ALKMAARSCHE COURANT V. 14. 185 Achtenvijftigste Jaargang Maandag ^uTTa 7 April. Officieel C6cbccltc. S&lcficltjfcseïi ©uctrsigt. BUITENLAND. i - .1 'ii Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Centszegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De VOORZITTER van den RAAD der Gemeente Alkmaar, brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenen derzelve Gemeente: Dat de lijsten der Iviesgeregtigden voor Leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en voor de Provinciale Statenmits gaders voor den Gemeenteraadvoor de dienst des loopenden jaars, op heden door hem zijn gesloten en op nieuw in het voorportaal van het Raadhuis zijn aangeplakt en van nu af, gedurende veer tien dagen (Zon- en Feestdagen uitgezonderd), van des voormid dags 1Ö tot des namiddags 2 ure, voor een ieder ter inzage, op de Secretarie der gemeente voorhanden zullen zijn. Alkmaar, den, 29 Maart 1856. De Voorzitter voornoemd P. A. de LANGE. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 February 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).Markten van den 1 en 5 April. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl. kleine hooi, per50Ned.P. 26,25 16,— dito middelb26, Boter, in kopp. of stukk. per N. P. n 1,03 n 0,95 Aardappelenper Mud n 1,50 1,30 Tarwe 11.75 12, Rogge,11.75 n 10,25 Gerst, (late)7.7 5 5, Haver,5,3, Boonen, (ondersch. soort.) 7,6, Burgemeester en Wiethouders P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD!'. NEDERLANDSCHE TELEGRA AFMAATSCH APPIJ. Station Alkmaar. Gedurende de maand Maart zijn van hier verzonden 103 dépê cheswaarvoor is ontvangen54,75 en is het kantoor bezigtigd door 4 personen a 25 Cts. ieder 1, Zoodat de geheele opbrengst der maand is 55,75 Sedert de laatste opgave zijn de volgende kantoren voor de dienst geopend: in Hannover, Otterndorf; in IstriePisino (Mitterburg); in WestphalenSoest; in ServieJagodinain Baden, over den spoorwegtelegraafvia Manheim, Achern, Bulil, DurlaohEfrin- gen Emmendingen, EttlingenFriedrichsfeldKenzingen Kro- zingenLangenbrückenMuggensturmSackingen en Wiesloch aan de Oldenburg-Bremer lijn Elsfleth en Vegesaek de nieuwe bepalingen zijn thans ook aangenomen door den Kerkdijken Staat. Engeland. Den 27 Maart heeft de lord-mayor van Londen zich ambtshalve naar den Franschen gezant begeven, tot, overhan diging van het adres van gelukwensehing van den gemeenteraad wegens de bevalling der Keizerin.Den 30 zijn te Londen in vele kerkenop het berigt van den gesloten vrededankzeggin gen gedaan en daarna salvo's gelost van den Tower en in het 8. Jamespark; uit het laatste zijn de kanonniers met gejuich naar hunne kazerne teruggeleid; tot middernacht werden de klokken geluid. Den volgenden morgen heeft de lord-mayor, van het bal- con van het stadshuisde mededeeling van den minister van bin- nenl. zaken voorgelezen, welke met vreugdekreeten is ontvangen; 's middags werd dezelfde afkondiging ter beurze gedaan. Yanden Tower, duizende schepen en vele openbare gebouwen wapperden vlaggen. In de groote steden zijn mede de klokken geluid en vlaggen uitgestoken, maar betoont, de volkmenigte weinig of geen geestdrift. Te Londen heeft zich eene vereemging gevormd tot het bouwen van eene kerk te Konstantinopel, ter gedachtenis aan de gesneuvelde krijgers en den vrede. De regering heeft last ge geven de werving te staken, alle onderofficieren en soldaten die 25 jaren gediend hebben en een groot aantal werklieden op de werven te Chatham en de arsenalen te Woolwich te ontslaan; voorts is de Oostzeevloot teruggeroepen.De admiraal Seymour is op den overtogt naar Maltha overleden. Frankrijk. In eene plegtige zitting der conferentie, op den 30 Maart's middags te 1 urewaarbij de leden in groot uniform warenis eindelijk de vrede geteekendhetweik 2 uren geduurd heeft, omdat het hoofdtraktaat, de additionele akte en de 2 zoo genoemde aimexen te zamen 28 afzonderlijke hoofdstukken uit makendevan de 14 gemagtigden, 392 naamteekeniugen vereisch- tenin strijd met de diplomatieke zeden en gebruiken is daartoe