ALKMAARSCHE COURANT JV.36. O V A Achtenvijftigste Jaargang. aandag 8 September. i a ©fïtCÏCCÏ (Bc&ccïtc. SuLlcfeclijkseSt (Ducrsigt. BUITENLAND /«V Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekenddat het Stedelijk Gymnasiumopgerigt bij besluit van den Raad van den 20 dezer maand, op Maandag den 15 Sep tember e. k. zal worden geopend, en noodigen de ouders en voog den die hunne kinderen of pupillen van het onderwijs dier inrig- ting verlangen te doen genieten, uit, om daarvan op Donderdag, den li, of' Vrijdag, den 12 September e. k.kennis te geven aan den benoemden Rector, den AVelEd. Heer Dr. J. J. de Gelder, die zich op gemelde dagen aan het schoolgebouw zal bevinden. Het onderwijs omvat het Grieksch, Latijn, ie Cijferkunst, Algebra, Meetkunst, Natuurkunde, Hollandsche taal en Letterkunde, de Fran- sche Duitsche en Engelsche talen Aardrijkskunde en Geschiedenis. De leerlingen zullen den ouderdom van 12 jaren bereikt moe ten hebben en met de allereerste gronden der Hollandsche en Eransche talen bekend moeten zijn, de gewone en tiendeelige breuken kunnen behandelen en eene eenvoudige regel van drieën kunnen oplossen. Alkmaar, den 29 Augustus 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter algemeene kennis, dat de ophaling der be- sohrijvingsbilletten voor de plaatselijke directe belasting, met den 9en dezer maand eenen aanvang zal nemen, en noodigen mits deze allen die zoodanige billetten hebben ontvangen uitom ter bevorde ring van een geregelden gang van zaken, te willen zorgen, dat de voor noemde billetten, bij het ophalen, in gereedheid zijn en de beschrij ving alzoo de minst mogelijke vertraging ondervinde, terwijl zij tevens degenen, dien zulks mogt aangaan, herinneren aan het voorschrift der overgangsbepaling van de verordening op de invordering dier belasting, «dat zij die binnen drie weken na de afkondiging" zijnde den 21 Augustus 1856 en alzoo vóór of op den 11 Sep tember, »geen billet hebben ontvangenzich uiterlijk vóór den //lSden daartoe bij den Ontvanger zullen aanmelden." Alkmaar, den 5 September 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze, ingevolge art. 203 der gemeentewet, terken- nisse van de ingezetenendat de begrooting der plaatselijke in komsten voor de dienst des jaars 1857, door hen aan den Raad der gemeente is aangeboden en van heden af, gedurende 11 dagen, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is ne- dergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Alkmaar, den 6 September 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Eebraarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad Noord-Holland No. 33).Markten van den 5 en 6 Sept. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, K.Holl. kleine gras, per50Ned.P. 30,75 20,25 dito commu 29,u 29,- dito middelb28,75 n 28,75 Boter, in kopp. of stukk. perN. P. 1,10 u ,95 Aardappelen,per Mud u 2,30 2,— Tarwe,16,u 14, Rogge,u 11,u 10,25 Gerst, (vroege) 8,75 6, Haver,n 5,30 u 4, Mosterdzaadv u 28,— n 14,— Koolzaad,n 16,e 15, Alkmaarden 5 September 1S56. Burgemeester en ITethouders P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. NEDERLANDSCHE TELEGRAAFMAATSCHAPPIJ. Station Alkmaar. Gedurende de maand Augustus zijn van hier verzonden 106 dépêches, waarvoor is ontvangen56.75 Hetkantooris bezigtigddoor 13 personen a 25 Cts. ieder 3,25 Zoodat de geheele opbrengst der maand Augustus is 60,— Egypte. De Onderkoningdie voor eigen rekening en onder eigen vlag eene stoomvaartdienst op de Roode Zee en verder tot Bassora organiseert'heeft den 20 Julij eene gewigtige verordening genomen omtrentde doorgraving van de landengte Suëz: de hoofdinge- nicurskunnen zooveelinlandsche werklieden bekomen, als zij verlangen, tegen een dagloon dat J- hooger