Qbucvtcntiën. 18 Rapport van Curatoren van 't Gymnasiumop het verzoek van deu Heer Binkhorst, betreffende de toelating van leerlin gen op den ouderdom van 10 jaren. Voor kennisgeving aangenomen. 19. Voordragt van Burg. en Weth. tot belegging van buitenge wone ontvangsten. 20. Aanbeveling van Burg. en Weth.ter vervulling van eene be staande vacature in de Commissie van de Stads Armenschool, waarop zijn gesteld de Heeren TV. G. ten Houte de Lange J. HellingJac. Bruinvis en J. G. A. Virhoeff Beiden op de Secretarie ter inzage voor de leden en tot na dere behandeling nedergelegd. 21 Extract uit de notulen der plaatselijke Schoolcommissiehou dende haar besluitomharebetrekkingals zoodanig nederteleggen. De Raad betuigt zijn leedwezen over dit besluit der Com missie en magtigt Burg. en Weth. om op de wijze Tuin meest ge past voorkomendede Commissie in zijn naamonder betuiging daarvan, haar met beleefden aandrang uittenoodigen op dat besluit wel te willen terugkomen. 22. Adres van de Stads Chirurgijns de Lange en Gouwe, houdende verzoek om eene geldelijke belooning voor de heelkundige diensten door henstaande de vacature van het Lectoraat van Maart 1855 tot September 1856 aan de verpleging m het Gasthuis bewezen. Besloten tot de vederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden. 23. Nader adres van den Heer Mr. P. Binkhorst, waarbij deze de beweegredenen van zijn vorig adres breeder ontwikkelten voor het gevaldat de Raad niet tot eene algemeene wijziging van het reglement mogt kunnen besluitenverzoekt dat in de be staande omstandigheden aan zijnen bijna elfjarigen zoon eene vergunning tot toelating bij uitzondering moge worden verleend. In deliberatie gehouden tot aan de behandeling van het pri mitive adresbij de aangekondigde punten van beschrijving. 24 tot en met 33. Tien verschillende adressen van ingezetenen der gemeentealle strekkende tot behoud van regten of vrij heden, tot dus verre bij lien bezeten of genoten, en welke hun thans zonder nader speciaal verlof Van den Gemeente raad, bij de onlangs in werking gestelde politieverordening op d'e gebouwenstratenwegenpleinen en wateren der ge meente zijn ontzegd. Allen tot nadere behandeling in deliberatie gehouden en voor de leden ter lezing op de Secretarie gedeponeerd. 34. Wordt door den Voorzitter medegedeeld dat de lijst der kie zers voor leden van de Kamer van Koophandel cn Babrieken door Burgemeester en Wethouders is vastgesteld en voor de ingezetenen ter lezing is gelegdterwijl de dag der verkiezing is bepaald op Dingsdag, den 25 November 1856. Naar aan leiding van art. 12 van het reglement op de zamenstelling der Kamer, worden de Heeren J. v. d. Sluijs Veer en JonkD. D. C. de Dieu Fontein Verschuir door den Voorzitter uitge- noodigdom op dien dag met hem het stembureau te helpen uitmaken. 35. Wordende ter vorige vergadering, uithoofde van staking der stemmenafgebroken deliberation over het verzoek van den Heer A. Frankentot opening van een der gemetselde bogen buiten de Boompoort en het leggen van eenen houten brug al daar benevens het gebruik van grond aan de buitengracht aldaar, in nadere behandeling genomen ennadat alvorens was be paald de stemming over net al of niet benoemen eener perso nele oommissie niet te hervatten, en de Voorzitter den Raad, omtrent het verlangen van den adressanten de kosten daar aan verbondennader had toegelicht, besloten: Burg. en Weth. te magtigen om met laatstgenoemde over de betaling eener jaar- lijlcsche recognitie in onderhandeling te treden enwanneer deze tot stand zoude gekomen zijnde verlangde opening ten koste der gemeente te doen verngten. 36. ïs overgegaan tot de deliberatie over het primitive adres van den Heer Mr. P. Binkhorstin verband met deszelfs nader "eleven inlichtingen en het rapport van Curatoren op eerst- gemeld stuk uit.gebragt, waarop is beslotende bepalingen in 't algemeen reglementomtrent den ouderdom waarop jongelieden tot het Gymnasiaal onderwijszullen worden toegelatenin zijn geheel en onveranderd te behoudendoch in het tegenwoordige geval, met het oog op de bijzondere omstandighedenen zonder consequentie voor het vervolgde toelating van hel bijkans elf jarig zoontje van den adressant te vergunnen. 