ALKMAARSCHE COURANT X°. 45. 1855. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 5 November. ■y<F\\ i .w (.Officieel C^cbccltc. AANBESTEDING. CUmauafc bet* EOcck. OLlcfsclijkseft ©uersigt. BUITENLAND. 1' Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar/3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEttM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1>— 5 regels 0, 75 voor elke regSl iüeer 15 Cents behalve 35 Cents zibelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. Op Donderdag den 8 November 1855, des namiddags ten 2£ ure, zal, ouder nadere approbatie, door den Commissaris des Ko- tiugs in de Provincie Noord-Hollandof, bij deszolfs afwezen, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaataan liet Gouvernementsge bouwaan de St. Jansstraat, t z Haarlem, voor rekening van Kerk voogden, worden aanbesteed: liet uitvoeren van eenige vernieuwingen en herstellingen aan het Kerkgebouw der Hervormde gemeente te Westgraftdijk. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zalbehalve ter Provinciale Griffie van Noord-Hollandbij kerk voogden der Hervormde gemeente te IVestgraftdijk en ten Raad- huizo der gemeente Graftop de gewone plaatsen ter lezing worden gelegd. Zullende vijf dagen vóór den dag der Aanbesteding en alzoo op Zaturdagden 3 November aanstaandedoor de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing worden gedaanen inmiddels zoo bij Z.W.E.G. als bij den Heer Aspt. Ingenieur A. O. van den Santheurelte Hoornen bij Kerk voogden de vcreischte inlichtingen te bekomen zijn. De Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland Gelet, op 's Konings besluit, van 30 Maart 1827 (Staatsblad No. 13) houdende nadere bepalingen ten aanzien van den jaarlijk- schen her-ijk der maten en gewigten. Gezien art. 102 en 150 der wet van 0 Julij 1850 (Staatsblad No. 39.) Hebben goedgevonden te bepalen: n. Dat de her-ijk der lengtematen en gewigten, voor het, jaar 1856, zal beginnen in de gemeente Amsterdam den 3 Januarij cn eindigen den 29 April 1856; dat die van de inhoudsmaten van drooge waren en van het goudgewigt, te Amsterdam zal plaats liebben in de maand Meien die der vochtmaten voor den handel in het groot en klein, aldaar in de maand Junij 1856. b. Dat de her-ijk van al de maten en gewigten, in het arrondis sement Amsterdam en in de arrondissementen Haarlem, Alkmaar en Hoorn zal beginnen den 1 April en eindigen den 31 Julij 1856. c. Dat tot den ijk en her-ijk gedurende het jaar 1856 is bestemd de letter M van het Gothische alphabet,. En worden de belanghebbenden aangemaandom zich de ge melde tijdstippen ten nutte te maken en zich daardoor te vrijwaren voor onaangenaamheden en onnoodige kosten. Gegeven te Haarlem, den 18 October 1855. De Gedeputeerde Staten voornoemd, BORE EL Uoorzitter. H.II.RöELL, Griffier. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1815 StaatsblNo. 22), bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het voljaarsch suppletoir Kohier No. 3 voor de Belasting op het Per soneel, dienst 18||, op den 27 October 1855, door den Heer Commissaris des Koningsin de Provincie Noord - Holland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatig heid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 30 October 1S55. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARD!1. POLITIE. Op den 19 en 31 October jl. zijn te Alkmaar gevonden twee rood lederen Portefeuilles, waarin eenige papierende daarop regtheb- henden kunnen dezelven gratis aan het Commissariaat van Politie alhier terug bekomen. De Commissaris van Politie, VAN BREMEN. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te ALKMAAR 'maakt bekend dat, in verband tot het, vervroegd vertrek van den Stoomboot, 'Aaanslroom de ügting der hulpbus bij de Vischmarkt zal plaats hebben 's middags ten 12 u. 30 m. en van die aan het ■kantoor ten 12 u. 10 m.en dat, voor de verzending met de Di ligence naar Haarlemin verband tot de correspondentie langs den Zuid-Holl. Spoorweg, de hulpbus 's middags ten 1 u. 30 in. en die aan het kantoor ten 1 u. 15 m. zal geligt worden. De Directeur voornoemd, ALKMAAn.den 2 Nov. 1855. W. NAGEL. 