ittarfctfccrujtcn. ARRONDISSEMENTS REGTBASR. BURGERLIJKE STAND. I I 9 1855 is overschredente mogen verevenen door afschrijving van den post voor onkosten op de invordering der plaatselijke belastingen. Op voorstel van den Voorzitter, is de deliberatie hierover aangehouden tot na de behandeling der beschrevene puilen No. 1213 en 14. Eene missive van dezelfden, ten geleide eener lijst van aan beveling voor de keuze van een lid der plaatselijke Genees kundige Commissie, in plaats van wijlen den Heer J. Scheepers, waarop geplaatst zijn de Heeren C. F. Bruinvis en (1. Luijmes. Ter lezing voor de Leden op de Secretarie ter nedergelegd, om de benoeming later te doen plaats hebben. Eene missive als bovenwaarbij aan den Raad wordt overge laten de goed- of afkeuring der laagste inschrijving op de on derhoudswerken van torens en gebouwen, voor 1850, welke 174,— hooger bedraagt dan de som daarvoor bij de begroo ting geraamd. Dadelijk in behandeling genomen en. met toewijzing aan den laagsten inschrijver 1. Yester, voor f 3774,- -, goedgekeurd. Eene missive van dezelfdenmet daartoe betrekkelijk regts- kundig adviesbevattende het voorstel tot het instellen eener regtsvordering tegen J. Lievendag, ter zake van het onregtma- tig bezit van eene, door hem van de erven G. Stokkink gekochte, doch aan de gemeente behoorende brandsteegop de Geest. Eene missive als bovenhoudende voordragt van de wijze waarop het Raadhuisbenevens het Bureau van Policie door Gaz zoude zijn te verlichten, en berekening der daaraan ver bondene kosten. Beide de Nos. 8 ca 9 ter lezing voor de Leden op de Se cretarie gedeponeerd. 10. Een verzoek van II. J.Fehres, poortier aan de Boompoort, om eene geldelijke toelage voor buitengewoon gebruik van vuur en en lichtin dienst der gemeentedes nachts. Als op ongezegeld papier geschrevenen dus niet vatbaar voor beschikking buiten deliberatie gehouden. Vervolgens zijn m deliberatie genomen De voordragt tot af-en overschrijving eener som van ƒ84,43 j op de begrooting der Schutterijvoor 1855. Idem tot overschrijving eener som van/ 800,77 J-. van den post van onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting 1855op diverse overschreden posten dier begrooting. Idem om authorisatie tot overschrijving van2172,68), uit den post van onvoorziene uitgaven, tot bestrijding van buitenge wone uitgaven, op andere posten der begrooting van 1855. Idem omop dezelfde begrootingeene som van/ 254,381 uit den post //bijdragen in de uitdeeling van spijzen aan be- hoeftigen" te mogen overschrijven op den overschreden post voor vcrpleegkosten van krankzinnigen. En zijn alle deze voordragtenachtereenvolgende en voor zoo veel noodig behoudens de goedkeuring van II. 11 Gedepu teerde Staten goedgekeurden Burgemeester en It eihouderen tot de af- en overschrijving geauthonseerd. Is de voordragt onder N°. 