N°. 1,^ Negenenvijftigste Jaargang. 1851? filïl Maandag 5 Januarrij. 0 (ftfttctccl (Bcbccltc. alkmaarscke courant Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. i fegs»*' De Advertentiën kosten van 1- regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, gezien art. 21 der Wet op de Nationale Militie van den 8sJen Ja nuari, 1817 n°. 1, waarbij is bepaald: dat zich jaarlijks vóór den 5den Januari) aan het Plaatselijk Bestuur in geschrifte moeten adres seren de bij de Nationale Militie voor zieh zeiven dienende man schappen, die in den loop van het laatst verloopen jaar, hetzij door overlijden van eenen Vader of wel eener Moeder (Weduwe zijnde) of door plaats gehad hebbende regterlijke separatie of echtscheiding der Ouders, of eindelijk door overlijden van eenen Broeder of Broeders, regt op Vrijstelling, overeenkomstig de be palingen bij art. 91 en"94 gemaakt, hebben verkregen en hun ontslag dienvolgens zullen verlangen. En gezien de Dispositie' van den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, de dato 4 December 1856, n°. rfZT M. S.(Provinciaalblad n». 132), waarbij aan voormeld 21 te art. speciaal wordt herinnerd. Brengen ter kennis van de thans voor zich zeiven bij de Natio nale Militie dienende r anschappen, welke na hunne inlijving, ten gevolge van art. 21 d t voormelde Wet, redenen van Vrijstelling hebben verkregen en verlangen uit do die i 1 ontslagen texordon, dat zij zich tol dat einde voor den 5dJanuarij aanstaande, schrif telijk aan Burgemeester en Wethouders moeten adresseren, en daarbij overleggen de noodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voorschriften bij art. 91 en 91 der bovengemelde wet gestatu- eerd, tot welke aanvrage om ontslag, evenzeer de Manschappen zeiven, als hunne Ouders, Voogden, Curators cn Gemagtigden bevoegd zijn. Alkmaarden 17 December 1S56. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris SPANJAARD!'. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR' ingevolge art. 30 der Wet van den 8aten Januarij 1817 n°. 1, ver langende het Contingent dezer Gemeente in de Nationale Militie, voor den jare 1857', zooveel mogelijk aantevullen met Vrijwilligers, die zich onder het genot der daartoe gestelde premie zullen aan bieden, om deze dienst voor hunne Mede-Ingezetenen op zich te nemen: Brengen bij deze ter kennisse van al de Ingezetenen dezer Ge meente "en derzei ver Jurisdictie, die dit maar eenigzins zoude mo gen aangaan Dat. ingevolge art. 31 der voorz. Wet, als Vrijwilligers kun nen worden aangenomen alle ingezetenendie op den lsten Janu- arij 1857 ongehuwd hun 19de jaar zijn ingetreden en hun 30»te nog niét hebben volbragt (ten ware zij reeds in de dienst der Neder- landsche Armee of ^Nationale Militie hadden gestaan, in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaar zullen worden toegelaten de noodige geschiktheid hebben die tot de dienst wordt vereischt, en ook ten minste gedurende de laatste vijftien maanden binnen deze gemeente gewoond hebbenalsmede dat de aanbieding van de zoodanigen zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, dagelijks uitgezonderd de Zon- en Feestdagen) van den SO8"'" dezer maand Decembertot en met den 20stsn Januarij aanstaandevan des voormiddags tien tot des namiddags één ure. Alkmaar, den 17 December 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SP AN J AARDT. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR gezien de dispositie van den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Noord Holland, de dato 4 December 1856n°. TT'ÏT M. S., (Provinciaalblad n°. 132.) waarbij is bepaald, dat de werkzaam heden der Nationale Militie, voor den jare 1857, binnen de Ge meenten dezer Provincie, eenen aanvang zullen nemen met den eersten Januarij aanstaande. Roepen ter voldoening aan artikel 60 der Wet van 8 Januarij 1817 n°. 