ALKMAARSCHE COURANT J\°. 23. 1856, Achtenvijftigste Jaargang. Maan (la: 9 Junij. ©fBctccl ©cbccltc. ©HekclijfcsMt (Docrsigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post 3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers herm coster ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. De Aanbesteding van het leveren van Brik- en Zetsteenals mede het doen van eenige Werkzaamheden tot onderhoud en ver- beterino- van de Heldersche Zeewering, in twee pereeelen welke bepaald was op den 12 Junij 1856, wordt tot nadere aankondi ging uitgesteld. Haarlem. 5 Junij 1856. He Commissaris des Konings in de Provincie Noord-IIolland B O R E E L. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de daarbij belanghebbenden 1°, Datnaar aanleiding van het bepaalde bij art. 1 alinea 2 der verordening op de invordering van het marktgeld van het Vee, op de markten binnen de gemeente aangevoerd worden de Gearresteerd bij den Raad derzelve gemeente, bij besluit van den 9 .Tanuarij 1856, N°. 5* en den 24 Mei daaraanvol gende behoorlijk afgekondigdhet kantoor van aangifte aan de Bokkesluis door Burgemeester en Wethouders is aange- wezen als kantoor van aangifte van het Veehetwelk zich binnen de kom der gemeente bevindt. 2°. Datop grond van het bepaalde bij art. 4 der verordenmg op de invordering der belasting op den Turf, gearresteerd door den Raad derzelve gemeente, bij besluit van den 30 Ja- nuarij 1856, N°. 4d, enden 24 Mei daaraanvolgende behoor lijk afcekondigd, door hen de Turfmarkt is aangewezen als ligplaats vóór de verificatie van de vaartuigen met turf beladen. Alkmaar, den 3 Junij 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, He Secretaris, Bij af mezen A. A. van deb. LEIJ DRUIJVESTEIJN. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Februarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).— Markten van den 30 en 31 Mei. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl. kleine hooi, per SONed.P. 27,50 ƒ18,25 dito Comm30,30, dito middelb35,25 35,25 kleine gras29,a 29, dito Comm32,32, dito Middelb35,- n 35,-- Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,01 0,95 Aardappelen,per Mud 3,60 u 3, Tarwe, 15.50 u 14, Rogge, H,-— 10,50 Gerst, (late)8,6,- Haver,4,50 n 2,50 Kanariezaad,11>U« Burgemeester en Wethouders, P. A. de LANGE. He Secretaris, B-ij Afwezen A. A. van deb, LEÏJ DRUIJVESTEIJN. KENNISGEVIN G. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsblNo. 22), bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeente, dat het 4e kwartaals Kohiervoor het Patentregt, dienst 18|4> op den 26 Mei 1856, door den Heer Commissaris des Konings, in de Pro vincie Noord-Holland is executoir verklaarden op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter in vordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op dc voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatig heid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 2 Junij 1856. He Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE, He Secretaris, SPANJAARDT. Engeland. Den 28 Mei heeft Prins Albert met den Prins-re gent van Baden en den Prins van Pruissen de wedrennen te Ep som bijgewoond; 's avonds was er groot diner op het paleis Bucking ham waartoe ook de1 ministers en andere hooge personen genoo- digd waren.Den 29 is het vredefeest, tegelijk met den verjaar dag der Koningin, gevierd; de troepen der garde paradeerden in S. James park voor de vreemde vorsten. Prins Albert e n den hertog van Cambridge's avonds was geheel Londen geïllumineerd en werden in de parken 4 vuurwerken afgestokener waren 3 mil- lioen menschen op den been, zonder dat door het gedrang be langrijke ongelukken geschied zijnechter zijn vele lieden ge kwetst en zelfs een gedood, door de neervallende stokken der duizende vuurpijlen. Te Bath werd dien dag een gedenkteeken ■«onthuld, ter eere der uit die stad afkomstige en in de Krim ge sneuvelde officieren en aan de schoolkinderenten getale van 7 a 8000in een der publieke tuineneen feest gegeven te Stam ford werd een optogt en 's avonds eene theepartij gehouden, waar bij een groot deel der bevolking aan tafel, was gezetenwaarover de thee m buizen met kranen werd aangevoerd.Den 30 is de tweede lezing goedgekeurd der door de commissie voorgestelde schikking in de zaak der benoeming van Lord Wensleijdaletot levenslang parlementslid; de lords zullen 2 personen, die 5 jareu regter zijn geweesttot pairs voor hun leven mogen aanstellen op eene bezoldiging van 6000 p. st.— Zondag den 1 Mei heeft zich een corps burgerlijke muziekantenmet verlof der regering op het door de militaire gebruikte orkest, doen hoorenvoortaan zullen de militaire corpsen op Woensdag en Vrijdag in Victoria- en llegents-Park spelen.Den 2 heeft H. M. den eersten steen gelegd aan het Wellington-college bij Sandhurst, bestemd voor we zen, wier vaders in britsehen krijgsdienst zijn gesneuveld, gesticht uit inschrijvingen, tot een nationaal gedenkteeken voor den hertog van Wellington.De dagbladen behelzen eene aankondiging van het centraal commité van het Poolsch democratische genootschap, protesterende tegen de te Warschau door den Czaar, ter zake der amnestie, gesprokene woorden, daar zij die in 1830 de wapenen tot vrijvechting van hun vaderland opnamen en het sedert verlie ten, hunnen pligt betrachtten en dus geene vergiffenis behoeven te vragen.De uitgeweken Erausche schrijver Victor Hugo heeft van het eiland Guernseij een manifest gerigt aan de Italianen, hun aanradende niets aautenemeunoch amnestienoch seculari satie van gezag, noch een weinig liberalismusnoch het wetboek Napoleon, welk alles slechts opium is, om den zieke voor korten tijd te bedwelmenmaar om niet stil te zitten en zich feitelijk te verzetten en des noods tot opstand overtegaan, om eenmaal de beginselen van Mazzini te zien zegevieren.Groote indruk maakt bet gerucht, dat de President der Vereen-Staten, op de ontvangst van het ultimatum van Lord Clarendon, waarbij het terugroepen van den gezant Crampton geweigerd wordtbevolen beeft aan dien heer zijne reispassen uittereiken. Erankbijk:. In het geding der ontijdige openbaarmaking der protocollen van de conferentie zijn betrokken de heer Lejovilet directeur der staatkundige dagbladen-correspondentie en 2 zijner bedienden, benevens een letterzetter der Keizerlijke boekdrukkerij, welke die stukken had medegedeeld.- De heer de Falloux is als een tegenstander opgetreden van het ultramontaansclie hoofdor gaan l'Univers, dat hoe langer hoe meer alleen begint te staan. De giften en bijdragen ten behoeve der nagelatene betrekkingen van de in het Oosten gesneuvelde soldaten zullen gekapitaliseerd worden, door eene loterij van 400000 loten a 1 franc.Te Pa rijs zijn weder eenige verdachte lieden in hechtenis genomen waarbij revolutionaire geschriften werden gevonden.De aldaar gevestigde Italiaansche uitgewekenen hebben den Sardinischen minister de Cavour een adres van dankbetuiging gezondenvoor zijne op het congres aangenomene krachtige houdingin het be lang van het gemeenschappelijk vaderland.De stad Parijs zal 12 dames-patronessen benoemen voor het bal, bij de doopplegtig-

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1