ALKMAARSCHE N°. 44. 1855. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 29 October. ©fliciccl (öcbceÜc. 4BESTEDING. GUmatiatt bcr ÉSSïecfc. EOc&clijfesch ©uctrsitjf. BUITENLAND, Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ÏÏERM-. COSTER ZOON. K IA V De Advertentiën kosten Van I- regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zehfplregt voor elke plaatsing. Zij worüeh ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Op Donderdag den 8 November 1855, des namiddags ten 2§ ure, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Ko- nings in de Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs afwezen, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan liet Gouvernementsge bouw, aan de St. Jansstraat, t e Haarlem, voorrekening van Kerk voogden, worden aanbesteed.' Het uitvoeren van eenige vernieuwingen en herstellingen aan het Kerkgebouw der Hervormde gemeente te Westgraftdijk. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zalplaats.hebben, zal, behalve ter Provinciale Griffie van Noord-Hollandbij kerk voogden der Hervormde gemeente te Westgraftd/ijk en ten Raad- huize der gemeente Graftop de gewone plaatsen ter lezing worden gelegd. Zullende vijf dagen vóór den dag der Aanbesteding en alzoo op Zaturdag, den 3 November aanstaande, door de zorg van den Heer Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing worden gedaanen inmiddels zoo bij Z.W.E.G. als bij den ileer Aspt. Ingenieur A. O. van den Santheurel, te lloorn, en bij Kerk voogden de vereièchte inlichtingen te bekomen zijn. De BURGEMEESTER der Gemeente AJjKMAAR brengt, naar aanleiding van "art. 11 Van'het reglement betreffende de Kamers van Koophandel en Fabriekenvastgesteld bij Koninklijk besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad No. 142) ter kennisse van de belanghebbenden: Dat op Maandagden 26 November aanstaandedes morgens van tien tot écn ureten Raadhuize dezer Gemeenteeene verga dering van kiesgeregtigden zal worden gehoudenter verkiezing van drie Leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier, in vervanging van de Hoeren F. M. van de Felde T. L. Koorn en F. 31. Aghinadie als zoodanig met ultimo December dezes jaars moeten aftreden. Liggende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden van heden af tot en met den 1 December aanstaande ter Secretarie der Gemeente van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ureter inzage van de belanghebbenden. Alkmaar, den 20 October 1855. He Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. Oct. 29 Maand. Koemarkt te Schoorl en Winkel. Yarkenm. te Haarlem. SODingsd. Schapenm. op Texel. Veem. te Hilversum. 31 Woensd. H. Wolfgangus. Vastendag. Beestenm. te Monni kendam. Kocm. te Opmeer. Zonop7,15, onder 4,45. Nov. 1 Donderd. Allebiieiligen. Koem. te Schagen. Varkenm. te Medemblik. Poort opent te 65, sluit te 5§u. L. K. 's av. 5,36. Allerzielen. Yarkenm. te Alkmaar. Vette koeijen- ou Varkenm. te lloorn. Beestenm. te Gorcum. Vette koem. te Alkmaar. Veem. te Beverwijk. H. Carolus Borromacus, Vitalis en Agricola. 2 Vrijd. 3 Zaturd. 4 Zondag. Tübkije. De Engelsche gezant is zeer misnoegd over de be noeming van den heer Cyrille tot Griekseh patriarch, welke op al- lezins onregelmatige wijze is geschied en doorgedreven door een der ministers, die daarvoor groote geldsommen had ontvangen; Redcliffe wil het aan den groot.en raad onderwerpen.— Den 5 Oct. heeft de Sultan zijnen zwagerden groot-admiraal en minister van marineMehemed-ali-bassaaan boord van het linieschip Mah- moudiégeankerd voor de Admiraliteit, een bezoek gegeven, om het geruchtdat lord Redcliffe hem tot het ontslag van denzelve bewogen had. te logenstraffen.Voortdurend worden manschap pen van het Britsch-Turksche contingent, onder bevel van den ge neraal Vivian, naarKertsch en Jenikalé gezonden. Generaal Beat- son wordt vervangen door gen. Smithvan wien men hoopt dat hij zijne onderhoorigen beter in bedwang zal weten te houden. Uit Konstantinopel zijn ook troepen naar Trebisonde ingescheept. Omer-bassa klaagt uit Battoun over gebrek aan werklieden, wa gens materieel en de slechte hoedanigheid der levensmiddelen. Het blijkt dat de gen. Murameff de stad Karsop 29 Sept.wil de vermeesterenvóór de bezetting versterking mogt ontvangen zijn aanval met 35000 manaan de noordzijdeisgelijk bekend is, mislukt; in het begin gelukte het hem eenige redoutes intene- mendoch deze werden spoedig hernomen gelijkgedurende 7 uren, 7 keeren herhaald is; het verlies der Turken is 1200 man, waaronder 800 dooden. Van de Russen zijn zwaar gekwetst de luit. generaals Kovalewsky en Prins Gagarine en de gen. majoor Bronewskyzijnde de gen. majoor de Maydel ligt gewond. De stad blijft echter door den vijandmet 80 stukken geschut, ingesloten. De Italiaansche tooneelspelers van Konstantinopel hebbenmet uitsluiting van anderen verlof bekomen den schouwburg te Sebas- topol te gebruiken.Met bet stoomschip Cdire is liet eerste trans port ontslagen Fransche soldaten uit de Krim van Konstantinopel vertrokken en reeds te Marseille aangekomen.