ALKMAARSCHE COURANT N°. 50. 1855. K Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 10 December. "X <DlT»ciëcl (Scbccltc. CUmanak bet* £2Ücck. ëüLlcfccIijfcscIt (Ducrsigt. BUITENLAND f Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ÏÏERM COSTER ZOON. l X De Advertentiën kosten vap 15 regels 0,75, voor elke iegei meer 15 Cents, behalve 35 Centsczegelregt voor elke plaatsing. Zij wórden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsblNo. 22), Dij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het Kohier van het Patentregt over het 2ekwartaal, dienst 18fjj, op den 30 November 1855, door den Heer Commissaris des Ro llings, in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der, Directe Belastingen binuen deze Stad ter invordering is overgegeven, Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatig heid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 7 December 1855. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. NEDERLANDSCHE TELEGRAAFMAATSCHAPP1J. Station Alkmaar. Gedurende de maand November zijn van het Telegraafstation Alkmaar verzonden 94 depêches waarvoor is ontvangen f 50, Het Kantoor is door 5 personen bezigtigd a -,25 ieder n 1,25 Zoodat het totaal der opbrengst van de maand November is 51,25 Voor de dienst zijn geopend: in Oostenrijk, KomornOeden- burg en Wiener-Neustadtin Wallachijeibraila; in den Kerke- Ujken SlaatEerrarain Frankrijk Libourne en Lunelin ZwedenUdevallain NoorwegenArendalBrevigDroebak ChristiansandLaurvig, San doesuud, Skiën, Grimstad, en Lil- lesand; in Groot BrittannicEarnborough en Nuneaton; in de Krim, Simpheropol. Dec. 10 Maand. 11 Dingsd. II. Damnsius. 12Woensd. Vastendag. Zon op 8,15, onder 3,45. 13 Donderd. H. Lucia. 14 Vrijd. Vastendag. Vette Varkenm. te Alkmaar. Koei- jen- en Varkenm. te Hoorn. 15 Zaturd. 16 Zondag. 3e Advent. E. K. 's morg. 7,16. Engeland. Den 29 Nov. is, onder het voorzitterschap van den Hertog van Cambridge, eene aanzienlijke vergadering gehouden, om hulde te bewijzen aan miss Florence Nightingalevoor hare zor gen in het hospitaal te Scutari; wijl zij geene belooning verlangt, is besloten gelden te verzamelenom haar een groot ziekengesticht in het moederland te doen oprigtendat alzoo een blijvend ge- denkteeken harer menschlievendheid zal zijn.— Koning Victor E ma nual is den 30, des morgens, met het kon. stoomjagt Vivid, door 2 anderen stoomschepen begeleidvan Calais te Dover aangekomen en door Londen naar het kasteel van Windsor getrokkenoveral door de bevolking met levendig gejuich ontvangen wordende. Den 1 Dec. bezocht hij, met de Koningin en Prins Albert, de maritie me inrigtingen te Woolwich, waar eene wapenschouwing over de bezetting gehouden werden den 3 met Prius AlbertSir Grey en den Markies d'Azeglio. die te Portsmouth, waar eene vloot van 16 linieschepen op de reede van Spithead vereenigd lag; het linie schip Repulse zal voortaan den naam des Konings dragen. Den 4 bragt de Vorst, met Prins Albert en den Hertog van Cambridge, een bezoek aan Londen, wordende op het paleis van Buckingham door het stedelijk bestuur en deputatiën van den handelsstand op gewacht, waarna het corps diplomatique ontvangen werd; te 12 ure trok Z. M. in optogt naar het Stadhuis, waar de lord-mayor hem een adres in de Pransche taal aanbood, waarop hij in het Italiaansch antwoordde; na het gebruiken van een prachtig ban ket, vertrok hij weder naar den spoorweg van Windsor, den mi nister Falmerston aan zijne woning bezoekende hoewel het weder ongunstig was, was er eene groote menie te op de been, die luide hare geestdrift deed blijken. Den 5 ontving de Koning, in een kapittel op Windsorde orde van den Kouseband en vertrok den 6 weder naar Frankrijk, wordende door Prins Albert tot Dover vergezeld. Fhankrijk. De Koning van Sardinië is den 29 Nov., des avondsvan Parijs vertrokkenwordende uitgeleid door Prins Na poleon terwijl het station van den noorder-spoorweg luisterrijk ver