ALKMAARSCHE N"°« 33. Achtenvijftigste Jaargang. Maandag 18 Augustus. ©Ltckclijkscïi ©uersigt. BUITENLAND. BINNENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Engeland. De generaal Codrington heeft bij zijne terugkomst uit het Oosten geene openbare eerbewijzingen ondervonden; hij heeft zich dadelijk naar H. M.op Osborne-housebegeven. De nieuwe Russische gezant, Graaf Chreptowichis te Londen aangekomen.Ilier te lande en in Amerika zijn goedgeslaagde proeven genomen om hout in 24 uren in papier te veranderen. Den 12 is de vermaarde pianofabriek van Broadwood te Londen met een duizendtal onderhanden zijnde piano'safgebrandde schade beloopt 100 a 120,000 Het Koninglijk gezin doet een zeetogtje, naar de eilanden in het kanaal.Miss Nightingale is in hare woonplaats in Derbyshire teruggekeerd, zonder dat hare komst in Engeland bemerkt waswaardoor zij alle eerbetoon ont gaan is. Frankrijk. Pélisder is den 7, 's middags te 5 uremet een bijzonderen trein van Lyonte Parijs aangekomen en ontvangen door den minister van oorlog, maarschalk Magnanen de hoofd officieren der bezetting, terwijl een bataljon infanterie in het sta tion geplaatst was. Onder uitbundig gejuich en geleid door eene afdeeling jagers, is hij met het rijtuig van Magnan naar diens ho tel gereden.In den Moniteur is het besluit opgenomen, waar bij iiij tot Hertog van Malakoff, met een jaargeld van 100,000 fr., wordt verheven.De Keizer is den 9, des avonds, van Plom- bières teruggekeerd en op de Tuilerien door de Keizerin opgewacht; beide begaven zich dadelijk naar S. Cloud.Den 11 ontving Z. M. Prins Adalbert van Beijeren ten gehoore.De minister van oorlog heeft ter beschikking der zusters van liefdadigheid te Konstantinopel 300 beddenhet voorhanden materieel der hospi talen en een groot aantal houten hutten gesteld, om zieken van alle natiën te kunnen verplegen.De heer Rouland, proc. gen1, bij het hof te Parijsis benoemd tot minister van onderwijs en eeredienst.Bij Keiz. besluit van den 11 isten behoeve van het ministerie van financiën, een crediet geopend van 522,000 fr., voor het door Frankrijk gewaarborgd gedeelte der Grieksche schuld.- Ter gelegenheid van den Napoleonsdag (15 Aug.) is aan 274 ver oordeelde militairen kwijtschelding en aan 310 anderen verminde ring van straf verleend. Kerkelijke Staat. Het stedelijk bestuur van Ravenna heeft, met eene groote meerderheidhet voorstel van Graaf Rassoni en 6 andere raadsleden aangenomenom den Paus te verzoeken een einde te maken aan de Oostenrijksche bezetting en de reeds in 1850 vastgestelde gemeentewet intevoeren. De stad Bologna had reeds vroeger hetzelfde verzochtzonder dat daar eenig antwoord op gegeven is.Onder de bevolking van Rome heerscht veel spanning en ontevredenheid vele verdachte personen zijn in hech tenis genomen.Vorst Flavio Chigi, gezant aan het Beijersche hof, zal, als buitengewoon gezant, den Paus bij de krooning van den Czaar vertegenwoordigen. Napels. De regering heeft zich bereid verklaard eenigsins aan de vorderingen der westelijke mogendheden, tot het brengen van verbeteringen in het bestuurtoetegevenmaar heeft daardoor nog niet ten volle aan het verlangen voldaan. Oostenrijk zet de onderhandelingen nog voort, met veel kans op eenen goeden uitslag. Rusland. De aartsbisschop van Taurie Innocentius heeft de laatst overgebleven kerk te Sebastopol weder plegtstatig ingewijd; de admiraal Panfilow is aldaar aangekomenom te beproeven of er van de gezonken schepen nog iets naar boven gebragt zal kun nen worden; de stad zal op staatskosten herbouwd en ter plaatse der roemrijk verdedigde bastions zullen inrigtingen voor invalieden geplaatst worden.Tussclien de Grieken en Russen en de Turk- sche krijgsgevangenen te Odessa, zijn bloedige gevechten voorge vallen en daarom de laatsten in allerijl weggezonden.De reser ve corpsen, tijdens den oorlog opgeroepen, zijn opgeheven.Bij Moskau worden, ter gelegenheid der krooning, 70 a 80000 man vereenigd.Zoodra de stedehouder in den Caucasusdoor den generaal ludersverwittigd was, dat Turkije welhaast door de geallieerden ontruimd zoude zijn en de Turken (en met hen de bevolking) Anapa verlaten hadden, is hij reeds den 6 Julij be gonnen om bevelen te geven ter overgave van Karsen heeft hij daarvan aan den gouverneur van Erzerum berigt gezonden; den 18 zijn de Russen werkelijk afgetrokken naar Alexandropol.