BINNENLAND. ifcïarïit- en i3cuvsl?cHg(cu. IXicïiwjs. GFJÏEEATEÏIA AD. Unie heeft Geary daarop de gewapende benden uit Missouriwelke de slavenhoudende partij ondersteunden bewogen om te vertrek ken en zich te ontbinden, terwijl de overkomst van lieden, die zich als vrije arbeiders kwamen vestigen of de tegenstanders der slavernij wilden ondersteunenaan de grenzen werd belet. De organisatie van het bestuur geschiedt intusschen geheel in den zin en ten voordeele der slavenhouders. De gemagtigde die in Pana ma onderzoek heeft gedaan naar de ongeregeldheden, waarbij Ame- rikaansche burgers het leven hebben verloren, raadt het bewind om de geheele landengte te doen bezetten, als het beste middel om de veiligheid van clen overtogt te verzekeren. 's Rijks middelen, voor de 9 verloopen maanden des jaars ge raamd op 40,300,732, hebben opgebragt 40,690,479 tegen 39,896,283 in het vorige jaarde opbrengst van alle aecijnsen uitgenomen van wijn en binnenl. gedestilleerdis toegenomen.- De door de regering in het groothertogdom Luxemburg voorge stelde wijzigingen betreffen eene verhooging der civiele lijst met 40000,—, eene drievoudige verhooging van den eensusbekor ting van den tijd der zitting van de Kamerbenoeming van den voorzitter daarvan door de kroon, en splitsing der begrooting in eene vaste en eene voor wijziging vatbare.Eenige vrienden en vereerders van den vlootvoogd J. C. Koopmanlaatst lid van het hoog militair geregtshof te Utrecht, hebben zich met zijne nabe staanden vereenigdom aldaar een gedenktceken voor hem te plaatsenhet is vervaardigd te 's Gravenhagedoor Devittiers en Cie.en bestaat uit 3 massive granietblokkenmet, eene prach tige trofee versierd.De minister van justitie heeftom het oponthoud der reizigers met de spoortreinen op de grenzen te be korten gelastom voortaan alleen van die vreemdelingen de pas poorten te registreren, ten opzigte van welke hiervoor bijzondere redenen mogten bestaan.De heer Dmjmaer van Twist heeft, in eene bijeenkomst met, kiezers van Steen wijk, te Zwolle, bedankt voor het hem opgedragen vereerend mandaat tot lid der 2®. Kamer, hetwelk hij niet lean aannemen.De schilder J. Bosboom is door den Koning van Belgic tot ridder der Leopoldsorde benoemd. De heeren C. Verhop en Zoon te Utrecht hebbenvoor hunne principalenconcessie gevraagd tot aanleg en exploitatie van een groot zeekanaaltusschen Rotterdam en Amsterdamgedeeltelijk door het IJ, in verband met de droogmaking daarvan.— Z. M. heeft bepaald, dat de commissarissen van policie in de arrondisse- ments hoofdplaatsen een oranjelint met zilver geboord om den hals cn daaraan op de borst eene zilveren medaille moeten dra gen met liet wapen des rijks en den naam der gemeenteen in de overige gemeenten eene dergelijke medaille aan een koord van oranje-zijde.— Verder heeft Z. M. bewilliging verleend tot op- rigting eeuer Noord-lVillems-Kanaal-maatschappijtot aanleg van een kanaal van Assen naar Groningenzich vereenigd met de voordragt van den minister van marinewegens een vast dok aan het N. Diep, en den hoofdingenieur der marine Tromp en den in genieur van den waterstaat Strootman opgedragen de merkwaar digste dokken in Engeland en Erankrijk te gaan bezigtigenen de toegezegde gouden medailles gezonden aan de leden van het hoofdbestuur van het Metalen Kruisalsmede zilveren aan de leden van het bestuur der afdeeling Amsterdamtevens leden der alge- meene feestcommissie.