fWavkt- cu iScursbctrigtcn. (PER TELEGRAAF) Mest, vuilnis, zand en asclilioopen moeten binnendigteschut tingen besloten zijn. Art 3. Zijdie thans gemeentegrond op «enigerhande wijze in gebruik hebben, zullen binnen drie maanden op nieuw daartoe aanvraee moeten doen, bij gebreke waarvan elke vergunning vroe ger verleend, geacht wordt te zijn vervallen. Art 4 Het is verboden met het bouwen of veranderen van het gebouwde aantevangen zonder verkregen rooijing, op^ene boete van 3,— tot 25,— onverminderd de verpligting tot opruiming van het gebouwde. Art. 57 Onder bouwen wordt in het algemeen begrepen alle plaatsing, ook van muren, schuttingen, heiningen, pothuizen, stoepen? banken, hekken, palen, pompen of andere werken Art 6 Ter verkrijging van die rooijing zal men zich schriite- liik aan Burgemeester en Wethouders wenden, die de plaats zul- len doen opnemen en uiterlijk binnen veertien dagen van de be- Daling der rooijing aan den belanghebbende afschrift uitreiken. Art 7 Geene stoepen zullen gemaakt, verlegd of hersteld mo rren worden, dan na schriftelijke kennisgeving aan den gemeente- architect die alvorens de rooijing en breedte zal bepalen naar gelan" der plaatselijke gelegenheid, op eene boete van 3, -, onverminderd de verpligting tot opruiming van hetgeen voor of in strijd met de rooijing is daargestela. Art 8 Het is verboden stoepen of palen van stoepen met neu ten of houtstukken boven de oppervlakte der straat te bevestigen Art 9 Het is verbodenzonder schriftelijke toestemming van Burgemeester en Wethouders, buiten den gevel uitstekende win kelkasten, balconsportiques of andere betimmeringen te maken. Art 10 Het is verbodenzonder gelijke vergunning (hierbo ven genoemd) aan straten of wegen naar buitenstaande deuren vensters of zonneblinden verder dan de breedte der stoep te ma- ken of, waar die bestaan, te herstellen. Art. 11. Geene uithangborden of uitstekende kenteekenen mo- gen zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders wor<*en geplaatst waar zij niet bestaan en de bestaande zullen tot denrand der stoep moeten worden ingekort en met lager dan 2 el 10 duim van^den grond^ene zeilen mogeu verder voor de huizen uitsteken dan den rand van de stoep, zonder vergunning van Burgemees ter en Wethouders en niet lager hangen dan 2 el 10 duim van den grond, terwijl geen afhangend linnen of iets van dien aard. aan de meest uitstekende lat zal mogen gevonden worden. Art 13 Het is verboden luifels te maken of te vernieuwen, of geringe herstellingen aan de bestaande te doen plaats hebben, zonder schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders Art. 14. De overtreding van de bepalingen der vijf laatste artikelen zal worden gestraft met eene boete van/3,— tot/10,— onverminderd de verpligting tot opruiming van hetgeen zonder vergunning mogt zijn daargesteld. Art 15 Het is verboden gebruik te maken van gemeente- grond' tot uitstalling van eenige goederen, verder dan de stoep tenzij men in bijzondere gevallen schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders hebbe bekomen. Art 16 Het is verbodenzeilenlinnen en zakken of eenige goederen van welken aard ook, te hangen aan of over leuningen van bruggen of boomen, hekken en andere gemeente-eigendommen. Art 17 Evenmin zal men lijnen mogen vastmaken aan hoo rnen,'hekken of palen langs de openbare wegen, pleinen en Art 'l8 Geen waschgoed mag op de straten of wandelplaatsen worden gebleekt, uitgespreid of op eenige wijze