BINNENLAND. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. schakoff eene legerorder uitgevaardigd, waarin hij zegt niet aan het ontruimen der Krim te denkenmaar die integendeel tot het ui terste zal verdedigen.Generaal Simpson heeftwegens den staat zijner gezondheid, zijne regering om eenen opvolger verzocht; den 6 berigtte hij, op verzoek van Pelissiereene brigade (4 regimen ten) ligte kavallerie onder generaal lord Pageten eene batterij rijdende artillerie onder kapt. Thomas naar Eupatoria te zullen zenden, ter versterking van d' Allonville. De Fransche divisie de Paillij zoude den 12 mede derwaarts gaan. Uit die stad heeftna den val van ICinburneene magt van 30 a 40000 man eene krijgs beweging ondernomenen was dezelve den 22 Sept. naar de zijde van Tulatt, bezuiden het meer van Sask en op den grooten weg naar Simpherepol voortgerukt (volgens Gortschalcojf tot de hoog ten van Achaga-Djamindoch op het bespeuren van Russische lanciers op hunne linkerflanktot achter de Artateschi terug ge trokken).Pelissier heeft door het verbeteren der wegen reeds artillerie tot op de hoogten van Tschuliu kunnen brengende di visie d'Autemarre heeft, door eene stoutmoedige beweging, de vallei der Boven-Belbeck bezetde divisie Afrikaansche jagers is dat corps gevolgd en heeft den 11 Oct. eene uitmuntende stelling voorbij Baidar ingenomen. De Russen trekken naar de vlakte van Mackenzie en zenden eene aanzienlijke magt af, om de bewegin gen des vijands die hen snel omtrektte verhinderen deserteurs uit hun leger klagen over gebrek aan kleeding, schoeisel en voed sel.Het Britsche leger in het Oosten telt thans 27000 man infante rie 3500 kavallerie en 9000 artillerie.Het verzoek om een deel der Oostzee-vloten in eene havennabij het eiland Gothlandte laten overwinterenis door de Zweedsche regering stellig afgewezen. In 1854 is ingevoerd voor 356'-, uitgevoerd voor 390 en door gevoerd voor 115 millioen dat is 35 meer in,- 30 meer uit- en 3 minder doorgevoerd dan in 1853 aan gouden en zilveren baren werd voor 13 en aan rijst evenveel meer in- en aan koffij voor 12 en aan geraflineerde suiker voor 6 millioen meer uitgevoerdge durende het jaar is de handelsvloot met 119 zeeschepenvan 19,907 tonnen, vermeerderd.De bevolking van Java en Madu ra bestond ulto. 1853 uit 17417 Europeanen. 130,940 Chinezen, 27554 andere vreemde oosterlingen, 10,104,484 inlanders en 9650 lijfeigenen, te zamen 10,290,045, zijnde in dat jaar met 346,970 toegenomen.Voor de watersnoodlijdenden is ontvangen uit Pa- dangde opbrengst van eene tooneelvoorstelling bij mteekening door de ingezetenen a f 650,en van een concert door het mu ziekgezelschap a/1200.Te Groningen en 's Gravenhageneemt de cholera merkelijk af, zijnde zij te Schiedam geheel geweken. Bij de Maatschappij voor Volksvlijt te Amsterdam is reeds voor ren genoegzaam bedrag ingeschreven, ter oprigtingeener broodfa briek aldaar; dergelijke inrigtingen wil men ook te UtrechtKam pen en Werkendam tot stand brengen.De firma G. en H. Sa- lomonson te Almelo heeft voor f 202,000,deelgenomen in de ka pitale uitbreiding van 11 ton nominaal der Overijsselsche Kanali satie Maatschappij en zich bereid verklaard de deelneming voor die stad overtenemen.Tusschen Nederland en Belgie is een tractaat gesloten en bekrachtigd, tot uitbreiding van het bestaandeter we- aerkeerige uitlevering van beschuldigden en misdadigers.In den Haarlemmermeerpolder zijn 7daarin wonende personen tot leden van eenen gemeenteraad verkozen.Het provinc. hof van Gelder land heeft een' bediende van het postkantoor te Culemborg tot 5 jaren tuchthuisstraf veroordeeld wegens het ontvreemden van gelds waarde uit brieven.Te Breda is voor het equivalent aangeno men een omslag van f 25,000,volgens