ALKMAARSCHE COURANT 1855. v N°« 46. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 12 November. (Bcbccïtc. Neder landsche Telegraafmaatschappij SUmatiak bcr Sdcck. e&lckclijfiscït (Ducvsitjt. -n* Deze Courant wordt wekelijks uit- ■gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ÏÏBRM COSTER ZOON. R IA De Advertentiën kosten van 1—5 regels 07 5voor elke. regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij wórden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. ■:Jtr BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze, naar aanleiding van art. 3 der keure op liet houden van Varkensbinnen deze Stad, op den 22 September 1816 door den Raad dezer Stad gearresteerd, ter kennisse van de be langhebbenden Dat alle in den loop dezes jaars daartoe verleende vergunningen met den 30 dezer maand ophouden van kracht te zijn en dezelven diensvolgensvoor zoo veel men verlangen mogt die gunst te be houden .^op nieuw behooren te worden aangevraagd. Dat deze aanvrage zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, van af heden tot en met den 30 dezer maand, dagelijks (des Zondags uitgezonderd) van des voormiddags 10 tot des namid dags 2 ure, terwijl van hen, die daarvoor eene toelating van het jaaj. pgjl hebben gehad, niets dan de overlegging dier acte tot nadere beoordeeling vereischt wordt. Alkmaar, den 10 November 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LA.NGE Be Secretaris SPANJAARD!'. llWoensd. Paarden- en Veulenm. te Alkmaar. 15 Donderd. H. Gertrudis. Varkenm. te Medemblik. Koem. te Schagen. H. Martinus Paus. Vette varkenm. te Alkmaar. Vettekoeijen- en varkenm. te Hoorn. Zon op 7,15, onder 1,15. E. K. 's av. 11,35. 17 Zaturd. H. Gregorius de Wonderdoener. 18 Zondag. Kerkinw. van de Basiliekder Apost.PetrusenPau- lus. Kermis te Assendelft. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen. bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat van Gemeentewege de hoofdcommies A. Sicart is gecommit teerd tot de opneming der Patenten, bij art. 36 der wet op dat middel bepaald, en dat door dezen met den Deurwaarder der Directe Belastingen, ingevolge de bepaling der wet, daartoe (aanvang'ne mende den 15 dezer maand) zal worden overgegaan. Weshalve een ieder wordt uitgenoodigd en voor zoo veel noodig gelast dezelve Ambtenaars in die kwaliteit te erkennen en hun alle verlangde inzage en ophelderingen te verleenen. Alkmaar, den 9 November 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARD!. FOMT1E. Op den 5 Novemberj.l. is, bij gelegenheid van de Veemarkt al hier aangehouden eene zwart bonte Koe. De regthebbende kan zich tot terugbekoming vervoegen aan het Commissariaat van Politie te Alkmaar. Be Commissaris van Politie, VAN BREMEN. STATION ALKMAAR. Gedurende de maand October zijn van dit kantoor verzonden 94 dépêcheswaarvoor is ontvangenf 52,- - Het kantoor is door 14 personenbezigtigd, a/,25 ieder n 3,50 Zoo dat het totaal der opbrengst van de maand October is 55,50 Voor de dienst geopend: het kantoor Zutphen en de Fransche kan toren Montelimart en Orange en gesloten datteKreuz, in Pruissen. De berigten bestemd naar Noorwegen, Zweden en Italië, zullen in de Noordsche, Zweedsche en Italiaansche talen worden overgeseind. Vanaf den 1 November zullen volgens besluit der D.O. Verein de volgende veranderingen plaats hebben: 1°. De adressen worden kosteloos overgeseind, zoo zij niet meer dan vijf woorden bedragen, wordende de meerdere woorden onder het berigt gerekend. 2°. Zoo het antwoord op een berigt, buiten het adres, niet meer dan tien woorden bedraagt, wordt daarvoor van een enkelv. berigt betaald. Dit heeft betrekking op antwoorden die vooruit betaald zijn. Bovengenoemde veranderingen vinden plaats bij berigten bestemd naar Duitschland. Rusland en Nederland. (Nov. 12 Maand. H. Libuinis. Koem. te Hoorn. Varkenm. te Krom menie. Paardenm. te Gorcum. 13 Dingsd. H. Didaeus. Koeijen- en Schapenm, op Texel. Beestenm. te Gorcum. 16 Vrijd. BUITENLAND. Rusland. De Russen leggen tegenover Sebastopol steeds nieuwe aardwerken aan en vermeerderen hun ge schut; vooral uit liet fort Konstantijn vuren zij lievig, zoodat zelfs liet Fransche linieschip Ulm gevaar geloo- pen heeft van in brand geschoten te worden weder- keerig zijn door de projectilen der geallieerden verschei dene magazijnen der Russen in brand geschoten. De generaal Vaillant is tot gouverneur van Sebastopol be noemd De gezondheid van het leger is uitmuntend de divisie Schotten van Colin Campbelldie naar Eu- patoria zoude vertrekken, is niet afgezonden, omdat men een' aanval des vijands verwachtte. Na het terugko men van een deel der Franschen in de vlakte van Ba laclava tengevolge van het opgeven van den veldtogt, is eene divisie derwaarts gezonden. De garde keert naar Frankrijk terug. 10000 Engelschen zijn bij Sebastopol bezig de winterkwartieren voor hun leger gereed te ma ken voor hunne transportdienst hadden zij op 15 Oct. 14837 paarden en muilezels in gebruik; al het ijzer werk voor de benoodigde wagens zelfs de gedraaide assen en bussen worden in eene drijvende fabriek te Balaclava vervaardigd.Gortschakoff heeft een van zij ne 13 divisiën infanterie naar Nicolajeff gezonden en daarentegen 2 der 3 bestaande divisiën grenadiers ont vangenzoodat hij nu 14 divisiën onder zijne bevelen heeft; van de hoogten aan de overzijde der Tchernaya bestoken de Russen de Franschen weder.Omtrent de verkenning van den generaal d' Allonoille uit Eu- patoria verneemt men hij trok met 24 bataljons 32 eskadrons en 52 stukken geschut, op den weg naar Simpheropoltot bij het dal van de Tschobatar, voort; aan den anderen oever was de vijand, in eene sterke positie, bezig met het voltooijen zijner werken, gewa pend met ver dragende 36ponders, waardoor eenige manschappen en paarden geraakt werden pogingen om den vijand in het veld te lokken mislukten 10 Rus sische eskadrons trokken voor 4 Turksche terug; ge brek aan water en het bezwaar om levensnfiddelen te verkrijgen, noopten eindelijk den bevelhebber naar Eu- patoria terug te keerenwaar hijals gemeld isden 29 Oct. weder binnen kwam. Den 1 Nov. is hij op nieuw uitgetogen en heeft 's nachts bij Karagurt en Saki halt gehouden.Het vertoef der vloten voor Odessavóór den aanval op Kinburn was een gevolg van stormwederdat ruim 8 dagen geduurd heeft in cenoemde sterkte waren de Russische soldaten eerst vol& moedmaar die ontzonk huntoen zij de magt der geallieerden leerden kennenzoodat zij door de officieren tot het bieden van tegenstand genoodzaakt moesten worden. Pelliot en Stewart hebben met 31

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1