ALRMAARSCHE COURANT 1830. N°. 49. Achtenvijftigste Jaargang Maandag 8 December. IA JL (DlFiciccl (BcbccÜc. SuLlcfcclijfisdt ©ucrsigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM\ COSTER ZOON. JA IXHr. De Aüvertentiën kosten van 15 'regels f 0,75, voor elke regel meer 15"Cents, behalve 35 Cents zegplregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. KENNISGEVIN G. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der Wet van 22 Mei 1815 (Staatsblad N°. 22), 'bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat het Ko hier van het patentregt over het 2de kwartaal van het dienstjaar 18 t, op den 25 November 1856, door den lieer Commissaris des Ko- nings, in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en °op lieden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezeten, welke daarbij belang heelt, wordt alzoover maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingenwelke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaarden 2 December 1856. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SP AN J AARDT. Van wege BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alk maas, wordt aan de belanghebbenden ter kennisse gebragt: Dat de Kaas- en Graanmarktenwelke op den 26 Decem ber uit hoofde van het Kersfeestniet kunnen plaats hebben zul len gehouden worden op WOENSDAG den 24= DECEMBER aanstaande. Alkmaar, den 3 December 1856. De Secretaris der gemeente Alkmaar, SPANJAARD!'. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid- delen^e Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Eebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad Noord-Holland No. 33).— Markten van den 29 Nov. en 5 Dec. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, K.Holl. kleinegras, per 50 Ned.P. ƒ29,ƒ20,75 dito comm27, dito middelb28,50 Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,12 1> Aardappelen,per Mud 2,40 1,80 Tarwe,U,50 10,— Ro^ge8,"— 7> 25 Gerst,"7,— 5.— Haver,4,20 2,50 Boonen (paarden) 6,50 5,/5 Kanariezaad,12,50 11, Erwten15»1°> Alkmaar, den 5 December 1856. Burgemeester en Wethouders P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARD!'. Erankrijk. De Keizer heeftop voorstel van den minister van oorlogbepaalddat de naam Sebastopol op de adelaars van alle corpsen die aan den oorlog in het Oosten,en de namen Bomarsund, AlmaInckerman en Traktir in die der corpsen welke aan de daar gebeurde wapenfeiten hebben deelgenomenzullen ge plaatst worden.- Koningin Maria Christina is te Marseille naar Rome scheep gegaanvóór haar vertrek heelt zij een bedrag van 6 millioen fr. ontvangenhetwelk als achterstallige schuld uit Spanje ter harer beschikking is gesteld.Den 25toen de zaak van L. Veuillot tegen den boekhandelaar Dentu, uitgever van •tVUnivers door zicli zeiven veroordeeld", voor de regtbank te Pa rijs diende en de voorzitter de namen van dager en gedaagde af vroeg, verscheen een geestelijke ter teregtzitting, die zicli als den abt Cognatvroeger bestuurder van I' Ami de la Religion, en "als den schrijver bekend maakte; de verdere behandeling der zaak werd daarop tot 16 Dec. uitgesteld.De zaak tusschen de we duwe en erven Pesratore is geschikt, zoodat zij gelijkelijk in de nalatenschap zullen deelen en elk bekomen. - Den 27 is de Napelsche gezant Antonini naar Brussel vertrokken; afscheid ne mende van Graaf Walewski, gaf deze zijne hoop op het spoedig herstel der diplomatieke betrekkingen te kennenAntonini ant woordde, dat Engeland en. Erankrijk daartoe de eerste stappen moesten doendat de Koning den loop der omstandigheden zoude afwachten, zonder de bemiddeling eener derde mogendheid aante- nemen.Engeland heeftschoon het onnoodig achtendemaar zwichtende