de grondvlakte der hu- zenverdeeld in 11 klassen.De bekende schrijver C. van Schaick, vroeger predikant te Dwingeioothans te Parimaribokeert van daar naar het Vaderland terug.Te Antwerpen is overleden de redacteur van het weekblad AsmodéeJohannes de Vriescandi- daat in de Godgeleerdheiduitgeweken ter onttrekking aan een vonnis wegens lastering des Konings.Den 12 heeft Z. M. eervol ontslag verleend aan mr. C. Visser, als burgemeester en plaatsver vangend kantonregter te Schagen.Den 20 heeft de arrond. regt- bank te Arnhem een' arbeider, van 14 jaren, tot eene gevangenis straf van 6 weken verwezenwegens moedwillige beschadiging van den rijks telegraaf, door het werpen van een' steen.Te Medem- blik is van de werf der heeren Tinkelenberg Sp Zoneneen sclioo- nerbrik te water gelaten en terstond de kiel gelegd voor een an der, beide voor de reeders Spekman Sp Hurrelbrink te Amsterdam. Den 22 is in het paleis van wijlen Koning Willem IIte 's Gra venhage eene vergadering gehouden van het hoofdbestuur der ver- eeniginghet Metalen Kruis, waarbij onder anderen overwogen is het oprigten van een gedenkteeken voor dien Vorst.Te Rotter dam zijn dien dag 2 personen gearresteerdbeschuldigd van, met eene door hen opgemaakte acte 2 naar Amerika gaande Duitsche gelieven te hebben doen gelooven dat zij gehuwd waren en daar van tegen goede betaling een bewijs aftegevente Liverpool is de echtheid der akte betwijfeld en toen het feit eerst ontdekt.'s A- vonds bemerkte de machinist van den Antwerpschen spoortrein bij de gemeente Hoeven, eenige stremming en deed spoedig stil houden het bleek dat op de rails eene zware balk gelegd was bij het wegruimen waarvan men eenige personen zich in eene droo- ge sloot verbergen en in bosch verwijderen zag.Den 23 heeft eene commissie uit de Staten van N. Holland zich ten huize van den afgetreden Commissaris des Konings, van Ewijckte Haar lem vervoegdom Z. Exc. den dank der vergadering te betuigen voor zijne löjarige diensten aan de provincie en hem eene fraai bewerkte zilveren vaas aantebieden.Den 24 heeft de groote vergadering der Remonstrantsche Broederschap te Amsterdam tot hoogleeraar aan het Seminarium ter opvolging van wijlen Prof. des Amorie van der Hoevenbenoemd dr. H. N. van Teutum en na het bedanken van deze dr. J. Tidemanbeide predikanten te Rotterdam.Denzelfden dag heeft de raad van Tilburg besloten, te beginnen met 1" Julij 1856de 25 opcenten op den rijksaccijns van het geslagt afteschaffen en den hoofdelijken omslag met dat bedrag te verhoogen.Het fregat Doggerslankwaarmede de Prins van Oranje eene reis heeft gedaanis den 25 in het Nieuwe Diep binnengesleept's middags heeft Z. K. H. aldaar de forten bezocht en zoude den 26, met den gewonen stoomboot, naar Amsterdam vertrekken. - De Koningin-Moeder zal van Weimar haren togt tot Petersburg voortzettenPrins Prederik en de Prinsessen zijn van daar te Berlijn teruggekeerd.Z. M. heeft tot voorzitter van den Hoogen Raad benoemd den vice pres. mr. F. de Greve en tot de laatste betrekking den raadsheer jr. mr. B. van den Velden.— De 2e Kamer zal den 7 Nov. hare werkzaamheden hervatten. De veiling van liet kabinet van den heer Scheltus van Kampferbeke is den 26, na 10 zittingen, afgeloopen, doch schijnt niet aan de verwachting van den verzamelaar te hebben beantwoord althans verre de meeste voorwerpen zijn opgehoudener waren slechts weinige liefhebbers aanwezig. Wij vernemen dat de weleerw.heer T. H.Uitterdijk, predikant bij de Christelijk afgesch, gemeente, zijne af scheidsrede zal houden op Zondag den 4 November, 's namiddags te 2 ure. BURGERLIJKE STA ND. ONDERTROUWD. 19 Oct. Hermanus Hendrik Hofmeester, Wedr. van Petronella de Vries eu Cornelia Fluiter. GETROUWD. 