opgehangen Ter ontdekkin" van de overtreders zullen deze, zoowel als de in de beide vorige artikelen vermelde goederen, in bewaring worden genomen. Art. 19. De overtreding van elk der vier vorige artikelen wordt'gestraft met eene geidboete van 1,— tot 3,- Art 20 Wanneer bij vertimmering van gebouwenpuin ol afbraak op de stoepen of op de straat wordt nedergelegd, mag daardoor de passage niet worden gestremd en moet dit puin of deze afbraak vóór zonsondergang worden opgeruimd. Art. 21. Het is verboden, zonder toestemming vau den Com missaris van politie, na zonsondergangwagensemmers, vaten, balenkistenrij- of voertuigen of eenige andere voorwerpen op de straat of een gedeelte van dezelvezonder speciale vergunning, neder te zetten of te laten staan, op eene boete van/1,—tot ƒ3,— alles voor zoover de overtreding met valt m art. 4/1, no»4 'en 7 van het wetboek van strafregt. Art 22. Het is verboden, zonder vergunning van Burgemees ter en Wethoudersstraten of wegen geheel of gedeeltelijk afte- sluiten of op dezelven palen te slaan of steigers te plaatsenop eene boete van 1.tot 10, Art 23 Niemand mag de straat zonder verlof van Burge meester en Wethouders opbreken en niet dan onder gehouden heid om de passage zoo min mogelijk te belemmeren en het gat eiken da" vóór zonsondergang behoorlijk digt te maken tenzij hem verlof is verleend eene schutting te plaatsen, welke des avonds en des nachts met lantarens ten zijnen koste zal verlicht worden, terwijl van geene vergunningen, die schriftelijk door Burgemeester en Wethouders verleend mogten worden, gebruik ma" worden gemaakt vóór en aleer de geraamde kosten tot her- stelling der straat, die ten koste van den belanghebbende van wegc de gemeente zal geschieden, hij vooruitbetaling zullen zijn V°Art',l24. Niemand mag bij voortduring cenig bedrijf op eene bepaalde plaats op straat uitoefenendan met toestemming van den gemeenteraad en volgens de door dezen vastteste len bepalingen. Art 25. Zonder verlof van Burgemeester en Wethouders mag niemand eenig werk, dat geraas, stank of anderen hinder veroor- zaaktop straat of op de stoepen verngten of aldaar met vuur arbeiden, waarvan echter zijn uitgezonderd de loodgieters, voor zooveel betreft het smelten van loodbenoodigd voor het pand waaraan zij werkzaam zijn. Art. 26. Het is verboden, zonder verlof van Burgemeester en Wethouders, met een' tafel, kraam, kruiwagen of ander voorwerp voortdurend of op eene vaste plaats op straat te blijven staan, dan ter plaatse door den marktmeester aangewezen en voor zoover liet marktgeld daarvoor is betaald. Art. 27. De overtredingen van art. 2, 20, 23. 24, 25 en 26 zullen, voor zooverre zij niet vallen in de art. 471 tot 474 van het wetboek van strafregtgestraft worden met eene geldboete van 1,tot 5,—met of zonder gevangenisstraf van één tot drie dagen. Art. 28. Het is verboden paarden of ezels los of anders dan midden op de straat te doen loopen. Art. 29. Het is verboden op de klinkerstraat, die tot voetpad dientmet paarden en rijtuigen te rijdenrijtuigen en wagens mogen echter aldaar stilhouden. Art. 30. Te paard of met rijtuigen mag langs de straat niet harder dan op eenen matigen draf gereden worden. Art. 31. Het is verboden met een of meer paarden of met rij- of voertuigen over de voet- en wandelplaatsen of over de grasper ken langs de wegen te rijden of vee daarover te drijven. Art. 32. Het is verboden met trekdieren hespannen rij- of voertuigen op straten of wegen