ALKMAARSCHE COUR I V. 43. was» Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 22 October. Cl lmatibet* SEtccfc. SElckcltjkscït (Dpcfgigt. BUITENLAND. binnenland. By .1 Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, belmlve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. (ftfiiciccl (Bcbecltc. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, naar aanleiding van art. 11 van het reglement betreffende de Kamers van Koophandel en Fabriekenvastgesteld bij Koninklijk besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad No. 142) ter kennisse van de belanghebbenden; Dat op Maandag, den 26 November aanstaande, des morgens van tien tot één ureten Raadhuize dezer Gemeenteeene verga dering van kiesgeregtigden zal worden gehoudenter verkiezing van ilric Leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier. in vervanging van de Heeren F. M. van de VeldeT. L. Koorn cn F. M. Affhinadie als zoodanig met ultimo December dezes jaars moeten aftreden. Liggende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden van heden af tot en met den 1 December aanstaande ter Secretarie der Gemeente, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ureter inzage van de belanghebbenden. Alkmaar, den 20 October 1855. l)e Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. De KAMER van KOOPHANDEL en F ABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat van Maandag den 22 tot Zaterdag den 27 dezer, des voormiddagsvan 10 tot 12 urein haar gewoon lokaalbinnen het Gemeentehuister lezing zullen voorliggen eenige statistieke Tabellenbetreffende den han del van Groot, Brittannie en het Zwitschersch Eedgenootschap het verkeer in den haven van Altonamitsgaders de Assurantie gesloten in Hamburg. Alkmaar, den 17 October 1855. Be Kamer voornoemd F. M. van de VELDEVoorzitter. C. BOON ACKER, Secretaris. 22 Maand. H. Ludovicus. Varkentn. te Haarlem. 23 Dingsd. H. Cornelius en Cyprianus. Schapenm. op Texel. Zon op te 7onder te 5 ure. 24Woensd. H. Michaël Aartsengel. 25 Donderd. H. Linus, Chrysanthus en Daria. Koem. te Haar lem Edam en Schagen. V. M. 's morg. 7.40. Totale, onzigtbare Maaneclips. 26Vrijd. H. Evaristns. Varkenm. te Alkmaar. 27 Zaturd. Vette koem. te Alkmaar. 28 Zondag. II. Simon en Judas. Kermis te Egmond Binnen. Oct. Rusland. Omtrent het vroeger gemelde gevecht bij Jenikalé verneemt men: den 21 Sept. waren de Eransche jagers te paard en 2 detachementen Engelsche huzaren uitgezonden, om de ko- zakken die leeftogt wegroofden. uit den omtrek van Kertsch te verdrijveneen dier detachementenvan 34 manonder kapt. Clarke, werd door 350 kozakken overvallen en verloor daarbij 15 gevangenenkort daarna werden de jaeers en huzaren weder door de kozakkenondersteund door 8 eskadrons huzaren en 8 stukken geschutaangetast en van hun toen 2 huzaren gedood1 gewond en 15 vermist.Het ruitergevecht, den 29, ten noorden van Eupatoria heeft zich aldus toegedragende generaal von Kor ff was met 2 regimenten lanciers en eene batterij artillerie opgeruktmet last, om na het verkennen des vijands, terug te trekken; .iet eene regiment trok af naar Bos-Oglumaar de generaal deed het ande re voor Karagioet stand houden, de lanciers afzitten en de stuk- 1 ken in batterij brengenzonder zich door wachten te dekkenin dien toestand door 2 a 3000 Eransche ruiters overvallen, was een kort gevecht voldoende, om hem het in ons vorig No. berigte verlies toetebrengen.Den 27 zijn te Sebastopol, 1 Engelsch officier en 19 manschappen, in een magazijn, gekwetst door het springen van eene vefborgene mijnhoedauige er vele gevonden zijn. Het schutgevaarte tussohen de beide oevers wordt steeds he viger de Franschen leggen eene zware batterij aanop de hoog te achter Malakoff, van waar zij de noordzijde beter kunnen be strijken in het groote of sterforthet hoofdpunt des vijands heb ben zij reeds bommen geworpen en zelfs brand doen ontstaandie spoedig gebluseht werd.In het kamp is men ijverig bezig stee- nen en houten winterverblijven opteriglen, waartoe de bouwstof fen uit de stad gehaald worden.De Sardinische generaal Mon- tevecchio is bezweken aan de gevolgen zijnerbij Traktyr bekome- ne wonden.De generaal Felissier bezette laatstelijk, met35000 mande kruinen van het gebergtetussclien de