zal zijn dan gewoonlijk daar te landeen tegen de helft bij ziektemoetende de maatschappij voor genoegzamen aanvoer van levensmiddelen en voor geneeskun dige hulp zorgen.Voorts wordt op bevel en met ondersteuning des Onderkoningseene nieuwe expeditie uitgerust tot opsporing der Nijlbronnen, waaraan 12 Europeanen, onder bestuur van den graaf d'Escayrac de Lauture zullen deelnemen. Frankrijk. De departementale radenwier zittingen den 25 Aug. geopend zijnzijn in het zuideneven als het Journal des Bébatsde Siècle en de Pressegunstig gestemd voor eene gedeel telijke opheffing der beschermende regten; die van Uêrault, waar van de bekende M. Chevalier voorzitter is, heeft weder met al gemeene stemmen een adres vastgesteld, om eene wijziging van het tarief in vrijgeviger zin te bekomen; in het noorden is men, te gelijk met de Assemblee Nationale, de Constitutionel en de Univers van een tegenoverstaande meeningzelfs heeft de raad van het departement du Nord den wcnscli ontwikkeld, dat geeue wijziging zal plaats hebbenzoolang de grondstoffen niet vrij wor den ingevoerd.Uit de verslagen der prefeeten blijkt, dat door de jongste overstrooming in het dep. Loiret 7923 ellen dijk zijn doorgebroken en dat in dat der Monden van de Rhonedoor 8291 personen, ongeveer 13*- millioen fr. schade is geleden.Te Mar seille werden van 125 Aug. 900000 hectoliters graan aange voerd maar hielden de prijzen zich staande.De dagbladen l'Estafette, la Presse, le Siècle en 1'TJnivers, een adres der stu denten van Parijs aan die van Turin, doch zonder de naamteeke- ningenhebbende medegedeeldheeft de regering hunne vervol ging gelast, op grond van prediking van oproer tegen eene be vriende mogendheid; de ontwerpers hebben zich onverwijld bij het O. M. bekend gemaakt, om de Presse, welke bij hen hoog ge acht is enreeds 2 officiële waarschuwingen ontvangen hebben de bij veroordeeling, voor 2 maanden geschorst zoude worden te vrijwaren; V Univers had minder te vreezen, wijl deze hot adres met geene gunstige aanteekeningen had toegelicht.De schrij vers van het republikeinsche orgaan le Siècle zullen in eene reeks van artikelen aantoonen, hoe dikwijls de handelingen van Napo leon III in strijd zijn met de vroeger door hemin zijne schrif ten, ontwikkelde beginselen.Do Er.gclsche Baily-NewsEx press, Morning Advertiser en Punch zijn op de postin beslag ge nomen wegens vijandelijke artikelen voor het Eransche bewind het opnemen van den brief des heeren Maninover de wapening van Alexandrieis verboden, om Oostenrijk en den Paus niet te kwetsen.De regtbank van eersten aanieg te Parijs heeft het huwelijk van wijlen den heer Pescatore en Mevr. Weber, te Ren- teria op Spaansch gebied geslotenvoor burgerlijk nietig verklaard. Op een Congres van landbouwkundigen en graanhandelaars, den 25 te Dijon gehoudenis geblekendat de oogst in het zuiden des rijks ongunstigin het midden middelmatig en in het noor den zeer goed te noemen is.De regering is voornemens bij de fortificatiën en de strategische wegenbinnen den doorgaandon wal van Parijs50 groepenelk van 50voor 6 gezinnen ge schikte woonhuizen, met eene bakkerijvleeschliouwerij en bad plaats te bouwen en deze dorpen de namen van overwinningen te geven.Prins Napoleon door ongunstig weder verhinderd zijnde om de Noordkaap omtevaren, is den 21 te Christiania in Noorwegen aangekomen, van waar hij over StokhoLmnaar Frank rijk zou terug keeren.Dien dag heeft in Algiers eene aard beving plaats gehad, gering in de hoofdstad, maar meer te Kon- stantine en Bone en zwaar te Philippeville en omliggende dorpen, waar vele gebouwen zijn beschadigd en ingestortzoodat do be volking in het veld kampeerde er zijn geene menschen omgekomen

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1