- De regering heeft last gegeven de Caspische zee naauwkeurig op- tometen wegens het toenemend verkeer met Perzie. Spanje. Espartero heeft, vóór zijn vertrek, een gehoor bij de Koningin gehadom haar zijne trouw en aanhankelijkheid te be tuigen en van zijn stellig voornemen om zich aan de openbare zaken te onttrekken kennis te geven.De generaal Dulce gaat te Saragossa met veel matiging te werkhij heeft eene proclama tie tot de bevolking gerigt, om haar gerust te stellen omtrent de gezindheid der ministers, die niet anti-liberaal zijn; de nationale garde heeft uit eigen beweging de wapenen nedergelegd en is dus niet door dwang ontbonden of ontwapend.De in Valencia ge vangen personen zijn allen vrijgelatenomdat de krijgsraad geen genoegzamen grond ter vervolging vond.De cabecilla Bomer heeft zich met 19 aanhangers aan den bevelhebber der Baskische provinciën onderworpen.Het blad la Espana zegt, dat de rege ring er niet aan denkt om de Cortes te ontbindenmaar integen deel eene deputatie van dateven als van de andere hooge staats- ligchamenheeft uitgenoodigdom bij het huwelijk der Infante Amalia tegenwoordig te zijn. Het bewind heeft sedert een zeer gematigden rondgaauden brief, nopens de te volgen gedragslijn, uitgevaardigd.De heeren Pacheco en Serrano zijn tot gezan ten te Londen en te Parijs benoemd; de laatstgenoemde wordt als kapitein-generaal van Madrid opgevolgd door den generaal Echague.De advocaat Alvarez te Burgos, een der bekwaamste en geachtste regtsgeleerden des rijksheeft het ministerie van justitie en eeredienst op zich genomen, waarvoor de voorzitter van het hoog geregtshof Luzurriaga al dadelijk bedankt had. Turkije. Den 1 Aug. waren 1e Konstantinopel nog 5 a 6000 Franseken2000 Engelsehen en 200 zieken in de hospitalen. De gezanten aldaar zijn overeengekomen, dat de beste wijze om het geschil over het Slangeneiland te beslechten, bestaat in eene onzijdigverklaring van hetzelve. Ter zake dezer kwestie en dio der vertraagde ontruiming van Kars, was de s. b. n. Stewartmet den Hannibalop bevel van den admiraal Lyons, naar Sebastopol gestevendom de Britsche vlag te vertoonenen Odessa en an dere havens te bezoekenook zouden 1 stoom- en 1 kanonneer boot de monden van den Donau observeren en Rusland niet toe gevende ook Fransche schepen de Zwarte Zee binnenzeilen. De Porte wilde mede derwaarts oorlogsschepen zendendoch heeft zich zulks weder laten ontraden. Zij heeft bepaald, dat de man schappen van het ontslagen Poolsche legioen zullen gebezigd wor den voor den aanleg van wegenen is voornemens eene staatsbank; opterigten, met een kapitaal van 3 millioen waarvoor zij bank- billetten zal kunnen uitgeven.Het blijkt dat de, door de Rus sische gemagtigden, op het Parijsche Congres geleverde, kaarten van Bessarabievolgens welke men bepaald iiad dat Bolgrad de hoofdstad der Bulgaren-kolonien aan Rusland blijven en de geheele rivier de Yalpuck aan Turkije komen zouden, niet naauw keurig zijn geweest.Aan den Franschen commissaris de Tal leyrand is een adres met 200 ouderteekeningenuit naam van den handelssland te Bucharest, overhandigd, ten gunste van cenc vereeniging der beide vorstendommen. De Synode der Ilerv. kerk heeft in een adres bij de hooge re gering aangedrongen, op de verhooging der subsidie uit 's^Rijks kas, voor de bezoldigingen der predikantendie op vele plaatsen te gering zijn.Het Kon. Zoölogisch genootschap Natura artis magistra telt thans 2841 gewone en 268 buitenledenalsmede 64 donatrices.Op sommige akkers in Gelderland toont het loof der aardappelen sporen der ziekte, maar is de knol onaangetast.Te Leyden zijn ingekomen 2031 stembillettenwaarvan 30 van on waarde, en bekwam dc heer Groen 1126 en de heer Olivier 844 stemmen, zoodat de eerste verkozen werd om in Sept. zitting in de 2e. Kamer te nemen.Te 's Gravenhage bevindt zich de ad miraal Ch. Napier, lid van het Lagerhuisop zijne terugreis van Pe tersburg naar Engeland.— De polderlasten in den Haarlemmermeer zijn van 9 Junijden dag der overnametot ult°. Deo. bepaald op ƒ7,perbunder, makende over 16896,99 bunders 118,278,93; sedert 1°. Januarij had het rijk tot hetzelfde doel reeds 3,ge heven.— Den 5 Aug. is te Utrecht, op uitnoodiging van C. IV. PapeA. Rutgers v. d. Loef, O. G. Heldring en ff. P. Kits van Heijningen, eene bijeenkomst gehouden van een groot getal man nen van onderscheidene rigting, om eene Protestantsche Unie tot stand te brengener werd besloten tegen October eene tweede algemeene oproeping te doen.Den 7 heeft de raad van Schie dam na langdurige beraadslagingmet 7 tegen 5 stemmenden door de heeren Roelants, Rijnlende en Prins voorgestelden hoof- delijken omslag van 58,000,verdeeld in 24 klassen, totaequi- valent van den afgeschaften gemaal-accijns, aangenomen. Die van Delft besloot, op voorstel van Burgem. en Weth.tot geheele

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1