BUITENLAND ütcmus. GEMEENTERAAD. ARRONDISSEMENTS REGTIÏANK. BURGERLIJKE STAND. heer Hesledenmet algemeene stemmen, tot president van het bestuur, met eentractementvan /12000,—, verkozen80000,— ter beschikking gesteld eener commissie van 7 aandeelhouders tot het toekennen van blijken van erkentelijkheid aan het perso neel, en besloten de stations Breukelen en Harmeien door eenen spoorweg te vereenigen, om van Amsterdam naar Rotterdam te knnnen reizenzonder Utrecht aantedoen.— Denzelfden dag is op zijn buitenverblijf Ie Rijswijk, in 70jarigen ouderdom, overle den de volksdichter H. Tollens Cz.,- en besloten de Prov. Staten van Groningen, met 27 tegen 15 st,een nieuw scheepvaartkanaal van Groningen naar Delfzijl te doen graven.— Den 22 is, aan het ministerie van binnenl. zaken te 's Hage, het spannen van nog 2 telegraafdraden, op de palen tusschen Amsterdam en Arn hem, besteed voor f 9919,Het verslag van de rapporteurs over het onderzoek der begrooting van oorlog luidt niet gunstig: vele leden wenschten het bedrag met 1 millioen te verminderen. Z. M. heelt aan O. I redenburg, wegens brandstichting, door het hof van Holland, tot den dood veroordeeld, lijfsgenade verleend en hem tot 10 jaren tuchthuisstraf verwezen.De commissie voor het adres van antwoord uit de Luxemburgsche Kamer heeft eenparig zoodanig stuk vastgesteldwaarin de voorgestelde wijzigingen in de grondwet nadrukkelijk worden bestreden. Spaxje. De maarschalk Narva'éz is den 5 te Madrid aangeko men en begaf zich reeds 2 uren later naar den minister O'Donnett en vervolgens naar de Koningin, die, hoezeer ongesteld zijnde hem ontvingten einde hem een blijk van hare welwillendheid te ge ven. 2 dagen daarna geraakte hij op het punt om een tweege vecht aan te gaan met den, met eene zuster des Konings gehuw den, heer Guell y Rente, die zich, den 10 Maart op eene honende wijze over hem in de Cortes had uitgelatende Koningin trad tusschenbeide en Guell y Rente werd uit voorzorg voor ecnigen tijd in hechtenis genomen. Narvaëz deed allerwege bekend maken dat hij gekomen was om H. M. zijne hulde te bewijzen en geen- sins om den toestand van het bewind te bezwaren, maar den 12 bood dit zijn ontslag aanomdat de leden zichmeer dan de Konin gin behaagdeop den raadgevenden brief van Keizer Napoleon lie- fen voorstaan en haar niet konden bewegen om de uitvoering der desamortisatiewetook wat de goederen van den Staat, de ge meenten en de inrigtingen van openbaar onderwijs en liefdadigheid betrof, ongehinderd te doen voortzetten. H. M. benoemde daarop een nieuw bestuur, bestaande uit leden der zuiver- behoudende partijmet, den maarschalk tot voorzitterook werd de generaal Duke als kapt generaal van Madrid vervangen door den gen1. Sam; de generaals Ros d' O la no en Echague werden mede ontslagen als directeurs der artillerie en kavallerie. De generaal Concha lag al zijne betrekkingen nederde gouverneurs van CorunnaCiuilad- Real, Pontevedra, Alicante, Cordova en Toledo en vele andere hooggeplaatste personen werden van hunne ambten ontzet. De eerste daad van het nieuwe bewind was de instelling van een mi nisterie van koloniënvervolgens werden alle tegen hetdoor het vorig bestuur reeds weder van kracht verklaarde, concordaat strij dige maatregelen vernietigd, werd aan de bisschoppen de magt weder opgedragen om kerkelijke waardigheden en gewijde orden aan daartoe geschikte personen te verleenen en in de vrouwenkloos ters het noviciaat weder vroorloofdde wet op de desamortisatie geschorsthet beslag der goederen van Koningin