GEMEENTERAAD. bestaat het bestuur uit de Heeren P. L. Frenckel, pres.1). A. du Moschvice pres.A.deJonghsecret.S. Langedijk en S. Manheim. Bij besluit vau deu 23 heeft Z. M. tot substituut officier bij de arr. regtbank benoemd mr. T. M. Wentholt. Gedurende 1856 zijn alhier ter graan- en zaadmarkt aangevoerd en verkocht 87,400 mudden, als tarwe 9615, rogge 9069, n-erst 15641, haver 42322, koolzaad 765, lijnzaad 125, mosterdzaad 416, kanariezaad 475, erwten 3552 en boonen 5420; in het vorige jaar te zamen 60544 mudden. In 1856 zijn geboren wettig 190 jongens en 176 meisjes en onwettig 6 j. en 8 m., te zamen 380 kinderen, waaronder 3 twee lingen, zijnde 1 j. en 5 m.; overleden 148 van het manu. en 163 van het vrouw, geslacht, te zamen 311, elders overleden en alhier ingeschreven 5 manu. en 2 vrouw, en levenloos aangegeven 10 jon gens en 9 meisjes; gehuwd 71 paren van jongmans eu jonge doch ters, 2 van jongmans en weduwen, 15 van weduwnaars en jonge dochters en 5 van weduwnaars met weduwenterwijl I echtschei- ding heeft plaats gehadzoodat er 69 meer zijn geboren dan over leden en vergeleken met het vorige jaar 4 minder geboren en 8 paren minder gehuwd en het getal overledenen gelijk staat. Ook van hier zijn, op het voorbeeld van vele andere plaat sen, twee gelijkluidende adressen aan den Koning gezonden, waar bij de onderteekenaren o. a. „hunne verontwaardiging te kennen ge ven over het drijven van zekere partij" in de 28. Kamerbij de afstemming der begrooting voor binn. zaken; de vaderlandsche evoelens van Z. M.hun door de benoeming van het tegenwoor- ig ministerie gebleken, toejuichen; verklaren dat zij eenen voor- uitgang begeeren, die „den stroom der ongeijkte nieuwigheden trotseert en alleen wil voortbouwen op de breede grondslagen daartoe door het Christendom en de wijzen onder de voorvaderen gelegd", en gelooven dat 's Konings keuze in het aanstellen en het niet aannemen van het ontslag des ministers Simons zeer ge lukkig en heilzaam voor het Nederiandsche volk zij. Zitting van den 31 December 1856, No. 30. Vosrzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 12 Leden. Afwezig de Heeren Bakker en Vonk. 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd daarna zijn gelezen 2. Eene missive van H. H. Gedeput. Staten van N. Holland, ten geleide van het door heu goedgekeurde kohier der directe belasting voor 1856. 3. Besluit van dezelfdentot goedkeuring der gemeentebegroo- ting voor 1857. 4. Besluit van dezelfden ter goedkeuring der voorgedragen af- en overschrijvingen op de begrooting van het dienstjaar 1856. 5. Besluit van als boventot goedkeuring der le suppletoire be- grooting van 1856. 6. Missive van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie N. Holland, houdende mededeeling, dat bij besluit van Z. M. van den 14 December 11.de Heer Mr. P. A. de Lange op nieuw als Burgemeester van deze gemeente is benoemd. Allen voor kennisgeving aangenomen. 7. Eene missive van H. H. Gedeput. Staten, waarbij door de- zelven verschillende bedenkingen worden aangevoerd, die het moeijelijk zullen maken om op het besluit door den Raad in zijne vorige vergadering genomen, om de directe belasting voor het jaar 1857 intetrekkende Koninklijke goedkeuring te verkrij gen en waarom zij in consideratie geven om op dit besluit terugt-ekomen. Na eenige deliberatie heeft de Raad, hoezeer niet in alle punten, de denkbeelden van II. II. Gedeput. Staten deelende besloten, op zijn vorig besluit tot intrekking terug te komen, en hetzelve weder intetrekken. Yervolgeus zijn medegedeeld en in dadelijke behandeling ëenomen, de rapporten der daartoe beirekkelijke commission op *e bedenkingen van H. H. bestuurderen der Stads Armen school tegen de door den Raad vastgestelde begrooting voor die administratie over 1857. 