II S&lcficlijfcscï» (Ducrsigt. BUITENLAND. Rogge Gerst, (late) Haver, Boonen, ondersch. soort Erwten, groene 11,50 10,50 f rr 8,- 6, 4,50 2,50 u h 8,50 7, l' n 15,12, Burgemeester en Wethouders P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARD!'. POLITIE. Gevonden een Gouden Oorbel, een Caclie-nez, een Zilveren Bril met Brillenkokerde 'daarop regthebbenden vervoegen zich aan het Commissariaat van Politie, alhier. Be Commissaris van Politie van BREMEN. AANKONDIGING. De KAMER vanKOOPHANDELenEABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis der belanghebbenden, dat, van Maandag, den 26 der loopende maand tot en met Zaturdag den 31 daaraanvol gende, des voormiddags van 10 tot 12 ure, aanhaar gewoon lo caal, binnen het Gemeentehuis, ter lezing zullen voorleggen di verse berigten betrekkelijk het handelsverkeergedurende het jaar 1855 op den Rhijn, te Lubeck, Koningsbergen, Pillau Hamburg en Bremen, benevens statistiek, betreffende den handel en de scheepvaart in Groot-Brittannieloopende over de maand November 1855, mitsgaders de elf eerste maanden van dat jaar. Alkmaar, den 21 Mei 1856. Be Kamer voornoemd, E. M. van de YELDE, Voorzitter. C. BOONACKER, Secretaris. Engeland. Den 18 is te Londen rustig voorbijgegaan, voor namelijk door de zware regenswaardoor ook een bijzonder corps muziekanten zich niet in Hijdepark heeft doen hooren, waartoe de hertog van Cambridgeals lord - bewaarderverlof gegeven hadvoortdurend worden volksvergaderingen gehouden om des zondags weder muziek te bekomeneen derzelven is bijgewoond door den minister van domeinen en openbare werken B. Hall, die de menigte heeft aangespoord omzonder verstoring der or de aantedringen op de intrekking van het verbod.3 bataljons van het Duitsche legioen te Plymouth zullen ontbonden worden, wegens de daarbij plaats gehad hebbende oproerige bewegingen. De Koningin heeft last gegeven verscheidene regimenten uer Schot- sche militie onverwijld te ontbinden.Den 19 heeft H. M. den eersten steen gelegd aan een militair hospitaal bij Southampton bij het doen der saluutschoten op een kanonneerboot zijn 2 zee lieden gedood, door het onverwachts afgaan van een kanon. Het gemeentebestuur van Londen heeft den admiraal Lyons het eereburgerregt verleendwaarvan het diploma vervat is in eene gou den doosvan 100 p. st. waarde.- Prins Fredrik Willem van Pruisen de aanstaande echtgenoot der Koninglijke Prinsesis in den nacht van den 20 op den 21 uit Ostende te Dover aangekomen enover Portsmouthnaar Osborne-house vertrokken.De pro clamatie van den gouverneur van Malta heeft de bevolking weder tot bedaardheid teruggevoerd, zoodat de Italiaansche soldaten vrij kunnen rondgaan; aan de bewerkers van het oproer is genade verleendbehalve aan de moordenaars van den inspecteur van politie.Den 19 heeft Lord Clarendonin het Hoogerhuis, op de vraag van Lord Flginom inlichting wegens de onderschepte, door de Amerikaansche bladen bekend gemaakte briefwisseling met CostaRicca, verklaard, dat de agent van dat gewest herhaaldelijk om hulp gevraagd en zelfs het beschermheerschap aan Engeland aan geboden heeft, maar dat zulks geweigerd is, evenzeer als de vraag om geweren aan het departement van oorlog, wijl hij geencrediet had om wapenen aantekoopen; dathetbewind zich tot dat der Vereen. Staten had gewend, met den voorslag eener gemeenschappelijke bescherming der personen en eigendommen van de wederzijdsche onderdanenwaarop bij nota van 15 Maart geantwoord wasdat men de gebeurtenissen in Midden-Amerika betreurde en de verdrijving van Walker wenschte. Nog heeft Clarendonop eene vraag van Lord Malmesbury, gezegd dat ook aan de Circassiers de verlangde ondersteuning is geweigerdomdat zij zich in den oorlog geen zins als bondgenooten gedragen hebben.De leening van 5 millioen is door het huis Rothschildttegen 93 pCt. aangenomen. Erankrijk. De Aartshertog Maximiliaan van Oostenrijk is bij zijne aankomst te Parijsden 15 des avonds vergezeld van een detachement