ALK OURANT N°. 48. Zevenenvijftigste Jaargang. 1855 Maandag 20 November. (fDtïiciëcl (ficbccüc. dSmanaik bet* ÊüElcdï. SL&lcfccÜjKöch (Ducrzigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. SM De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor eliy regel meer 15 Cents, behalve 35 Cëpts zegeliegt voor elke plaatsing. Zij^jworden ui terlijk aangenomen tot Zalimlag na middag 1 ure; ingezonden benpen een dag vroeger. 11 V unitie is nog zoo groot aee- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits dezenaar aanleiding van art. 3 der keure op het houden van Varkens, binnen deze Stad, op den 22 September 181b door den Raad dezer Stad gearresteerd, ter kenmsse van de be langhebbenden Dat alle in den loop dezes jaars daartoe verleende vergunningen met den 30 dezer maand ophouden van kracht te zijn en dezelven diensvolgensvoor zoo veel men verlangen mogt die gunst te be houden .°op nieuw behooren te worden aangevraagd. Dat deze aanvrage zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, van ai' heden tot en met den 30 dezer maand, dagelijks (des Zondags uitgezonderd) van des voormiddags 10 tot des namid dags 2 ure, terwijl van hen, die daarvoor eene toelating van Het jaar 181+ hebben gehad, niets dan de overlegging dier acte tot nadere fieoordeeling vereischt wordt. Alkmaar, den 10 November 1855. Burqemeester en Weihouders voornoemd, P. A. be LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. Nov. 26 Maand. 27 Dingsd. 28 Woensd. 29 Donderd. 30 Vrijd. Dec. 1 Zaturd. 2 Zondag. H. Catharina en Petrus van Alexandrie. Koem. te Hoorn. Paardenm. te Schoorl. H. Saturninus. Varkenm. te Medemblik. Lam- merenm. te Edam. H. Andreas. Vette Varkenm. te Alkmaar. Vette Koeijen- en Varkenm. te Hoorn. L. K. 's nam. 2,30. Ie Advent. Besloten tijd. BUITENLAND. Rusland. Het Fransche 95« regiment van linie is mede te Kinburn geblevenbenevens zwaar geschut, ter verdediging der vestingwerken die geheel hersteld zijnde brigade Spencer is van daar bij hebastopol terufo-ekoinen maar nog niet ontscheept, misschien om eene°expeditie naar Kaffa te doen. Van de noordzijde, waarop voordragt der generaals Buclimaijer en Mel- nikoff22 nieuwe, thans nog gemaskeerde, batterijen worden aangelegd wordt levendig gevuurdniette min balen de bondgenooten hout en steen uit de stad tot bet maken van goede winterverblijven het weder is schoon en de gezondheid goedmaar op onderschei dene punten van het kamp doen zich enkele gevallen van cholera voor. Den 15 Nov., 's middags te 3 ure, heeft in het Fransche artilleriepark door onbekende oorzaak eene hevige ontploffing plaats gehad waar door 30000 kilo's buskruid, 60000 patronen, 300 ge vulde granaten en andere stoffen zijn ontvlamd en een geweldige brand is ontstaan die men eerst na 6 uren is meester gewordendaardoor zijn 2 officieren en 30 soldaten gedood en 10 offic. en 100 sold, gekwetst; het vuur' deelde zich ook aan het Engelsche park me de, waaruit de meeste bommen nog in tijds verwijderd werden hij de ontploffing werden vele hommen over het park geworpen waardoor de hutten der le bri gade sterk beschadigd zijn; van de Engelschen zijn 22 man gedood, 3 offic. en 116 manschappen gewond (waarvan 47 ligt) en 4 man vermist. De voorraad am- UIlllIÖ IO 6dat het geleden verlies ne onrust baart.— Het eskader van den admiraal Bru- at is, met 2 brigades der Keizerlijke garde, mitsgaders artillerie- en genietroepen en treinsoldaten van de Krim vertrokken 8 regimenten van linie zijn^ aange wezen oin naar Frankrijk terug tekeeren.— Generaal Vivian wordt te Kertsch zeer in het naauw gebragt .door de Russen onder Wrangel en dringt aan op ver sterking van ruiterij.— De zeekapitein Sherrard Os borne heeft den 5 en 6 Nov. weder eene groote hoe veelheid granen en leeftogtbestemd voor de Russische troepen in de Krim en in Caucasie, op de kust der zee van Azoff, nabij Gheiskliman vernield; zijne on- derhooricen waren daartoe op 3 puntenonder be dekking der kanonneerbooten in weerwil der nabij heid van 4000 Russen geland. Keizer Alexander vertrok den 5 uit Odessa was den 7 te Perecop den 8 te Simferopolinspecteerde den 9 en 10 de troepen hij Inkerman en op de Mackenziehoogte en den 11 en 12 aan de Belbeck en de Katcha en kwam den 20 te Petersburg terug, waar de staat van beleg, op zijn bevel, is opgeheven.De landweer ot militie van TulaSmolensk en Moscou is hij het leger van het Zuiden ingelijfd.De Grootvorst Constantijn heeft last gegeven bij Kronstad en Nicolaijeff proeven te ne men met drijvende batterijen de Russen kennen liet middel nog niet om het ijzer tegen de kogels bestand te maken de regering heeft premiën uitgeloofd voor de uitvinding van middelen ter behoorlijke inrigting en wapening. Turkije. De Tanezen die deel aan den aanval op het Fransche hospitaal te Konstantinopelop 4 Nov. genomen hebben waarvan zij 2 malenmet verlies van 20 dooden en gekwetsten zijn afgeslagen maar 2 Fran sche zieken-oppassers hebben mede gevoerd en afge maakt, zullen door eene speciale commissie, bestaande uit Fransche en Turksche officieren, onder het voor zitterschap van den minister van oorlogworden ge- vonnisdvolgens besluit van den ministerraadop aan vrage van den gezant de Thouvenel, om eene schitte rende voldoening.De bevelhebber der Russen voor Kars generaal Marawiefflijdt aan krankzinnigheid door eenen krijgsraad van generaals is besloten den generaal Bebutoff uit Tiflis te roepenten einde hem het bevel optedragenlaatstelijk wilde men wetendat het beleg werd opgeheven en de artillerie reeds ver trokken was. Selim Bacha is met Egyptische kurassiers en artillerie uit Trebisonde vertrokken om de belegerde stad te hulp te komen.— Op last van den Oosten- rijksehen generaal Coronini is de gedeserteeide H°n- gaarsche officier Tliur die zich voor de Britsche krijgs dienst verbonden had, te Bucharest aangehouden en naar Hermanstad opgezonden de Engelsche regering vordert zijne uitlevering welke door de Oostenrijksche geweigerd wordt. Engeland. Te Manchester heeft een groot aan tal fabriekarbeiders de werkzaamheden gestaakt, we gens verlaging der werkloonen.De heer Laboushère, een voorstander van den tegenwoordigen oorlog, is tot minister van koloniën benoemd ter vervanging van

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1