5 vermeldin behandeling gebragt, en de authorisatie daarbij gevraagdonder goedkeuring van II. II. Gedeputeerde Staten, toegestaan. en 17. Zijn gelezen en in beraadslaging gebragt twee verschil- lprmp nnrp<5SPTi Als* a. Een van H.'m. T. van Cleef, scheeps bouw- en werktuig kundige te Amsterdam; b. Een van W. II. Meur sing, scheepsbouwmeester te Nieuwendam; beide strekkende dat aan hen, tot daarstelling van eene scheeps timmerwerf voor de groote vaart, moge worden afgestaan liet terrein van het Eiland, gelegen aan het Noord-Holl.kanaal. Bij de behandeling dezer stukken is in de eerste plaats ge raadpleegd over de voorwaarden waarop die afstand zoude kunnen geschiedenen is daaromtrent in hoofdzaak bepaald dat het bedoelde terrein, ter grootte van 50,40 vierk. roeden, zoude worden afgestaan tegen betaling eener som van f 250, benevens des verkiezende') de waarde van het daarop^ staan de plantsoen, onder verpligling van daarop voor het einde des jaars 1857 te moeten deen bouwen en afloopen twee Sche pen, ter grootte van minstens tusschen de 70 en 100 gemeten lasten, en onder verbindtcnis tevens van dien grond geduren de de eerstkomende IS) jaren, niet aandeszefs bestemming van Scheepstimmerwerf te mogen onttrekken. Daarna is, nadat alvorens, in overeenstemming met art. 230 der Gemeentewetbij een afzonderlijk besluit, de voornoemde grond, niet meer tot de openbare dienst bestemd was verklaard, de persoonlijke toeicijzing behandelden het meergemelde ter rein, op de bovenvermelde voorwaardenbij meerderheid van stemmen, aan den eerstgenoemden verzoeker II. M. T. van Cleef, te Amsterdam, toegewezen. De vergadering is opgeheven. 11. 12. 13. 14. 15. 10 18. 4. 5. Correctionele Zitting van 12 Eebruarij 1856. C. S.te Alkmaar, diefstal, gepleegd met oordeel des onder scheids 6 weken gevangenisstrafte ondergaan in eenzame opsluiting, en kosten. A. D. en R. 8., te Alkmaar, bedelarij in vereemgmg, elk 1 maand gevangenisstraf en kostenmet last tot overbrenging naar de bedelaarskolonie. J. S.te Amsterdambedelarij14 dagen gevangenisstraf en, kosten, met last als boven. J. B.zonder vaste woonplaatsgeheel als boven. Catharina S., te Amsterdam, bedelarij, 14 dagen gevangenis straf en kosten. M. Y., te Westgraftdijk, bedelarij, 14 dagen gevangenisstraf en kostenmet last als boven. T. B.te Helderbedelarijgeheel als boven. W. H.te Amsterdam bedelarijvrijgesproken. J. v. d. B. en M. P., te Yianen, laatst verblijvende te Kol- horn, bedelarij, a. 14 dagen gevangenisstraf en kosten en b. vrijgesproken. 10. S. S.te Calantsoogbedelarij1 maand gevangenisstraf en kostenmet last als boven. 11. P. P., te Middelburg, geheel als boven. 12. A. d. L.te Calantsoog, bedelarij, 14 dagen gevangenisstraf en kostenmet last als boven. ONDERTROUWD. 15 Peb. Gerardus Lambertus LandmanWedr. van Machteltje van Doesburg, en Hermina van Doesburg. GETROUWD. Geene. GEBOREN. 9 Eeb. CornelisZ. van Aldert Ploeger en Aagje Steeman.— Maria Geertruida, D. van Johannes van Yegten en Bartha Timmer.AlbertusZ. van Gerrit Swart en Hendrica Bouman. 10 WillemZ. van Willem Koppe en Maartje Schuit.Dirk Jacob, Z. van Pieter Lambrecht Kiaassen en Sara Masdorp.— Johannes, Z. van Johannes Esbacli en Jannetje Duijne- veld.Cornelis, Z. van Cornelis Kroon en Trijntje Schoen. 11 Heintje, D. van Levie Trijbitz en Dina Trompetter. 12 Prisca Maria, D. van Hendrik Petrus lbink Meienbrink en Geertruida Jacomina van der Drift.Geertruida Mar- garethaD. van Paulus van Dijk en Antje Burgering.— Klaas, Z. van Dirk Nicolaas dc Louw en Grietje Maas. 13 Maria, D. van Hendrik van Neer en Wiebigje de Liefde. 