— Het verzoek om gratie van mg L. Ze pers Veeckens, uitgever der Amersfoortsche Courantis van de hand gewezen.Den 8 is bij Geinert in eene sloot gevonden het lijk van M. v. II., hoedenmaker te 's Hertogenbosch, sedert 3 weken vermist en beroofd van 80,—, die hij laatstelijk bij zich had en is bij Doesborgh aangedreven het aan het hoofd zwaar belee- digde lijk van Broekhof van Duiven, die op eene kermis de jaloesie van een ander had opgewekt.— Den 11 is t,e Bommeriohge meente Wittem3 uren van Maastrichtdoor de nasporingen der Nederl. bergwerk-vereenigingop 180 voeten diepteeene lood- mijn ontdekt, in eene kwartslaag van 21 a 22 voeten dikte. Den 13 is te Groningen het gewijzigde kohier voor den hoofde- lijken omslag, waartegen 300 reclames waren ingekomen, vastge steld van het maximum f 80,000,wordt dit jaar slechts ruim j- geëischt, zijnde de hoogste aanslag f 180,Den 14 over leed te Utrecht dr. P. P. Boor da van fly sing aridder van den Ned. Leeuw, oud-hoogleeraar in de O. I. taal- en volkenkunde van de academie te Breda, oud O. I. hoofdambtenaar.Den 15 is de Prins van Oranje als academieburger te Leydeu ingeschre ven.Den 16 heeft de arr. regtbauk te Arnhem den priester en kapellaan H. ter Vaatwerk aldaar, wegens het verrigten van godsdienstige plegtigheden op het nieuw aangelegddoor een ijze ren traliehek afgesloten, 11. C. kerkhof, schuldig verklaard en veroordeeld in de kosten.Burgem. en Weth. van Amsterdam hebben een voorstel aan den gemeenteraad doen drukkenom den Koning te verzoekenwegens den zwaren last der nieuwe directe belasting, 's rijks personele belasting aan de gemeenten aftestaan en de voordragten daartoe aan de Staten Generaal te willen indienen.Bij de 2®. Kamer is eene voordragt ingediend tot regeling der zamenstel- ling en bevoegdheid van den Raad van State (met het vorige ont werp overeenkomende), alsmede 28 ontwerpen tot vereeniging van gemeenten. De koperfabriekanten de Heus en ZoonKrepel en Zoon en Enthoven en Cie. hebben een nieuw adres ingezonden, over de gebrekkige levering der O. I. duitenplaatjes door de heeren v. Vlissingen en Cie., en over de hun, na de aanbesteding, toe gekende voordeelen, waardoor zij vrijdom van invoerregt verkre gen, alsmede 100,000 P. oude duiten, zoodat zij voor de eerste levering geen koper behoefden aantekoopen.Het 10® hoofdstuk der begrootingoorlog, isten gevolge van gunstige aanbestedin gen, met/23,917 verminderd en dus op f 11,586,082 gebragt. Alkmaar 17 Oet. Kleine Kaas 31,—dito Commissie/32,50, dito Middelb. 33,50aangevoerd 466 stapelswegende 103815 Ned. Ponden. Tarwe/14,— Rogge 9,Gerst 6,50 dito Chev. 8,Haver 4,75, Boonen (paarden) fl,dito (brui ne)/ 13,Mosterdzaad (geel) 16,50, Erwten (groene) /17, dito (graauwe)/16.dito (vale)/13,—, dito (witte) 12,— 18 Oet. Aangevoerd 9 Paarden, 5 Koeijen, 4 Kalven, 1 Ezel, 450 Schapen41 Varkens (magere)310 Biggen. Hoorn 13 Oct. Aangevoerd 7 Kalveren, 45 Schapen en Lammeren. 16 Oct. Kleine Kaas 30,75, dito Middelbare 33,25, aange voerd 258 stapels, wegende 66777 N.P. 18 Oct. Tarwe 12,75, Rogge/9,25, Gerst 7,50, Haver 4,75, Boonen (paarden) 8,dito (bruine) 10,Erwten (graauwe)/ 15,75, dito (vale) 13,50, dito (groene) 12,75, dito (witte groote) ƒ10,—Boter N.P. a 1,20. Aardappelen per N. Mud 1,60. Medemllik 10 Oct. Aangevoerd 1 Koe, lKalf, 147 Schapen en Lammeren. 14 Oct. Haver 4,50Erwten (graauwe) 15,dito (vale) 12,-. 15 Oct. Kleine Kaas 31,aangevoerd 66 stapels, wegende 15160 N.P. Opmeer 13 Oct. Kleine Kaas 31,aangevoerd 13 stapels. Purmerende 13 Oct. Aangevoerd 1600 stuks Rundvee. 