ALKMAAR COURANT N°. 47. 1856. Achtenvijftigste Jaargang. Maandag 24 November. WimBl fi-% ©flictccl (Scbccltc. glglcfcclijksch (Ducrgigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. i j De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Centszegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland, Gelet op 's Konings besluit van 30 Maart 1827 (staatsblad n°. 13) houdende nadere bepalingen omtrent den jaarlijksohen her-ijk der maten en gewigten Gezien art. 102 en 150 der wet van 6 Julij 1850 (staatsblad n°. 39); Hebben goedgevonden te bepalen: a. dat de her-ijk der lengtematen en gewigten, voor het jaar 1857, zal beginnen in de gemeente Amsterdam met den 2 Januarij en eindigen den 29 April 1857 dat die van de inhoudsmaten van drooge waren en van het goudgewigt, te Amsterdam zal plaats hebben in de maand Meien die der vochtmaten voor den han del in het groot en klein, aldaar in de maand Junij 1857; l. dat de herijk van al de maten en gewigtenin het arrondisse ment Amsterdam en in de arrondissementen Haarlem Alkmaar en Hoorn zal beginnen met den 1 April en eindigen 31 Julij 1857; c. dat tot den ijk "en her-ijk, gedurende het jaar 1857 is bestemd de letter N van het Gothische alphabet. En worden de belanghebbenden aangemaandom zich de gemelde tijdstippen ten nutte te maken en zich daardoor te vrijwaren voor onaangenaamheden en onnoodige kosten. Gegeven te Haarlem, den 13 November 1856. De Gedeputeerde Staten voornoemd BOREEL Voorzitter. H. H. RöELL Griffier. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid- delen te Alkmaaropgemaakt naar aanleiding van Z. M. beslui- van den 27 Êebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad Noord-Holland No. 33).Markten van den 1-1 en 15 Nov. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl. kleine gras, per 50 Ned. P. 29,25 ƒ20,25 dito comm30.50 30,50 dito middclb31,75 31,75 Boter, in kopp. of stukk. perN. P. 1,05 1,20 Aardappelen,per Mud 2.60 2, Appelen 8,50 7, Tarwe,12,25 n 11, Rogge"8,7,- Gerst,7,25 5,25 Haver,4,40 3, Boonen (ondersch. soort) 7,25 n 6,25 Mosterdzaad28,28, Erwten (groene) 14,12, id. (graauwe) 15,13, id. (vale)13,n 12, Alkmaar, den 20 November 1856. Burgemeester en Wethouders P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. NEDERLANDSCHE TELEGRAAF MAATSCHAPPIJ. Station Alkmaar. Gedurende de maand October zijn van hier verzonden 118 dépêches, waarvoor is ontvangenf 61, Hetkantooris bezigtigddoor 3 personen a 25 Cts. ieder u ,75 Zoodat de geheele opbrengst der maand October is 61,75 Frankrijk. De Keizer heeft afgezien van zijn voornemenom eenigen tijd met het Hof te Fontainebleau doortebrengen zulks heelt een goeden indruk op de bevolking van Parijs gemaakt.— Een Russisch smaldeel van 1 linieschip en 2 fregatten is te Cher bourg aangekomen en de bemanning door de inwoners uitmuntend ontvangen.De Napelsche gezanten, Prins Carini te Londen en de markies Antonini te Parijshebben hunne paspoorten bekomen. Rusland. Bij de krooning des Keizers zijn aan 96 voorname personen eereteekens uitgereikt, o.a. aan Prins Frederik der Ne derlanden de orde van S. Wladimir 1° kl.aan 160 bataljons in fanterie die aan den oorlog hebben deelgenomenzijn eerevaan dels zilveren trompettenenz. geschonken. Aan Ismaël-bassa opperbevelhebber van het Turksche leger in Azie, hoeft Z. M. de orde van den Witten Adelaar verleendwegens zijne wakkere handelwijze te Kars.Den 11 Nov. was de golf van Kroonstad reeds met ijs bezet, waardoor 120 schepen ingevroren zijn.