licht was. Z. M. heeft de bisschoppen van Avignon en Marseil le gn den aartsbisschop van Parijs tot officieren en den kardinaal aartsbisschop van Lyon tot grootkruis der orde van S. Mauritius benoemd. Den 6 Dec. is de Vorst, van zijnen togt naar Engeland, te Parijs teruggekomen, en ter bijwouing der jagt naar Compieg- ne vertrokken.De minister van buitenl. zakengraaf IValeicski, heeft eene circulaire gerigt aan de onzijdige mogendheden, tot toelichting der Keizerlijke aanspraak bij de sluiting der tentoon stelling willende Z. M. dezelven niet dreigen of noodzaken aan den oorlog deeltenemenmaar geloovende dat zij, door tijdig voor hun'gevoelen uittekomen, veel kwaad hadden kunnen afwenden en thans nog door eene krachtige houding aantencmeude outknoo- ping kunnen verhaasten.De generaal Canrobert is den 2van zijne zending naar het noorden, te Parijs teruggekeerd en heeft dadelijk met den Keizer een onderhoud van 2 uren gehad; te Stokholm is hij door de bevolking met veel bijval, maar door de regering minder gunstig ontvangenwel is hijeven als in De nemarken met eene ridderorde vereerddoch hij heeft geene in zage kunnen erlangen van de geheime archiven en kaarten over Fin land; ook was hem de adjudant Bjoernsterna toegevoegd, die een tegenstander der alliantie is. Toch wil de Times, dat, daags na zijn vertrekdoor den Zweedschen minister van buitenl. zaken en de gemagtigden van Frankrijk en Engelandeene acte is onder teekend waarvan de bepalingen zeer voldoende voor de westelijke mogendheden en voordeelig voor Zweden zijn.Te Toulon zijn 5 stoomtrausportschepen en het linieschip Montebellomet de Kei zerlijke garde en het lijk van den admiraal Bruatdie binnen 3 uren aan de cholera bezweken is aai gekomende lijkplegtigheden al daar en in het hotel der invaliden te Parijs zullen door den staat be kostigd worden.De Keizer heeft 3 prijzen, elk van 20000 fr.uit geloofd voor de beste dichtstukken op den val van Sebastopol en de wereldtentoonstelling.De dotatiekas voor het leger werkt gunstig, bedragende het aantal ontslagen soldaten, die weder in dienst getreden zijn, reeds meer dan 15000, het gewoon getal remplapanten. Oostenrijk. Het geheele legerbehalve dat in de vorsten dommen, wordt op den voet van vrede gebragt.Yorstin Chris tina Belgiojoso, die, wegens deelneming aan de woelingen in 1848 en volgende jaren, verbannen is en in Klein Azie door handen arbeid in haar onderhoud moest voorzienis begenadigd en in het bezit van haar onder sequester gesteld vermogen hersteld. Rusland. De pogingen der bondgenooten om het noorderfort, tegenover Sebastopolte bombarderenzijn door den grooten af stand mislukt; de voornaamste gebouwen der stad liggen thans in puin, de forten en dokken zijn ondermijnd.In het kamp heeft men veel last van ratten en muizenwaarop de kattendie uit de verlatene stad zijn geweken, vlijtig jagt maken.De Russische magt in de Krim wordt op 180000 man begroot; bij Arabat, dat versterkt wordt, zijn 30000 en bij Genitchi 15000 man vereenigd; van dezen verwacht men in den winter eenen aanval op Kertsch, waarom de generaal Vivian eene versterking van 12000 man ver zocht heeft en ook bekomen zal. De schout bij nacht Edmund Ly ons pas tot admiraal verhevenkruist ook in de nabijheid. Het Engelsch-Turksche contingent heeft, bij Kertsch, met gering ver lies eene Russische divisie van 4000 manbelast met het bewa ken van groote hoeveelheden levensmiddelen, aangetast, verdreven en den voorraad verbrand.Laatstelijk waren de Russen uit den omtrek der stad teruggetrokken.— Den 12 Nov. heeft Keizer Alexanderuit Simferopoleen zeer vleijenden brief aan den gene raal Gortschakojf gezöndeuter dankbetuiging voor de dappere maar tevens hoogst omzigtige wijze van verdedigen van Sebastopol, tegen een krachtigen vijanddie geene opofferingen ontzag om zjju doel te' bereiken.De admiraal Glasenapp is als bijzondertgezant

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1