Maria Christina opgeheven en de door O'Donnell bij de constitutie van 1S45 ge- voegde additionele akte ingetrokken eindelijk werd eene uitgebreide amnestie uitgevaardigd, wegens de gebeurtenissen in Julij.De concessie voor den spoorweg van Madrid naar Burgos is verleend aan den Heer Pereiremet eene subsidie van 200 millioen realen, en voor de afdeeling van den noorderspoorweg tusschen Yalladolid en Burgos aan het Crédit mobilier. Zitting van den 22 October 1856, No. 22. "Voorzitter Mr. P. A de Lange. Tegenwoordig 9 Leden. Om verschillende wettige redenen afwezig de Heeren van LeeuwenTeengs TeltingiVesiendorpvan der Drift en Bruinvis. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, en daarna medegedeeld: 2. Eene missive van H. II. Gedep. Statenten geleide van de mededeeling van het gevoelen van Z. Exc. den Minister van Binnenlandsehe Zaken, betreffende zekere bepaling omtrent de berging van buskruid, in de politieverordening tot het voorkomen van brand. 3. Eene missive als boventen geleide van gelijke mededeelino- van het gevoelen van den Heer Minister op het punt van ui1> koop en plaatsvervanging voor de dienst der brandspuiten. Beide n». 2 en 3 ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 4. Eene missive van als boven, geleidende het Koninklijk Besluit van goedkeuring op de verordening tot heffing van staangeld op de markten voor ter markt gebragt wordende waren. Voor kennisgeving aangenomen. 5 tot en met 11 Zeven verschillende adressen om behoud van vroegere vrijheden en vergunningenwelke thans door de al- gemeene politieverordening zijn beperkt. Tot nadere behandeling op de Secretarie nedergelegd ter le zing voor de leden. Daarna zijn in behandeling genomen De rapporten der Commissiedie belast is geweest met, het onderzoek der rekening en verantwoording voor de dienst van 1855 12. Yan de Diaconie der Hervormde Gemeente. 13. het Burger Wees- en Huisarmenhuis. 14. n R. C. Parochiaal Armbestuur. Die allen zonder eenige bedenking zijn goedgekeurd. Ten gevolge van de opmerking door een der leden gemaakt dat, naar hem ter kennis is gekomen, liet te verwachten is, dat het onderwerp der subsidiën aan kerkelijke armbesturen een punt van behandeling bij de beschouwing der Gemeentebegroo- ting zal uitmakenwordt beslotenom de behandeling der ver schillende rapporten op de begrootingen voor 1857 van de onder scheidene aan de gemeente rekenpligtige administratienwelke door den Voorzitter aan de orde wordt gesteldniet verder uit testrekken dan tot diewelke als zuiver gemeentelijke of bur gerlijke instellingen uit de fondsen der gemeente moeten worden gevoerd of ondersteunden is alzoodanook overgegaan tot de behandeling van 15. Het rapport op de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, die onder toekenning eener toelage van ƒ7024, - uit de ge meentekas zonder bedenking is goedgekeurd en vastgesteld. Na den afloop dezer behandeling wordt de Heer Ponk ge roepen om de vergadering te verlaten en bevat alzoo de Raad (vermits bij de deliberatie over elk der begrootingen één of meer leden de vergadering moeten verlaten) geen genoegzaam getal leden meer, omeenig besluit daarop te kunnen nemen, en is gevolgelijk ook de behandeling over de begrootingen voor het Gasthuis, de dienstdoende Schutterij, Stads Apotheek en Stads Armenschool moeten worden gestaakt. 16. 13 ingevolge voordragt van Burg. en Weth. besloten tot de belegging eener som van ƒ261,53, ter zake van buitengewone, niet voor de gewone behoeften beschikbare ontvangsten, in inschrijvingten name der Gemeenteop liet Grootboek 'der 2' pCt. Werk. rentegevende Nat. Schuld. 