BIJBLAD voor <le ALKMAARSCHE COURANT run Maandag den 30 dun ij i 850. GEMEENTERAAD. Te Adkmaar bij HERM>. COSTER ZOON. Zitting van den 25 Junij 1856No. 13. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 14 Leden. De Heer van der Sluijs Veer door uitstedigheid afwezig. 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Daarna zijn gelezen: 2. Missive van Heeren Gedep. Staten van N. Holland, houden de bedenkingen tegen de ingezondene politieverordening op het begraven van lijken en voorstel, om, in afwachting ecner nieuwe wetgeving omtrent de begraafplaatsen, deze verorde ning niet verder in behandeling te nemen. Dadelijk behandeld en overeenkomstig het voorstel van Hee ren Gedep. Staten besloten. 3. Missive van Burg. en Weth.houdende verslag hunner ver- rigtingen, ten aanzien van het ten jare 1853 bij den Raad aangenomen beginsel om de gemeentewerken hij aanbesteding te doen uitvoeren. Besloten tot de nederlegging op de Secretarie ter lezing voor de leden. Daarna zijn in deliberatie genomen: 4. Het rapport der oommissie voor het plaatselijk belastingstel sel opzigtelijk de door den Minister van financiën geopperde bezwaren tegen de door den Raad vastgestelde heffing van eenen hoofdelijken omslag. Na eenige discussie over de vraagof men bij het een maal aangenomen beginsel zoude persisteren, of wel aan de denkbeeldendoor den Heer Minister ontwikkeldtoe geven, wordt door den Heer Vonk eene conceptverorde ning op het heffen en invorderen eener belasting bij hoof delijken omslag ter tafel gebragtwaarbij eensdeels het stel sel van vaste grondslagenanderdeels dat van een omslag, gegrond op bezittingen en inkomsten wordt gehuldigden op voorstel van den Voorzitter besloten, die conceptverorde ningen ter lezing voor de leden op de Secretarie te deponeren, en de beraadslagingen daarover op den 30 Junij eerstkomende te doen plaats hebben. 5. Het voorstel van den Heer C. Bruinvistot het doen uitdiepen van de Stads buitengrachten. De nadere beschouwing van dit onderwerp aangehouden tot aan de behandeling der begrooting voor 1857. 0. Zijn aan de orde gesteld de beide punten, vervat in de mis sive van de plaatselijke schoolcommissie a. Betreffende de behandeling der voorgedragen bijzondere schoolverordeningen. b. Over de voorziening in de behoeften aan schoolkaarten en een stel Nederlandsche maten en gewigten op de school aan den Omval. Besloten1°. de commissie belast inet het onderzoek dei- schoolverordeningen die tot heden om daartoe bestaande wet tige redenen buiten staat geweest is haar rapport inteleveren, uitlenoodigen alsnu deswege te rapporterenen 2°. Burg. en Weth. geauthoriseerd de maten en gewigten van de Fransche kostschool overtebrengen naar de school aan den Omval. 7. Het verzoek van P. Admiraal, om de pacht van de sluis en overtoom de Zes Wielen, nog met tien jaar te verlengen. Gewezen van de hand en tot eene openbare verpachting besloten. 8. Het verzoek van A. van de Foil, om afstand in erfpacht of koop van een stukje grond aan de Stads Vest, tot aanbouw van kleine woningen. Niet toegestaan. 9. De verzoeken van P. van Es en W. Prins, om genot van pensioen als Nachtwachts. Gewezen van de hand. 10. Is gelezen een adres van A. Franken, houdende verzoek, om vergunning tot het gebruiken van Stedelijk water, tot berging van hout. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. om berigt en raad. 11. Worden in behandeling genomen de door de Commissie tot herziening en redactie van de politieverordeningen der ge meente, voorgedragen: a. Verordening op het beheer en behandelen der brandbluseh- middelen. b. Verordening houdende bepalingen tot voorkoming van brand. Met eenige kleine rvijzigingen goedgekeurd en vastgesteld. 12. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 5