guides, in plegtstatigen optogt door de hoofdstad, waar de menigte hem zeer goed bejegende, naar S. Cloud getrok ken; de Keizer ontving hem op de groote trap en bragt hem da delijk in eene zaal bij de Keizerin. Den volgenden dag werd ter zijner eereop het paleis, een groot diner gegeven, waartoe ook het geheele personeel der Oostenrijksche ambassade genoodigd was; de Aartshertog ontveinst niet, dat Parijs en hare merkwaardighe den zijne verwachting verre overtreffen. Den 20 is Prins Oscar van Zweden mede te Parijs gekomen en aan het station van den noorderspoorweg opgewacht door do Maarschalken Vaillant en Can- robertden baron James von Rothschildt en het hoofdbestuur van den spoorweg, benevens een bataljon der garde en een bataljon infanterie van liniete S. Cloud werd hij door den Keizer op de- zefde wijze ontvangen en naar de Keizerin geleid. Op last van Z. M. zullen hem overal de voor de Eransche Prinsen voorgeschre- vene eerbewijzingen betoond worden. Den 20 is in de vlakte van Sartoryter eere der beide vreemde Prinseneene wapenschou wing over eenige regimenten kavallerie gehoudenwelke eene me nigte nieuwsgierigen had uitgeloktdoor den Keizer en de Keizerin bijgewoond en door voortreffelijk weder begunstigd is. Alvorens had Z. M. zijne gasten een dejeuner aangeboden op het paleis van Ver sailles. Den 21 gaf de baron v. Hubner een groot diner ter eere van den Aartshertog, o.a. bijgewoond door den baron J. v. Roth schildt, als consul gen. van Oostenrijk, den baron de Bourqueney en eenige Hongaarsehe magnaten. Voor den maaltijd is hem het corps diplomatique voorgesteld en na denzelve heeft hij zijne te Parijs gevestigde landgenooten ontvangen.In 1855 zijn 22500 soldaten gereëngageerd en 22400 jongelieden (eens zooveel dan vroeger) vrijgekocht, zoodat dus even veel jongelingen te huis, als gediende soldaten bij het leger blijven.In de departemen ten van de Allier, Loire en Yonne is door overstrooming der ri vieren groote schade veroorzaakt.—-De oogst doet zich in het zuiden des rijks gunstig aanzien. - Op verzoek van eenige pastoors te Pa rijs zal de Roomsche lithurgie eerst met 1857 ingevoerd worden; vele boekverkoopersdie op het vorige ritueel zijn ingerigtzijn daardoor hunnen ondergang nabij.De Keizer heeft magtiging verleend tot het dragen van het grootkruis der Bathorde aan de Maarschalken VaillantPelissierCanrobert en Bosquet en de di visie-generaals de Salles, Mae Mahon, de S. Jean d'Angely en Mor ris van het kruis der 2e klasse aan 14 divisie-generaals en 2 eon- tre admiralen en van de 3e kl. aan 10 divisie- en 36 brigade-gene raals en 44 hoofdofficieren.Den 20 heeft de regering bij het Wetgevend Ligchaam een ontwerp ingediend, om aan de grond bezitters, die draineer werken zullen aanleggen, 100 millioenen fr. te leenen, welke voorschotten door de opbrengst der landerijen zullen gewaarborgd worden.De heer MathieuRizielli, handelaar te Londen, een kapitaal ter beschikking der Eransche Academie gesteld hebbende, om alle 2 jaren eene premie van 1250 fr. uitteloven, voor het beste geschrift, over de zegeningen des vre- des en de voordeden der Eransch-Engelsohe alliantieis zulks geweigerd, omdat het eene instelling van blij venden aard zoude zijn, wat van de alliantie, hoe wcnschelijkook,niet altijd te wachten is. Oostenrijk. De half-officieledagbladen kondigen aan, dat Vorst Windischgrdtz zich naar Berlijn heeft begevenop uitnoodiging des Komngs van Pruissentot bijwoning der voorjaarsoefeningen. Zulks vindt geen geloof en men meent dat zijne zending mislukt is. Men wil dat de vergadering der bisschoppen eene commissie zal benoemen, om de te behandelen onderwerpen te bewerken en in September de werkzaamheden te hervatten.