14 Cornelia Catharina, D. van Antonius Phihppus Schouw en Gerardina Cornelia Bosnians. 10 Elisabeth Maria, D. van Jan Goedhart en Johanna Catha rina Schoehuizen.Hendrik ChristianZ. van Pieter Zomer en Jansje Bonarius. OVERLEDEN. 9 Eeb. Schoontje Elias BenjaminsWed. van Izaak Abraham de Jongh, 71 j.- Johannes de Raat, circa 39 j. 11 Cornelis Strijbis33 j. en 11 m. 12 Bernardus FetrusZ. van Adrianus Oortmeijer en van wijlen Cornelia Zonderhuis, 4 j. en circa 6 m. 14 Trijntje Stam31 j. Geachte Stadgenooten. Het zal u niet onbekend zijn, dat zich in de nu drooggemaakte Haarlemmer-meer reeds eene talrijkemeestal Protestantsche bevol king bevindtin wier godsdienstige opleidingdoor de Predikan ten der rondom liggende gemeenten, bij den meesten ijver niet kan worden voorzien. Het besef hiervan heeft de Predikanten der Nederdmtsche Her vormde gemeenten van Amsterdam en Haarlem genoopt, om aan eenigen hunner op te dragennaar middelen uit te zien en maatrege len te beramenten einde in den zoo dringend hulpbehoevenden toestand van gemelde bevolking eenigzins te voorzien. Deze commissie stelt zich voor het stichten van eene kerk en pastorieen zoo lang deze ontbrekenhet aanwenden van zooda nige hulpmiddelenals waardoor aan de godsdienstige behoeften van genoemde bevolking tijdelijk kan worden te gemoet gekomen. Tot dat doel heeft zijen wel in geene geringe mategeldelijke ondersteuning noodig. Reeds heeft zij daartoeeen en andermaal in de Haarl. Courant, ecu beroep gedaan op de weldadigheid van allendie iets zouden willen afzonderen om het te helpen verwezenlijken. Ook de ondergeteekenden hebben zieh gaarne willen vcreemgen tot het inzamelen van giftendie men tot dat doel hun zou wil len ter hand stellen, om ze later, met vermelding in deze Courant, aan de alg. Commissie over te maken. Mogen velen en inzonderheid de meergegoeden en rijken onder Uzich opgewekt gevoelenom ook in deze met alle magt te doen, wat hunne hand vindt om te doen. H. G. KOENTZE. Alkmaar, 15 Dec. 1855. A. van MAURIK. J. DORPER. M. COHEN STUART. A. J. P. OORT. P. BRUIJN. J. W. VAN DEB. LEEUW. Naar aanleiding van bovenstaand berigt is reeds met dankzegging voor het daarvermelde doel ontvangen: bij Bs. A. van Maurik, van D. M. 2,50 en van N. N. 2,50; bij Ds. M. Cohen Stuart, van -'n'. N.'y 1,'—, met het bijschrift één steen aan de F rot. Kerk in de Haarlemmermeerbij Ds. F. Bruijn, van. J. B. f 3, Mogten deze voorbeelden velen tot navolging wekken Hoorn 11 Feb.. Aangevoerd lKoe, 14Kalveren, 29 Schapen en Lammeren4 Varkens. 14 Eeb. Kleine Kaas30,—aangevoerd 4 stapels, wegende ^lO^Éeb. Tarwe ƒ11,—, Rogge/ 13,—Gerst 7,—Haver f 5,50. Boonen (paarden) 8,50, dito (bruine) 11,25dito ("duiven) ƒ8,75. Erwten (graauwe) ƒ14,— dito (groene) ƒ12,50, dito (witte groote) 11,-. Boter per N.P./1,2G. Aardappelen per N. Mud 3, Alkmaar 15 Eeb. Kleine Graskaas 29,— dito Middelb. 27,50, dito Commissie f 29,—, Kleine Hooikaas 26,50, dito Middelba- «ƒ27,-, aangevoerd 52 stapels, wegende 9453 Ned. Ponden. Tarwe ƒ14.50, Rogge ƒ11—Gerst/6,75, ditoChevallier 8, Haver 4,25, Boonen (paarden) f 8,—, Kananczaad 11,

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 3