AARS OURANT iV. 52. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag ^4 Jmi 24 December. "J mi (.0fficiccl (Bcbceite. Cïl matiab bet* €;2Llccïf. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. I BWill'! A L f t -X ■VÏÏ, De Advertentiën koftenyvan J.5 regels 0,75, voor el Je regel meer 15 Cents, behalve 35 Cauts zegelrecht voor elke plaatsing. Zipsvorclen ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PHOVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING. Op Donderdag den 27 December. 1855, des namiddags ten half drie ure, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Kouiugs in de Provincie Noord-llollandof door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den lloold- Iugenicur van den Waterstaat, aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: 1". Het verzwaren en verbreeden van den Zanddijk voor Callantsoog. 2". Hot driejarig onderhond van den provincialen weg tusschen den Hu.igend.ijk en Ursem. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele inschrijving gelijk is vermeld in de artikelen 8 en 6 van de bestekken, welke ter lezing zullen liggen,b,ekalve aan het lokaal van het Provin ciaal Bestuur voornoemd, irrïle Logementen ou Koffijhuizen, waar de bestekken van Waterstaatswerken gewoonlijk worden uedergelegd. Acht dagen vóór de .bestedingzal, voor zooveel noodig, aam wijzing in loco worden gedaan wat het tweede werk betreftte beginnen des morgens om 10 ure aan den Huigendijkinmiddels zijn verdere iuformatiën te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat P. J. ii. Lhnjirard, te Alkmaar, bij den Aspirant In genieur O. van den Suntheurelte Ilooru, en bij den Hoofd-In-. genicur van den Waterstraat E. de K'ugffte Haarlem. PUBLICATIE. N A T 1 O N A L E M I L I T I E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Gezien de dispositie van den Heer Commissaris des Koning» in de Provincie Koord-Holland, de dato 6 December 1855, n". 5I^M/S„ (Provinciaalblad n". 119waarbij is bepaald, dat de werkzaamhe den der Nationale Militie, voor den jare 1856, binnen de Gemeen ten dezer Provincieeenen aanvang zullen nemen niet den eersten Januarij aanstaande. Roepen, ter voldoening aan art. 60 der wet van 8 Januarij 1817 n". 1. omtrent de inrigting der Nationale Militie, bij deze op, alle Manspersonenhunne wettige woonplaats of domicilie bi"nen deze Gemeente of Jurisdictie hebbende, welke op den 1 Januarij 1856 lmn negentiende Jaar zijn ingetreden en mitsdien alle man nelijke geborenen van het Jaar 1837, ten einde zich. ingevolge art. 59 der voorz. wetin het daartoe gereed gemaakte register tot de loting voor de Nationale Militie te doen inschrijven. En ingevolge art. 6 van de wet van 27 April 1820, alle Mans personen. die hun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als ingezetenen moeten worden beschouwd ten einde zich voor zoo verre zij nog in de jaren der Militie valleninsgelijks ter in schrijving aantegevenin dat registerwaartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. De inschrijving zal beginnen den 1 Januarij 1856. en zal geheel en al moeten zijn afgeloopen den 20 daaraanvolgende. Tot dezelve zal worden gevaceerd in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, den 2, 4,' 7. 9, 11, 14, 16 en 18 Januarij aan staande des namiddags van 5 tot 7 ure. En ten einde te voorkomendat iemand in de termen der in schrijving vallende, zich door onwetenheid aan pligt-erzuim schul dig-make, hebben Burgemeester en Wethouders noodig geoordeeld, de" Ingezetenen te moeten herinneren aan de navolgende bij voor melde wet gemaakte bepalingen Dat, welke aanspraak op Vrijstelling iemand zoude vermeenen te hebben, weeens gebreken of anderzinshij des niettegens'aan- de gehouden is zich te doen inschrijven, gelijk mede tot de in schrijving verplig.t zijn de gehuwden en al'wezenden. Dat de