1 5 Maand. Magere koom. te Alkmaar./Varkenm. te Haarlem 6 Dingsd. Veem. te Hilversum. 7 Woensd. H. U'illibrordus. 8 Donderd. Koeijen- en varkenm. te Medemblik. lvoem. te Schagen. Zon op 7,30onder 4,30. 9Vrijd. Kerkinwijding van de Basiliek des Verlossers. TI. Theodoras. Vette varkeum. te Alkmaar. Vette Koeijen- en Varkeum. te Hoorn. Koem. te Enk- huizen. N. M. 's av. 7,51. Onzigtbare Zon-eclips. lOZaturd. II. Andreas Avellinus, Tryphon, ltespieius en Nympha. Vette koem. te Alkmaar. Koem. te Velzen. H. Martinus Bisschop en Menna. Nov, 11 Zondag. Rusland. Te Sebastopol duurt het wederzijdsche vuurbij af wisseling meer of minder hevigvoortwederom zijn 3 nieuwe batterijen opgerigtom de noordelijke forten te beschietende ingenieurs doen de dtfkken vlijtig ondermijnen.Aangaande de krijgsbewegingen te velde werd achtervolgens berigtnaarmate de Russen terugtrekken maken zij de wegen onbruikbaar, welke door de bondgenooten weder worden hersteld zoodat de generaal Pelis- sier 6 weken heeft noodig gehad om zicli te vestigen op de berg vlakte ran Chamlie, tusschen de Tschemaya en de Tsehulin3 Eransche divisiën bezetten den ingang van het Baidardal en heb ben eene vierde achter zich; zoowel daar als aan de Tschemaya worden ijverig barakken gebouwd;3 divisien van den generaal de la Marmora zijn uit Sebastopol naar liet binnenland getrokken en derwaarts door de afdeeling van Colin Campbell gevolgdhet geheele leger ondernam eene beweging en had zich voor 3 da gen van leel'togt voorzien de troepen die tot over de Belbeck voorwaarts waren gerukt, hebben last bekomen hunne vorige kam pementen aan de Tschemaya en in de vallei van Baidar weder te betrekken, zoo als den 14 en 15 October is volbragt, omdat de slechte toestand der Wegendie welhaast ontoegankelijk zullen zijn de operatien onmogelijk maaktde Russen onder Gort- schakojfstaan steeds in de zoo versterkte positie bezijden Se bastopol, van Mackenzie tot Duvenkoë, zijnde eene poging der geallieerden om bet laatste punt omtetrëkken, door de moeijelijk- lieden van het gebergte, niet gelukt; de Russische bevelhebber heeft zelfs eenige troepen kunnen afzonderen tot versterking van het observatiecorps omtrent Eupatoriadat niet minder dan 60000 man en 20000 ruiters zoude tellenhij berigt, dat de bezetting dier stad den 24na eene verkenning in het binnenlandweder daar binnen is genikteven als den 29nadat zij reeds tot de rivier Saki gekomen was, maar hare linkerflank aanhoudend bedreigd had gezien. Hij heeft van den Keizer, door tusschenkomst van graaf Slackelbergvolmagt erlangd om, naar gelang der omstandigheden de Krim te verdedigen of te ontruimen.De generaal William Co- dringlon, die zich bij Alma en Inkerman heeft onderscheiden en thans 50 jaren telt, is, ter vervanging van Simpson, benoemd tot opperbevelhebber van het Engeische legerdatdank zij de toe- gebragte verbeteringen van den minister van oorlog Panmure (daar voor met liet grootkruis der Bathorde beloond) zich in uitmunten den toestand bevindt.De kanonneerbooten der verbondenen hebben de Dnieper en de Bug tot Nicolaijeff en Kherson verkend, maar overigens is niets bijzonders ondernomenaan boord der vlo ten bevinden zich, naar men zegt, 2000 Engelschen en 6000 Eran- schen, als landingstroepen. De Russische troepen uit Odessa zijn, met geforceerde marsehenweder naar Nicolaijeff vertrokken en worden vervangen door andere uit Bessarabiewelke landstreek daardoor tamelijk ontbloot wordt.Keizer Alexander heeft de ver dere bevestiging van Nicolaijeff aan den generaal Tottleben opge- .1 11 l f I

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1