- De Baron Sina, het hoofd van het bankiershuis vau dien naam te Weenen, is overle den en laat aan zijnen eenigen zoondie de zaken zijns vaders zal voortzetteneen vermogen van 50 millioen fl. na.De Duitsche muntconferentie te Weenen is overeengekomen een gouden vereeni- gingsmuntstukter waarde van 20 francsen een zilveren vereeni- gingsthaler, ter waarde van Ij gulden te laten slaan. Alleen voor het verkeer met Italië zal aan Oostenrijk een stuk zilvergeld van 2 gulden worden toegekend. Pruissen. De Koning heeft de verordening op de gemeente besturen in de Rhijn provinciën goedgekeurdonder voorbehoud, dat al de op de provinciale landdagen vertegenwoordigde gemeenten den rang van steden zullen behouden. Z. M. schijnt niet gewild te hebben, dat Boppard en Andemach eenmaal vrije rijksstedenSaarbrüek Kleef, Meurs en Neuwied tot den stand van dorpen zouden afdalen. Rusland. Den 13 is op Katharinahof, bij Petersburg, een volksfeest, ter eere der Koningin-Moeder der Nederlandenals af scheid bij haar aanstaand vertrek naar Duitschlandgegeven.De Eransche generaal Edgard Key is aan het hof uiterst goed ontvan gen zijnde hij tot een bijzonder gehoor bij den Keizer toegelaten en aan de tafel der Keizerin genoodigd.Meer dan 150 der aan zienlijkste en hooggeplaatste familien verlangen verlof voor eene buitenlandsche reisae meestcn gaan in de eerste plaats naar Pa rijs waaronder een zeker aantal thans buiten dienst geraakte mi litairen.De te Petersburg gevestigde Eranschen hebben den Kei zer een adres van dankbetuiging aangeboden, voor de hun ver leende bescherming, gedurende den oorlog.Den 18 is de eerste stoomboot van Lubeckte midden van het ijste Petersburg aan- fekomen; de Keizer vertrok dien dag naar Warschau, waar hij en 21 verwacht werdmet den minister-secretaris van staat voor Polen Ignaz Turkuil en den minister van buitenl. zaken Vorst Gort- schakoffhet zomerpaleis Lazinski wordt voor zijn verblijf gereed gemaakt; de maarschalken van den Poolsehen adel hebben alle leden naar de hoofdstad opgeroepen; er zullen 3 feesten gegeven worden, namelijk door de stad, den adelen door den Czaarzelven.— Het Circassische dorp Sunnick is met eene buit van 6000 stuks vee bemagtigd.Het leger uit de Krim trekt reeds terug en wordt nog steeds zwaar door de typhus geteisterd.De generaal Laders heeft den Engelscheu opperbevelhebber eene dépêche doen toeko men waarin hij verklaartdat zijne regering de eerbiediging der graven van de vreemde krijgers als een heilige pligt zal beschou wen.— Onder de Engelsche officieren heerscht groote ontevreden heid, wegens de genomene maatregelen ter bezuiniging. Sardinië. 9 Bisschoppen hebben bij de Kamer der Afgevaar digden een protest ingediend, tegen de reeds door den Senaat aangenomen wet op liet openbaar onderwijswaarbij alle scholen en seminarien onder het toezigt der regering worden gebragt, hetwelk naar hunne meening eene inbreuk op de regten en vrij heden der kerk is.De minister de Cavour heeft 80000 lires aangevraagd, voor eene waardige vertegenwoordiging te S.Peters burg en aangekondigddat de Nederlandschc legatie te Turin en Rome gesplitst zal worden.Te Genua heeft men den 12 zich beleedigingen tegen den Oostenrijkschen consul veroorloofd en eenige glazen zijner woning ingeworpen.Den 16 is de bestuur der van het dagblad Espero't welk wegens een beleedigend artikel door de Oostenrijksche regering vervolgd werd, door de regtbank te Turin, tot eene geldboete en 6 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Spanje. De Cortes heeft de organieke wet op de drukpers aangenomen, na verwerping van een amendement, om alle de daarmede gepleegde misdrijven alleen met geldboeten te straffen. De algemcene credietmaatschappijbestuurd door den bankier Prostheeft de regering 20 millioen realen voorgeschoten.Tot den 20 Mei bedroeg de opbrengst der verkochte nationale goede ren 360 millioen realen en de aflossing der renten 80 millioen. De Eransche republikein Barbes is te Barcelona gevangen geno men en zal, op last der regering, naar Portugal vervoerd worden. In de zitting der Cortes van den 20 heeft de oppositie eene poging aangewendom de vergadering te bewegentot het geven van een

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 2