N°. 31. ALKMAARSCHE COURANT 1856. gfc Achtenvijftigste Jaargang. Maandag k Augustus. mm ui m (JXïiciccl (öcbccltc. SSlckclijfiscIt (Ducrsigt. BUITENLAND. w Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTBR ZOON. I |^,lu De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de Najaarskermis binnen deze gemeente op den 20eQ Augus tus aanstaande eenen aanvang neemt en dat op dien dag tevens de loting voor plaatsen zal worden gehouden, terwijl;de belasting voor het gebruik van de straten en pleinendoor het bezetten met tentenkramenstallen en andere uitstallingenvolgens het mctdenle" Augustus 1856 ingevoerd tarief zal worden berekend, en een ieder verpligt zal zijnalvorens zijne kraam of tent opteslaan, daarvan vooraf aan Marktmeesteren eene schriftelijke opgave, met vermelding van derzelver grootte in vierkante Ned. ellen, te doen. Alkmaar, den 31 July 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, Be Secretaris, SPANJ AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat de Rekening der Inkomsten en Uitgaven, over het jaar 1855 zoo als dezelvemet hunne Weranticoordingop heden aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie der Gemeente voor een ieder is ter lezing gelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijg baar zal zijn. Alkmaar, den 31 Julij 1856. en Wethouders voor P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. Engeland. Den 29 heeft de lord-kanselier, namens de Konin gin de zitting van het Parlement geslotenop de vraag van een der'leden, of Engeland eene interventie van Erankrijk inSpanje zou verhinderen, heeft lord Palmerston geantwoord, dat hij den Keizer voor te regtvaardig en verstandig houdtom daartoe overtegaarn—- Op dien dag hebben de Prins en Prinses van Pruissenvan Us- borne-house, de terugreis naar het vaste land aangenomen. Den 30 hield II. M. te Aldershot weder eene luisterrijke wapen schouwing over 20000 man.— Van de aangeklaagde wederspan- nige miliciens te Nenagh is een tot den strop en zijn 5 ande ren tot dwangarbeid van 15 jaren verwezen.— II. M. heeft thans aan lord Wensleydale het erfelijk pairschap opgedragenmede is tot pair benoemd de heer Edw. Struttijverig lid van het Lager huis, voor de fabriekstad Nottingham, onder den naam van lord Belper. Ebankrijk. In een betoog van den Moniteur wordt het Spaau- sche ministerie O'Bonnel geprezen en het gebeurde geenzms als een coup d'ètat beschouwd.Prins Louis ÏMcien Bonaparteneef des Keizers 43 jaren oud en van ultra-democratische beginselen is uit Spanje teruggeroepen.Den 25 is bij het proces Pescatorieen brief van den kardinaal-aartsbisschop van Bordeaux, Donnet, voor gelezen, houdende dat hij, die op Spaansch gebied het betwiste huwelijk heeft ingezegend, zich daardoor geene magt heeft willen aanmatigen, noch de in Erankrijk bestaande bepalingen omtrent het burgerlijk huwelijk aanranden.Het stoomkorvet la Heine Hortense, waarmede Prins Napoleon eenen wetenschappelijken 1 ogt naar het noorden doet, isden30Junij. voorReikiavikde hoofd stad van IJsland, gekomen en den 7 Julij van daar vertrokken naar het Jan Mayen-eiland. maar dit rondom met jjs bezet vindende, den 15 te Reikiavik teruggekeerd.