— De Britsche kanonneersloep Bagger heeft in de zee van Azolf een Russisch vaartuig vervolgddat zich van eenige Turksche sche pen die verboden handel in zout drevenhad meester gemaakt van het fort Jenikalé is op de Bagger geschotenwaarom de ad miraal Lyons eene kanonneersloep derwaarts heeft gezonden, tot het vragen van inlichtingen. Turkije. Kort vóór dat de Sultan zijn ministerie onverwachts ontsloegverzocht hij den voorzitter Ali-bassa om aan het bewind te blijvenwijl hij geheel zijn vertrouwen bezatFuad-bassa en Mehemed-ali-bassa zijn aan het bewind gebleven, terwijl Omer-bassa thans minister van oorlog is.De Franschemaar vooral de Russische gezant, dringen er op aan, dat de geestelijkheid in groo- ter getale in de Divans der Vorstendommen zal zitting nemen; overigens is de firman ter bijeenroeping goedgekeurd.Bij de laatste aardbeving zijn op Candia 500, op Rhodes 100 en op Ilallri, Cassos en Searpento 150 menschen omgekomen.De nieuwe gemengde regtbank in Albanië heeft een groot aantal struik- roovers ter dood doen brengen, wier hoofden zijn tentoongesteld. De Sultan heeftbij de aanvaarding van de Kousenband-orde, zijn zwaardhet teeken zijner magtniet willen afleggen, om dat der orde te omsrordeü f" de EugelscUe gezant heelt des wegens instruo- tiën gevraagd en magtiging bekomen om in dit geval van de sta tuten aftewijken; de overgifte had den 1 Nov. plaats, met het zelfde ceremoniëel als bij Keizer NapoleonZ. H. heeft den heer Youngwapenkoning der ordeeene sabel met diamanten ver eerd welk geschenk ook den admiraal Lyons heeft bekomendie bovendieneven als de staatsman Lytton Btdwer met de orde van Medjidieh is beschonken.Lyons zal met zijne vloot in denBos- phorus overwinterenzijne magt is versterkt door het linieschip Cressy en de korvet Desperate. De heer Butenieff heeft zijne aanvra ge tot verwijdering der Britsche soheepsmagt herhaald.300 schepen met graan zijn den Bosphorus doorgevaren, hestemd naarde Adriatisehe zee, Marseille en Engeland.De regering heeft bekend gemaakt, dat zij een nieuwen vuurtorenmet een draaijend lichtop het Slangen eiland heeft doen stichteneen Russisch vaartuigonlangs aldaar verschenen om benoodigdheden voor de kleine bezetting te ont schepen is door de Engelsche kruisers genoodzaakt weder zee te kiezen.De Europesche commissie voor de regeling van de scheepvaart op den Donau heeft den 4 te Galaez hare eerste zit ting gehouden. De Eransche kapitein Magnan blijft den winter te Belgrado doorbrengenhij heeft 20 loodsen aangenomenin het zuiden van Frankrijk liggen 4 weinig diepgaande stoombooten gereedom naar de Donaumonden te vertrekken.Tusschen de Engelsche en Perzische gezanten te Konstantinopel hebben ver- geefsche onderhandelingen plaats gehadom eenen oorlog te ver hoeden, wegens de inneming van Herat door de Perzen, waardoor de Engelsche bezittingen in"lndie aan Russischen invloed worden blootgesteld. Amerika. In Michigan (Vereen. Staten) worden 2 malen 's jaars gelden verzameld, om behoeftige Nederlanders den vrijen overtogt derwaarts te versohaffen.In Kansas zijn de verkiezingen der leden van het Congres en van de Wetgevende Vergadering in den zin van de voorstanders der slavernij uitgevallende tegenstanders hadden aan de stemming geen deelgenomen; de gouverneur Gearij had alom troepen der Unie geposteerd, om botsingen te voorko men. De gevangen genomen anti-slavenhouders zijn verwezen naar het geregtshof, dat in April moet bijeenkomen.Tot pre sident der Vereenigde Staten is verkozen de heer Buchanankan didaat der slavenhoudende partijmet 174 stemmen; de heeren Fremont en Fillmore bekwamen er 114 en 8.Walkerwelke sedert eenigen tijd zijne krijgsmagt van 1500 Amerikanen in de hoofdstad Grenada vereenigd had, vernomen hebbende, dat 4000 Costaricanen op Massaya aanruktentrok hen te gemoet en ver dreef den vijand na een langdurig gevechtintusschen vertoonden zich 1400 Guatemalanen voor Grenadawaarop hij ijlings terug keerde en ook dezen, met verlies van geschut en gevangenen, ver joeg. Als president van Nicaragua heeft hij den slavenstand als wettig bestaande verklaard en de belanghebbenden uitgenoodigd om slaven aantevoeren.De bewoners van het eiland Ruattau protesteren tegen den afstand daarvan aan Honduraszij hebben de hulp van Walker ingeroepen.

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1