BIJBLAD voor de ALKMAAUSCHE COURANT van Maandag 1 October 1855. GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HERMS. COSTER ZOON. Zitting van. den 26 September 1855No. 16. Tegenwoordig bij den aanvang 10 later 15 Leden. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. 1. De vergadering door den Heer Weth. Koorn, namens den Voorzitter geopend zijnde, worden de vijf op nieuwbenoem de Raadsleden Mr. P. A. de Lange, J. C. Vonk, P. A. v. d. 'Drift, C. Bruinvis en B. Abbring binnengeleid, en, naafleg ging van de bij de wet gevorderde eedenin hunne betrek king als zoodanig geïnstalleerdwaarna het voorzitterschap door den Burgem. wordt overgenomenen 2. De notulen der beide voorgaande vergaderingen van 29 Au gustus en 4 September dezes jaars, gelezen en goedgekeurd. 3. Door den Voorzitter wordt voorgesteld en door aen Raad be sloten, om, in de eerstvolgende vergadering, overtegaan tot de vervulling der betrekking van Ambtenaar van den bur gerlijkenstand, die, door de aftreding van dgn Heer Abbring, was opengevallen. 4. Wordt gelezen een besluit van H. H. Gedeput. Staten der Provincie N. Holland, houdende goedkeuring op de onder- liandsehe verhuring van een lokaal bij de Kazerneaan E. Wollschlager. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Idem eene missive van den Heer Staatsraad Commissaris des Konings in N. Hollandhoudende de vraag: //of de afschaffing //van den Rijks accijns op het gemaal, ook nog eenige veran- //dering zal te weeg brengen in de voor het plaatselijk belas tingstelsel aangenomene gijpndslagen, als van invloed zullen- //de kunnen zijn, op het Koninklijk besluit, ten aanzien van //het behoud der wik- en weegloonen en andere marktgelden." Wordtop voorstel van de Commissie tot het plaatselijk belastingstelseldoor den Voorzitter medegedeeld, besloten: om zichalvorens daarop een bepaald antwoord te geven omtrent de mate van den invloed welke de wijziging van de plaatselijke belastingen zoude kunnen uitoefenen, te verzeke ren en de daartoe voorqedragene concept missive gearresteerd. 6. Idem eene missive van Heeren Gedeput. Staten voornoemd, houdende eenige opmerkingen op de bereids ter goedkeuring ingezonden ontwerp-verordeniugen van plaatselijke belastingen. Gerenvoijeerd aan de Commissie voor de plaatselijke belas tingen tot onderzoek en om daarop nader te berigten. 7. Missive van het Burgerlijk Armbestuur, ten geleide van zijne begrooting van behoeftenvoor de laatste vijf maanden des loopenden jaars. Gesteld in handen eener speciale Commissie van onderzoek, waartoe verkozen werden de Heeren de Dieu Pontein Ver- schuir, van der Drift en Vonk. Vervolgens zijn medegedeeld de navolgende rapporten van speciale Commissiën voor het onderzoek der rekeningen en begrootingen van verschillende rekenpligtige administratiën als 8. Over de rekening der dienstdoende Schutterij, dienst 1854. 9. begrooting der Hervormde Diaconie, "j 10. van het Parochiaal R. C. I over de dienst Armbestuur. 11. van de Stads Armenschool. I van 1856. 12. het Israëlit. Armbest. J Omtrent alle welke is besloten tot de nederlegging ter Se cretarie ter lezing voor de Leden. 13. Is gelezen eene missive van Burg. en Weth., ten geleide van het procesverbaal van de op den 8 September 11. gelioudene verificatie van de kas van aen Gemeente-Ontvanger. 14. Idem eene missive van de Commissie van bet Provinciaal N. Hollandsch Zangersfeestwaarbij dezelve de meer dan ver wachte goede uitkomst dier onderneming mededeelt, en, on der dankbetuiging voor de gedane toezegging van bet genot der toelage van 250,uit de kas der gemeentebeleefde lijk renunoiëert. Beide voor kennisgeving aangenomen. 15. Een adres van ingezetenen der gemeenten Binnen Egmonden en Egmond aan Zeewaarbij dezelve verzoeken dat van wege de stad Alkmaar eene verordening tegen het rijden van wa gens met honden of ezels bespannenlangs de openbare we gen tusschen de stad Alkmaar en de gemeente Egmond aan den Hoef loopende. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth.om op ojjicieuse wijze aan de adressanten te kennen te geven datbij liet beperkte regtsgebied dat de gemeente Alkmaar op dien weg bezit, zoo danige verordening dezerzijds geen ejfeet zoude sorterenmaar overgelaten behoort te worden aan de gemeente Egmond Bin nen die op den gansclien weg policie kan uitoefenen. 16. Voorstel van Burg. en Weth., begeleid vaneen regtskundig adviestot vervolging van J. Schermer en zijne borgentot betaling eener som van 82,wegens door hem in 1855 gepacht grasgewasdie tot dus verre onbetaald is gebleven. Conform het voorstel besloten en den Burgemeester tot de vervolging gemagtigd. 17. Voorstel van als boven, om. hangende de beschikking op het adres van den Raad aan Z. M.om subsidie voor het opte- rigten Gymnasium de betrekkingen van Rector en Conrector der latijnsclie scholen eu van stads Eransch Kostschoolhou der, te continueren tot den 30 Junij 1856. 18. Voorstel van als boven, tot bepaling van de jaarwedde van den te benoemen Officier van Gezondheid bij de Schutterij dezer stadwaaromtrent tusschen Burg. en Weth. en den Schuttersraad verschil van gevoelen bestaat. 19. Voorstel van als boventot verkrijging van des Raads goed keuring op de door het Burgerlijk Armbestuur aan deszelfs bediende en busloopers toegelegde belooning. 20. Missive van als bovenwaarbij de decisie van den Raad wordt gevraagd, op het punt //of het Burgerlijk Armbestuur tot ver- //pleging voor zijne rekening in het Gasthuis mag opnemen //Kerkelijk gealimenteerde personen, waaromtrent de verpleging //in het Gasthuis door het Kerkelijk Armbestuur, als voor hem. //te kostbaarwordt geweigerd met verwijzing tot het Burger- //gerlijk Armbestuur." De bovenstaande stukken No. 17 tot en met 20tot nadere behandeling gedeponeerd ter Stedelijk Secretarie ter lezing voor de Leden. 21. Voorstel van als boven, om authorisatie tot verkoop van het aftevallen blad, in de plantsoenen dezer Stad, op de voor waarden van vorige jaren. Dadelijk behandeld en tot de magtiging van Burg. en Weth. daartoe, besloten. 22. Een adres van eenige bewoners van de buitenbuurtloopende van de Bergerpoort tot aan het Scharloobevattende het ver zoek dat ook dien weg met gaz- in plaats van met olie- moge worden verlicht. Tot nader berigt deswege gesteld in handen van Burg. en Weth. Daarna zijn de beraadslagingen geopend over de navolgende aan ,de orde gestelde puntenals 23. Het reglement en tarief voor het beurtveer van Zutphen over Zaandam naar Alkmaar en omgekeerd. Zonder eenige discussïén in overeenstemming met de voor- dragt van Zutphen en de wijzigingen van de Kamer van Koophandel alhier, goedgekeurd met behoud echter van twee verschillende vrachttarieven voor Zaandam en Alkmaar, ieder afzonderlijk. 24. De vervulling van de onderwijzersplaats op de school aan den Omval. Aangehouden tot nadat de Baad door gespecificeerde lijsten der van die school gebruik makende jongeliedenbeter in staat zal zijn over dit onderwerp te kunnen oordeelen. 25. Sluiting der gemeenterekening over den jare 1855. Buiten en behalve enkele opmerkingen op den vormdie door den Voorzitter worden opgehelderd en waarmede de llaad zich vereenigtin derzelver geheel goedgekeurd en vastgesteld in Ontvang tot een bedrag van 124388 69| in Uitgave nu 115765 86J en alzoo met een batig saldo van f 8622 83 26. Benoeming van een Lid voor het Burgerlijk Armbestuur. Waartoe is benoemd de Heer D. de Wit. 27. Benoeming van een Lid in het Collegie van Regenten voor het Mannen- en Yrouwen Gasthuis. Waarvoor de benoeming is gevallen op den Heer Jonkhr. Mr. G. C. Fontein Verscïmir. 28. De vergadering wordt door den Voorzitter opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 5