ALKMAARSCHE COURANT N°. 43. 1856 Achtenvijftigste Jaargang. Maandag: 27 October. (Dfliciccl (öcbccltc. tfülckclijkodi (jDpersigt. BINNENLAND. 5 Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengennaar aanleiding van het bepaalde bij art. 264 der ge meentewetter kennisse van de ingezetenen Dat het door hen voorloopig vastgestelde Kohier der Plaatselijke Directe Belastingvoor bet dienstjaar 1856gedurende veertien dagen, en wel van af Dingsdag den 14™ tot en met Dmgsdagden 28™ dezer, ter Secretarie der Gemeente, voor een ieder ter lezing En is hiervan afkondiging bij aanplakking geschied, ter plaatse waar zulks behoort. Alkmaar, den 14 October 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, Be Secretaris, SPANJAARDT. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt naar aanleiding van art. 11 van het reglement, betreffende de Ka mer van Koophandel en Fabriekenvastgesteld bij Koninglijlc be sluit van den 9 November 1851 (Staatsblad n°. 142), ter kennisse van de belanghebbenden: Dat op Dingsdagden 25 November aanstaandedes morgens van tien tot éen ure. ten Raadhuize dezer Gemeente, eene verga dering van kiesgeregtigden zal worden gehoudenter verkiezing van twee leden voor de Kamer vaii Koophandel en Fabriekenal hier, in vervanging van de Ileeren J. Helling en de Wit Je., die als zoodanig met ultimo December dezes jaars moeten aftreden. Liggende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden van heden af ter Secretarie der Gemeentevan des voormiddags 10 tot des na middags 2 ure, ter inzage van de belanghebbenden. Alkmaar, den 17 October 1856. Be Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid- delen'te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. beslui- van den 27 Eebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad Noord-Holland No. 33).Markten van den 17 en 18 Oct. Ploogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas,N.Holl.kleinegras, peröONed.P. ƒ31,ƒ23.50 dito comm32,50 32,50 dito middelb33.50 33,50 Boter, in kopp. of stukk. perN. P. 1,20 1,10 Aardappelen,per Mud 2,75 2,20 Appelen 6,6, Tarwe,13,50 12, Rogge,"9,u 8,50 Gerst7.50 6,— Haver,4,75 3, Boonen (ondersch. soort) 7,— 6, Mosterdzaad,33,16, Koolzaad13,12, Erwten (groene) "17,14, id. (graauwe) 16,13, id. (vale)13,12, id. (witte)13,11,50 Alkmaur, den 20 October 1S56. Burgemeester en Wethouders P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. AANKONDIGING. DeK AMER van KOOP H AN DEL en FABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis der belanghebbenden, dat, van Maandag, den 27 October 1856, tot en met Zaturdag, den 1 November 1856, des voormiddags, van 10 tot 12 ure, aan haar gewoon lokaal, binnen het gemeentehuis, te Alkmaar, ter lezing zullen voorleggen: Ausnahme-Tarif fuer Gueter, welche von Mannheim, nach der Schweiz und umgekehrt auf der Groszh. Staats. Eisenbalm versen- det werden. A Return showing the Number of Vessels and Tonnage entered Inwards and clearid Outwards at each of the Twelve principal Ports of the United Kingdom; also the official and Declared value of Exportsand official value of Importsfor each of the said Ports, during the Year 1855. Account of the Quantity of Foreign Wine, Imported, Expor ted and Retained for Home consumptionduring the Year, ended 31 December 1855 also account of Foreign and Colonial spiritsfyc.; Quantities shipped as stores during the same Periodtogether with the Quantities of Wine and spirits of each sort remaining in Bond. Trade and Navigation accountsforthe Month, ended 31 May 1856 and Five Months ended 31 May 1856 riz 1 Imports and Entries for Home Consumption. 