ALKMAARSCHE COURAN N0. 40. Zevenenvijftigste Jaargang Maandag 1 October. (Officieel (Bcbccltc. AANBESTEDING. Nederlandsche Telegraafmaatschappij SMmatiak bet* SLCLlccfc. Sdckclijksch (Docrsigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven. en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. Op Woensdag den 10 October 1855, des namiddags ten 2 ure, zalonder nadere approbatiedoor den Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs afwezen, door een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bijzijn van den Heer Ïïoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Gouvernements-ge- bouw in dje St. Janstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoog den, worden aanbesteed: Het bouwen eener Pastorij voor de Hervormde gemeente te Scharwoude. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggenboven en behalven aan liet Gouvernements gebouw te Haarlemin de voornaamste Logementen en Koffij hui zen alste Amsterdam in het Noord-Hollaudsche en Poolsche Koffij- hm inde Kalverstraat, in het Wapen van Medemblik op den Dam, in het Vosje op het Rokin, in het llarlinger Veerhuis op de Texel- sche Kade, in de Nieuwe Stads Herberg aan het IJ en in de Bel op den hoek van het Haarlemmerpleinte Haarlem in de Kroon in het Noord- Hollandsche Koffij huis, in de Roskam, in den Glazenwa ren en bij A. Houtman te Allernaar in den Rooden Leeuwin de Toelast en in het wapen van Haarlemte Hoorn in den Doelen en in het onafgemaakte Schipte Rurinerende in de Vergulde Roskam te Medemblik in de Valkte Nieuwe Diep bij Ihnen en in den Burg te Helder in het Heeren Logementte Enkhuizen in de Valk; te Monnickendam in den Doelente Zaandam in den Otterte Buiksloot in het Roode Hert; te Edam in het Heeren Logement; te Beverwijk bij J. Bronkhorstte JVeesp in de Roskamte Muiden in het Hof van Hollandte Naarden bij Jurrissen en te Schar woude op het Raadhuis en bij Kerkvoogden. Zullende vier dagen vóór den dag der aanbesteding, en alzoo op Zaturdag den 6 October aanstaandedoor de zorg van den Heer Eoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodijre aanwijzing wor den gedaan en inmiddels zoo bij ZWEG.als bij den Heer Aspt. Ingenieur A. O. van den Santheuvel, te Hoorn, en bij Kerkvoogden de vereischte inlichtingen te bekomen zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, ontvangen hebbende eene circulaire van den Heer Staatsraad Com missaris des Konings in Noord-Holland, gedateerd 19 September 1855 No. jsxr' houdende mededeeling, dat zieh onder de Granen in deze Provincie liet zoogenaamde Moederkoorn of Spoor Secale Cornutum) in beteekenende hoeveelheid heeft vertoond. Brengen zulks, op uitnoodiging van genoemden Heer Staatsraad Commissarister kennisse van de ingezetenen hen opmerkzaam makende op het hooge belang van het weren van dit gewas voor de gezondheidstoestand in het algemeen met uitnoodiging aan alle Handelaren in GranenMolenaars en Bakkersom in voorkomende gevallen de daarmede besmette Graansoortendaarvan naauwkeu- fig te doen zuiverenen geene andere dan zoodanige behoorlijk gezuiverde Granen ter maling optenemen of te verbakken. Alkmaar, den 28 September 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris SPANJAARDT. STATION ALKMAAR. Gedurende de maand Augustus zijn van het Telegraafkantoor Alkmaar verzonden 90 depêches waarvoor is ontvangen 49, Het kantoor is door 16 personen bezigtigd, a ,25 ieder 4, Zoodat het Totaal der opbrengst van de maand Augustus is f 53,- Oct. 1 Maand. H. Bavo. Kermis te Weesp en Burgerbrug. Poort opent te 5J, sluit te 6§ ure. 2 Dingsd. H. Remigius. L. K. 's av. 1124. Lcijden ontzet. Israël. Loof li. geest. gezellen. Israël. 3 Woensd. II. Margarita, 2 Ewalden. 4 Donderd. 11. Franciscus van Assisie. Koemarkt te Schagen. 5 Vrijd. H. Elisabeth, Placidus en vreugde der wet. C Zaturd. H. Bruno. 