BIJBLAD voor de ALKA1AARSCBE COURANT van Maandag den 19 November 1855. GEMEENTEIt A Art. Te Alkmaar bij IIERM*. COSTER ZOON. Zitting van den 14 November 1855 No. 18. Voorzitter Mr. P. A. de lange. Tegenwoordig 14 Leden. Afwezig de Heer van Ieeuwenuitstedig. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, en daarna medegedeeld 2. Eene missive van H.II. Gedeput. Statenmededeelende dat Z. M. de beslissing op het besluit tot heffing van eenen hoof- delijken omslag, heeft verdaagd tot het einde dezes jaars. 3. Goedkeuring van H.II. Gedeput, Staten op de rekening der dienstdoende Schutterijdienst 1854. 4. Idem op de rekening der Gemeente, over het dienstjaar 1854. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Voordragt van Burg. enWeth.der door H.H. Regenten van het Gasthuis ontworpen reglementen voor de badinrigting. 6. Voordragt als boven, van de door dezelve H.H. Regenten vastgestelde belooning van den bediende bij de badinrigting 7. Voordragt als boven, van het door dezelven ontworpen tarief van verplegingskosten in het Gasthuis. 8. Mededeeling van als bovenvan het Reglement van Orde voor het bestuur van het Gasthuis. 9. Idem van het Regiem, van Orde voor het Burgerlijk Armbestuur. AUen ter lezing voor de leden op de Secretarie ter nedergelegd 10. Missive van Burg. en Weth.voorstellende de vraag van het Gemeentebestuur van Wimmenum „of er ookmet betrekking tot de heffing van den Tolbezwaren bestaantegen het daarstellen eener verordening op het rijden met karren en wagensmet honden of ezels bespannenlangs den straat- weg naar Egmond aan den Hoef." De Raad heeft verklaard daartegen geen bezwaar te heb ben voor zoo veel zich die verordening alleen tot het rijden met wagens of karren met honden bespannen bepaalt. 11 tot en met 17. Zeven missives van Burg. en Weth., ten ge leide van de verschillende aanbevelingslijsten, tot vervulling der vacatures, die kunnen ontstaan door de periodieke aftreding van den Heer P. II. v. d. Nolle, tevens overledenals Regent van het Burgerweeshuis. n C. J. Koornals Regent van het Gasthuis. n n Mr. P. Rinkhorst, als Commissaris van de Stads Bank van Leening. u u Dr. D. IV. van Leeuwenals Commissaris van de Stads Apotheek. P. van de Velde, als Bestuurder van de Stads-Ar- menschool. P. J. II. Hayioard, als lid der Commissie voor de Stads Teekenschool. n Dr. P. J. C. Luchtmansals lid der Plaatselijke Schoolcommissie. 18. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van pensioen aan de uithoofde hunner hooge jaren eervol ontslagen Nacht- waehts J. Stoppelsteen, Ab. Vogelzang en J. A. üouwes. 19. Voorstel van dezelfdentot daarstelling van een reglement tot pensionering der Nachtwachts. 20. Voorstel van dezelfden, tot bepaling van den houthak en ver koop van het te vallen hout. Alle tot nadere behandeling op de Secretarie nedergelegd ter lezing voor de leden. 21. Voorstel van dezelfden, tot voordragt aan de Regering om de jaarwedde van den Commissaris van Polieieter oorzake van het overlijden van den Heer J. T. Boogaard, voor het ver volg te bepalen op 1200,'s jaars. Conform besloten. 22. Voorstel van den Burg. van een Plan en Reglement van or ganisatie van de Polieie bij nacht. 23. Rapport der Commissie van de Stads Apotheekbetreffende het verzoek van/. Steenhoven, om verhooging van weekloon, als bediende bij de Apotheek. Beide ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 24. Protest van H.H. Regenten van het Burgerweeshuistegen het besluit van den Gemeenteraad dato 17 October 11., ten aanzien van de door hen gedane opze; ging der lokalen van het Weeshuis, bij de Gemeente in gebruik genomen. 25. Missive van H.H. Regenten van het R. C. Weeshuis, houden de verzoekdat de Raad als nudaar de organisatie hunner administratie volgens het verlangen van den Raad is tot stand gebragtde regeling der uitkeering uit de fondsen van het Burger Weeshuis teil behoeve hunnerweezenin behandeling moge nemen. Beide No. 24 en 25 voor kennisgeving aangenomen. 26. Missive van H.H. Diakenen der Hervormde Gemeente, ten geleide van de gewijzigde begrooting der administratie, voor de dienst van 1856. Ten fine van onderzoek en berigt gesteld in handen der Commissie die ook de vroeger ingediende begrooting heeft onderzocht. 27. Adres van P. Heeresom eene geldelijke toelage voor zijne buitengewone bemoeijingen als Cipier van het huis van bewaring. 28. Idem van Mevr. de wed. J. T. Boogaardom genot van een jaarlijksch pensioenop grond der langdurige diensten van wijlen haren Echtgenoot als Commissaris van Polieie. Voor de leden ter lezing op de Secretarie nedergelegd. 29. Een adres van de aannemers van den SchermerstraatwegJ. Kater Az. en Comp.houdende het tweeledig verzoek om 1°. kwijtschelding der boeten voor de te late oplevering van het werk 2°. om vooruitbetaling van de voorlaatste termijn der aaune- mingssom Beslotende kwijtschelding der boetentot na den geheelen afloop ook van het onderhoudswerk in advies te houdendoch de verlangde vooruitbetaling te doen plaats hebbenzonder zulks echter als een bewijs van goedkeuring op het icerk be schouwd te willen hebben. 30. Is uit de ter vorige vergadering overgelegde aanbevelingslijst benoemd tot Regent van het Mannen- en Vrouwen Gasthuis de Heer Mr. P. Binkhorst van Oudcarspel en in Koedijk. Vervolgens zijn de Deliberation geopend: 31. Over het rapport der Commissie op de begrooting van liet Burgerlijk Armbestuur voor de laatste 5 maanden van het jaar 1855. Zonder bedenking goedgekeurd en vastgesteld. 32. Over gelijk rapport op de begrooting der dienstdoende Schut terij voor den jare 1856. Met wijziging van enkele posten tot een lager cijfer goed gekeurd en gearresteerd. 33. Op het rapport derzelfde Commissietot het onderzoek der begrooting van het Mannen- en Vrouwen Gasthuis, voor de dienst van 1856. Na wijziging van deze en gene postenvoor dit dienstjaar zonder subsidie uit de gemeentekasvastgesteld. 34. Op het rapport betrekkelijk de begrooting der Stads Apotheek, voor 1856. Onveranderd ingevolge de voordragt gearresteerd. 35. Het hij de beschrijving aan de orde gestelde puntbetrekke- li)k het in der tijd ingediende rapport omtrent de geldelijke uitkeering uit de fondsen van het Burgerweeshuis aan het R. C. Weeshuis, wordt, uit aanmerking van de belangrijkheid van het onderwerp en het vergevorderde uur, tot de volgende vergadering verdaagd, om dan als eerste punt in behandeling te worden genomen. 36. De vergadering wordt opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 3