2 Exports of foreign and colonial Merchandise. 3 Exports of British and Irish Produce. 4 Vessels, Employed in the Foreign Trade. 5 VesselsEmployed in the Coasting Trade. Alkmaarden 23 October 1856. Be Kamer voornoemd, E. M. van de VELDE, Voorzitter. C. BOONACKER, Secretaris. Volgens berekening van het Handelsblad, hebben in 1855 min stens 135,000 kinderen, tusschen de 5 en 12 jaren oud zijnde, geen schoolonderwijs genoten. Het gemeentebestuur van den Haar lemmermeerpolder heeft besloten 4 scholen te doen bouwenwaarvan het eerste spoedig provisioneel te openen in de hulpkerk.De raad van 's Gravenhage heeft, met 27 tegen 12 st., goedgevonden voor 1857 de gemeentelijke accijns op het gemaal en, met 20 tegen 9, ook dien op de brandstoffen te behouden.Op het ei land Curasao is de welvaart, door liet vrijgeviger handelsstelsel, sedert 1848, en daardoor ook de waarde der onroerende bezittin gen, zoo zeertoeger1 omen, dat de in 1844 voor de heffing der be lasting daarop aangenomen grondslag herziening vereischi.In de geldleeniug van 40,000,door de gemeente Assen uitgeschre ven tot aanleg van eenen weg naar Beilen is slechts voor 6500,deelgenomen.- Om Hardenberg brengt een worm aan het te veld staande koren en oliezaad veel schade toe.-- De militie-commissaris in N. Holland A. J. P. Storm de Grave is als zoodanig naar Limburg verplaatst en vervangen door den gepen sioneerden majoor F. J. Genlis.- Den 17 is Prins Frederik van zijne reis naar Rusland teruggekeerd.In den vroegen morgen van den 18 is de broodbakkerij van P. Vroon aan den Helder uit 2 woningen bestaandebinnen korten tijdgeheel verbrand zoodat de bewoners met veel moeite gered zijn.Eene commis sie uit de Prov. Staten van N. Brabaud heeft den afgetreden com missaris des Konings den staatsraad mr. Borretdien dagte Delft, een zilver kolossaal milieu de taliemet zijn familiewapen en dat der provincie aangeboden.De opening van den geheelen lthijnspoorweg is aldus geschied: den 17, 's middags_ te 4 ure, kwamen de Duitsche feestgenootenwaaronder de minister van koophandel, v. d. Heydtdie te Emmerich, Arnhem en Utrecht plegtig ontvangen waren en geleid werden door de muziekcorpsen van het 4e. reg. Pruissische dragonders en van het reg. Nederl. veldartillerieaan het versierde station te Amsterdamwaar zij door de stedelijke overheid werden opgewacht en naar het paleis geleidter bijwoning van het gastmaal van 300 personenvoor gezeten door den minister van binnenl. zakenin de door Z. M. afgestane groote zaal. Na afloop daarvan begaven de feestelingen zich, terwijl vele huizen met vlaggen prijkten en, even als het monument op den Damgeïllumineerd warennaar de zaal Fras- catiwelke almede fraai gedecoreerd was. Den 18 trok de groote feesttrein, onder de muziek der stedelijke schutterij en der Pruis sische kurasisters, van Amsterdamnaar Keulen: te Arnhem werd een dejeuner gebruikt en 's middags te 4 ure werd men te Deutz met het Nederlandsche volkslied begroet; aldaar bood de Keulen-Mindener-spoorweg-maatschappij een feestmaal aan; om de sterke mist moest de verlichting van de oever den Rhijn liggende stad en van de Domkerk tot den volgenden avond uitgesteld wor den, als wanneer bet effect heerlijk was. De gasten waren toen echter reeds naar het met vlaggen bedekte Rotterdam vertrokken, waar de handelsstand den 20in het versierde Yacht- clubhuis een schitterend 'diner, van 370 couverts (waarvoor 15000,was bijeengebragt) aanbood, gevolgd door eene mu ziek- en danspartij in den Doelen.Den 21 werd in eene bui tengewone vergadering van den Rhijnspoorweg-maatechappij de

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1