ALKMAARSCHE is#, w x 'J 30. Zevenenvijftigste Jaargang Maandag 24 September. (Dflftciccl (Scbccltc. AANBESTEDING. NATIONALE MILITIE. INSPECTIE VERLOFGANGERS. Cllmattak bcr 212ülcck. 02tckclijfiscït (öpersigt. 'V" Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco por post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. Klim IHW •A 1 A RlA De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Op Woensdag den 10 October 1855, des namiddags ten 2 ure, zalonder nadere approbatiedoor den Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs afwezen, door een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bijzijn van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Gouvernements-ge- bouw in de St. Janstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoog den, worden aanbesteed: Het bouwen eener Pastorij voor de Hervormde gemeente te Scharwoude. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggenboven en behalven aan het Gouvernements gebouw te Haarlemin de voornaamste Logementen en Koffij hui zen alste Amsterdam in het Noord-Hollandsche en Poolsche Kojfij- huis inde Kalverstraatin het Wapen van Medemblik op den Dam, in het Vosje op het Rokin, in het Harlinger Veerhuis op de Texel- sche Kade, in de Nieuwe Stads Herberg aau het IJ en in de Bel op den hoek van het Haarlemmerpleinte Haarlem in de Kroon in het Noord-Hollandsche Kojffjhuis, in de Roskam, in den Glazenwa- gcnen bij A. Houtmante Alkmaar in den Rooden Leeuwin de Toelast en in het wapen van Haarlem te Hoorn in den Doelen en in het onafgemaakte Schip te Purmercnde in de Vergulde Roskam-, te Medemblik in de Valk; te Nieuwe Diep bij I/men en in den Burg; te Helder in het Heerea Logementte Bakhuizen va. de Valk; te Monnickendam in den Doelente Zaandam in den Otterte Buiksloot in het Roode Hert; te Edam in het Heeren Logementte Beverwijk bij J. Bronkhorstte Weesp in de Roskamte Muiden in het Hof van Hollandte Naarden bij Jurrissen en te Schar woude op het Raadhuis en bij Kerkvoogden. Zullende vier dagen vóór den dag der aanbesteding, en alzoo op Zaturdag den G October aanstaandedoor de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodtee aanwijzing wor den gedaan en inmiddels zoo bij ZW EG.als bij den HcerAspt. Ingenieur A. O. van den Santheuvel, te Hoorn, en bij Kerkvoogden de vereischte inlichtingen te bekomen zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden dat 3e Patenten van het eerste suppletoir kwartaal des loopenden dieustjaars 18||, in gereedheid zijn gebragt, en aau do daarbij betrokken personenwelke zich tussclien den 17 en den 29 dezer maand, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ure, ter Secretarie der gemeente zullen aanmeldenop derzelver aanvrage en tegen overgifte van het ontvangen refuzulLen worden afgegeven. Alkmaar, den 15 September 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A, de LANGE, De Secretaris, SPANJAARD!'. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen bij deze op de zich binnen de gemeente Alkmaar en der zelver jurisdictie bevindende Verlofgangers, als: 1°. de Miliciens der ligtingen van 1851 en 1852, 2". de Miliciens der ligting van 1853, die minder dan één jaar in werkelijke dienst zijn geweest, om zich op Dingsdag den 2 October aanstaande, des voormiddags ten 9 ure, te laten vinden vóór het Raadhuis derzelver gemeente, om alsdan te worden geïnspecteerd. Moetende zij zijn gekleed in uniform en voorzien van alle door hen van het korps medegenomen kleediug- en equipementstukken. Wordende zij bij deze herinnerd, dat bij afwezigheid, insubordi natie of verwaarlozing van hunne equipementstukkende bepalin- fen, vervat in art. 183 der wet van 8 Januarij 1817 (Staatsblad lo. 1) en in de circulaire van den 23 Junij 1845 No. M/S., .(Provinciaalblad No. 46) zullen worden toegepast. Aan deze inspectie zullen geen deel behoeven te nemen: TL", de Miliciensdie krachtens Z. M. besluit van 8 Augustus j.l. No. 61 zijn opgeroepen geworden om aan de najaarsoefeningen deel te nemen 2°. de Miliciens der ligting van 1854, die op grond van het Ko ninklijk besluit van 20 Februarij j.l. No. 100, met den 1 Oc tober aanstaande met verlof zullen worden gezonden. 3°. de Miliciensdiehoezeer ingelijfdtot op heden tot geene werkelijke dienst zijn geroepen geworden. Alkmaarden 22 September 1855. Burqemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE De Secretaris, SPANJAARD!. Sept. 24 Maand. O. L. V. ter vrijkoop der slaven. Kermis te Edam. 25 Dingsd. H. Anthouius. Sehapenm. op Texel. V.M.'sav.9,45. 26 Woensd. H. Bernardinus van Siena, Cyprianus en Justina. Kermis te Haringhuizen. 27 Donderd. H. Cosmas en Damianus. Israël. Loofhuttenfeest. 28Vrijd. H. Wenceslaus. Israël. Loof h. feest. 29 Zaturd. II. Michaël. 30 Zondag. H. Hieronymus. Kermis te Graft. Zon op 6,15, onder 5,45. BUITENLAND. Frankrijk. Het te Deum te Parijsop den 13 is zeer luisterrijk geweestde Keizer werd daarheen gaande buitengemeen toegejuicht en was behalve met het Grootkruis van het Legioen van eer, versierd met de orde van den Kousenband en de Turksche orde en vergezeld van Prins Jeromevan het corps diplomati que hoezeer niet bepaaldelijk uitgenoodigdwaren te genwoordig de Pausselijke nuncius, de gezanten van Engeland, Oostenrijk, Pruissen Sardinië, Spanje, Portugal, Napels, Nederland, Baden en der Vereenigde Staten de zaakgelastigden van Toscane Zwitserland en Griekenland en de secretarissen der legatiën van Saksen en Hanover; ook heeft men den Emir Abd-el- Kader opgemerkt. De kostelooze voorstellingen in de schouwburgenwaar toepasselijke cantaten gezongen werden, zijn druk bezocht en de illuminatiën waren prachtig.— Den 17 heeft de Keizer de leden van het internationale congres voor de statistiek, ten getale van omstreeks 200 op de Tuileriën ontvangen. 1 rins Napoleon is den 17, van eenen togt naar Engeland, waar hij incognito de maritieme inrigtingen te Ports mouth Southampton en London heeft bezochtte Pa rijs teruggekeerd.-— De stedelijke regering van Lyon en de Kamer van koophandel aldaar hebben op spe ciaal aanzoek van dien Prins elk 4000 fr. aangewezen, om 40 opzigters en arbeiders aan fabrieken de tentoon stelling te Parijs, onder deskundig geleide, te doen be zoeken.De prijs van het brood te Parijs is, tot groot misnoegen der arbeidende klasseweder gestegen zelfs tot boven het maximum van het vorige jaar; de Mo- rdteur zegtdat aan de behoefte van 82 millioen kilo graan voor het geheele rijk slechts 7 millioen ontbreekt, waarin gemakkelijk te voorzien is. Te Lyon zijn ter zake der duurte onlusten ontstaan en eenige verdach te lieden in heehtenis genomen mede zijn te Orleans, Valenciennes en in het departement der beneden-Cha- rente buitensporigheden gepleegd en is eene poging van een lOOtal naar Nizza uitgeweken democraten om het departement van de Var in opstand te bren-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1