vallei van Baidar, waarvan de 3 voornaamste passen in zijne magt warenen de val lei der Boven-Belbeckwaaruit hij weder teruggetrokken was, zich vergenoegende den linkervleugel der Russen te observeren hij bezigt 4000 werkliedenom voor zijne bewegingen de wegen te herstellen.Wel verrre van Odessa te bombarderenheeft de vereenigde vloot die stad den 14 Oct. verlaten en het anker geworpen voor Kmbürnaan den mond van den Dnieper; den 15 is het vuur geopend tusschen deze vesting en de kanonneerbooten en werd den volgenden dag nog voortgezetof er troepen op de landtong zijn ontscheept wordt betwijfeld.Sir Colin Campbell is met éene aan zienlijke magt van infanterie en artillerie naar Eupatoria vertrok ken en den 0des avondszijn 3500 man Engelsche troepen en 2000 zeelieden naar den mond van de Bug onder zeil gegaan, zijn de bovendien 3 Eransche divisienonder den generaal Bazaine ingescheept, wier bestemming onbekend is.Den 24 Sept. heeft eene flotille, onder den kapt. ter zee Bouëtondersteund door den Engelschen kapt. IIull, Kertsch verlatenom de magazijnen te Taman en Fanagoria te verwoesten, hetwelk den 3 October afge- V)open was; in de laatste plaats zijn 00 stukken gevonden en in de eerste 11 24ponders die in het zand begraven waren.Eeni ge jongelieden te Rome hebben 1070 livres bijeengebragt voor het Sardinische leger in het Oosten (dat met 3000 te Genua ingescheep te manschappen staat aangevuld te worden), als een blijk van waar dering der verdiensten van hetzelvevoor het ophouden der eer van Italië. Zoowel de Kardinaal Antonellials de democratische hoofdleider Mazzini zijn daarover niet zeer te vreden.— De Rus- sissche Keizer heeft de wapening der landweer gelast in de gou vernementen Orenburg en Samaratot 23 man op de 1000 zie len, hetwelk den 15 Deo. moet volbragt zijn.— Den kanonneer booten der Oostzeevloot zijn den 8 van Nargcn naar Engeland teruggekeerd. Turkije. De Sultan heeft den bevelhebber der 9e militaire di visie in Frankrijkgeneraal Rostolan, en eenige mindere officieren de orde van Medjedié geschonkenvoor de diensten te Marseille aan het leger in het Oosten bewezen.Den 29 September is een aanval der Russen op Kars dapper afgeslagenzij waren her haaldelijk met groote magt in de Turksche batterijen gedrongen docbnaeenenstrijd van 8 uren, in groote verwarring op de vlugt gedrevenhun verlies bedroeg 2500 dooden (volgens anderen 4000) en evenveel gekwetsten, 100 gevangenen en 1 stuk geschut; de Turken verloren 700 man, waaronder eenige hoofdofficieren. De generaal Muramejf erkent het mislukken van den aanval, door het spoedig sneuvelen van hoofd- en het wonden van andere offi ciereu; toch had men 14 vaandels of standaarden vermeesterd en denzelfden dag de blokkade hersteld.— De admiraal Osman-bas- sa te Sinope gekwetst en gevangen genomenismet 3 kolonels en'44 zeelieden, ten gevolge van uitwisseling, te Konstantinopel teruggekeerdwaar lnj met salvo's uit het geschut ontvangen werd.— De rivierstoomboot le Cygnewaarmede proeven in den Bosphorus genomen zijnis in de haven van Konstantinopel, te gen een Oostenrijksch stoomschip gestoten en gezonkenwaarbij niemand omgekomen is; dit vaartuig is echter zoo geschikt bevon den dat de kapitein Magnan last bekomen heeft, m Frankrijk Ij andereu gereed te maken en naar de Levant over te brengen. Het Turksche contingent is naar Varna overgescheept; in bet kamp van Maslak bevonden zich geene andere troepen dan gens- darmes van de Eransche garde, die naar Frankrijk zouden ierug- keeren.— Te Jerusalem is de val van Sebastopol door de MuseL- mannen en Latijnsche Christenen met 'vreugde vernomenin de kerk van het II. graf werd een te Beum gezongen, bijgewoond door het personeel van het Eransche consulaat, benevens de Turksche militaire en burgerlijkebewindvoerdersde gouverneur van Palestina heeft toen de Grieksche en Armenische Christenen dergelijke pleg- tigheid bevolen., welke daarop in dezelfde kerk is gehouden. De inkomsten des Rijks hebben in de verloopen 9 maanden de zes jaars bedragen f 43,798,602 tegen 42 546,372 in het vorig jaar'; de accijnsen op het gemaal, geslagt, de zeep, den wijn en 'het bier leverden nogtlians minder dan vroeger op. Bij resolu-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1