1, omtrent de inrigting der Nationale Militie, bij deze op alle Manspersonen hunne wettige woonplaats of domicilie bin nen deze gemeente of jurisdictie hebbende, welke op den Ja nuarij 1857, hun negentiende jaar zijn ingetreden, en mitsdien alle mannelijke geborenen van het Jaar 1S38, ten einde zieh ingevolge art. 59 der voorz. wet, in het daartoe gereed gemaakte register tot de loting voor de Nationale Militie te doen inschrijven. En ingevolge art. 6 van de Wet van 27 April 1820, alle Mans personen die hun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als ingezetenen moeten worden beschouwd, ten einde zieh, voor zoo verre zij nog in de jaren der Militie valleningelijks ter in schrijving aantegeven, in dat register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. De inschrijving zal beginnen den l8««n Januarij 1857, en zal ge heel en al moeten zijn afgeloopen den 203t™ daaraanvolgende. Tot dezelve zal worden gevaceerd in: een' der vertrekken op het Raadhuis alhier, den. 2, 5, 7, 9, 12, 14, 16 en 19 Januarij aanstaande, dos namiddags van 5 tot 7 ure. En ten einde te voorkomendat iemand in de termen der in schrijving vallende, zich door onwetenheid aan pligtverzuim schul- 'uig r! V'bbnn Burgemeester en Wethouders noodip geoordeeld, do ingezetenen te moeten herinneren aan de navolgende bij voor melde wet gemaakte bepalingen: Dat, welke aanspraak op Vrijstelling iemand zoude vermeenen te hebbenwegens gebreken of anderzinshij des niettegenstaande gehouden is zich te doen inschrijvengelijk mede tot ie inschrij ving verpligt zijn de gehuwden en afwezenden. Dat de Ouders. Voogden en Regenten verpligt zijnhunne Kinderen of Pupillen in persoon, of door iemand daartoe door hen schriftelijk gemagtigd te doen inschrijven; daarin nalatig blij vende, zullen zij vervallen in de boete daarop gestelden in geval van volstrekt onvermogen met gevangenis worden gestraft, onver minderd dat zoodanige Kinderen of Pupillen, even als alle andere Jongelingen, welke zieh aan de inschrijving hebben onttrokken, indien zij geenc redenen van Vrijstelling kunnen bijbrengen, in eene boete, en bij onvermogen tot gevangenis worden verwezen. Dat als wettige woonplaats voor de inschrijving wordt gehou den, voor hen die ongehuwd zijn, de woonplaats der Ouders, en bij overlijden van beiden, die van den eerstbenoemden Voogd; voor de gehuwdende plaats alwaar zij hun bestaan hebbenter wijl diegenen, welke geeue Ouders, Voogd of eigen bestaan heb ben, moeten worden ingeschreven ter plaatse alwaar zij zich bevinden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, vermanen al de In gezetenen van deze gemeente en jurisdictie, Welke dit aangaat, om. zooveel mogelijk in eigen persoonvoorzien van een extract uit het geboorte register en eene nota van de wijk en het nummer der woonplaats, doch bij volstrekt noodige afwezigheid door een hunner nabestaanden of Voogden aan deze hunne verpligting ge trouwelijk en naauwkeurig te voldoenen daardoor voortekomen dat zij niet als onwilligen worden aangezien en gestraft, hetgeen zeker van hunne eigene nalatigheid het gevolg zoude zijn. Allfmaar, den 17 December 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van ALKMAAR maken bij deze de ingezetenen opmerkzaam: Dat bij de verordening op het beheer en behandelen der brand- bluschmiddelengearresteerd bij besluit van den Gemeenteraad van den 17 September 1856 aan Heeren Gedeputeerde Staten medegedeeld en behoorlijk afgekondigdde gelegenheid is gege ven zich van de dienst bij de brandspuit vrij te koopentegen be taling eener som van ƒ3,te voldoen in de maand Januarij dezes jaarsna welken tijd geen uitkoop meer wordt toegelatenzul lende de definitieve designatie tot de dienst der spuiten van hen

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1