BIJBLAD voor (lc AÏKMAABSCHE COURANT van Maandag den 14 1855. GEMEENTERE AI». Te Alkmaar bij IIERMX COSTER ZOON. Zitting van den 9 Januarij '1856, No. 1. "Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig alle Leden. De vergadering geopend zijnde, worden De notulen der vergaderingen van 19 en 21 December 1855 gelezen en goedgekeurd. Daarna zijn medegedeeld en voor kennisgeving aangenomen: Eene missive van den Voorzitter van Gedeput. Staten, ten geleide van het Koninklijk besluit, waarbij de afschaffing der plaatselijke belasting op het Gemaal wordt goedgekeurd. Eene missive van Gedeput. Statenhoudende 1°. de verdaging van derzelver goedkeuring op de begrooting der gemeente, voor de dienst van 1856en 2°. de beschikbaarstelling van het halve bedrag der daarbij voorgedragen posten van uitgaaf, met magtiging tot heffing der tot dus verre niet ingetrokken of vervallen belastingen, op den bestaanden voet. Eene gelijke missive, mededeelende dat Z. M. hoogstdeszelfs beslissing op de voorgedragen heffing van accijnsen voor deze gemeente, tot aan den 31 Maart 1856 heeft verdaagd. Is gelezen enna alvorens bij de Commissie voor de plaatse lijke belastingen in beschouwing te zijn. genomen en van der zelver toelichtingen vergezeld te zijnin dadelijke behandeling Eene missive van Gedeput. Statenbevattende eenige be denkingen op de bij den Raad dato 5 December 1855 gear resteerde verordeningen tot heffmg en op de invordering van belastingen a. voor staanplaatsen op de vischmarkt. b. van diepgeld en kaai-, haven en liggeld. c. marktgeld op de granen. d. n op het vee. e. a n voor staanplaatsen met kramen en stalletjes op de wekelijksche markten. Aan deze. bedenkingen diebehalve het verlangen om de vereisclite toelichtingen ten aanzien van de gelijkmatigheid der voorgestelde belastingen, met de daarvoor genoten wor dende voordeelen (art. 251 der gemeentewet) zich in hoofd zaak niet dan tot aanmerkingen van redactie en vorm be paalden, wordt gedeeltelijk toegegeven, en andere zonder ver andering doch met de noodige ophelderingen behoudenter wijl ten slotte voor ieder dezer verordeningen eer_e afzonder lijke memorie van toelichting wordt gearresteerd. Is gelezenhet rapport der Commissie tot onderzoek der re kening en verantwoording van de Kamer van Koophandel en Ea,brieken over 1855 met bijgevoegd goedkeurend concept besluit. Besloten tot de nederlegging op de Secretarie ter in zage voor de leden. Missive van Burg. en Weth., behelzende het berigt van een aan den Keurmeester op de veemarkten, naar aanleiding der bij de behandeling der begrooting gewisselde bedenkingen, verleend eervol ontslag op zijn verzoek. Missive als bovenhoudende mededeeling dat Z. M. de jaar wedde van den Commissaris van Policieen integaan met 1°. Jamjiarij dezes jaarsheeft vastgesteld op eene som van/T200, i Beide voor kennisgeving aangenomen. 9. Missive als boventen geleide van eene aanbevelingslijst ter vervulling van de vacature bij Commissarissen van de Stads Apotheekdoor het overlijden van den Heer J. Schee persen waarop geplaatst zijn de Heeren C. P. Bruinvis, M. T. Bruinier en B. Luijmes. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie en de benoeming in eene volgende vergadering. 10. Voorstel, met de daarbij behoorende toelichtende memorie, van het Raadslid den Heer .7. van der Sluijs Veer, /'dat het Bur gerweeshuis zal worden verklaard te zijn een Gereformeerd Weeshuis, en, ten gevolge van dien, alle daarmede strijden de besluiten zullen worden ingetrokken en de Regenten die eene andere belijdenis zijn toegedaan, eervol zullen worden ontslagen. 11. Voorstel van Jonkln. D. C de üieu Fontein Verschuir van Heiloals Lid van den Gemeenteraad om deszelfs adhaesie te verleenen en in het belang dat de Raad zal vertneenen dat ook de gemeente Alkmaar daarbij heeft, den Koning eerbiedig te verzoeken gunstig te willen beschikken op het adresdoor den Gemeenteraad van Am sterdam aan Z. M. gepresenteerdom 1°. aan alle gemeenten in het Rijkwaar belasting geheven wordtde verpligting opteleggen van daartoe in de eerste plaats te doen strek ken de heffing van 150 opcenten op de Rijksbelasting van het Gedistilleerden 2°. geene afschrijving of restitutie te verleenen bij uitvoer dan nadat gebleken zal zijn dat het uitgevoerde in gelijke maat en gehalte elders is aangeko men en aldaar de verschuldigde belasting is betaald. Ten aanzien van beide bovengenoemde voorstellen, is tot de nederlegging op de Secretarieter lezing voor de leden, besloten. Daarna zijn in deliberatie genomen 12. De begrooting der Hervormde Diaconie, voor den jare 1856, die tot een bedrag van 10101,50 in ontvang en uitgave met genot eener subsidie uit de stedelijke kas a 510 is goedgekeurd en vastgesteld. 13. De voorgedragene wijziging in het Reglement op het Veer van Zwolle op Alkmaar, door bepaalde aanwijzing van de uren waarop van ieder der beide plaatsen iedere veertien dagen een beurtschip zal afvaren. Wordt, in overeenstemming met het Gemeentebestuur van Zwolle, besloten, daartoe de magtiging van II. H. Gedeput. Staten te vragen. 14. Voorstel van Burg. en Weth.tot wederinhuring van het lokaal voor de Stads Teekenschool in gebruik. In deliberatie gehoudentot nadat een nader onderzoek omtrent de voorwaarden van de benoeming van den Stads Tec- kenmeesterden Baad in staat zal hebben gesteld dit voorstel beter te kunnen beoordeelen. 15. Voorstel tot amotie van den klokkentoren bij de Groote Kerk. Tot nader onderzoek en berigtten aanzien van de moge lijkheid om, op de minst kostbare wijzein het publiek be lang de daardoor opentevallen plaats, door een ander ge bouw te doen aanvullenaan Burg. en Weth. opgedragen. 16. Verzoek van 7. Steenhoven, om verhooging van deszelfs week loon, als bediende bij de Stads Apotheek. Verhoogd van f 3,— tot op f 4,— per week. voorloopig voor het jaar 1856 en tot nadere regeling wanneer alsdan het bedrag der door hem genotene voordeelen als Badbe- diende, bekend zal zijn. 17. Verzoek van P. Heeresom eene gratificatie voor zijne bui tengewone bemoeijingenals Cipier van het Huis van bewaring. Besloten aan denzelveneven als het vorige jaar, toetekennen eene gratificatie van f 50, 18. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 5