BINNENLAND. iiï.n'fct- cn lacursbcrigfctt. (PER TELEGRAAF) 1 bNieuws. ARRONDISSEMENTS REGTBANK. er geen welwillendheid kan uitgeoefend worden waar geen regt is, terwijl zij hun protest tegen de sequestratie-besluiten van 22 Ja nuary herhalen.-- Sedert de laatste 14 dagen heerseht te Parijs meer bedrijvigheid in handel en nijverheid, door groote bestellin gen uit de Vereen. Staten, Zweden en Rusland.De Koning der Belgen heeft 20000 en de Hertogin-Regentes van Parma 30000 fr. voor de watersnoodlijdenden gezonden. OosTENUiJK. Na de sluiting der conferentie zijn de bisschop pen bij den Keizer ten gehoore geweestdie hun verzekerd heeft het concordaat te zullen uitvoeren en zooveel mogelijk aan de ken baar gemaakte wenschen der prelaten te voldoen. Zij hebben be grepen, dat ook de gemengde huwelijken aan het oordeel der gees telijke regtbanken behooren onderworpen te worden, zijnde bij het concordaat alleen die tusschen Roomschgezinden bedoeld.De Vorst-bisschop v. Ollmütz heef bevolen, dat geen andere danR. C. toonkunstenaars in de kerken mogen gebezigd worden. Te Meran, in Tyrolheeft de deken de begrafenis van een Protestant gewei gerd en daarvoor eene afzonderlijke plaats aangewezenmaar de R. C. menigte heeft, door het lijk te volgen, tegen dit bevel ge protesteerd.— Vele werken over de geschiedenis van Italië, laat stelijk te Turin versohenenzijn door de policie verboden.In meerdere Hongaarsche steden worden scholen opgerigt, uitsluitend voor kinderen van Zigeuners of heidenendie daar nog in groot getal gevonden worden.Ali-bassa schijnt te Weenen geslaagd te zijn in zijne pogingenom de vereeniging der Donau-Vorsten- dommen te verhinderen.Vorst Paul Esterhazy zal den Keizer bij de krooning van den Czaar vertegenwoordigen, in prachtige Hongaarsche kleedingversierd met de rijke juweelen van zijn geslacht; reeds zijn een 20tal van de allerschoonste paarden naar Moscau gezonden.Koning Otto van Griekenland is den 25 Junij te Weenen bij den Aartshertog Albrecht afgestapt en bevindt zich nog aldaar. Bij Kon. besluit van 13 Junij zijn de statuten goedgekeurd der vereeniging Taliiha Kumitot Christelijke opvoeding van verwaar loosde meisjes, van alle gezindheden, in de opterigten gebouwen te Zetten, bij Wageningen.— De bevolking van N.Hollandbestond den 1 Januarij 1855 uit 522,421: enden 31 Dcc vmber uit 526,408 personeu; die van de Haarlemmermeer was in dat tijdsverloop van 1843 tot 4899 toegenomen. De Vereeniging voor Volksvlijt te Amsterdam is voor nemens een paleis te stichten, waarvoor 1 millioen benoodigd is; de aandeelen van 200,worden bij uitloting, onder zeer voor- deelige voorwaarden afgelost.Te Middelburg zijn de statuten bekend gemaakt voor eene, met een kapitaal van250.000,— opterigten stoompellerij en meelfabriek.— De Zoölogische tuin te' Amsterdam is verrijkt met 4 giraffen, 3 leeuwen, 2 struisvogels, enz., uit de verzameling van B. Hartman, die dezelven uit Afri ka heeft overgebragt; ook is onlangs een zwart luipaard ontvan gen.— Negen gewezen vaste zee- en binnenloodsen aan het Nieuwe Diep, die gedurende 21 jaren, zonder bezoldiging van het rijk, 10 p.Ct. van hun inkomen aan het pensioenfonds hebben betaald' zonder hun verzoek zijn ontslagen en thans 4.per week ont vangen, hebben van den Koning verhooging van pensioen Ver zocht.Z. M. heeft H. D.commiisaris in N. Braband, mr. A. J. Borretop diens verzoek, eervol ontslag verleend.— Den 26 is aan den raad van Leeuwarden medegedeeld, dat Z. M. heeft geweigerd de directe plaatselijke belasting goedtekeurenomdat liet niet blijkt dat het bedrag van 70000,— voor de gewone uit gaven benoodigd is en de grondslag der vermoedelijke inkomsten te onbepaald en in eene zoo volkrijke gemeente voor te willekeu rige toepassing vatbaar is.