OudersVoogden en Regenten verpligt zijnhunne Kinderen of Pupillen in persoon, of door iemand daartoe door hen schriftelijk gemagtigdte doen inschrijven; daarin nalatig blijvende, zullen zij vervallen in de boete daarop gesteld, en in geval yan volstrekt onvermogen met gevangenis worden gestraft, onvermin derd dat zoodanige Kinderen of Pupilleneven als alle anderen Jongelingenwelke zich aan de inschrijving he'oben uittrokken, indien zij geene redenen van Vrijstelling kunnen bijbrengenin cene boete, en bi onvermogen tot gevangenis worden verwezen. Dat als wettige woonplaats voor de inschrijving wordt gehou den, voor hen die ongehuwd ziju. de woonplaats der Ouders, en bij het. overlijden van beiden, die van den eerstbenoemden Voogd; door de gehuwdende plaats alwaar zij hun bestaan hebbenterwijl die ge nen, welke geene Ouders, Voogd of eigen bestaan hebben, moe ten worden ingeschreven ter plaatse alwaar zij zich bevinden. Burgemeester eu Wethouders voornoemd vermanen al de In gezetenen van deze Gemeenteen Jurisdictie, welke dit aangaat, om, zooveel mogelijk in eigen persoonvoorzien van een Extract uit het geboorteregister eu eene nota van de wijk en het nummer der woonplaats, doch bij volstrekt noodige afwezigheid door een hunner nabestaanden of Voogden, aan deze hunne verpligtmg ge trouwelijk en naauwkeurig te voldoen en daardoor voortekomen dat zij niet als ouwilligen worden aangezien en gestrafthetgeen zeker van hunne eigene nalatigheid liet gevolg zoude zijn. Alkmaar, den 13 December 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. du -LANGE, Be Secretaris, SPANJAARD!'. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van £2 Mei 1815 StaatsblNo. 22), bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het negenmaaudscli 4' suppletoir Kohier voor de Belasting op het. Per soneel, op den 15 December 1855. door den Heer Commissaris des Koningsin de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op lieden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven. ten eiude alle geredelijke vervolgingen, welke uit nalatig heid zoudeu voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 21 December 1855. De Burgemeester voornoemd P. A. db LANGE, De Secretaris SPANJAARD!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Gelet op het besluit van den Gemeenteraad van den 7 December 11. waarbij de stedelijke belasting op het gemaal met den eersten Ja nuarij 1856 wordt afgeschaft, en tevens bepaald, dat aan de bak kers en handelaars in meel voor den al-da.ii bij hen aanwezigen voorraad veraecijnsd meel (mits meer dan 100 ned. ponden bedra gende) restitutie van den betaalden stedelijken impost zal worden verleend. Brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden datvoor zooveel"het meel, bij hen in voorraad op den 31 December dezes jaars, meer dan 100 ned. ponden zal bedragen, zij tot verkrijging der restitutie daarvoor, op dien dag, in de gewone kantooruren, aangifte zullen behooren te doen ten kantore van den Heer Ont vanger der stedelijke belasting. Alkmaar, den 22 December 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD'!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat de Patenten van het 2 suppletoir Kwartaal des loopenden dienstjaars T8f§, in gereedheid ziju gebragt en aan de daarbij be trokken personenwelke zich tusschen den 26 December 1855 en den 5 Januarij 1856 ter Secretarie zullen aanmelden, op derzelver aanvrage en tegen overgifte van het ontvangen repuzullen wor den afgegeven. Alkmaarden 24 December 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARDT. Dee. 24 Maand. "Vastend. 25 üinesd. KERSMIS. H. Anastasia. 26 Woensd. H. Stephanus. 27 Donderd. II. Johannes Evangel. Laatstekaasm.teMedemblik. 28 Vr\jd, Onnoozele Kinderen. Vette Koeijen en Varkenm. te Hoorn.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1