ALKMAARSCHE N°. 51. Zevenenvijftigste Jaargang Maandag 17 December. ®fTteiccl ©cbccïtc. Cl Int ft tt fik bcr eillcck. SElckcIijkscït ©ucrsigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën koste^ van 15 regels 0,75, voor elke regel ïnleeri 15 Cents, behalve 35 Cents zesgljegt. voor elke plaatsing. Zij worden ui-" terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 "ureingezonden berigten. een dag vroeger. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING. Op Donderdag den 27 December 1855, des namiddags ten half drie ure, zal, ouder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Hollandof door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat, aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: 1». Het verzwaren en verbreeden van den Zanddijk voor Callantsoog. 2n. Het driejarig onderhoud van den provincialen weg tusschen den Huigendijk en Ursem. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele inschrijving o-elijk is vermeld in "de artikelen 8 cn 6 van de bestekken, welke ter lezing zuilen liggen, behalve aan het lokaal van het Provin ciaal Bestuur voornoemd, in de Logementen en Koffijhuizen, waar de bestekken van Waterstaatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de bestedingzalvoor zooveel noodigaan wijzing in loco worden gedaanwat het tweede werk betreftte beginnen des morgens om 10 ure aan den Huigendijkinmiddels zijn verdere information te bekomen bij den ingenieur van den Waterstaat P. J. H. Hay ward, te Alkmaar, bij den Aspirant In genieur O. van den Santheuvelte Hoornen bij den Hoofd-In genieur van den Waterstraat E. de Kruyjf te Haarlem. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, gezien art. 21 der Wet op de Nationale Militie van den 8 Janua- rij 1817 n". 1, waarbij is bepaald: dat zich jaarlijks vóór den 5 Januarij aan het Plaatselijk Bestuur in geschrifte moeten adresse ren de bij de Nationale Militie voor zich zeiven dienende manschap pen die' in den loop van het laatst verloopen jaarhetzij door overlijden van eenen Vader of wel eener Moeder, (Weduwe zijnde) of door plaats gehad hebbende regterlijke separatie of echtschei ding der Oudersof eindelijk door overlijden van eenen Broeder of Broedersregt op Vrijstelling, overeenkomstig de bepalingen bij art. 91 en 91 gemaakt, hebben verkregen en hun ontslag dienvol gens zullen verlangen. En gezien de Dispositie van den Heer Commissaris des konmgs in de Provincie Noord-Holland, de dato 6 December 1855 n". M. S., (Provineiaalblad n°. 119), waarbij aan voormeld 21 art. speciaal wordt herinnerd. Brengen ter kennis van de thans voor zich zeiven bij de Nati onale Militie dienende manschappen, welke na hunne inlijving ten gevolge van art. 21 der voormelde Wet redenen van Vrijstelling hebben verkregen en verlangen uit de dienst ontslagen te worden, dat zij zich tot dat einde vóór den 5 Januarij aanstaande, schrif- telijk aan Burgemeester en Wethouders moeten adresseren en daar bij overleggen de nóodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voorschriften bij art. 91 en 91 der bovengenoemde Wet gestatu- eerd, tot welke aanvrage om ontslag, evenzeer de Manschappen zei ven., als hunne Ouders, Voogden, Curators en Gemagtigden bevoegd zijn. Alkmaar, den 13 December 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd T. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, ingevolge art. 30 der Wet van den 8 Januarij 1817 n". 1, verlan gende het Contingent dezer Gemeente in de Nationale Militie voor den jare 185(5, zooveel mogelijk aantevullen met Vrijwilliyers, die zich onder het genot der da rtoe gestelde premie zullen aan bieden deze dienst voor hunne Mede-Ingezetenen op zich te nemen Brengen bij deze ter kemiisse van al de Ingezetenen dezer Ge meentenen derzelver Jurisdictie, die dit maar e.enigzins zoude mo gen aangaan: ié Dat, ingevolge art. 31 der voorsz. Wet, als Vrijwilligers kun- nen worden aangenomen alle Ingezetenen, die op den 1 Januarij 1856 ongehuwd nun 19 jaar zijn ingetreden en hun 30 nog met hebben volbragt (:ten ware zij reeds in de dienst der Nederlandsche Armée of Nationale Militie hadden gestaanin welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren zullen worden toegelaten:) de noodige geschiktheid hebben, d'ie tot de dienst wordt vereischten ook ten minste gedurende de laatste vijftien maanden binnen deze gemeen te gewoond hebbenalsmede dat de aanbieding van de zoodamgen zal°kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, dagelijks (luitgezonderd de Zon- en Feestdagen:) van den 30 dezer maand De cember tot en met den 20 Januarij aanstaande, van des voormid dags tien tot des namiddags één-ure. Alkmaar, den 13 December 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. Dec. 17 Maand. H. Bibiana. 18 Dingsd. O. L. V. Verwachting. 19Woensd. Quatertemper, Fastend. H. Eusebius. Kaasm. te Medemblik. Laatst® 20 Donderd. 21 Vrijd. 22 Zaturd. 23 Zondag. Quatert. Vastend. H. Thomas. Laatste Kaas- en Varkenm. te Alkmaar. Vette Koeijen- en Var- kenm. te Hoorn. Quatert. Vastend. Begin des Winters. Kortste dag. 4e Advent. V. M. 's morg. 10,58. Zon op 8,18, onder 3,42. Engeland. De Koning van Sardinië heefttijdens zijn verblijf hier te lande, van vele groote steden adressen ontvangen, waarin hem als bondgenoot van dit rijk en als voorstander van staat kundige en godsdienstige vrijheid, hulde bewezen werd; ook zijn er hem vele gezonden "van Protestantsehe vereenigingenwaarvan een onderteekend was door den aartsbisschop van Kantelberghet hoofd der staatskerk.— Den 7 is in eene raadsvergadering op Windsor besloten het Parlement tegen den 31 Januarij bijeen te roepen; hierdoor vervallen de geruchten eener ontbindingten ein de het ministerie Palmerston staande te houden. De admiraal Dundas, be'elhebber der Oostzeevloot, is den 10, des avondsmet zijn vlaggescliip the Duke of Wellingtonlaatst van Kiel, teSpitliead aangekomen.Het leger in Bengalen is met 6000 man versterkt om den opstand in het land der Santals te dempen, alwaar de krijgs- wet is toepasselijk verklaard.Men verzekert dat nieuwe voor stellen van Oostenrijkdie bereids door de Eransche regerms; zijn goedgekeurdthans door ons bewind overwogen wordenook wil men, dat in het volgende jaar de Engelsche magt uitsluitenden de Oost- en de Eransche in de Zwarte Zee tegen Rusland zal ageren, om alzoo botsingen te vermijden tusschen de wederzijdsche bevel hebbers— 9000 Sardinicrs hebben verlof bekomen omna geëm- digden diensttijd, in Engelsche soldij overtegaan. Frankrijk. Sedert den 15 Mei zijn de tentoonstellingen 198 dagen geopend geweestdie van nijverheid werd bezocht door 3626934, waarvan 4617 en die van schoone kunsten door 906530 personen, waarvan slechts 170 van doorloopende toegangbilletten voorzien waren. De opbrengst der eerste was 2,314,605 en der laatste 627,063 francs.— Op den spoorweg tusschen Batignolles en bu- resnesbij Parijs, zijn, in bijzijn van den minister Kouher en den Sardinisclien minister de Caoourproeven genomen met de, door den ingenieur Bonelli uitgevondene electro-magnetische telegraaf tot onderhoud der gemeenschap tusschen 2 treinen, en uitmuntend geslaagd; daardoor is het gevaar voor botsingen opgeheven.— De algemeene Raad van het département der Seme heeft besloten lot eene leening van 50 millioen fr.tot aanvulling van liet te kort der gemeentekas van Parijs, veroorzaakt door vergoeding aan de bakkers, om het brood op den middenprijs te houden; voor rente en amortisatie zullen 6 opeenten geheven worden van de 4 grond slagen der directe belasting— Koning Victor Emmanuel is den 8 weder van Parijs naar zijne Staten teruggekeerd: door den Keizer tot ouder aan 'den grooten trapbij zijn rijtuk' geleid was er niettegenstaa de het vroege uur, reeds eene juichende menigte op straat aan het station van den Lyonsohen spoorweg nam hij van Prins Napoleon en andere aanzienlijke personendie hem tot daar vergezeld hadden, een hartelijk afscheid. Den 11, des avonds, is Je Vorst in zijne hoofdstad Turin* welke geïllumineerd was,

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1