— Den 27 is te Bergen op Zoom de reeds door den Koning bekrachtigde, maar niet algemeen goedge keurde belasting gewijzigdin verband met de inkomsten en ver teeringen zijn 13 klassen, van 1,— tot ƒ7,— per hoofd aange nomen, is het maximum der opbrengst op 8300,— bepaald, terwijl de belasting op de boter met 1°. Julij is afgeschaft.De' Aartshertog Albrecht van Oostenrijk is dien dag te' Arnhem geko men, heelt daar vernacht, den 28 Z. M. op het Loo bezocht, is vervolgens naar Amsterdam vertrokken en aan Bracks Doelen Ho tel afgestapt gelijk den volgenden dag aan het hotel Panier te s Hage; den 30 maakte Z. K. H. zijne opwachting bij de Ko ningin en bij Prins en Prinses Hendrik, dineerde bij Prins Fre- derik en den 1 Julij bij H. M.als wanneer hij zijnen intrek in het badhuis te Scheveningen heeft genomen.— Den 28 is de jaarlijksche wedstrijd der Zaanl. Zeil- en Roeivereeniging weder gehouden, waarvoor de fraaije prijzen waren vervaardigd door A. 1). Verschuur, te Amsterdam,— en is het Landhuish.k. Congres te Maastricht geslotenaldaar wisselden de volksfeesten elkander af en had de stad een feestelijk aanzien: des Dingsdags werden 2 luchtballons opgelaten en deden de harmoniën zich 's avonds op het Vrijthof hooren en 's Woensdags had de wedstrijd der boog schutters plaats. Het congres heeft besloten zich tot de re°-erino- te wenden, om eene wet te verkrijgen op de fabrieken, die schade aan den landbouw veroorzaken, om meerdere landbouwscholen te bekomen als die të Groningenom de veldpolitie tot rijkspolitie te maken en om de wet op de jagt en visscherij zoodanig te wij- dat de uitroeijing van wezels (als onschadelijk voor den landbouw) niet meer door premiën aangemoedigd worde. Het volgende Congres zal in Junij 1857 te Deventer worden gehouden.— De H. Raad heeftbij arrest van den 29beslist, dat gedaagden wegens politieovertredingen beneden de 16 jaren, niet mogen°vrij- gesproken worden, als gehandeld hebbende zonder oordeellies on derscheids als ziende zulks op misdrijvenwaarvoor eene langere straf wordt gevorderd.— Den 30 heeft de raad van Haarlem, met 11 tegen 7 st., besloten het stadshuis bij het Costersfeest niet te illumineren, (hetgeen door vele ingezetenen verlangd werd), om dat dit eene uitgave van 1000,zoude vereischen. Het vuur werk zal den 17 Julij buiten de Nieuwpoort en niet den 16 voor het Pavilloen worden afgestokenomdat die plaats alsdan voor het huldeblijk van Haarlems ingezetenen aan de Nederl. natie be noodigd is; het diner van het stedelijk bestuur zal in de schilderij-zaal van het Pavilloen plaats hebben. Prins Hendrik zal bij de onthulling van liet standbeeld tegenwoordig zijn, alsmede de ministers van bmnenl. zaken, financiën en oorlog; de laatste heeft last gegeven dat den 15 Julij het muziekkorps der grenadiers en jagers en een detachement artilleristenmet liet benoodigde matenëel voor 2 salvos, naar Haarlem zullen vertrekken; van wege het ministerie van marine zijn een aantal vlaggen en wimpels ter beschikking der feestcommissie gesteld.- Den 3 Julij is de Kroonprinses van Zweden (dochter van Prins Frederik) met een' bijzonderen spoor trein te Voorschoten aangekomen en heeft zich naar het Huis in t Bosch begeven.— Den 4 is de oorlogstoomboot Merapi uit Hellevoetsluis naar zee vertrokken, aan boord hebbende den Prins van Oranje, en aanvankelijk bestemd naar S. Petersburg.— Den 5 is de zitting der Staten Generaaldoor den minister van bin nen! zaken, op magtiging des Konings, gesloten.