ALKMAARSCHE COURANT N°. 35. 1856. Achtenvijftigste Jaargang. i m Maandag i September. (f)0iciccl (Bcbccltc. OTUficlijksch (Doersigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ÏÏERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de ingezetenen: Dat, ingevolge de overgangsbepalingen van de verordening, re gelende de invordering der directe belasting vastgesteld bij besluit van den Gemeenteraad van den 16 Julij 1856, opgenomen in het Koninklijk besluit van goedkeuring eener zoodanige belasting van den 9 Augustus 1856 N°. 67 en afgekondigd den 21 daaraanvol gende, met de uitgifte der beschrijvings-billetten in den loop der volgende week een aanvang zal worden gemaakt en dat de belas tingschuldige ingezetenenwelke vóór of op den 11 September eerstkomende, geen zoodanig billet zuilen hebben ontvangen, zulks vóór of op den 18 van diezelfde maandten kantore van den Ontvanger der plaatselijke middelenHELDIN GWERFEzullen behooren aantevragen. -N Alkmaar, den 22 Augustus 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden: Dat tot de afgifte der Patenten, over de dienst van 18zal worden overgegaan ter Secretarie dier Gemeentedagelijks (uitge zonderd des Zondags), van af Maandagden 25 Augustustot en met den 6 September aanstaandevan des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ure en om daarin geregeld en naar den eisch der wet te werk te gaanhet noodig isdat door de afhalers wor de overgelegd het reQu voor de declaratie van afgifte, in der tijd afgegeven. Alkmaar, den 23 Augustus 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, Be Secretaris SPANJAARDT. KENNISGEVIN G. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 i^Staatsbl. No. 22), bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het fie suppletoir voljaarsch Kohier voor de belasting op het Perso neel, op den 22 Augustus 1856, door den Heer Commissaris des Konings, in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard en op" heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatig heid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaarden 28 Augustus 1856. Be Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. AANKONDIGING. DeKAMERvanKOOPHANDEL en FABRIEKEN te Almaar brengt ter kennis van de belanghebbendendat van Maandag den eersten September e. k.tot en met Zaturdagden zesden dier maand, des voormiddags van 10 tot 12 ure, aan haar gewoon locaal, ter lezing zullen voorliggen de navolgende stukken: Statistical Abstract fort the united kingdom in each of the last fifteen Years from 1841 to 1855. Trade and Navigations accorents overFeb.1856, mitsgaders over Jan. en Feb. 1856. Uebersichts tabelle der im Ja'nr 1855 in der Schweizerscher Eid- genossenschaftzur Em-, Aus- und Durchfuhr verzollten waaren. Bericht ueber den handel und der schifffahrt zu Koningsberg im Jahre 1855. Idem zu Elbing. Altona's Hafen verkehr Beilage zu N°. 67 des Nordischen Cou riers und der Altona's Nachrichten. Alkmaar, den 25 Augustus 1856. Be Kamer voornoemd F. M. van de VELDE, Voorzitter. C. BOONACKER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat het Stedelijk Gymnasium, opgerigt bij besluit van den Raad van den 20 dezer maand, op Maandag den 15 Sep tember e. k. zal worden geopend, en noodigen de ouders en voog den die hunne kinderen of pupillen van het onderwijs dier inrig- ting verlangen te doen genieten, uit, om daarvan op Donderdag, den 11, of Vrijdag, den"l2 September e. k., kennis te geven aan den benoemden Rector, den WelEd. Heer Dr. J. J. de Gelder, die zich op gemelde dagen aan het schoolgebouw zal bevinden. Het onderwijs omvat het Grieksch, Latijn, de CijferkunstAlgebra, Meetkunst, Natuurkunde, Hollandsche taal en Letterkunde, keFran- scheBuitsche en Engelsche talen Aardrijkskunde en Geschiedenis. De leerlingen zullen den ouderdom van 12 jaren bereikt moe ten hebben en met de allereerste gronden der Hollandsche en Fransche talen bekend moeten zijn, de gewone en tiendcelige breuken kunnen behandelen en eene eenvoudige regel van drieën kunnen oplossen. Alkmaar, den 29 Augustus 1856. Burgemeester en Weihouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. Engeland. Om het ongunstige weder heeft de Koningin hare zeereis moeten stakenzoodat zij van Plymouth per spoor naar Salisbury en vervolgens den 16 naar Osborne-house op Wight, is vertrokken.Miss Nightingale heeft bedankt voor een openbaar eerbewijshaar door de ingezetenen van Birmingham aangeboden. Den 19 is te Dublinonder voorzitting van den lord-mayor eene vergadering gehoudenwaarin is besloten aan de uit de Krim ge keerde troepen een feest te geven en terstond voor aanzienlijke sommen is ingeschrevende spoorwegmaatschappijen zullen de solda ten kosteloos derwaarts voeren.Het feestmaal in Surreygardens te Londenvoor ruim 2000 onderofficieren en soldaten der garde corpsen, heeft den 25 plaats gehad en is gevolgd door een con cert, vuurwerk en andere vermakelijkheden.425 onzer krijgers uit het Oosten zijn door den Franschen Keizer, bij besluit van den 16 met de militaire medaille begiftigd.De lord-mayor van Londen heeft achtervolgens 765000 fr. naar Frankrijk overgemaakt, zijnde in Engeland voor de watersnoodlijdenden bijeengebragt. Volgens de Observer wil het bewind zich niet vereenigen met het voorstel van N. Amerikaom voortaan geene koopvaardijschepen door oorlogschepen te doen aanvallen.Den 20 is de Koningin- Weduwe van Oudedie zich komt beklagen over het ontnemen van het bestuur aan harenonlangs onttroonden zoonvergezeld van dezen, benevens van haren kleinzoon en een talrijk gevolg, tezamen 110 personenaan boord van de Indus, te Southampton aangeko men en den 22 onder een verbazenden toevloed van menschen, ontscheeptop reis heeft niemand der medepassagiers haar of hare vrouwen gezien, waartegen ook bij de landing alle voorzorgen ge nomen warenmet eene goed gesloten koetsdoor den lord-mayor bezorgd is zij naar haar hotel geredende Prinsen hadden in hunne prachtige Oostersche kleederdragteen gunstig voorkomen en werden levendig toegejuicht; den volgenden dag hebben laatst genoemden vele aanzienlijke personen ontvangenwaarmede zij zich, met behulp der tolkenminzaam onderhielden daarna ontving de Vorstin ongeveer 30 dames. Bij den overtogt der Koningin van Calcutta naar Suëzwaarvoor aan de O. I. stoombootmaatschappij 8000 p.st. betaald is, zijn voor 50000 p. st. aan juweelen, waarbij een halssieraad van 10000 p. st. voor Koningin Victoriain zee gevallen of haar ontstolen, In Regentspark te Londen zijn voor haar personeel 5 huizen gehuurd.De op Malta aangekomen 600 manschappen van het gewezen Italiaansche legioen in Brit- sclie dienst, zullen niet naar hunne haardsteden, maar naar En geland terug keerenomdat de Oostenrijksche consul hun geene voldoende passenmaar slechts verlofbrieven wil afgeventen gevolge waarvan zij verpligt worden in Oostenrijksche dienst te treden. Napels. De Koning leeft zeer afgezonderd in de vesting Gaë- tabewaakt door eene sterke krijgsmagthij maakt gebruik van opwekkende middelen, om gansche nachten te kunnen werken, terwijl hij zich niet tot de ministers cn hoofdambtenarenmaar regtstreeks tot de minderen rigt. Op de vertoogen der westelijke mogendhedentot het invoeren van verbeteringen in het binnen-

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1