ALKMAARSCHE COURANT fö N». 26. 1856. Achtenvijftigste Jaargang. Maandag 30 Junij. ©Jïictccï CBcöccltc. EUtlckclijkocfo ®pcrsigt. binnenland. ';5> s' ,-V 1 if- >X t Deze Courant wordt wekelijks rut- gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per j aar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. »>vv ill IK A L De Advertentiën kosten van 15 regels0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt, voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. AANBESTEDING. De COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie Noobd- IIolland berigt dat de uitgestelde aanbesteding van het leveren van brik en zetsteenen van eenige werkzaamheden tot onderhoud en verbetering der Hel'derschezeeivering in tweeperceelenthans, op de voorwaar den van het vroeger bekend gemaakte bestek zal plaats hebben op Donderdag den 3d-" Julij aanstaande, des namiddags ten half drie ure aan het locaal van het bestuur te Haarlem. De kosten dezer advertentie en van de aankondiging van het uitstellen der bestedingkomen mede voor rekening van den aan nemer. Haarlem, den 25 Junij 1850. De Commissaris des Konings voornoemd, BOREEL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekenddat van de geldleeninggroot 11000,—ten behoeve van den straatweg door den Schermeer, de nummers 2, 1, 11 en 11 zijn uitgeloot. Alkmaar, 23 Junij 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de onder N°. 37 3839 en 10 van tabel N° XIV der Wet van 21 Mei 1819 aangeduide patent- pligtige Slijters, Tanpers, Kroeg- en Koffijhnishouders. binnen deze Gemeente, dat de klassiüeatiewegens hunnen aanslag in het regt van Patent, door het eollegie van Zetters thans afgeloopen zijnde, zij hunne Patenten ter Secretarie dezer Gemeente, te be ginnen met Dingsdag de.n 1™ Julij tot en met Zaturdag den 12™ daaraanvolgende, kunnen afhalen, tegen overgifte van het deswege door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen afgegeven repn en vertooning der bewijzen, dat zij hunnen aanslag voor het loo- pende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Wordende' de belanghebbenden tevens herinnerd, dat zonder het bezit van zoodanig Patentde wet niet veroorlooft een der hierboven genoemde beroepen uitteoefenen. Alkmaarden 28 Junij 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. BUITENLAND. Ebankrijk. Het aangewezen crediet van 10 millioen is niet voor de watersnoodlijdendenmaar tot herstel der dijken en wa- terkeeringen, in afwachting der toepassing van een beter stelsel. De graaiden gravin van Ghambord hebben 20000 fr. gezonden. Ilot ontslag is gelast van 95000 man der ligtingen van 1S505152 en 53de soldaten uit de overstroomde gewesten zullen het eerst weggezonden en de overige bij loting aangewezen worden .Den 19 heeft do Pausselijke legaat met groote plegtigheid de Keizerin de gewijde gouden roos aangeboden; hij heeft de schrijvers en be stuurders van het blad l' Univers ontvangen en hun aangespoord om zich zooveel mogelijk van kwetsende dagbladenstrijd te onthouden. Het diner der liooge geestelijken op S. Cloud heeft lang geduurd en daarbij zijn ook kerkelijke aangelegenheden besprokende kar dinaal de BontMv&iocht, uit naam der Eransehe bisschoppenden Keizer maatregelen te willen nemen tot eene betere viering van den Zondag, en de soldaten van den dienst vrij te stellenom de mis te kunnen bijwonen.— Bij de voorgedragen wet op het regent schap wordt bepaalddatzoo door den Keizer niet anders is be schikt de Keizerin, of bij vooroverlijden de eerste Eransehe 1 rins, regent zal zijn en bij ontstentenis van dien een raad van 5 perso nen door den Keizer of bij gebreke daarvan door den Senaat nit de meer verwijderde Prinsen en anderen te benoemenhet ge bied zal voerentot dat de troonsopvolgcrop lBjarigen leeftijd, meerderjarig isde regent bezit vol gezagmaar omtrent het hu welijk des Keizersliet verklaren van oorlog en het onderteekenen van verdragen en organieke Senaatsbesluiten moet hij zich aan het oordeel van den raad onderwerpen.Den 23 is bij liet Wetg. Ligeliaam een wetsontwerp ingekomen om aan de 3 dochters van Koning Bodewijk Philipszijnde de Hertogin van Saxen-Coburg- Gotha en wijlen de Koningin van Belgieen de Hertogin van Wur- tembergof aan hare eclitgenootenelk eene rente van 200000 fr. 