— De conces sie tot aanleg van den spoorweg van Hariingen over Almelo naar Reine, met eenen zijtak van ltaalte over Deventer en Zutphen naar Zevenaar, aangevraagd door den heer E. J. H. Dull, te Al melois aan ZEd. verleend.De beroemde reizigster me'vr. Ida Pfeiffer bezoekt thans de steden aan den Holl. spoorweg gelegen. Alkmaar Julij. Kleine Kaas 27,—dito Commissie ƒ27,-, dito Middelb. 27, aangevoerd 729 stapels, wegende 166175 JNed. Ponden. 5 Julij. Aangevoerd 13 Paarden 11 Koeijen, 190 Schapen, 45 Lammeren, 18 Varkens (magere), 104 Biggen. Hoorn 30 Junij. Aangevoerd 81 Kalveren, 175 Schapen en Lam meren, 6 Varkens. 3 Julij. Kleine Graskaas 27,75, aangevoerd 357 stapels wegende 98752 N.P. 5 Julij. Boter per N.P. 0,90. Medemblik 2 Julij. Kleine Kaas 27,50, aangevoerd 112 sta pels, wegende 28375 N.P. Opmeer 30 Junij. Aangevoerd 29 stapels kleine Graskaas a/28,—. Punterende 1 Julij. Aangevoerd 233 Koeijen, 75 Paarden 113 Varkens (vette), 5 dito (magere), 123 Biggen, 216 Kalve ren (vette), 40 dito (nucht.), 398 Schapen en Lammeren. Kleine Kaas/ 27,75, dito Middelb. 27,—, aangevoerd 223 stapels Boter a 0,90 per N.P. Schiedam 3 Julij. Moutwijn ƒ21,Jenever 26,50. Zaandam 3 Julij. Raapkoeken 90,-, a 95,-. Lijnkoeken y,50 a J 12,50. AMSTERDAM, 5 Julij. Werk. Schuld 2| pCt. 64°, 3 pCt. 751. 4 pCt. 941». Spanje a 6/m. 3 pCt. 40r3e. Russ. 1798 5 pCt* 103|. Nieuwe Stieglitz 1855 5 pCt. 95|. üostenr. Oude Metalf 5 pCt. 79J. Nieuwe Metail. 1854 5 pCt. 86J. 4. GEMEENTERE AD. Zitting van den 30 Junij 1856, No. 14. Voorzitter Mr. PA. de Lange. Tegenwoordig 12 Leden. De Heeren Verschuir, Abbring en Bruinvis door uitstedigheid en ziekte afwezig. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd Worden in beraadslaging gesteld de ontwerpen van° verorde ning op de heffing en invordering van eenen hoofdelijken omslag, zoo als die ter vorige vergadering door den Heer Vonk zijn voorgesteldop het alternative stelsel der grondslagen van Huurwaarde of op de inkomsten en bezittingen, naar keuze van de belastingschuldigen. Waaropna eemge deliberatiënin de eerste plaats in stemming wordt gebragtde Vraag sof men tot de aanne ming eener belasting naar het voorgestelde alternative beginsel zal besluiten," die met 9 tegen 3 stemmen, in tegenoverge- stelden zin wordt beantwoordwaarop de beide voorge- stelde verordeningen door den Heer Vonk worden ingetrok- kenen als gevolg van dien Op het voorstel van den Voorzitter daartoe gedaan, besloten: om het denkbeeld van den Minister van binnenlandsche zakentot heffing van den hoofdelijken omslagop de grondslagen van Huurwaarde en Mobilair, vereenigd met een afwisselend vermenigvuldigingscijfer, in beginsel aante- nemen en de verdere bewerking, der daartoe vereischte ver ordeningen, aan Burg. enWeth., onder nadere beoordeeling en beslissing van den Raadoptedragen. Wordt op de vraag van een der leden, //of niet door den Raad, op officiëele wijze, de Fransche school van den On- der wijzer Goedhartdoor diens vertrek naar elders, als bij- zondere school zal behooren te worden vacant verklaard," conform besloten, en worden Burg. en Weth. geauthoriseerd, de plaatselijke Schoolcommissie uittenoodigende daartoe bij de wet voorgeschreven aankondiging wel te willen bewerkstelligen. De vergadering is opgeheven. Correctionele Zitting van 1 Julij 1856. J" Zijpebedelarij 14 dagen gevangenisstraf en kosten. 2. vvM.zonder vaste woonplaatsbedelarijna reeds vroeger wegens bedelarij te zijn veroordeeld, 14 dagen gevangenisstraf en kostenmet last dat hij na het uiteinde der straf naar de bedelaarskoloniën zal worden overgebragt.

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 2