7 Zondag. Rozenkrans. H. Marcus Paus SergiusBac chus, enz. Kermis te Castricumen JanGijsenvaart. Rusland. Uit de thans bekend geworden rapporten van de opperbevelhebbers der geallieerden omtrent de inname van Sebas- topolblijkt hoofdzakelijk het volgendeDe divisie Mae-Mahon moest den Malakofftoren vermeesterenDulac de kleine Redan en de la Motterougein het centrum de gordijn tussclien die heide werken; Bosquet en Mellinet zouden hen ondersteunen. De En- gelschenin het centrum moesten de groote Redan aantasten en, aan den linkervleugelhet le korps met de brigade Sardiniers Cialdinidoor het centrale bolwerk in de stad te dringen en het bolwerk van de mast overvleugelende Sulles zoude naar omstan digheden den aanval doorzetten. Op den middag begon de storm loop tegen de gordijn en den Malakofftoren, van welke reeds 10 minuten later ae ïransche vlag wapperde en waarheen Bosquet de reserve rigttePclissier gaf alstoer. het sein aan den generaal Simpson om de Redan aautetasten waarop de Salles het centrale bol werk aanviel, waar Lavaillant zich begon te vestigen maar terug ge drongen werd, waarbij Rivet en Breton sneuvelden en Couston en Trocliu gewond werden. De Engelsehen waren niet gelukkiger; zij hadden bres geschoten in de uitspringende punt van de Re dan, om minder aan het flankvuur blootgesteld te zijn, maar dit was nogthans zoo hevigdat van de eerste stormkolonneonder generaal Shirley en kolonel Unetten de tweedeonder kolonel Windhamna het doortrekken der gracht van 5 ellenwaartoe de ladders te kort schoten, slechts weinige manschappen overbleven, die echter de bres binnendrongen en één uur, onder een vreesse- lijk vuur van den overmagtigen vijandstand hieldentoen zij herhaaldelijk maar te vergeefs om hulp gezonden hebbende, ge noodzaakt waren te wijken; de loopgraven waren toen zoo vol troepen, dat de reserve Schotten den aanval niet koude hervat ten maar den volgenden dug zoude afwachten. Dulac en de la Motterouge vermeesterden 3 malen de kleine Redan en de Courti- nemaar zagen zieh ook tot den aftogt verpligt. Het gevecht werd dus alleen voortgezet om den sleutel der vestingden Ma lakofftoren te behoudenwaar bloedig gevochten werdBosquet werd al spoedig door een stuk van eene oom getroffenzoodat hij het bevel aan Dulac moest overdragende Saint Pol en de M'a- rolles sneuveldenMellinetBourbaki en de Pontëves raakten ge kwetst en eerst te half 5 ure was de strijd beslist. Het verlies der ïranschen bedroeg aan dooden 5 generaals24 hoofdofficieren 116 officieren, 1489 onderofficieren en soldaten, aan gekwetsten 10 generaals20 hoofdoff.224 off.4259 onderoff. en sold, en aan vermisten 2 hoofdoff.8 off. en 1400 onderoff. en sold.te zamen 7551 man. De Engelschen bekwamen 385 dooden, 1886 pewonden en 176 vermisten te zamen 2447 man. Reeds denzelfden avond waren 4472 Eranschen en 554 Russen in de Eransehe hospitalen gebragt, dievolgens de laatste berigtenruim 10000 personen bevatten. Het Russische garnizoen van den toren beliep 2500 man waar van 1500 zouden gevangen genomen zijn. Na de bezetting dei- geheel gebarricadeerde stad door de gealliëerden zijn nog verschei dene mijnen gesprongende brand werd door de Eransehe pom piers gebluschtde generaal Bazaine tot gouverneur en de kolo nel Windham tot commandant van de door de Engelschen bezette voorstad Karabelnaja benoemd. Den 9 staken de Russen van het fort Constantijn eene parlementaire vlag op waarna de generaal Gortschakoff eene conferentie hield met den Britschen scheepskapi tein Drummond. Eenige dagen vóór de overgave was de bezetting begonnen orn eene tweede brag van de noordzijde naar de Kara belnaja te maken; zij heeft 27 oorlogschepen doen zinken. De admiraal Pamphiloff is onder de gesneuvelden.— Onder de 4000 stukken der vesting zijn 50 bronzen ontdektvele zijn in zee ge worpen die men zoude trachten te vindenvoorts waren den 19 reeds 100000 projectilen gevonden en 200000 kilo's buskruid weg gevoerd en -i-ond men nog gedurig nieuwen voorraad.Tot de belegering van Sebastopol heeft de Eransehe genie ruim 700 stuk ken in batterij gebragt, die 1,600,000 schoten gedaan hebbenover-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1