21 Oct. Jacob David Hamburger, te Alkmaar, onlangs te Utrecht, en liebecka Nias, te Alkmaar.Willem de JagerWedr. van Johanna Gijzen en Trijntje Gijzen.- Cornelis de Vries, te Alkmaar, onlangs te Helder, en Elisabeth Muileboom, te Alkmaar. GEBOREN. 21 Oct. JanZ. van Cornelis Pool en Trijntje Hoogland. 22 u Adriana HendricaD. van Johannes Balthazar Goossens en Adriana Hendrica Jonkers. 24 Elisabeth, D. van Cornelis van Hees en Maria Brinkman.— MaartenZ. van Maarten Benjamin eu Trijntje Ploeger. 26 n Helena Gerredina, D. van George Christiaan Zondag en Johanna Sophia Louisa Pfluger. 27 Elisabeth Henrica Maria TheresiaD. van Didericus Dor- beck en Maria Joanna Feije. OVERLEDEN. 20 Oct. Johan Theodoor Boogaard, 7 9 j 22 Pietertje OudejansWed. Pieter Boerseu87 j. 23 MaartjejAefhebberWed.Johannes vanWijngaarden,circa70j. 26 Josephus Johannes, Z. van Jan Gerard Joseph Hembrock eu wijlen Catharina Banning, 15 d. 26 October. Door den Notaris S. A. DE LANGE. Een Winkelhuis, aan de oostzijde vau de MieutWijk C, No. 150, te Alkmaar. Strijkgeld f 24,75, J. van Staten f 2475, Opgehouden op 1300,—. Door den Notaris J. SCHOEHITIZEN. 1. Het Buitenverblijf Beijershofaan den Straatwegbuiten de KennemerpoortBuitenwijk A, No. 26, met den Tuin groot 0,07,12. Strijkgeld 20,—, J. H. A. Oomen f 2800 2. Een Wagenhuis en Stalling, alsmede eene Tuinmanswoningen Tuin, groot 0,07,00, achter het vorige perceel, uitkomende aan de Blee- kerslaan. Strijkgeld 15,J. C. Teisling 1500, Door den Notaris S. A. DE MOEAAZ. 1. De Broodbakkerij de gekroonde Oliphantaan de N. zijde van het Luttik üudorp Wijk C No. 499. Strijkgeld f 30,P. A. Schaaps 2500, 2. Een Pakhuisaan de SliksteegWijk CNo. 522. Strijkgeld f 5,- dezelfdef 500, (Afslag 2 Nov.) Waarde Stadgenooten. De Alkmaarsche Courant van 15 Octob. j.l. heeft U bekend ge maakt met het zoo onverwachte als ongewenschte besluit, tot ont binding eener Commissiedie zich, gedurende eene reeks van jaren, welwillend belast heeft, om, met Uwe liefdegaven, het lot der behoeftigen te dezer plaats verzachting aantebrengen, door uitdee- ling van warme en voedzame Spijs, gedurende de Wintermaanden. Dit berigt, met leedwezen vernomenheeft teregt bij velen den wensch doen geboren wordendat eene nieuwe Commissie de moeijelijke taak der afgetredene op zich name. Door de zorg van het. hoofd des Bestuurs onzer stad, is hierin zoo spoedig mogelijk voorzien geworden. Bij circulaire vau den 18 Oct.j.l. zijn de vefschillende Armenadmi- nistratiën te dezer Gemeente uitgenoodigd om één of twee leden uit haar midden te benoemen, welke zich zouden willen aansluiten tot eene nieuwegeheel zelfstandige Commissie tot Spijsuitdeeling. De verschillende Armbesturen hebben aan deze roepstem gereede- lijk gevolg gegeven', en zijii als zoodanig door haar gekozen van wege het Burgerlijk Armbestuur, de II.H. D.de Wit Jz.en M. Luijmesde Diakonie der Hervormde Gemeente N. H. de Lange en Dr. J. v. Leeuwen; het R. Cath. Armbestuur F. M. Aghina eu T. L. Koorn het Luth. Armbestuur G. Bakker; het Doopsgez. Armbestuur T. H. de Langehet Remonstr. Armbestuur J. Bakker Schut. Op heden zamengekomenhebben zij zich tot eene zelfstandige Commissie geconstitueerdafgescheiden en onafhankelijk van ae verschillende Armbesturen dezer Stad en in dit opzigt geheel op den voet der afgetredene Commissie. De opgetredene Commissie, doordrongen van het nutdat zij met Uwe medewerking kan stichten, ontveinst in geenen deele het hoogst moeijelijke harer taak en liet veel omvattende eener naauwkeurige behartiging harer roepingzij aanvaardt die echter volijverig en stelt zich voor omna afloop harer voorgenomene bedeeling gedurende het naderend Wintersaisoendoor middel van

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2