üe generaals Bos- quet3tellinet en Trochnwier wonden herstellen, zijn mede den 18 Oct. raar Frankrijk scheep gegaan. Rusland. Den 14 hebben de vloten Odessa verlaten en zijn nog des avonds voor Kinburn gekomenwelke stadmet het daar over liggende Oczakolf, den doortogt bewaakt tot eene zeeboezem, waarin .Üe rivieren de Dnieper, waaraan Nicolaijeff, en de Bug, waaraan Kherson gelegen isuitstroomen. Des nachts zijn reeds 4 Eransehe cn 5 Engelsche kanonneerboot en de straat doorgeste vend den volgenden morgen werden de troepenop 4500 ellen van de vesting, ontscheept, om den terugtogt der bezetting en het toezenden van versterking te beletten; 's middags openden de bom- bardeersloepen het vuur, doch moesten dit, om de holle zee, te gen den nacht weder staken. Den 16 werd doorgebragt met het opwerpen van verschansingen en het. doen van verkenningen en den nacht daarna beraamden de admiralen Bruat en Lyons den algemeenen aanval. Den 17 werd het vuur hervat door 3 drijven de batterijendie de borstwering weldra in puin deden verkeeren; vervolgens werd de sterkte beschoten door de gezamenlijke bom bardeersloepenbenevens 5 Eransehe en 6 Engelsche kanonneer- booten en toen tegen den middag het vuur der vesting eenigzins verminderde, namen ook 9 linieschepen9 fregatten, eenige stoom schepen en korvetten deel aan het gevechttegelijk naderden de generaals Bazaine en Spencer, tot op 400 ellen, de vesting, met 2 compagniën scherpschuttersdie de kanonniers van de stukken wegschoten. Te half twee ure zweeg liet fortschoon de beide noordelijke forten het vuur nog voortzetteden do aanvallers staakten toen ook hun vuur, staken eene witte vlag open boden de bezet ting eene capitulatie aan, welke werd aangenomen, ten gevolge waarvan de plaats werd overgegeven zoo als zij was, met 174 stuk ken, en de bezetting van 1820 man, onder generaal Kdianowitch met krijgseer uittrokom krijgsgevangen naar Konstantinopel te worden 'gezondenhet verlies der geallieerden is geringdat der Russen 45 dooden en 130 gekwetsten, voor welke laatste de noo dige zorg is bedongen. Deze overwinning is bekroond door het doen springen op den 18 der vestingwerken vanOczakoff, door de Russenomdat zijschoon door 23 stukken bezetbereikbaar wa ren voor de bombardeersloepen. Tot den 22 waren de pogingen om de beide rivieren, met vaartuigen van weinig diepgang, optevaren niet gelukt.Een berigtdat bevestiging vereischtwil datte gelijk met den aanval op Kinburn, 30000 geallieerden op het schiereiland Tendra, ten westen van Perecop geland zijn.Op het verschijnen der vloten voor Odessa waraan dadelijk troepen uit Nicolaijeff derwaa"' gezonden zoodat 'de laatste plaats daardoor ontbloot is: de .rootvorst Konstantijn heeft de onlangs aangele gen werken aldaar afgekeurd en bevolen dat zy veranderd moeten worden.Bij de expeditie naar Taman en Fanagoria zijn den 24 Sept. 3 Engelsehe en 6 Fransche compagniënonder bedek king van het vuur van 4 Engelsehe en 9 Fransche kanonneer- bootenten oosten van Fanagoriazonder tegenstand geland en hebben zij de verlatene sterkten bezet; de uitgetrokken vijand vertoonde zich op de hoogten, maar werd door de kogels der schepen verjaagd; in het fort werd weinig leeftogt gevonden, de stukken waren onbruikbaar gemaakt.Te Sebastopol hebben de gealliëerden bet vuur uit hunne mortierbatterijen geopend op de forten Konstantijn en Catharina, aan de noordzijdein de Kara- belnaja is weder een man door een helsch werktuig gedoodzoo danige toestellen ontploffen door de drukking vau den voet en ont gaan^ de zorgvuldigste nasporing. In de laatste dagen zijn talrijke wagens uit de noorderlijke forten afgezondenbetgeen aan een mo gelijk vertrek der Russen doet denken. Den 15 Oct. heeft Gort

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1