— Het bengt der omkeering in Spanje is door de Koningin-Moeder Maria Christina, die zich te Trouville bevindt, en hare omgeving met genoegen vernomen, in de hoop dat het tegen haar aangevangen proces zoude gestaakt en hare tegenstanders verdreven zouden wordenmaar hetgeen se dert don maarschalk Nanaez is wedervarenheeft deze verwach tingen den bodem ingeslagen. Guiekenland. Officieel is bekend gemaaktdat de rooverijeu hebben opgehoudendoor liet vernietigen van 4 vereenigde ben den met een verlies van 16 dooden en 7 gevangenen.Pelts- sier heeft zich 24 uren in den Piraeus opgehoudenzonder een gehoor bij de Koningin te verzoeken. Hanovek. De Tweede Kamer heeft de door de regering voorgestelde wijzigingen in de constitutie van 1849 verworpen. Modena. Te Massa-Carrara heeft een zestigtal, meest jonge lieden, onder de kreeten van "Leve Koning Emmanuel! leve Italië!" de telegraafdraden verbroken, maar is de orde spoedig hersteld. Oostenbuk. De Napelsche gezant heeft bij eene nota geant woord dat de aanbevolenc hervormingen niet raadzaam zijndat de toestand des lands door de Engelsche bladen zeer verkeerd wordt beoordeeld en dat de spanning, zoo die bestaat, moet worden toegeschreven aan de woelingen der partij van Murat. De aartshertog Carel Bodewijk, broeder des Keizers, is den 22 Julij te Dresden verloofd met Prinses Margaretha van Saxen.— De Protestanten te Weenen zijn met de stedelijke regering in on derhandeling getreden, om van elk der 4 begraafplaatsen een afge zonderd gedeelte te bekomendat zij naar, welgevallen van kapel len, torens en klokken mogen voorzien. Eén eigen kerkhof was wegens de uitgebreidheid der stad min doelmatig geacht. Elk der 6 rijpaarden van Prins Esterhazg, die den Keizer bij de kroo- ning van den Czaar te Moskau zal vertegenwoordigenwordt op 8 a 10000 fl. geschatde tuigen en zadels zijn met een schat van diamanten bezet.De minister van eeredienst en onderwijs heeft bepaalddat de kweekscholen voor R. C. onderwijzers onderwor pen zijn aan hetzelfde toezigt als de volksscholen.— De bevelheb ber in Parmade Crennevilleis met een hoogeren rang naar el ders verplaatst en wordt vervangen door den generaal v. Paumgar- tenvestingcommandant te Maintz. Rusland. Bij het vertrek van Pélissier van Kamiesch hebben ongeveer 20 Engelsche en Russische koopvaarders salutschoten gelostde handelaren aldaar hebben van de overheden 6 weken vrijheid van uitvoer bekomen.De Oostzeevloot wordt met ijver hersteld: 9 linieschepenhij het bombardement van Sweaborg zwaar beschadigdworden tot blokschepen ingerigt en door schroef- stoomschepen vervangen. Sabdinie. Even als van Pruissenzal ook een gemagtigde van dit rijk zitting nemen in de commissie voor de reorganisatie der Donau-Vorstendommen.Men zegt dat het bewindop het versterken van Alexandrie vooraf de goedkeuring van Engeland en Erankrijk heeft bekomen. Spanje. De oproeping der Cortesleden, waartoe reeds een ge tal van 20 geregtigd is is door 40 en dus allezins wettig geschied eene deputatiedie zich naar de Koningin begaf, werd door de troe pen uiteengejaagd. Reeds voor het uitbreken van het oproer was Spanje door liet bewind in staat van beleg verklaard. De bezet ting van Madrid heeft den 14, 15 en 16Julij 1764, maar de m- surgenten, die onder bedekking der huizen en barricaden streden, hebben veel minder (69 dooden) verloren. Generaal Serrano heeft als militair gouverneur der stad bepaald, dat alle geneeskundigen, die gekwetsten in bijzondere woningen behandeld hebbendaarvan opgaaf aan de overheid moeten doen. De staat van beleg is al daar weder opgeheven. De heer Escosura wordt te Madiid steeds gevangen gehouden en te Valencia, buiten toegang, de markies d'Albaida Orenseeen der hoofden van de democratische partij.— Men wil dat er reeds verschil van meening bestaat tussehen de ministers en het hof, dat de verkoop der nationale goederen zou willen stakende burgerwacht te Madrid niet weder organiseren

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1