9. De gewijzigde begrooting der Hervormde Diakonie, voor 1857. 10. n u u van het Nederd. Israëlitisch Arm bestuur, voor 1857. 11. van het R. C. Parochiaal Armbe stuur. voor 1857. Ge Raad, zich met de op ieder der zelve uitgebragte rap porten vereenigendearresteert de hem, daartoe voorgedragen conceptbesluiten en keurt de onderscheidene voorgedragen be grootingen goed. 12. Is gelezen het rapport der speciale commissie van onderzoek der concept instructie voor den Gemeenteontvanger. Wordt besloten tot de nederlegging derzelve ter Secretarie der gemeente voor de leden. 13. Eene missive van Burg. en Weth. van Haarlem waarbij de adhaesie van het Gemeentebestuur van Alkmaar wordt ver zocht aan een adres door den Gemeenteraad van Haarlem aan Z. M. gepresenteerdom ontheven te worden van de ten laste der gemeenten gebragt wordende zegelgelden van de registers van den Burgerlijken Stand. De Raadzich met het gevoelen van den Raad van Haar lem vereenigende, besluit aan dat verzoek gevolg te geven, en arresteert, staande de vergaderingliet adres daartoe aan Z. M. intezenden. 14. Een verzoek van de Plaatselijke Schoolcommissietot oprig- ting eener tussehenschool. Wirdt ten fine van onderzoek en om berigt gesteld in han den eener speciale commissie, waartoe worden benoemd de Hee ren J. C. \onk, Jonkhr. D. C. de Dieu Eontein Yerschuir en H. Coster Hsz. 15. Een verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, om meerdere openbaarheid te geven aan de projecten van belas ting welke nu of in der tijd bij den Gemeenteraad in behan deling zullen komen, met aanbod tevens om daarop, des ver langd, in het belang van handel en nijverheidte willen die nen van berigt eu advies. Is besloten de Kamer opmerkzaam te maken, dat door d< bepaling der gemeentewet bij art:72, en het in het openbaar houden der vergaderingen van den Raad, zijn inziens, aan de bedoe lingen der Kamer in alle deelen is voldaan. 16- jnissive van dezelfde Kamer, ten geleide van derzelver geldejijke rekening en verantwoording over het jaar 1856. lot onderzoek gesteld in handen eener speciale commissie, bestaande uit de Heeren Dr. L. J. WestendorpJ. Teengs Telting en J. van der Sluijs Yeer. 17. Missive van II. II. Curatoren van het Stedelijk Gijmnasium houdende mededeeling van de volgordewaarin de jaarlijksche aftreding der leden van dat Collegie zal plaats hebben. Voor kennisgeving aangenomen. 18. MissivevanHH.Lectoren der Geneeskundige School, verzoe kende eene geldelijke toelage van 200, tot aankoop van kunst matige praeparatenten gebruike voor het practisch onderwijs in de ontleedkundebij gebreke van de benoodigde kadavers. Gedeponeerd ter Secretarie der gemeente, ter lezing voor de leden. 19. Voordragt van het Burgerlijk Armbestuurtot vaststelling van het maximum van bedeeling, waarnaar hetzelve zieh, ten aan zien van voor rekening van andere gemeenten gealimenteer- den, gedurende het jaar 1857, zal hebben te regelen. Behoudens eenige algemeene opmerkingen, welke aan dat Armbestuur zullen worden medegedeeldingevolge de voordragt vastgesteld. 20. Yerzoek van hetzelfde Armbestuur, om geauthoriseerd te wor den tot het doen van eenige door hetzelve aangewezen af- en overschrijvingen op zijne begrooting van het jaar 1856. In dadelijke behandeling genomen en de gevraagde magtiginq verleend. 