ALKMAARSCHE COURANT \t USfel' N°. 48. Achtenvijftigste Jaargang. Maandag 1 December. Bij deze Courant behoort een Bijblad. <T>Utciccl ©cbccltc. gffülckclijfcgch (öuersigt. BINNENLAND. <y* Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij dezein voldoening aan eeue daartoe bij hen ontvan gen uitnoodiging van den Heer Commissaris des Konings in deze provincie, aan de belanghebbenden in herinnering: Dat bij het provinciaal reglement op de uitoefening der jagt en visscherij in Noord-Hollandgearresteerd bij besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van den 16 Julij 1852, kenbaar gemaakt bij prov blad n°. 83onder anderen is bepaald - andere dan de volgende vischtuigen te 1». Het is verboden met visschenals met zegen snoek zink staande puiten paling hen sluis schakels fuiken. kruisnet of totebel, schepnet of gebbe aalkorven fleuren dobbers hengels. 2». De grootte van mazen der vischnettenwaardoor verstaan wordt de strekkende lengte van twee zijden der vierkante maas, nat te meten, mag niet minder zijn dan: Voor de zegen de vleugels 10 N. strep, de wijdste mazen naauwste - Voor de schakels Voor de fuiken 1 Mei 1854 tevan des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ureter mzage van de belanghebbenden. Alkmaar, den 26 November 1856. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. en 25 de kuil 20 u 60 de vleugels 25 het lijf 20 de kubbe 12 Voor het kruisnet of totebel 25 Ned. strepen. Voor het schepnet of gebbe 20 3o. De bepalingen onder n». 2 gemaaktzullen met den in werking treden. En is hiervan afkondiging en aanplakking gedaan ter plaatse waar het behoort. Alkmaar, den 28 November 1856. Burqemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. KENNIS GEVIN G. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der Wet van 22 Mei 1845 (staatsblad N° 22)bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat het 4dt suppletoir voljaarsch Kohier en het 5de suppletoir negenmaandsch Kohier, beide voor de belasting op het Personeel, dienst 18|£, op den 18 November 1856, door den Heer Commissaris des Ko- nines, in de Provincie Noord-Holland zijn executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering zijn overgegeven. Ieder Ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven ten einde alle geregtelljke vervolgingenwélke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 26 November 1856. Da Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, naar aanleiding van art. 11 van het reglementbetreffende de Ka,- mers van Koophandel en Fabrieken, vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad No. 142) ter ken nisse van de belanghebbenden: Dat op Dingsdag den 9 December aanstaande, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur, ten Raadhuize dezer gemeente eene verga dering van kiesgeregtigden zal worden gehouden, tot verkiezing van nog een lid voor do Kamer van Koophandel en Eabrieken alhier, en zulks bepaaldelijk uit de de Heeren J. Vormeer, die bekomen heeft 29 stemmenen D. de Wit Jz.die bekomen heeft 26 stemmen. Liggende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden, van af heden tot en met den 9 December aanstaande, ter Secretarie der gemeen- AANKONDIGING. De KAMER vanKOOPHANDELenEABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis der belanghebbendendat van Maandag den 1 tot en met Zaturdag, den'6 December eerstkomende des voor middags, van 10 tot 12 ure, aan haar gewoon locaal ter lezing zullen voorliggen: 1. Erster Jahresbericht ueber die wirksamkeit des Lachweisung- Bureau der Auswanderer Behoerde, in Hamburg, waehrenddes Zeitraums vom 1 Mai bis 31 December 1855. 2. Accounts of the Quantities of the principal articles imported intoand exported from the united Kingdomthe British Settlements in Australiathe United States of Americathe Canadian possessionsthe Bri tish West-Indies and Brazil etc. in each of the six Years, ending the 5th daij of January 1856. 3. Trade and Navigation accounts for the month ended 30th June 1856 and six months ended 30th June 1856. 4. Tabellarische Uebersichten des Hamburgischen Handels m Jahre 1855. Alkmaarden 29 November 1S56. De Kamer voornoemd E. M. van de VELDE, Voorzitter. C. BOONACKER. Secretaris. De Provinc. Staten van N. Holland hebben in hunne najaars vergadering tot buitengewoon lid benoemd j». Quarlesvan UJford De minister van kolomen beeftop aanzoek van den hoogleeraar de Vrieseden heer A. J. F. Tydeman belast met het overbrengen der getah percha plant naar Suriname.— Z. M. heeft het kantoor der ciir. belastingen en accijnsen te Oterleek c. a. ingetrokken en vereeniml met dat te Schermerhom, tot ontvanger waarvan is be noemd A. Margadant, thans te Oterleek.— Den 21 heeft de regering van Luxemburgvóór de stemming over de begrooting de zitting der Kamer gesloten, wegens het wegblijven van de le den der oppositiewaardoor het getal aanwezigen te gering ter beraadslaging werd; genoemde leden hebben bij Prins Hendrik een protest ingediendtegen de handelwijze van het bewindtegen de verkeerde uitlegging van de houding der Kamer en tegen de pogingen om de oppositie in verdenking te brengen.— Te Winkel is een oppassend jongeling, bij het bedrinken van de slagt, spoedig beschonken geraaktmaar genoodzaakt om meer te drin keneindelijk onder gejuich naar zijn meesters huis gedragen; al- daar gekomen, bleek hij overleden te zijn.— Te Leyden zal eene zwem- en badinrigting tot stand komenwaartoe de ondernemer gebruik zal maken van de buitenplaats Rijnzigt, aan liet Galge water.— De hoofdcommissie voor de oprigting van Coster's stand beeld heeft aan de ijzergieters L. J. Enthoven en Cie. te 's Huge het groot pleister model van dat beeld geschonkenmet een brief van erkentelijkheid.-— Het bestuur der boekhandelaaisvereemging heeft zich op nieuw tot den minister van buitenl. zaken gewend om maatregelen te verzoeken tot het weren van den nadruk in BelgieWegens de koloniën van weldadigheid verneemt men weder'de volgende bijzonderheden: een veldwachter, omstreeks Kampen, ontmoette een weglooper uit de Ommerschans, die hij naar de stad bragtaldaar ontsnapte de gevangene een oogenblik en stal uit een winkel een paar schoenendat hij aan den veld wachter bragt, ten einde als dief gevonnisd te worden; te Assen werd een ander kolonist tot 6 maanden gevangenisstraf veroor deeld welke tijd hem te kort voorkwamliever levenslang gevan gen willende zittendan in de kolonie honger te lijden.— Bij de stormen van 21—22 dezer zijn op onze kusten gestrand bij Kamperduin, in zinkenden staat, de Engelsche brik Aratus, kapt. Gardenermet steenkolenvan Sunderland naar Amsterdamhet volk gered; bij Terheide de Carl, van Tromsöe naarVlaardingen; de lading wordt gelost; en op Terschelling, zwaar lek, de llogezand met steenkolen, van Newcastle naar Hamburgde bemanning ge red terwijl op den Banjaard gestrand en geheel verbrijzeld is de Medomakvan Rangoon naar Antwerpen.— Den 22 is de Koningin, met Prins Alexander, van hare buitenlandsche reis m de residentie

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1