BIJBLAD voor cSe ALKMAARSCHL (iOUHAiV van Maandag 31 Maart 1851). GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HERMX COSTER ZOOIS. Zitting van den 26 Maart 1856 No. 5. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 12 Leden. Afwezig uit hoofde van ziekte en uitstedigheid de Hecren v. Leemoende Sonnaville en de Dien Fontein V 'erschuir. 1. De notulen geresumeerd en goedgekeurd zijnde, worden gelezen. 2. Eene missive van H. H. Gedep. Staten, tot kennisgeving dat Z. M. Hoogstdeszelfs beslissing op de gearresteerde belasting, bij hoofdelijken omslag, heeft verdaagd tot31 Meidezesjaars. 3. Eene gelijke missiveten geleide der door Z. M. goedgekeurde verordeningen van belasting a. Staangeld op de Vischmarkt en gebruik der visehbanken. b. Marktgeld op de granen. n het vee. d. Staangeld voor plaatsen op de pleinen en toegangen tot de markten met kleine uitstallingen. Beiden voor kennisgeving aangenomen. 4. Eene missive van den Heer Commissaris des Ivoningstot toe lichting der bedenkingen van H. H. Gedep. Statenop het vastgestelde maximum van armenbedeeling voor 1856. Wordt besloten omin overeenstemming met die toelichtingen, in den voormelden staat van het maximum eenige wijzigingen te brengen. 5. Is aan de orde gesteld het ter vorige vergadering, door staking van stemmen, onbeslist gebleven voorstel«om op het besluit van den Raad van 17 October 1855 betreffende de ophef- fing der Latijnsche en stads Eransehe Scholen terugtekomen:" en is bij hoofdelijke stemming met 7 tegen 5 stemmenalzoo besloten. De beide daarop door den Voorzitter gedane voorstellen, a. om de Latijnsche school en b. om de Eransehe school beide voor een jaar te continueren, zijn achtereenvolgens ie der afzonderlijk met 7 tegen 5 stemmen afgestemd en zullen dien ten gevolge, die scholen met 1°. Julij dezes jaars nietmeei als stedelijke inrigtingen beslaan. 6. Is gedelibereerd over het rapport van Burg. en Weth.op het adres van J. D. Preijer c. s (zie het vorig raadsverslag sub n°. 6) en is met eenparige stemmen besloten Aan de adressanten te kennen te gevendatter wille van fnantiëele en andere bezwaren, aan hun verzoek niet kan worden voldaan. 8. Heeft de Voorzitter aan de orde gesteld het vroegere voorstel van Burg. en Weth., tot amotie van den klokkentoren, bij de Groote Kerkin verband met de nader ingeleverde plan nen tot bebouwing van den opentevallen grond. Na eenige deliberatiën deswege is: 1°. eenstemmig tot de amotie zelve beslotenen 2°. uit hoofde van de daaraan ver bonden finantiëele bezwaren, met 9 tegen 3 stemmen be paald, dat aldaar geen ander gebouw zal worden gesteld maar de amotie op den voet van het primitive voorstel zal plaats hebben. Daarna isonder voorlezing der stukken en uit aanmerking dat deze reeds sedert eenige dagen ter lezing voor de leden hadden gelegenovergegaan tot de behandeling der volgende door de Commissie voor het plaatselijk belastingstelsel ontworpen en voorgedragen verordeningenals 9. a. Tot heffing van staangelden voor plaatsen op de kermissen. 10. b. staangelden voor op de onderscheidene markten aantebrengen waren. 1], c. n pontgeld aan het veer bij de Texelsche barrière. 12. d. n i' marktgeld op de kleine kaas-en botermarkl. 13. e. u wik- en weegloonen. Benevens van de tot ieder derzelve behoorende verordeningen op de invordering on memoriën van toelichting. Welke alle bij opvolging en ieder in het bijzonder met een parige stemmeningevolge de voordragtzijn vastgesteld. 14. Op verlangen van den Voorzitter, gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren. 15. De openbare vergadering wordt hersteld en de vroegere voor dragt van Burg. en Weth.tot het instellen eener regtsvor- dering tegen J. Lievendagwegens het onregtmatig bezit eener aan de gemeente behoorende brandsteeg, op de Geest, aan de orde gesteld. Met eenparige stemmen is tot de instelling dezer vordering besloten en de Burgemeester tot de uitvoering daarvanbe houdens de goedkeuring van II. H. Gedep. Staten, geauthoriseerd. 16. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 3