te laten stilstaanzonder dat er iemand bij geplaatst is, geschikt om toezigt te houden, tenzij op daartoe aangewezen plaatsen. Art. 33. Het is verboden op eene vrachtslede staande te rij den de voerman is verpligt naast zijne slede te gaan. Art. 34. Het is verboden zich achter aan de rijtuigen vastte- Idemmen of daaraan te blijven hangen. Art. 35. Het is aan iedereenbehalve aan hen die de paarden besturenverbodenop de straten en wegen met de zweep te klap pen of door geraas de paarden te doen schrikken. Art. 36. Geenerlei rij- of voertuig mag op de houten bruggen blijven stilstaan. Art. 37. Het is verbodenonaangespannen rijtuigen of handwa gens elders dan op de daartoe aantewijzen plaatsen op straat lan ger te laten staan dan noodig is voor het op- en afladen. Art. 38. Ieder is verpligt, den Commissaris van politie te ge hoorzamen indien deze voegzaam oordeelt tijdelijke bepalingen te maken op het op- en wegrijden van rijtuigen bij publieke bijeen komsten of vermakelijkheden. Art. 39. De vellingen der wielen van molenaarskarren zullen ten minste 10 duimen breed en met ijzer beslagen moeten zijn. Deze en andere wagens zullen niet zwaarder mogen worden beladen dan met 12 mudden tarwe of 15 mudden rogge of met eenig ander graan of zaad naar eene evenredige zwaarte en zal alsdan alleen de voerman op den wagen mogen zitten. Art. 40. Diligencesmolenaarskarrenbleekerswagens en alle andere beladen vrachtwagens zullen niet anders dan stapvoets mogen rijden, behalve bij opgaan der bruggen en gladheid der straat. Art. 41. Alle rij- en voertuigen zullen stapvoets gereden wor den zoo dikwijls dit door de beambten der politie wordt gelast. Art. 42. De overtredingen in de artikelen 28 tot en met 41 zullenvoor zoover daarin niet bij de strafwet is voorziengestraft worden met eene boete van/3,tot/10, Wordt vervolgd. Alkmaar 3 Oct. Kleine Kaas 30,25, dito Commissie/32,50 dito Middelb. 33,50 aangevoerd 505 stapelswegende 109165 Ned. Ponden. Tarwe 14 Rogge 10,—Gerst 7,25 dito Chev. 8,50, Haver f 5,25 Boonen (paarden) f 8,—Mosterd zaad (geel)/15,50. Erwten (groene)/16,—dito (graauwe) ƒ16,50, dito (vale) 12,75. 4 Oct. Aangevoerd 16 Paarden9 Koeijcn557 Schapen 45 Varkens (magere)217 Biggen. Hoorn 29 Sept. Aangevoerd 1 Koe, 33 Kalveren, 450Schapen en Lammeren. 2 Oct. Kleine Kaas 30,—aangevoerd 251 stapels, wegen de 64440 N.P. 4 Oct. Tarwe 13- Rogge 9,50 Gerst f 7,25 Haver f 4,50, Mosterdzaad 31,Boonen (paarden) 8,75, dito (brui- ne) f 12,50. Erwten (graauwe) 16,25 dito (vale) 15,—dito (groene) ƒ13,75. dito (witte groote) 9,75. Boter per N.P. 1,06. Aardappelen per Mud 2, Medemblik 26 Sept. Aangevoerd 4 Kocijen, 1 Kalf, 136 Scha pen en Lammeren3 Rammen. 30 Sept. Gerst ƒ6,25. Haver/4,25, Mosterdzaad (rood)/25,50, Erwten (graauwe) 13,50. 1 Oct. Kleine Kaas 30,—, aangevoerd 73 stapels, wegende 19235 N.P. Opmeer 29 Sept. Kleine Kaas 30,75, aangevoerd 22 stapeb Purmerende 30 Sept. Aangevoerd 206 Koeijen 9 Paarden 27 Varkens (vette), 55 dito (magere), 441 Biggen, 92 Kalveren (vette). 24 dito (nucht.)830 Schapen en Lammeren. Kleine Kaas f 30,50dito Middelbare 31,75, aangevoerd 159 stapels. Boter a ƒ1,10 per N.P. Schiedam 2 Oct. Moutwijn 24,—, Jenever 29,50. AMSTERDAM, 4 Oct. Werk. Schuld 2) pCt. 62Jy, 3 pCt. 74^. 4 pCt. 93)4. sPanie a6/m- 3 PCt38VT Hiiss. 1798 5 P 103i. Nieuwe Stieglitz 1855 5 pCt. 954 Oostenr. Oude Metall. 5 pCt. 744 Nieuwe Metall. 1854 5 pCt. 844

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 3