's jaars te verzekerenuit de vroeger verbeurd verklaarde goe deren'der familie Orleansen wel omdat hare inkomsten onder werpen van verbindtenissen met andere staten geweest. Kebkelijke Staat. DePausselijke regering heeft denaandrang der mogendheden tot het invoeren van hervormingen voorgekomendoor zelve aan de onderhandelingen daarover deelteuemende kardinaal Antonelli heeft de daartegen bestaande zwarigheden aangewezen en medegedeeld, dat onder de ambtenaren 6000 leeken en slechts 80 leden van geestelijke orden zijn; echter is de ondersteuning der 2 Katholieke mogendheden, ter bereiking van het beoogde doel, aangenomen en zyu zijnevens Engeland uitgenoodigd de reor ganisatie van het leger te bevorderendoor aanwerving van re kruten in het buitenland, üp de kennisgeving, door den Oosten- rijkschen gezantgraaf Colleredovan den hoofdinhoud der in het burgerlijk "bestuur gewensehte verbeteringen, heeft genoemde kar dinaal geantwoord,'dat niets den Paus meer ter harte gaat dan het ge luk zijner onderdanen; waarom reeds eene gemengde commissie van onderzoek benoemd was (de vierde sints 1849, zonder baat). De redevoering van Palmerston, over den toestand van den Ro- meinsehen staat, is, op verlangen des Pausen, tegen den ver klaarden zin van Antonellidie daarvan 2 dagen is ongesteld ge weest, eenigzins verzacht in het regeringsblad opgenomen, maar de politieaan wier hoofd dien prelaat staatnam vele exempla ren op de post in beslag en den volgenden dag waren ook die in de koffijhuizen weggenomen. Rusland. De Keizer is den 11 met het stoomschip Alexandria te Petersburg teruggekeerd en met ongemeene geestdrift begroet- De raad van Riga heeft den generaal Tottleben het eere-burgerregt opgedragen.- De regering heelt gelast dat in de Krim slechts toe gelaten mogen worden die er gevestigd zijn of zaken hebben, en zulks om de schaarsehheid der levensmiddelen en heerschende ziek ten. Die landstreek zal welhaast geheel door de vreemde troepen ontruimd zijn.Tc Eupatoria is een Iransch consulair-agcnt vermoord.— Den 6 Junij zijn de ridderteekencn van de Bathorde aan vele Engelsche en Eransehe officierenonder welke laatsten dé maarschalk Pélissier en een twaalftal generaals, uitgereikt. De be jaarde generaal Goughdie thans het oorlogstooneel bezoekt, ver tegenwoordigde de Engelsche Koningin. Al dc nog aanwezi ge" Engelsche troepen16000 man sterk[waren daarbij onder de wapenen. Turkije. De oommissie voor de grensregeling m Bessarabie heeft den 1 Junij hare werkzaamheden begonnen, nadat do Rus sische commissarissen eindelijk den Turksclien gemagtigde Mouklis- bassadien zij slechts door te groote naauwgezethoid aan hunne instructiën weigerden, erkend hadden.De tijding, dat Lord Redclijfe, bij tien verjaardag van Koningin Victoria, geweigerd had de gelukwenschingen der Porte te ontvangenwordt beves tigd.— Het traktaat met Griekenland, tot het tegengaan der roo- verijen op de grenzenis goedgekeurd.De Staatsraad heeft voorgeslagen de Christenen vooreerst van de recrutering vrijtela- ten, maar van de dienstpligtigen een hoofdgeld te vorderen, tot verbetering der geldmiddelen.Hars is door de Russen ontruimd en teruggegevenzoo men zegt, na het vernielen der vestingwer ken e De Porte heeft het mandaat der beide hospodars dat den 16 Junij ten einde liep, voorloopig verlengd, zeer tot ongenoegen van de voorstanders eener vereeniging der Vorstendommen— De stichting eener bank in Moldaviëmet kapitalen uit het tolver bond is zekerOostenrijk heeft zich daartegen krachtig verzet maar 'de heer v. Meusebach heeft de zaak doorgedrevenondersteund door de regering des lands en de medewerking van Puad-bassa. Abutalibde afgezette sheriff van Arabie, steunende op den bijstand van 40000 Arabierenweigert den nieuwen sheriff Mohammet Ibm, die radeloos aan de grenzen staatte gehoorzamen. Bij de nieuwe voordragt op den Raad van State wordt voorge steld het getal leden uïttebreiden en op 12 te brengenwelke meer in verband met de departementen van algemeen bestuur zul len komen en wier roeping ishunne gedachten te doen kennen over onderwerpen van wetgeving en alg. bestuur, waarvan regeling of verbetering wenschelijk ishet kennisnemen van geschillen

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1