17. Is in behandeling genomen de voordragt van Burg. en Weth. tot wijziging der gazverlichting en daarop besloten Dat de olielichten buiten de Bergerpoortdie bij bij het Kleerenmagazijn op de Lindegrachtaan het Kanaal bij den Uoornschen steiger en in den Hout bij de woning van. den Heer Iranpois door gazlichten zullen worden vervangen. 18. Is op gelijke voordragt van Burg. en Weth., de belooningder Marktmeesters van de jaarmarkten van 1856, tijdelijk voor dit jaar vastgesteld. 19. Op het rnpeort der Commissiebelast met het onderzoek der punten, vervat in de missive van den Heer Minister van Bin nenlandsehe Zakenbetreffende te nemen maatregelen opzig- telijk den algemeenen gezondheidstoestand der ingezetenen en Ie vergelijking derzelve met de behoeften dezer gemeente, is besloten: aan den Heer Commissaris des Konings te kennen te geven, dat er, in afwachting van de toegezegde geneeskundige Staatsregelingvoor de gemeente Alkmaar voor alsnog geeneter- men voorkomen om, eene zoodanige Gezondheidscommissieals door Z. Exc. den Minister wordt bedoeld, in het leven te roepen. 20. Is uit het voorgestelde dubbeltal tot Curator van het Gymna sium dezer gemeente benoemd de Heer D'. Joh. van Leeuwen. 21. Is benoemd tot Lid der Commissie van toezigt, over de Stads Armenschool de Heer iP. G. ten Honte de Lange. 22. Na eenige deliberatiën over de noodzakelijkheid van een zoo danig onderzoek zijn de Heeren J. C. Ponk, H. Coster Hsz. en Jonklir. D. C. de Dieu Fontein kerschuir benoemd als leden eener commissie tot voorloopig onderzoek van het kohier der plaatselijke directe belastingten einde den Raad deswege bij de latere definitive vaststelling en de beoordeeling der inteko- meii reklames van berigt te knnnen dienen. 23. Is nog gelezen een staande de vergadering ingekomen adres van P. Heeres, cipier in het huis van bewaring, om genot eener gratificatie voor deszelfs buitengewone werkzaamheden in de dienst des jaars 1856 en is hetzelve Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 24. De vergadering is opgeheven. Correctionele zitting van 21 October. 1. P. K.S. R. en J. K.te Zijperebellie met drie personen ongewapend, tegen- en a. bovendien mishandeling en verwon ding van eenen veldwachter, bij gelegenheid van de waarne ming zijner bediening, alsmede e. woordelijke beleediging van dienzelfden veldwachter, a. twee jaren gevangenisstraf', b. zes maanden gevangenisstraf en c. zes maanden gevangenisstraf en 8,boete en solidair in de kosten. 2. IV. B., te Helder, overtreding op de gemeente belastingen, geldboete van 117,18 en verbeurte van het aangehaalde of ae getaxeerde waarde en kostenmet oplegging van eene ge vangenisstraf van 1 maand, ingeval de boete binnen 2 maanden na behoorlijke aanmaning, niet is betaald. Zitting van 24 October. 1. G. de V.op Texel, diefstal, 8 dagen gevangenisstraf en kostend 2. P. B.op Texeldiefstalontslagen. 3. P. S.te Alkmaar, laster, 1 maand gevangenisstraf, 25, - boete en kosten. 4. L. L. en V. T., te Schagen, diefstal, vrijgesproken. ONDERTROUWD. 24 Oct. Berend Hinrich Blankemeijer en Johanna Clasina van Pasen GETROUWD. 19 Oct. Willem Blankevoort en Maartje Koorn. GEBOREN. 18 Oct. Simon Adriaan, Z. van Cornelis Boonacker en Catharina Engelina Kikkert.Dieuwertje, D. van Jan Habich en Maria Romijn. 19 u PolkertZ. van Johannes Bernardus Scbellinger en Anna Maria Kuijpers.- Johan AndriesZ. van Cornelis Bou-

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 2