecte voor de choleralijders te Amsterdamop den 5 en 6 heeft 16000. opgebragt. Ook te Leyden en Kampen heerscht die ziekte en te Groningen enZierikzee hebben zich enkele gevallen daarvan voorgedaan. In den nacht van 6 op 7 Sept. overleed te Utrecht, aan eene hevige be roerte, de buitengewone hoogleeraar in de geneeskunde P. J. 1. de Fr emeryoud 58 jaren. Tot gewone hoog leeraren in de godgeleerdheid te Leyden heeft Z. M den 10, benoemd den buitengewonen A. Keunen en den Herv. predikant te Rotterdam J. J. Prins. Voorts tot gewoon hoogleeraar in de bespiegelende wijsbegeerte en letteren te Utrecht J. A. C. Rovers, thans in gelijke betrekking te Groningen. De afdeeling taalkunde enz. der Kon. academie van wetenschappen te Amsterdam heeft den 10, met 8 tegen 7 stemmen, aangenomen het voorstel van professor Cobet om bij de regering aantedringen op het weder invoeren van het staatsexa men, ter toelating der studenten op de hoogescholen. I)en 7 werden met het stoomschip Magnetvan het Nieuwe Diep niet minder dan 112 koeijen 1746 schapen en eene menigte andere Noord-Hollandsche producten naar Engeland vervoerd. Het uitdiepen van de Hoornsche haven ten behoeve van den stoomboot op Huilenz.zal den 25 dezer maand aanbesteed worden.De veel besproken processie te Ossendrecht heeft den 8ditmaal in den zin der wet op de kerk genootschappen plaats gehad de vaandels, witte ge waden enz. zijn in een besloten wagen tot over de Belgische grenzen gevoerd en eerst toen te voorschijn gehaaldop den terugtogt geschiedde het omgekeerde; de inspecteur der rijkspolicie en een luitenant der marechaussee van Breda waren met eenige manschap pen van dat wapen tegenwoordig.Den 9 kwamen te Missingen op eene plezierreisper stoomboot van Antwerpen, p. m. 150 personen, waaronder een 50tal leden der Société lyrique /'Echo de l'Escautdie een concert ten voordeele der watersnoodlijdenden gaven, dat door vele inwoners van die stad en uit Middelburg werd bijgewoond.'s Avonds is de Groote Kerk te Rotterdam, voor de eerste maal, tot algemeen genoe gen met gas verlicht geweest.De Koning heeft een commissie van 8 leden en 1 secretaris benoemd tot opsporing en overweging der oorzaken van den invloed en de middelen van bedwang van den toene- menden invoer van vreemde muntspeciën. De regering van Zwolle heeft eene leening uitgeschreven van 170000,—, hoogstens 41 pCt rentende, inl70aan- deelen, waarvan jaarlijks 5 aftelossen en zulks tot over name der gasfabriek en verdere exploitatie voor reke ning der gemeente.— De gemeenteraad van Haarlem heeft den 12 goedgevonden niet tot de afschaffing van den accijns op het gemaal overtegaan alvorens men het over het equivalent daarvoor eens was, waarop met 15 tegen 2 stemmen is besloten met 1856 eene di recte belasting van hoogstens 60000,te heffen gegrond op eene bij klassen opklimmende vermenigvul diging der huurwaarde Te Gouda is met 7 tegen 4 stemmen besloten den accijns in het volgende jaar te blijven heffen te Delfshaven is hij afgeschaft en te VI aard ingen slechts met verminderd maar daaren tegen die op de turf en steenkolen opgeheven. Correctionele Zitting van 11 September 1855. L. v. d. M.te Noordscharwoude mishandeling en lasterver oordeeld tot ééne maand gevangenisstraf en twee geldboeten, eene van f 8,en eene van f 25,met ontzegging der reg- tenbepaald in art. 8 der wet van 29 Junij 1854(Staatsbl. No. 42) en in de kosten van het regtsgeding. A. P., mishandeling en woordelijke beleedigingenveroordeeld wegens de mishandeling tot drie dagen gevangenisstraf en we gens de woordelijke beleedigingenvan de eene vrijgesproken en betreffende de andere den Officier van Justitie niet ontvan kelijk verklaard, bij gebreke van wettig bewijs aangaande het beslaan van eene aauklagt der beleedigdc partij en bovendien veroordeeld in de kosten van het regtsgeding. BURGERLIJKE STUD. ONDERTROUWD. 14 Sept. Nicolaas Koene, te Alkmaar, en Catharina Kaptijn, te Hoorn. GETROUWD. 9 Sept. Arnoldus Adrianus Onerliorsl en Johanna Maria Jansen. GEBOREN. 8 Sept. Catharina AlexandrinaD. van Gerrit. Dekker en Trijntje Beute.Maria Christina D. van Jacob Friedrich Kam- merer en Adriana Fransen. Maria, D. van Mattheus van den_ Berg en Neeltje Bijl.- JacobusZ. vanStefanus Frederikus Winder en Anna Catha rina Wassman.Juliana Maria, D. van Johannes van den Berg en Juliana Elisabeth Brouwer. Johanna Susanna, D. van Siebrand Siebrands en Sara Pe- tronella de Jong. HermanusZ. van Pieter de Jong en Maartje van Wieringen. Maria Margaretha CatharinaD. van Nicolaas van den Brink en Maartje Borst.ArieL. van Cornells Min en Trijntje Luken. Chrisliaan KareiZ. van Carel Cristian Saalbaoh en Catha rina Maria van Akerlaken.Willemina Susanna, D.van Willem Hendrik van Eden en Jansje Kuijper, G uurtjeD. van Matthijs Volkers en Lijsbeth Badenhuizen. ElisabethD. van Jacob Koopman en Maria Zervas. 9 10 11 13 OVERLEDEN. 10 Sept. Catharina Elisabeth, D. van Hermanus Lievendag en An- thonia van Halen12 d.Maria, D. van Mattheus van den Berg en Neeltje Bijl, 2 d. 11 Maria Wilhelmina Bruini/choff25 j.Marie Erederique, D. van Pieter Bezaan en Maartje Adolf, 10 m. 13 n Adrianus Fetrus Polman, 30 j. 14 u Klaas Pootjes, 38 j.Willem Nicolaas nan 7//b«.s,50j.circallm,

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2