ALKMAARSCHE COURANT N°. 42. Zevenenvijftigste Jaargang Maandag 15 October. (JMBciccl (öcbccltc. AANBESTEDING. GUmatiak bet- Sdcck. 5!£lckcltjkscït ©ucrsigC BUITENLAND. BINNENLAND. •-¥>*? Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs iperjaar ƒ3,franco per post 3,50, ■eukele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. RlA V De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op Donderdag den 18 October 1855 des namiddags ten twee «re, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Ro llings in de Provincie Noord-Iiolland, of, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat, aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlemworden aanbesteed Het onderhoud tot ultimo April 185fi van de bakens in het IJ en de F oor zaanen het herstellen van gebreken aan de steenen oeverwerken langs het Westzaner Buitenland. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvinggelijk is vermeld in artikel 9 van het bestek, waarop zij zal plaats heb ben, hetwelk ter lezing zal liggen, behalve aan het locaal van bet Provinciaal Bestuur voornoemd, in de logementen en koffij- buizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk wor den nedergelegd. Acht dagen vóór de Besteding zalzoo voel noodigaanwijzing in loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Ingenieur van den Waterstaat P. J. II. Hayward te Alkmaar, en bij den Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat li. de Kruijffte Haarlem. Oct. 15 Maand. H. Theresia. Kermis te Purmerend, Amersfoort en aan 't Zand. Koemarkt te Purmerend en in de Zijpe. Varkenm. te Haarlem. Zon op 6,45, onder 5,15. 16 Dingsd. H. Ludovicus van Toulouse. Poort opent en sluit te 6 ure. 17 Wocnsd. II. Hedwigis. Paardcnm. te Purmerend en Aals meer. Veem. te Uithoorn. 18Donderd. H. Lucas Evang. Koemarkt te Schagen. E. K. 's nam. 3,57. 19Vrijd. II. Petrus van Alcantara. Vette varkenm. te Alkmaar. 20 Zaturd. II. Joannes van Kent. Vette koemarkt te Alk maar. Kermis te Ticl. 21 Zondag. II. Ursula en gezellinnen. Rusland. Van 17 Aug. tot 8 Sept. heeft het bombardement van Scbastopol den Russen 28 a 30000 man gekost en de bestorming, op den laatsten dagaan gesneuvelden en buiten gevecht gestel den 338 officieren en 9599 onderofficieren en soldaten en aan ver misten 24 off. en 1730 onderoff. en sold. Onder de dooden telt men de generaals Usuroff e n Voicikoffadjudanten gunsteling des Keizers.-- Tottleben is nog niet vau zipie wonde hersteld en werd te Odessa verwacht.— Gortscliakoff heeft zijn hoofdkwartier van de hoogten van Inkerman naar Baehtsisarai overgebragtdie hoog ten zijn thans bezet door de voormalige bezetting van Sebastopol, onder Osten-Sacken terwijl de uiterste linkervleugelonder Lipran- iiaan de Tschcrnaya staatdaar omstreeks werden laatstelijk do wegen door de geallieerden verbeterd en de bergpassen door de Russen bezet. De laatsten versterken ook ijverig de noordzijde van Sebastopolzij schieten heviger en kunnen den overkant, bepaal delijk de Karabelnaja, goed bereiken; vooral vuren zij uit de forten Konstantijn en Michael (Sukaia) maar rigten weinig schade aan alleen dwingen zij de geallieerden niet te talrijk op den oever te komen; hunne werken en arbeiders worden door de Eranschen goed beschoten, vooral van de zware batterij aebter het fort Nicolaas. Gortschakoff zegt uit 3 batterijenzonder veel gevolg.Het En- gelsche stoomschip Robert Lowe is bij het uiterste punt der Q,ua- irantaine batterij geposteerd, waarop ingenieurs en werklieden ijve rig bezig zijn om, zoo mogelijk, de aan den ingang der haven ge zonken Russische schepen te doen springen.In de stad en in liet water zijn 6000 kanonnen gevonden.Omtrent het behouden of vernielen der dokken luiden de berigten nog tegenstrijdig. Een eskadron Afrikaansche jagers heeft zich te Jenikalé, met ver lies van 15 man, door 6 vijandelijke eskadrons heengeslagen. Den 22 Sept. was het inschepen van ruiterijvoetvolk en geschut van Kamiescli naar Eupatoria opgehouden5 mijlen van de laat ste stadbij Ronghie is den 29 een ruitergevecht geleverd waar bij de Eranschenonder d' Allonvillemet verlies van slechts 6 dooden en 17 gekwetsten, den Russen, onder Korffeen verlies toebragten van 6 stukken, 12 caissons, 250 paarden, 160gevan genen en 50 doodenwaaronder de kolonel Andronowskyd' Allon ville kruist steeds