slechts ééne pen gebezigdhebbende de Keizerin vooraf begeerd die te mogen bezitten, als een gunstig voorteeken bij de geboor te van haren zoondaartoe had men eene slagpen uit den vleugel van een adelaar, in de Jardindes Plantes getrokken, en door den hofjuwelier kostbaar doen versieren; de prachtige verguld-zilveren inktkoker had HOOOfr. gekost,. Zoodra de voorzitter, graaf JVa- leioski geteekend had, gaf deze den Keizer daarvan berigt, waarop het geschut der Invaliden een salvo van 101 schoten deed en de openbare gebouwen met vlaggen versierd werden. Te 3 ure kon digde een kamerheer de leden aandat de Keizer gereed was hen te ontvangen te 4 ure werd eene korte proclamatie het heugelijk nieuws meldendeaangeplakt. Men wil dat het traktaat reeds den 29 gereed wasmaar dat de Keizer de onderteekeuing op den 30 verlangdeomdat de bondgenooten den 30 Maart 1814ter verdrijving der Napol ontische dynastie, Parijs waren binnenge trokken. De leden hebben zich verbonden het verhandelde nog geheim te houden, tot na de uitwisseling der ratifioatiënin het geheel zijn 18 algemeene zittingen en 5 kleineof conferentiën van redactie gehoudengraaf de Cavour moet bij de beraadslagin gen zeer hebben aangedrongen, om aan schepen onder Sardinische vlag de vrije vaart op den Donau te verleenen, welk verlangen door de Oostenrijksche gemagtigden bestreden, maar doordeFran- sche en Engelsche krachtig ondersteund zoude zijn. 's Avonds waren de tuin der Tuilerien, de ministriële hotels, die der vreem de gezanten alle openbare en bijzondere gebouwen geïllumineerd. Aau de bevelvoerende generaals in de Krim is bevel gezonden om vooreerst den .wapenstilstand in afwachting der ratilicatiën van den vrede4 weken te verlengende nog in dienst zijnde man schappen der ligtlng van 1848 zullen onmiddelijk met verlof worden ontslagen; 38000 man, thans in de Levant zijnde, gaan naar Al giers waar eene groote expeditie tegen de Kabijlen wordt voor bereid. en 36000 man blijven vooreerst, te Konstantinopel. Graaf Walewski is tot grootkruis van het Legioen van Eer en de baron de Bourqueneij tot Senateur verheven. Bij de wetgevende Kamer is de mededeeling van den vrede met gejuich ontvangen.Den 1 April is, bij fraai weder, op het veld van Mars, door den Kei zer eene wapenschouwing gehouden over de bezetting der hoofd stad ten bedrage van 35 a 40000 manonder bevel van den maarschalk MagnanZ. M. was versierd met de orden van het Legioen van Eer en den Kousenband en vergezeld van een schit terend gevolg, waaronder men graaf Orlojfde maarschalken Narvaez en CanrobertPrins Napoleon de Prins van Heussde baron von Seebachgeneraal Prim en vele officieren der gealliëer- den opmerkte; na afloop werd aan de manschappen een dubbeld ration wijn uitgereikt en 's avonds was de stad wederzoo moge lijk nog prachtiger en algemeener dan des Zondagsverlicht. De conferentie heeft den 2 eene 19e zitting gehoudenmet het doelmeent menom eenige nog hangende kwestiën van minder belang te bespreken.- De Keizer heeft zijnen adjudant,gene raal Kdgard Neignaar lord Clarendon en de graven Orloff en de Cavour gezondenom zijnen dank te betuigen voor de salvo 's illuminatiënenz., in de Krim, bij de geboorte van zijnen zoon, aan welke de Koningin van Spanje reeds de orde van het Gulden Ylies verleend heeft,.De Moniteur berigt dat de Engelsche ge zant te Madridlord Howdende eenige staatsman geweest is die den markies de Turgot geen geluk gewensoht heeft met de bevalling der Keizerinterwijl hij ook het te Deum in de Fransche kerk niet heeft bijgewoond.De commissie belast met het on derzoek naar het defensiewezen des rijks heeft aangeraden de ree- de van Havre te versterkenwaarop de ministers van oorlog en marine last hebben gegeven tot den aanleg van 3 zware forten voor den ingang der havenwaarover de handelsstand zeer onte vreden is.Het wetgevend Ligchaam heeft den 2 de voordragt tot heffing cener belasting op de rijtuigenmet 117 tegen 55 stemmenaangenomennadat de regering krachtig op de goed-

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1