14 Oct. Aangevoerd 56 Koeijen, 26 Varkens (vette), 52 tot 58 Cts. per N. P.. 69 dito (magere) en 346 Biggen. 49 Kalveren (vette)50 tot 65 Cts. per N. P.39 dito (nucht.)547 Scha pen en Lammeren. Boter a ƒ1,15 per N.P. Schiedam 16 Oct. Moutwijn 23,75, Jenever 29,25. (PER TELEGRAAF) AMSTERDAM, 18 Oct. Werk. Schuld 2f pCt. 62>f, 3 pCt. 73J. 4 pCt. 93J. Spanje a 6/m. 3 pCt. 37^-. Russ. 1798 5 pCt. 1Ü2J. Nieuwe Stieg'litz 1855 5 pCt,. 94*. Oostenr. Oude Metall. 5 pCt. 72i-J. Nieuwe Metall. 1854 5 pCt. 82. Zifting van den 15 .October 1856, No. 21. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 13 Leden. Afwezig de lleer C. Bruinvister oorzake van uitstedigheid. 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 2. De Voorzitter herinnert aan het overlijden van het lid dezer vergadering, den Heer B. Abbring, waarop door den Raad wordt beslotenclat van zijne deelneming in dat afsterven in de no tulen dezer vergadering melding zal worden gemaakt. 3. De Voorzitter deelt mede dat het kohier der directe belasting voor de dienst van 1856, op den 14 dezer door Burg. en Weth. voorloopig is vastgesteld en ter kennisneming voor de ingezetenen op de Secretarie is nedergelegdnadat daarvan openbare kennisgeving was geschied. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Wordt door den Voorzitter den afloop van den blad verkoop op den 14 dezer gehouden en deszelfs opbrengstten bedrage van 67,25, medegedeeld. Voor kennisgeving aangenomen. Daarna zijn gelezen 5. Eene missive van H. II. Gedep. Staten van N Hollandten geleide van eenige bedenkingen tegen de in dato 17 Septem ber 11. gearresteerde politieverordening op de Jaar- Graan zaad- en kleine Kaas- en Botermarkten alhier gehouden wordende. De bovengenoemde nota wordt in dadelijke behandeling ge nomen enna door den Voorzitter te zijn toegelichtzijn de daarbij aangevallen artikelenna gevoerde discussiën of in overeenstemming met het gevoelen van 1111. Gedeput. Staten aangenomen of in derzelver geest gewijzigd. 6. Missive als boventen geleide van het Koninklijk goedgekeurde besluittot wijziging der belasting onder den naam van diep- eeld en kaai- haven en liggeld. Voor kennisgeving aangenomen. Acht verschillende rapporten van de commissiën belast geweest met het onderzoek der begrooting voor 1857, van aan de ge meente rekenpligtige administratiënals: 7. Van de Stads Apotheek. 8. dienstdoende Schutterij. 9. a het Burgerlijk Armbestuur. 10. a Gasthuis. 11. de Hervormde Diaconie. lg'. 11 het R. C. Parochiaal Armbestuur. 13. 11 u Israëlitisch Armbestuur. 14. 11 de Stads Armenschool. Allen tot nadere behandeling ter inzage voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 15. Rapport der Commissie tot beschouwing der circulairebetref fende den openbaren gezondsheidstoestand der ingezetenen. Ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 16. Missive van den Heer Dr. L. de Sonnavillewaarbij deze ver klaart zijne "benoeming als Curator van 't Gymnasium niet te kunnen accepteren. Voor kennisgeving aangenomen. 17. Voordragt van Burg. en Weth., tot vervulling der vacante plaats van Curator voor 'fc Gymnasium bestaande uit de Hee ren Dr. J. van Leeuwen en Mr. J. P. Kraakman. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd, om in eene volgende vergadering tot de benoeming overtegaan.

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 2