om Eupatoria en verbrandt den voorraad in de vijandelijke depóts.De Engelsche generaals Bentinck en Marklam, bevelhebbers der 2e en 4e divisiënzullenwegens den staat hun ner gezondheidhuiswaarts keerendaarentegen is Bosquet hersteld en in staat zijn bevel weder te aanvaarden.De Sardinisehe be velhebber la Marmora heeft zichbij dagorder van den 16be klaagd over de berigten der dagbladenomtrent de militaire ope- ratiën. Ilij, alsmede Pelissier en Simpson zijn, door den Koning van Sardinië, verheven tot grootkruizen eener nieuw ingestelde rid derorde, voor uitstekende militaire verdiensten. Bovendien is Pe lissier grootkruis van de Bathorde en Simpson van het Legioen van eer geworden.Den 7 zijn 9 schepen28 stoomvaartuigen19 kanonneerbooten en 3 drijvende batterijen van Kamiesch naar O- dessadat reeds door 6 stoomschepen streng geblokkeerd werd gestevendwaar zij den 8,des morgenszich voor het arsenaal geschaard en den volgenden morgen, zoo men zegt, het bombar dement begonnen hebben.De Britsehe admiraal Stopford heeft met 4 linie- en 6 stoomschepen de Zwarte Zee verlatenom in de wateren van Napels te gaan kruisen.Keizer Alexander is den 25 met. de Grootvorsten Nicolaas en Michaël, te Nicolayeff gekomen, welke stad, van 40000 inwoners, ten spoedigste ver sterkt moet worden met 5 redoutes, gewapend met 360 stukken, die reeds uit de arsenalen van Kiew worden aangevoerdverder wordt het bouwen van kanonneerbooten druk voortgezet. De Keizer heeft aldaar den luitenant ter zee Dorovinschkidiebij de bestorming van Sebastopol, het kruidonder het bastion No. 2 ont stoken en zich daarbij zwaar gebrand heefthet ridderkruis van S. George geschonken.Oostzee. Den 27 zijn 6 Engelsche schepen voor Riga verschenen en hebben vele uren de batterijen van Dunamunde en Kirrage-Boullen gebombardeerd De Eran- sche stoomkorvet. d'Assas en de Britsehe stoomschepen Tartar en Horrier hebben 11 Russische vaartuigenwaaronder een klein stoom - jagt, die voor het Einsche stadje Biorneburg lagen, vermeesterd en daarna 8 anderen in de Eiords ontdekt en mede prijsgemaakt. Dc Britsehe kruisers hebben het noordelijk gedeelte der Botlmi- sche golf reeds verlaten. Turkije. De Russen brengen voor Kars geschut in batterij om leeftogt daar binnen te besparen worden alle onnoodigen weg gezonden door Vassf-bassain overeenstemming met. den Brit- schen generaal Williams; een zoodanig transport van 1000 a 1200 paarden met 500 manschappen ten geleide is op eenigen afstand, door 3000 Russen aangetast en daaraan 200 man en 300 paarden ontnomen; het overige is deels verspreid, deels te Erzerum aange komen. (Misschien is dit hetzelfde voorvalwat in vroegere Rus sische berigten een uitval der Turken werd genoemd zie ons vorig No.). Den 16 Sept. had de generaal Murawief zijn hoofdkwartier nog te Tschaftliek-Tschaïzijne ruiterij haddoor eene geforceer de marsch een transport leeftogt en krijgsbehoeften van Turksche ruiters begeleidovervallende laatsten wilden zich in het dorp Peniak te weerstellenmaar werden, met verlies van 400 man en 4 stukken berggeschnt, verdreven; de Russen leden gering ver lies maar bekwamen grooten buit en den gewonden aanvoerder Ali-bassa.Om.er-ba.ssa wacht te Batoun de troepen af. die Kars moeten onf zetten en beklaagt zich zeer, dat hem slechts uit Kertsch eenige versterking is toegezonden; intusschen wordt het Engelsoh- Turksche contingent te Konstantinopel naar Kertseh ingescheept, hetwelk zich laatstelijk, om en bij de slad der Dardanellenwe der zeer ongeregeld gedroeg, zoo men wil, door de weinige veer kracht van den bevelhebber Beatson.De Sultan heeft den maar schalk Pelissier eene eeresabelden titel van Serdar-Ekrem en eene jaarlijksclie lijfrente van 200,000 fr. vereerd.Voortaan zullende uitgaven van het rijk door eene vastgestelde begrooting geregeld worden.Aan den Turkschen bevelhebber in de vorstendommen is last gegeven om aanstalten 1e maken tot het voorzien in de behoeften van 40 a 50000 Eranschen.De Grieksche patriarch Anthymoseen beschermeling van lord Redcliffe (wiens terugroe ping nog niet zeker is,) is afgezet en door den aartsbisschop Amazia vervangen.De opstandelingen in Tripoli zijn door het Turk sche hulpcorps verslagen. In het vorige jaar heeft de collecte voor het fonds Lot onder-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1