21. De Y oorzitter doet mededeeling dat door H. H. Dijkgraaf en Hoog-Heemraden van de Uitwaterende Sluizen in Kennemer- land en Westfrieslandaan de gemeente ten geschenke is gezonden een exemplaar van de vernieuwde en met de verande ringen welke daar in en in den omtrek in de laatste tijden hebben plaats gehadverrijkte kaart van dat waterschapen dat de erkentelijkheid van het Gemeentebestuur deswege, door Burg. en Weth. aan dat Collegie is betuigd. Voor kennisgeving aangenomen. 22. Is gelezen eene missive van Burg. en Weth.ten geleide der op deu 12 December 1856 gehouden verificatie van de kas van den Gemeenteontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 23. B.apport van Burg. en Weth. op de verschillende ter vorige vergadering ingekomen adressenbetreffende de regten van bezit door de gemeentein het belang der omliggende per- eeelen, op zeker glop, gelegen aan de Pieterstraat, binnen deze gemeente. Pen aanzien van dat rapportdat reeds vroeger ter ken nis van de leden was gebragt, heeft de Raad besloten: udat er geene termen bestaanom het bedoelde terrein voor de ge meente te reclameren." 24. Is gedelibereerd over het door Burg. en Weth. voorgedragen concept adres van adhaesie aan het"door het Gemeentebestuur van Amsterdam gedaan verzoek «om afstand door het Rijk van de Rijks personeele belasting ten behoeve der gemeenten," en is hetzelve conform de voordragt gearresteerd. 25. Is gelezen het rapport, benevens bijgevoegd voorstel van Burg. en Weth„ betreffende de op den 4 Junij 11. ter sprake gebragte wijziging in de grensscheiding tusschen de gemeenten Alkmaar en Oudorp. 26. Idem een voorstel van dezelfdentot bepaling van eenige vaste >unten, betreffende liet ophalen van den secreetmest ,"ia ver- iand met die van de haardasch en het vuilnis. 27. Id. een voorstel van dezelfden tot benoeming van vastecom- missiënuit den Raad, betrekkelijk de fabrikaadje,de veror deningen waarop straf is bedreigd— en de belasting en andere finaniiëele zaken. Ten opzigte van de voornoemde Nos. 25 26 en 27, is tot de nederlegging ter Secretarieter lezing voor de leden, besloten. 28. Id. een voorstel van Burg. en Weth., tot openbare verhuring van de Mijzerkadeonder de gemeente Ursem. Bij de dadelijke behandeling van dit voorstel, is tol de openbare verhuring, op nader door Burg. en Weth. te bepalen dag, besloten. 29. Idem eene missive van Burg. en Weth., ten geleide der acte van schatting door deskundigen, van het locaal van den Ou den Doelen. 30. Een nader adres van J. N. Agricolawaarbij dezelve aanbiedt om het genoemde gebouwvoor de som van 3000,in koop overtenemen, 31. Een venjbek van G. Luijkxom, voor/3000,bij onder- handschen verkoopin den eigendom van hetzelve perceel te worden gesteldof wel anders dat hetzelve in het openbaar moge worden verkocht. Bij de voortzetting der deliberation van dit ondenverp is eerstens, tot den onderhandschen tegenover den publieken verkoop, bij hoofdelijke stemmingmet eenparigheid van stemmenbe sloten, en ten tweede, tot den afstand van den Ouden Doe len aan J. N. Agricolavoor de door hem geboden som van f 3000,gelijk staande aan de schallingsom der deskundi gen mede met algemeene stemmen besloten. 32 tot en met 64. Drie en dertig verschillende verzoekschriften, tot verkrijging of het behoud van vergunningen, voor verschil lende handelingen welkevolgens de bestaande politieregle- menten, niet dan onder speciale vergunningen [mogen plaats vinden. 65. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 3