37. Wordt aan de orde gesteld het verzoek van J. D. Preijer, om restitutie van betaalde plaatselijke belasting van door hem naar buiten uitgeslagen gedistilleerdwaaromtrent de afschrijving van het billet van uitvoer door den schipper was verzuimd doch besloten liet verzoek te wijzen van de hand, als zijnde naar des Raads oordeel de schipper tegenover den adressant wegens dit verzuim verantwoordelijk, en de Raad niet gereg- tigd. tot het verleenen van eene gunst wegens een verzuim dat zich alsdan welligt dikwijls zoude herhalen, daargelaten de verkeerde praktijken, waartoe het aanleiding zou kunnen geven. 38. Is gedelibereerd over het hoogere tractementbevorens door de eerste Stads Vroedvrouw boven de tweede genoten, en uit aanmerking dat de Raad geene motiven kan vindenwaarop zich dat hoogere tractement grondt, besloten hetzelve aan de thans tot eerste Vroedvrouw bevorderde B. Kieft niet toetekennen, maar beide Stads Vroedvrouwen in jaarwedde gelijk te stellen. 39 Bij het verre verloop destijds wordt de behandeling der verder beschreven punten verdaagd en de vergadering opgeheven. ARROADISSEMEATS REGTBAAK. Correctionele zitting van 14 October. 1. J. S. en G. M., te Schoorlvernieling van te veld staande oogst, gepleegd door den eerste met oordeel des onderscheids, a. 8 dagen en b. 14 dagen gevangenisstraf en de kosten. 2. P. R., op Texel, diefstal met braak en mklimining en poging daartoe, gepleegd met oordeel des onderscheids, 5 jaren ge vangenisstraf en kosten. 3. J. I)., te Helder, diefstal in vaste loontrekkende dienst, 6 maanden gevangenisstraf, te ondergaan in eenzame opsluiting, en kosten. 4. T. B., te Barsingerhornen T. K., te Alkmaar, a. verschil lende diefstallen en b. medepligtigheid daaraan, a. 3 jaren ge vangenisstraf, te ondergaan na de 2 jaren gevangenisstraf welke zij thans ondergaat, en de kosten en b. vrijgesproken. 5. H. D., te Alkmaar, mishandeling, 14 dagen gevangenisstraf en kosten. BURGERLIJKE STAAD. ONDERTROUWD. 10 Oct. Franciscus VesterWedr. van Maria Beele, en Anna Ma ria SchaapsWed. van Johannes Bots. 16 Jan Es. te Warder, en Johanna Christina Wilhelmina de Jongte Alkmaar. 17 n Klaus Jaapbroerte Alkmaarlaatstelijk te Schagenen Catharina Brunste Alkmaar.— Joseph Pieters en Grietje van Engelen— Bernardus Schumacher, te Rotterdam, doen alhier verblijf houdende, en Jansje Prins, te Alkmaar.-- Jacob Dekker, Wedr. van Gerardina Sonneveldt, en Aagje Kossen Hoogeboom. GETROUWD. 12 Oct. Arie van der Bijl, Wedr. van Johanna Maria Konings, en Maria Obee— Frans Mak, Wedr. van Geertje Dekker, te Alkmaaren Trijntje Schoutente Koedijk.Jacobus Stadhouder, te Alkmaar, onlangs te Leijden, en Catharina Ilendrica Fertelmante Alkmaar. GEBOREN. 13 Oct. Clasina, D. van Jan de Vries en Wilhelmina van der Hulst, 14 u Hubertus Jacobus, Z. van Jan van den Burg en Neeltje Boendermaker. 16 Tennis, Z. van Teunis Korn en Johanna Elisabeth Brum.— NicolaasZ. van Klaas Kruijt en Trijntje de Wit.— Maartje D. van Dirk Burger en Grietje de Groot. OVERLEDEN. 13 Oct. Martinus Hendricus van de Pol, circa 30 j. 15 Cornelia Schuitert26 j. 16 Isaac, Z. van Hendrik Stoppelsteen en Geertje Schuffel, 17 ra. 17 u WilhelmusZ. van Johannes Willekes en Antje Dekker, 19 m. 18 Maria Steeman, Wed. van Johannes van den Bosch, 71 j. en 2 m— Nicolaas, Z. van Dirk Luijt en Johanna Josina Tauris 5 m. Aan de inspraak van mijn hart gehoor gevende, gevoel ik mij gedrongen aan allen welke bij het af sterven van mijne geliefde Dochter en Kleinzoon hunne belangstelling hebben doen blijken, mijnen har- telijken dank toetebrengenmet de bededat HEd. voor dergelijk leed bewaard mogen blijven. Alkmaar, 16 Oct. 1856. P. A. WITLANDT. Voor de vele blijken van hartelijke deelneming, mij en de mijnen geschonkenbij bet overlijden van mijnen onvergetel ijken Echtgenoot, betuig ik ook na mens mijne Kinderen en Behuwdkinderenmijnen op- regten dank. A. BLAAUBOER. Alkmaar, 20 Oct. 1856. Wed. B. ABBRING. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelij- ken dank voor de menigvuldige blijken van belangstel ling betoond ter gelegenheid hunner vijf en twintig jarige Echtvereeniging. A. HESS. Alkmaar, 20 Oct. 1856. B. J. HESS Smit. VgR Men is voornemens omop Dingsdagden fpL 28ften October 1856 en volgende dagen, des SaHESt voormiddags ten 10 urevóór het buis gemerkt met No, 463 in den Kooltuin te Alkmaartegen kontante betalingverkooping te houden van HUIS RAAD en INBOEDEL alskabinetcilinderbu reau klok tafels stoelen schilderijen beddengoed oud blaauw porcelein kopertin blik glas aarde werk enz. Voorts: eenig nieuw HOUTWERK voor boerderij, BRANDHOUT en hetgeen meerder gepre senteerd zal worden. Daags te voren van 10 tot 3 ure te zien.

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 3