voor de meerderheid, toegestemd tot het weder bijeen roepen der Conferentie te Parijs.De Keizer heeft, op een rap port van den minister Rouher, bepaald dat in 1857 voor 214 mil lioen aan spoorwegactiën mogen uitgegeven worden, terwijl voor niet minder dan 400 millioen aanvraag was gedaan.Den 29 Nov. woonde H. H. M. M. het bal in de Opera bijvoor de noodlijdenden vaii het 12e. arrondissement der hoofdstad, waarvan de zuivere opbrengst 25000 fr. bedroeg. Napels. De minister van policie heeft zijne ondergeschikte ambtenaren aangespoord te waken voor de personen en bezittingen der Engelsche en Eransehe onderdanenen de veiligheid van de zen laat dan ook niets te wenschen overig. De Pruissische ge zant heeft overigens hunne bescherminggedurende het afbreken tier diplomatieke betrekkingenop zich genomen.— De Koning heeft gratie verleend aan den geleerden hertog de Serra di Fallo, laatstelijk te Elorence verblijf houdendedie in 1848 als voor zitter van de Siciliaauschen pairs-kamer, aan het hoofd eener de putatie naar Turin is vertrokkenom den hertog van Genua de kroon aantebieden.De voorstanders van de regering zijn ver stoord over de inmenging der vreemde mogendheden en de libera len desgelijks over het onbeduidende dier bemoeijing.Onder de soldaten te Napels zijn proclamatien verspreid om hen aante- sporenhij het uitbreken van onlustenniet tegen hunuc landge- nooten te strijden.Een detachement Zwitsers is naar Palermo gezonden, wegens het opstaan van Cefalu en vele andere plaat sen op Sicilië, op 22 Nov. onder aanvoering van Bentivenga, (een maal door den Koning begenadigd) en der liberale afgevaardigden van 1848 de insurg'ent.en zijn op eenigen afstand van Palermo vereenigd en hebben een aantal ambtenaren verdreven; vele in hechtenisnemingen hebben plaats gehad. Spanje. Voor het geheele rijk is de staat van beleg opgehe ven.De minister van binnenl. zaken Nocedal heeft eene cir culaire aau de gouverneurs der provinciën gerigt, om hen aante- sporen stipt de hand te houden aan de uitvoering van het decreet, tot toepassing der drukperswet van 1845.De regering door de Koningin gemagtigd zijnde, voor 60 millioen realen aan granen en meel in het buitenland aantekoopen en vrij van regten intevoe- renzijn in de grootste steden reeds aanzienlijke partijen aange- bragt, waardoor veel genoegen is gegeven.— Den 12 Nov. is te Mallaga een opstand uitgebrokende insurgenten wierpen barri caden op, plunderden de winkels der wapensmeden en vielen, on der bet uitroepen der republiek, de troepen aan, die, met verlies van 7 gekwetsten, na een kort, maar levendig gevecht, de over hand behielden en een 20tal gevangenen maakten, terwijl 5 der aanvallers sneuvelden.Het ontslag van den gezant Paeheco te Londen is aangenomen en in zijne plaats benoemd de vroegere president-minister Gonzalez Bravomede is het ontslag ingewil ligd aan den heer Rios Rosas, als lid van den Kon. raad, en aart den gen1. Concha, als gouverneur vau Cuba.Vele magistraats personen zijn weder afgezet; de overheid te Madrid heeft, ver scheidene bewaarplaatsen van wapenen ontdekt en die in beslag genomen.De minister van financiën heeft met de Spaansohe bank eene overeenkomst aangegaan, waarbij deze zich met de rentebetaling van het aanstaande jaar der buitenl. schuld belast. Den bankier Salamanca is concessie verleend voor den spoorweg van Almanza naar Alicante.De Fransehe kapitalist Mires heeft de regering eene leening van 300 millioen realen (75 millioen fr.) voorgesteld, welk aanbod is aangenomen. Turkije. Den 12 Nov. is te Rhodus de bliksem in een kruid toren, waarin 3000 centenaars voorhanden waren, geslagen, door

Alkmaarsche Courant | 1856 | | pagina 1